Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron 150-600 vs Sigma contemporary 150-600

Mimo Krištof
2021-02-01 08:15:40+01
Ahojte, rozhodujem sa medzi objektívmi Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 a SIGMA 150-600MM F/5-6,3 DG OS HSM CONTEMPORARY na fotenie zvierat v okolitej prírode.
Používal by som ich s Canon 5D mk4.
Pozerám recenzie a porovnania na youtube, no stále sa neviem rozhodnúť
Cena 999 eur u oboch, Sigma ostrejšia pri 600mm, Tamron pri 150mm, Sigma svetlejšia, Tamron lepší bokeh. Aspoň podľa recenzentov.
A Sigma ostrá pri f 6,3 zatiaľ čo tamron pri f 8.
Veľký rozdiel medzi nimi asi ale nebude.
Nemá niekto skúsenosti a bol ochotný poradiť?
Vďaka.
 
fatality
2021-02-01 09:09:46+01
príspevok od: Mimo Krištof
Ahojte, rozhodujem sa medzi objektívmi Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 a SIGMA 150-600MM F/5-6,3 DG OS HSM CONTEMPORARY na fotenie zvierat v okolitej prírode.
Používal by som ich s Canon 5D mk4.
Pozerám recenzie a porovnania na youtube, no stále sa neviem rozhodnúť
Cena 999 eur u oboch, Sigma ostrejšia pri 600mm, Tamron pri 150mm, Sigma svetlejšia, Tamron lepší bokeh. Aspoň podľa recenzentov.
A Sigma ostrá pri f 6,3 zatiaľ čo tamron pri f 8.
Veľký rozdiel medzi nimi asi ale nebude.
Nemá niekto skúsenosti a bol ochotný poradiť?
Vďaka.
a aby som ti to este trochu stazil,tak nezabudaj na kusovu variabilitu.. ..najjj by bolo objednat oba z jedneho eshopu,urobit si vlastny obraz a jeden vratit..popr.v pripade priaznivej ceny spravit toto iste v kamennej predajni..
 
jozef84
2021-02-01 11:09:40+01
Ak ti pomôže k rozhodovaniu, tak pozri aj tuto reálne fotky z oboch. Mne sa viac páčia fotky z Tamronu. Ale rozdiely sú myslím minimálne. https://www.juzaphoto.com/lens.php?l=en&m=canon_ef&size=ff
 
Mimo Krištof
2021-02-02 16:55:43+01
Vďaka za komenty
pozrel som fotky ale to skor ide o danu scenu a fotografa si myslim, kvalita dobra na oboch.
Nakoniec ma toto video presvedčilo že tamron v ostrosti za sigmou zaostava, aj ked testovali sport verziu, v inom videu porovnavali sigmu sport s contemporaray a nevideli rozdiel v kvalite fotiek.
Takže skúsm sigmu.
https://www.youtube.com/watch?v=Jz3zbpKXF4M
 
preview
2021-02-02 17:29:50+01
príspevok od: Mimo Krištof
Vďaka za komenty
pozrel som fotky ale to skor ide o danu scenu a fotografa si myslim, kvalita dobra na oboch.
Nakoniec ma toto video presvedčilo že tamron v ostrosti za sigmou zaostava, aj ked testovali sport verziu, v inom videu porovnavali sigmu sport s contemporaray a nevideli rozdiel v kvalite fotiek.
Takže skúsm sigmu.
https://www.youtube.com/watch?v=Jz3zbpKXF4M
Mám tú sigmu bola lacnejšia ako tamron tak som ju zobral. max spokojnost a ani žiadny tolko ospevovaný back a fraont focus. Kvalita fotiek OK.
 
fatality
2021-02-02 18:09:41+01
príspevok od: Mimo Krištof
Vďaka za komenty
pozrel som fotky ale to skor ide o danu scenu a fotografa si myslim, kvalita dobra na oboch.
Nakoniec ma toto video presvedčilo že tamron v ostrosti za sigmou zaostava, aj ked testovali sport verziu, v inom videu porovnavali sigmu sport s contemporaray a nevideli rozdiel v kvalite fotiek.
Takže skúsm sigmu.
https://www.youtube.com/watch?v=Jz3zbpKXF4M
ber to tak,ze ta kopia tamronu zaostavala za tou kopiou sigmy..malo kto robi testy viacerych kopii,dokonca ani velke weby typu dpreview nie..preto su vysledky z roznych recenzii casto krat
tak rozdielne az protichodne..
jedni,o ktorych viem ze testuju viac kusov,su lensrentals.com,lebo ako velka pozicovna techniky ich maju k dispozicii a su to spickovi odbornici..od nich je aj tento clanok:
https://www.lensrentals.com/blog/2015/07/variation-measurements-for-telephoto-lenses/
a je v nom vidno,aka velka je kusova variabilita..
takze..to co kupis,sa nemusi vobec podobat na to,co testovali v teste..ci to je ten tamron alebo
ta sigma..
 
