Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Medzikruzok na Canon EF 50mm f1.8

driver
2014-07-16 13:13:00+02
Zdravim,
potreboval by som radu. Mam objektiv EF 50mm f1.8 a potrebujem ho pouzit na makro fotografiu. Zistil som, ze tak cca 13 mm medzikruzok je to, co potrebujem. Mam jeden k dispozicii, zrejme je to ale nejaky no-name a nefunguje mi autofocus. Potreboval by som vediet, kto ma s tymto skusenosti...vyriesi moj problem napr. origo Canon medzikruzok? Nevyznam sa v tom, tak neviem, ci nie je nahodou obmedzenie v tomto objektive. Ten medzikruzok, ktory mam, som pouzil z mikroskopu...nekupoval som ho ja, takze neviem vobec co je zac.

Viem ze najlepsie by bolo zobrat do do nejakeho photo shopu a rovno to tam vyskusat, ale ten objektiv s fotakom momentalne pouzivam v zahranicnej pobocke, takze ho nemam u seba. Budem rad ak pripadne ma niekto skusenost aj s inym ako origo Canon medzikruzkom, ktory by riesil aj autofocus a bol pripadne lacnejsi.
 
om1ci
2014-07-16 13:49:45+02
Original Canon ma aj prenos el. udajov, aj lacnejsie neoriginal MEIKE, KENKO, atd... maju prenos el. udajov.

Ale na makro autofokus NETREBA.
 
om1ci
2014-07-16 13:55:07+02
príspevok od: om1ci
Original Canon ma aj prenos el. udajov, aj lacnejsie neoriginal MEIKE, KENKO, atd... maju prenos el. udajov.

Ale na makro autofokus NETREBA.
pozri napr tu ....ak ma admin nesprdne...

http://foto.bazos.sk/?hledat=canon+medzikruzky&rubriky=foto&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano
 
driver
2014-07-16 14:01:21+02
príspevok od: om1ci
Original Canon ma aj prenos el. udajov, aj lacnejsie neoriginal MEIKE, KENKO, atd... maju prenos el. udajov.

Ale na makro autofokus NETREBA.
V mojom pripade je ten autofocus dost ziadany, pretoze fotak je postaveny na stative a vyuziva sa na fotenie produktov (cez LiveView prepojeny cez pocitac - foti sa priamo cez PC, teda manualne ostrenie je nepohodlne)...kedze po pridani medzikruzkov sa hlbka ostrosti dost znizi, treba takmer zakazdym preostrovat...na tom 50 mm objektive je to velmi neprakticke, pretoze manualne ostrenie je az na konci objektivu a nie je to zrovna pohodlne...mam tento sposob prace odskusany uz niekolko rokov (ale s profi vybavou) - tento 50 mm objektiv potrebujem len ako provizorne riesenie do pobocky, preto do toho nechcem davat vela penazi ale ide mi o to automaticke zaostrovanie pre zachovanie aspon nejakeho komfortu pri foteni
 
om1ci
2014-07-16 14:03:48+02
príspevok od: driver
V mojom pripade je ten autofocus dost ziadany, pretoze fotak je postaveny na stative a vyuziva sa na fotenie produktov (cez LiveView prepojeny cez pocitac - foti sa priamo cez PC, teda manualne ostrenie je nepohodlne)...kedze po pridani medzikruzkov sa hlbka ostrosti dost znizi, treba takmer zakazdym preostrovat...na tom 50 mm objektive je to velmi neprakticke, pretoze manualne ostrenie je az na konci objektivu a nie je to zrovna pohodlne...mam tento sposob prace odskusany uz niekolko rokov (ale s profi vybavou) - tento 50 mm objektiv potrebujem len ako provizorne riesenie do pobocky, preto do toho nechcem davat vela penazi ale ide mi o to automaticke zaostrovanie pre zachovanie aspon nejakeho komfortu pri foteni
ok, v poriadku
 
driver
2014-07-16 14:11:55+02
Teraz som zistil este jednu nemilu vec. Vyskusal som 31 mm medzikruzok (to je druhy kus z toho mikroskopu) na 5D MII a tam ostrenie funguje v poriadku...medzikruzok teda zrejme nebude ta problemova cast. Ten 50 mm objektiv je namontovany na 450D . Moze byt v tejto zostave problem, ze nefunguje autofocus?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()