Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Ako fungujete s 1 slotom na kartu... ?

North510
2015-03-28 23:55:16+01
Ahojte,
V súčasnosti mám zrkadlovku s 2 slotmi na pamäťové karty, pri fotení svadieb alebo iných udalostí kde si nemôžem dovoliť stratu dát 2. kartu využívam na zálohu. Foťák ale už bol 3x na reklamácii a chcem zaň vrátiť peniaze a kúpiť niečo iné. Konkrétne uvažujem buď na Canon 70D alebo 6D. Oba majú len 1 slot na kartu, čiže si zálohu nespravím. Ako to riešite vy ostatní? Máte dáku fintu? Uvažujem nad tým či by nešlo cez wifi posielať fotky priamo zo zrkadlovky do smartphonu (android) , aspon jpg, a teda foto by bola na karte v zrkadlovke + zaloha v mobile. Je to realne? Ci len fantazirujem? Viete poradiť niečo lepšie? Ďakujem
 
bear
- moderator
2015-03-29 09:52:27+02
So znackovymi kartami (sandisk,lexar) riziko straty dat minimalizujes. Kupuj ich z doveryhodneho zdroja, lebo ked ides len na najnizsiu cenu, tak su aj predajcovia co predavaju cez internet napodobeniny originalov lepsich znaciek.

Dalsia moznost, je pouzit wifi kart, ktora Ti bude prenasat zalohu na externe zariadenie, nie je to rychle a zerie to baterky.

Posledna moznost je castejsie striedat karty (ak by karta predsalen zlyhala, tak nech Ti nechyba dlhy casovy usek).
 
landov
2015-03-29 16:51:39+02
Roky pouzivam v mobiloch a fotakoch iba karty Sandisk a nemal som este ani jeden problem.
 
calven
2015-03-29 17:42:41+02
V takýchto prípadoch roky fungujem na princípe vložím kartu a fotím.
 
JohnNewton
2015-03-29 17:45:38+02
príspevok od: landov
Roky pouzivam v mobiloch a fotakoch iba karty Sandisk a nemal som este ani jeden problem.
Ja so reklamoval celkovo 3 karty, s množtva pedaných , vždy Sandisk. A USB flashku Adata som dve hodiny pral v pračke pri 60 st.C, a dodnes ide Každá značka máva svoje vadné série. Žiadny výrobca sa nechváli počtom reklamácií.
 
seifi
2015-03-29 20:04:53+02
príde mi to pritiahnuté za vlasy ... aké obdobie sa fotilo na jednu kartu, bez wifi apod.; odjakživa si mal foťák na 2 karty ? a prezraď, čo to máš za čudo, ktorý má 2 sloty a ktorý si reklamoval 3x, nech sa mu vyhneme ;
 
Martin Kurka
2015-03-29 20:21:42+02
Napriklad Pentax k3 ma dva sloty na karty ...
 
Ronn
2015-03-30 12:21:35+02
No ja fotim svadby tiez ale ze by mi bolo treba dva sloty mi ani nenapadlo, aj ked netvrdim ze je to zbytocne. Stale fotim na canon 450d a este sa mi nestalo ze by som pocas fotenia stratil data z karty. Len som ich po zaplneni menil.
 
MagickVamp
2015-03-30 19:41:53+02
príspevok od: North510
Ahojte,
V súčasnosti mám zrkadlovku s 2 slotmi na pamäťové karty, pri fotení svadieb alebo iných udalostí kde si nemôžem dovoliť stratu dát 2. kartu využívam na zálohu. Foťák ale už bol 3x na reklamácii a chcem zaň vrátiť peniaze a kúpiť niečo iné. Konkrétne uvažujem buď na Canon 70D alebo 6D. Oba majú len 1 slot na kartu, čiže si zálohu nespravím. Ako to riešite vy ostatní? Máte dáku fintu? Uvažujem nad tým či by nešlo cez wifi posielať fotky priamo zo zrkadlovky do smartphonu (android) , aspon jpg, a teda foto by bola na karte v zrkadlovke + zaloha v mobile. Je to realne? Ci len fantazirujem? Viete poradiť niečo lepšie? Ďakujem
Ja sa upokojujem tym, ze aj z pevneho disku dostanes foto dokonca aj po vymazani, ci pri poskodeni. Takze verim tomu ze google, nasledne zachranne programy z karty dostanu vacsinu. A okrem toho sa mi nikdy nestalo zeby mi karta sandisk skolabovala.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()