Mimo Krištof
2021-02-02 18:31:11+01
príspevok od: fatality
ber to tak,ze ta kopia tamronu zaostavala za tou kopiou sigmy..malo kto robi testy viacerych kopii,dokonca ani velke weby typu dpreview nie..preto su vysledky z roznych recenzii casto krat
tak rozdielne az protichodne..
jedni,o ktorych viem ze testuju viac kusov,su lensrentals.com,lebo ako velka pozicovna techniky ich maju k dispozicii a su to spickovi odbornici..od nich je aj tento clanok:
https://www.lensrentals.com/blog/2015/07/variation-measurements-for-telephoto-lenses/
a je v nom vidno,aka velka je kusova variabilita..
takze..to co kupis,sa nemusi vobec podobat na to,co testovali v teste..ci to je ten tamron alebo
ta sigma..
Aha tak potom v podstate si s výberom veľmi hlavu lámať nemusím
Už len kúpiť
Dik
 
Mimo Krištof
2021-02-02 18:31:28+01
príspevok od: preview
Mám tú sigmu bola lacnejšia ako tamron tak som ju zobral. max spokojnost a ani žiadny tolko ospevovaný back a fraont focus. Kvalita fotiek OK.
DIk za koment
 
robertondrejovic
2021-02-03 08:49:15+01
príspevok od: preview
Mám tú sigmu bola lacnejšia ako tamron tak som ju zobral. max spokojnost a ani žiadny tolko ospevovaný back a fraont focus. Kvalita fotiek OK.
Ja mám podobnú skúsenosť jediný objektív na ktorom mám nadstavenú korekciu zaostrovania na nule je práve Sigma 150 - 600 S. Ale zase je skutočnosť taká, že back a frontfokus vidno od clony 2,8 a nižšie inak je schovaný ak existuje v hĺbke ostrosti BF a FF sa bežne vyskytuje aj na natívnych objektívoch nie len na objektívoch tretích strán a samozrejme len na zrkadlovke.Ale ak sa bavíme o Sigme ako skle je naozaj perfektná mám síce verziu S ale ak by som mal možnosť rád by som vyskúšal verziu C je predsa skoro o kilo ľahšia a sú situácie kde by sa viac hodila napríklad turistika na vyhliadkový vrch v zime za dobrej viditeľnosti.
 
preview
2021-02-03 09:05:17+01
Trochu ma len štve že nefunguje AF na sigme ked použijem dialkovú spúšť na nikon 300 IF ED AFS to bolo OK
 
robertondrejovic
2021-02-03 09:49:11+01
príspevok od: preview
Trochu ma len štve že nefunguje AF na sigme ked použijem dialkovú spúšť na nikon 300 IF ED AFS to bolo OK
Vždy je to o spolupráci firmweru objektívu a fotoaparátu, je predpoklad že výrobcovia fotoaparátov sa logicky bránia používaniu objektívov tretích strán a podľa mňa úmyselne nastavia firmware fotoaparátu tak aby vznikali určité ťažkosti. Výrobcovia objektívov tretích strán zvyknú aktualizovať firmware svojich výrobkov a zvyčajne to aj pomôže, ale ak sa aktualizuje firmware fotoaparátu môžu zase nastať problémy, lebo ho výrobca úmyselne nastavil tak aby čo najviac znechutil každého kto uvažuje o kúpe iného ako natívneho objektívu. Uvediem konkrétny prípad, nie tak dávno sa ma náš spoludiskutujúci pýtal ako mi funguje stabilizácia na Tamron 100 - 400 s telom Nikon Z50, vychválil som combo priam do neba že perfektne , už to nie je pravda aktualizoval som nedávno firmware fotoaparátu a mám pocit že stabilizácia ani nefunguje aj keď ikona hlási že je zapnutá. Mám len dve možnosti vrátiť pôvodný firmware fotoaparátu alebo počkať na nový objektívu. Aj takéto sú úskalia používania objektívov tretích strán nie len BF a FF ale ten býva aj na natívnych objektívoch.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()