Hore

Zmeny na ePhoto.sk v novom roku 2015

Okrem neustáleho dopĺňania obsahu fotoškoly a publikovania informácii zo sveta fototechniky nepretržite pracujeme aj na vylepšeniach stránky ePhoto, na jej dizajne a užívateľských funkciách. Snažíme sa ju optimalizovať, aby bola užívateľský komfortnejšia pre prezentáciu vašej tvorby. Od roku 2007, kedy sa ePhoto poprvýkrát objavilo v rámci slovenského webpriestoru sme urobili veľký skok. Pribudlo množstvo funkcií, 2-krát sa výrazne zmenil dizajn stránky. Teraz prichádzame s ďalšími zmenami, ktoré sa vám budú zobrazovať postupne po podstránkach.
 

Súčasne s týmito úpravami dizajnu a funkcionality meníme aj šírku stránky. Umožní nám to zväčšiť fotografie a sprehľadniť stránku. Šírka stránky bude zmenená len na redizajnovaných častiach stránky.

Ako prvá prichádza zmena Titulky a na ňu nadväzujúcej staro-novej podstránky AKCIE. Aj doteraz ste mohli pridávať upútavky na rôzne zaujímavé akcie na podstránku, tie sa vsak nikde ďalej nezobrazovali. Odteraz sa vami pridané upútavky na zaujímavé akcie budú zobrazovať na titulke, ale aj v prehľadnej forme na podstránke AKCIE, kde si výber môžete filtrovať niekoľkými spôsobmi, pridať si akciu do kalendara, alebo vyhľadať akciu vo svojom okolí či v zahraničí (systém umožňuje pridať aj akcie organizované v zahraničí).

Nasledovať budú postupne zmeny podstránok s Článkami a výraznou zmenou prejde aj GALERIA. Postupne prejde premenou celá webstránka. Súčasne sa spolu s nami čoskoro dočkáte aj mobilnej verzie stránky, ktorá bude mať svoj vlastný dizajn.

Keďže "preklopenie" Home page a podstránky AKCIE prebehne dnes v noci môže byť dočasne obmedzená dostupnosť stránky, za čo sa vopred ospravedlňujeme.


Ako sa zmeni ePhoto.sk


Fotografie

Rozhodli sme sa na titulke okrem Fotografie dňa zobrazovať aj fotografie, ktoré sa vám za posledných 24 hodín najviac páčili. Keďže to bude výber za 24 hodín, fotografie sa budú meniť a dopĺňať počas celého dňa. V páse fotografií pod týmto výberom nájdete najnovšie fotografie, ktoré boli pridané na kritiku.Fotografie sú väčšie a prehľadne zoradené.

TOP pozície

Najnovšie redakčné články ako aj Fotografia dňa budú umiestnené na TOP pozíciách hneď pod mozaikou fotografií.

BLOG

Nové umiestnenie získava aj Užívateľský blog, ktorý sme posunuli hneď pod redakčné články, čím sa stáva viditeľnejším. Už pred časom sme zmenili editor pre pridávanie blogov. Všetky zmeny sú prípravou pre zriadenie samostatnej blogovej podstránky s ďalšími funkciami.

AKCIE

Organizujete vlastnú autorskú výstavu fotografií, alebo viete o zaujímavej výstave, ktorá bude vo vašom okoli? Chcete zorganizovať spoločný fotovýlet, alebo informovať o zaujímavej akcii vo vašom okolí? Stačí "Pridať akciu". Okrem komerčných akcií je uverejnenie ostatných pozvánok bezplatné. Za komerčné akcie sa považujú napr. workshopy, firemné prezentácie a výstavné podujatia typu FotoSlovakia. Ak si nie ste istí či uverejnenie akcie, ktorú chcete pridať do zoznamu, je bezplatné, informáciu nájdete v cenníku, ktorý sa nachádza v okne pre pridanie akcie.

podstránka akcie


zobrazenie Akcii na HP


SKUPINY

Na ePhote pôsobí niekoľko skupín, o ktorých ste možno ani nevedeli. Teraz vám tieto skupiny predstavíme na titulke. Ak sa chcete k skupine pripojiť možete tak urobiť priamo z titulky. Na titulke sa nebudú zobrazovať skupiny, ktoré nemajú vo svojom profile fotografiu, alebo sú neverejné na pozvánku. Výber bude automatický a postupne by sa mali na titulke zobraziť všetky verejné skupiny, ktoré spĺňajú podmienku titulnej fotografie.

MOJ WEB

Už viac ako rok, si užívatelia s eKontom PLUS môžu vytvoriť vlastný web (aj pod svojou doménou). Tieto weby budeme postupne prezentovať na Home page.

Keďže nie všetky weby sú dokončené a napriek tomu ich majitelia publikovali, rozhodli sme sa na titulnej stránke prezentovať webstránky, o ktoré sa ich majitelia starajú a ktoré sú riadne obsahovo vyplnené. Tieto webstránky si môžete pozrieť aj v časti Môj Web/Galéria webov.

VÝBER ČLÁNKOV

Stránku uzatvára výber článkov z Fotoškoly. Recenzií, Photopoint-ov (teraz sekcia TravelPhoto). Výber sa bude pravidelne meniť.


Veríme, že zmeny, ktoré sme pripravili budú pre vás príjemným prekvapením na začiatku roka 2015. Zmena stránky je proces, ktorý so sebou prináša ďalšie optimalizácie a úpravy titulky ako aj ostatných podstránok.
Vopred preto ďakujeme aj za vaše nápady a pripomienky, ktoré môžete zasielať na ephoto@ephoto.sk

Na  záver vám želáme všetko najlepšie v novom roku 2015, hlavne veľa zdravia, tvorivej energie a dobré svetlo :)


za tím ePhoto.sk

Biathova Beáta (projektový manažér ePhoto.sk)


Zdieľajte článok
Ohodnoďte článok
5.0 z 5

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Roman Point
2015-01-11 21:20:05
Vyzerá to sľubne! Už sa teším
 
riske
externý redaktor 2015-01-11 21:31:30
Hlavne sa mi páči, že sa fotografia dňa odsúva na menej dôležité miesto. Toto ocenenie má na svedomí toľko sĺz a vytrhaných vlasov, že by bolo najlepšie ho úplne zrušiť...
Každopádne konečne sa bude podstatne viac skvelých fotografií tešiť náležitej pozornosti...
 
spektrum
2015-01-11 21:53:26
hej, to zobrazenie viacerých, ktoré sa najviac páčili počas 24hodín a najmä priebežná zmena, bude objektívnejším a reprezentatívnejším pohľadom...mnohé dobré fotky, ktoré neboli pridané vo vhodný čas akosi nemali šancu..
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-11 22:11:17
Uvazujeme aj o zmene hodnotenia, aj ked slovo hodnotenie nie je celkom správne. Fotografia dna skor odraza skutocnost, ze sa pacila vacsiemu poctu uzivatelov ako ine fotky v ten den. Fotka je subjektivna zalezitost a preto hladat objektivitu v hodnoteni je naozaj tazke. Kazdopadne stale hladame co najvhodnejsí model. Galeria na titulke ma ukazat aj ine fotky, ktore vas zaujali v priebehu 24 hodín. Ake fotografie sa budu na titulke zobrazovat zalezi na vas
 
blahoslav J B Art
2015-01-11 22:24:55
uz len raz sa vybuvam ... a bude tu nove ephoto
 
Roman Point
2015-01-11 22:28:46
príspevok od: blahoslav J B Art
uz len raz sa vybuvam ... a bude tu nove ephoto
Ja si na to počkám online
 
paldixy
2015-01-11 23:41:34
Fajn, že sa snažíte, kvitujem.
 
Bpali
2015-01-11 23:51:53
mozno si konecne aj predplatim konto,ked zmeny pojdu k lepsiemu...
 
Seto
2015-01-12 07:00:09
responzivny dizajn nebude? ci mobilna verzia?
 
peterdudas.eu
2015-01-12 07:49:19
Ahojte, musim povedat, ze nova verzia je skutocne krok dopredu, super!
 
misom
2015-01-12 08:10:19
dizajn uvodnej stranky mi pride chaoticky. nieje mozne pouzivat zaroven aj staru verziu webu? pre tych ktorym to tak viacej vyhovovalo
 
j.a.r.o.
2015-01-12 08:17:07
Pripadá mi to "zahltené" informáciami. No čo, budem si musieť zvyknúť
 
bonifacko
2015-01-12 08:22:52
nezvyk, mam chaos sa v tom zorientovať
 
Radoceno
2015-01-12 08:23:17
No vzhľad sa mne osobne veľmi páči ale prečo na foto najnovšie na kritiku nieje aj nejaký posuvník na ďalšie foto aby som nemusel ísť hore do menu a pozerať tak...veľa nových foto na kritiku mi tak ušlo pokiaľ som nešiel cez hornú ponuku...
 
Igor Šaffo
2015-01-12 08:43:33
príspevok od: Radoceno
No vzhľad sa mne osobne veľmi páči ale prečo na foto najnovšie na kritiku nieje aj nejaký posuvník na ďalšie foto aby som nemusel ísť hore do menu a pozerať tak...veľa nových foto na kritiku mi tak ušlo pokiaľ som nešiel cez hornú ponuku...
presne tak, aj mne chýba rýchly odkaz na ďalšie fotografie, ktoré sú na kritike
 
Igor Šaffo
2015-01-12 08:44:53
ale v skutku pekná zmena
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-12 08:58:30
+ širsia stránka
+ top fotografie sú dobrým riešením

- menší chaos v článkoch, oko sa nema čoho chytiť
- chýba odkaz na všetky fotografie na kritiku
- respozívny dizajn stále chýba (telefóny, tablety)
- zlý orez nahľadov na najnovšie fotky na kritiku
 
tomino1980
2015-01-12 09:02:20
rano som si myslel ze mam pokazeny mobil ked som klikol na ephoto
 
Tomáš Machara
2015-01-12 09:18:52
"Responsive" design sa nezvazoval?
 
Krtko fotografom
2015-01-12 09:27:29
príspevok od: bonifacko
nezvyk, mam chaos sa v tom zorientovať
Tak to mas este dobre, ja som z toho debil . Rano som 2x otvaral ephoto, kym mi doslo, ze chyba bude niekde inde . Z noveho vzhladu mam velky chaos.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2015-01-12 09:40:54
Nedalo by sa robit nieco s tymto nevyuzitym priestorom (cervena + zelena vlnovka)? Napriklad odrezat prec?
 
alexmenti
2015-01-12 10:07:14
Myslím, že by sa pri tvorbe titulnej strany fotoportálu malo prihliadať na zásadu, ktorá sa uplatňuje aj pri posudzovaní samotnej fotografie a síce "menej je často oveľa viac"....možno je to len zvyk, ale to množstvo vnemov ma zatiaľ skôr dezorientuje...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-12 10:11:52
Zatiaľ sa mi to zdá trochu neprehľadné, ale verím tomu, že je to len o zvyku.
 
kuchar
2015-01-12 10:19:17
Dost neprehladne zatial.Pride mi to ako rozhadzane karty na stole.Nehovoriac o fotkach na kritiku.Dako sa neviem dostat do top24 aj ,ked vidim ,ze teraz su tie fotky na hlavnej nastenke vo vacsom.Myslim,ze kostru ste mali pouzit zo starsej verzii,len to esteticky doupravit troska a prisposobit pre vacsie monitory.Ale tak cas ukaze.
 
kuchar
2015-01-12 10:27:45
príspevok od: admin
Uvazujeme aj o zmene hodnotenia, aj ked slovo hodnotenie nie je celkom správne. Fotografia dna skor odraza skutocnost, ze sa pacila vacsiemu poctu uzivatelov ako ine fotky v ten den. Fotka je subjektivna zalezitost a preto hladat objektivitu v hodnoteni je naozaj tazke. Kazdopadne stale hladame co najvhodnejsí model. Galeria na titulke ma ukazat aj ine fotky, ktore vas zaujali v priebehu 24 hodín. Ake fotografie sa budu na titulke zobrazovat zalezi na vas
Skuste zaviest moznost popri lajkovani aj moznost dat hlas na foto dna.Kazdy uzivatel by mohol dat za den hlas jednej fotke, "moja foto dna".Cim by kazdy uzivatel mohol vybrat svoju foto dna.Nemalo by to ziadny vplyv na bodovanie,stale by vyhrala fotka s najvacsim poctom hlasov.Len si myslim,ze vela fotiek s najvacsim poctom hlasov by nakoniec neziskalo aj nezavezne "foto dna".Preto ze si myslim,ze kazdy uzivatel by si dva krat rozmyslel ktoru v ten den urci svoju "foto dna" .Tak by sa stalo,ze napriklad fotka dna s najvacsim poctom lajkov by neziskala aj najvacsi pocet nezavistlych "moja foto dna", ale ziskala by to uplne ine fotka.Cim by sa tak troska ukazalo ,ze vela fotiek ziskalo foto dna kvoli oblubenosti autora a nie kvoli kvalite fotografii.
 
mirosz
2015-01-12 10:29:23
Stary dizajn sa mi viac pacil. Ale sak Slovak si zvykne aj na sibenicu
 
mirosz
2015-01-12 10:45:58
príspevok od: mirosz
Stary dizajn sa mi viac pacil. Ale sak Slovak si zvykne aj na sibenicu
Viac sa mi pacilo ked nebolo vsetko pismo biele. To oranzove to trochu sprehladnovalo.
 
Koma
ocenenie redakciou 2015-01-12 10:48:49
jednu dôležitú vec bych mal....možno je to len nastavením mojeho monitora..skúšal som zatiaľ na pracovnom v bývalej práci...neskôr skúsim ešte na notbuku.......keď som na titulnej strane a nastavím si ju ctrl+kolečko myšacé tak...aby mi veľkostne vyhovovala aj pri prezeraní aj pri čítaní...to je spravidla tak - že ju mám zobrazenú na šírku monitora od okraja po okraj....a vtedy sa prepnem kdekoľvek na stránku ..či k sebe, či do fotogalérie na kritiku...kamkoľvek.....tak sa mi všetko zcvrkne...zúži....odskočí od okrajov monitoru pár cenťákov do stredu a zmenší.....a musím si kolečkom a ctrl zase všetko zväčšovať aby som obrázky a písmená nemal mrňavé.....keď sa prepnem späť na titulku....hops, už som mimo okraje ...zdržuje to.
 
zmizik
2015-01-12 11:13:29
Paci sa.
 
Geralt_z_Rivie
2015-01-12 11:59:40
chválim zväčšenie fotografií pridaných na kritiku a v top 24, konečne je v tom náhľade aj niečo z tej fotky vidno. palec hore
 
Ľuboš Capcara
2015-01-12 12:03:52
Chronológia sekcií a umiestnenie top 24 sa mi páči ale ten "tabletoidný" vzhľad ala METRO od windowsu ktorý každý desktopový užívateľ neznáša je...prepáčte... otras. Ak by top24 mozaika ostala a ostatné sekcie by vyzerali ako na starej stránke bolo by to podľa mňa lepšie, prehľadnejšie a nemusel by som kilometre scrollovat.
 
Matt83
ocenenie redakciou 2015-01-12 12:20:36
fotka dna mohla byt na titulnej pod top 24h ? Ostatne moze byt...
 
om1ci
2015-01-12 12:23:49
" Já Ti tedy nevím, Karle...."
nejako ma to cele rozhodilo, ale asi si zvyknem.
 
Ľuboš Capcara
2015-01-12 12:26:40
príspevok od: Matt83
fotka dna mohla byt na titulnej pod top 24h ? Ostatne moze byt...
Už som to pár krát navrhol, že na hlavnej stránke chýba výber redakcie. Ak by bola foto dňa umiestnená ako navrhuješ ty, zaberala by len polovicu šírky a hneď veľa nej by bola foto "výber redakcie" bolo by to tiež super
 
shaggy
2015-01-12 12:35:48
Odkaz pre programátora - ak už používam neštandardný font (Noto Sans), bolo by dobré ho embedovať aj so stredoeurópskymi znakmi (znaky s diakritikou máte "rozbité").
 
Koma
ocenenie redakciou 2015-01-12 12:52:49
príspevok od: riske
Hlavne sa mi páči, že sa fotografia dňa odsúva na menej dôležité miesto. Toto ocenenie má na svedomí toľko sĺz a vytrhaných vlasov, že by bolo najlepšie ho úplne zrušiť...
Každopádne konečne sa bude podstatne viac skvelých fotografií tešiť náležitej pozornosti...
O poslednej vete si dovolím vážne pochybovať....celé mi to pripomína tak trochu ( nie dizajnom) pôvodnú starú efotovú verziu z čias hromadného hrrrr popolnočného pridávania a vzájomného hodnotenia........v páse, v prehľade top24 sa zjavovalo 9 fotografi čo sa aktuálne najviac počas 24 hodín páčilo a bolo najviac hodnotených..spravidla to boli tie popolnočné....kooopec skvelých foto...hlavne zo žánrov čo sú tu v menšine ako napríklad reportáž,dokument.. zostávalo mimo tohoto najviac viditeľného 9 členného - doslova ,,utrhnutého pelotonu,, ...situácia sa zlepšila po tom ako prišla verzia čo teraz odišla...že sa zobrazovalo aktuálne políčko s 3x3...a dalo sa bodkami prekliknúť na ďalšie 3x3..dokopy 27 fotiek vedľa fotky dňa svietilo ako top 24 prehľad...a skutočne často veľa naozaj dobrých a skvelých fotiek bolo až v druhej polovici alebo na chvoste tejto 27člennej skupiny....z tohto hľadiska a v tomto ,,bode,,...beriem súčasnú..dnes tuna nám prezentovanú efotovú verziu za krok vzad....mám skrátka takého tušáka...že veľa výborných foto zostane zapadnutých ešte viac.
 
jan21
2015-01-12 13:02:01
Je to FAJN, je to posun VPRED,
ešte nejakým spôsobom (Accordion jQuery UI, Portlet's...) zapracovat, aby si užívatel vedel sekcie ktore nepoužíva (alebo až v druhom rade), vypnúť alebo zminimalizovať alebo 'odtrhnúť' z hlavnej stránky a zobrazovať vedľa
 
1970
2015-01-12 13:08:49
príspevok od: Geralt_z_Rivie
chválim zväčšenie fotografií pridaných na kritiku a v top 24, konečne je v tom náhľade aj niečo z tej fotky vidno. palec hore
No povedal by som prave naopak, niektore nahlady v mozaike su nechutne vyrezy, ktore o fotke nic nehovoria. Vid. na ukazke v pravom hornom rohu je vyrez z tejto fotky: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/487347//?s=24h

Tuto fotku by som si na zaklade nahladu nikdy nerozklikol. Stary system zobrazovania bol lepsi. Aj nahladov bolo viac... Palec dolu
 
Koma
ocenenie redakciou 2015-01-12 13:21:19
príspevok od: 1970
No povedal by som prave naopak, niektore nahlady v mozaike su nechutne vyrezy, ktore o fotke nic nehovoria. Vid. na ukazke v pravom hornom rohu je vyrez z tejto fotky: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/487347//?s=24h

Tuto fotku by som si na zaklade nahladu nikdy nerozklikol. Stary system zobrazovania bol lepsi. Aj nahladov bolo viac... Palec dolu
palec hore
 
jan21
2015-01-12 13:34:36
príspevok od: 1970
No povedal by som prave naopak, niektore nahlady v mozaike su nechutne vyrezy, ktore o fotke nic nehovoria. Vid. na ukazke v pravom hornom rohu je vyrez z tejto fotky: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/487347//?s=24h

Tuto fotku by som si na zaklade nahladu nikdy nerozklikol. Stary system zobrazovania bol lepsi. Aj nahladov bolo viac... Palec dolu
Ja to beriem tak, že to je len hlavička atuálneho ePhoto a že na náhľady na fotografie /na kritiku, všetky..../ si aj tak pôjdeš cez www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/

a budeme ignorovať uvod
 
Igor Šaffo
2015-01-12 13:39:49
príspevok od: 1970
No povedal by som prave naopak, niektore nahlady v mozaike su nechutne vyrezy, ktore o fotke nic nehovoria. Vid. na ukazke v pravom hornom rohu je vyrez z tejto fotky: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/487347//?s=24h

Tuto fotku by som si na zaklade nahladu nikdy nerozklikol. Stary system zobrazovania bol lepsi. Aj nahladov bolo viac... Palec dolu
no veru tiež ma ten pohľad nepotešil
už som len čakal nech sa prehúpne niekde na užšie miesto
 
mirosz
2015-01-12 13:47:45
príspevok od: Koma
palec hore
Palec hore palcu hore palcu dolu.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-12 14:20:27
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
 
total empty
2015-01-12 14:40:06
prečo ste mi zmazali koment pod týmto článkom ?
Ale žeby ste mazali inde a robili poriadok, to vás netakuje.
 
alexmenti
2015-01-12 15:21:38
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
Tento tvoj návrh je hneď sympatickejší...stále si však myslím, že tej pôvodnej titulke nič nechýbalo....a pokiaľ chýbalo, tak sa to mohlo len citlivo doplniť...a nie tak necitlivo rozbiť pôvodnú, veľmi peknú stránku...
 
Ninja
ocenenie redakciou 2015-01-12 15:24:31
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
Jj, dobre si to spravil, je to kompozične určite lepšie. Fotka dňa si zaslúži čestné miesto vľavo hore a top 24 potrebuje byť dostupnejšia.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-12 15:34:59
príspevok od: Ninja
Jj, dobre si to spravil, je to kompozične určite lepšie. Fotka dňa si zaslúži čestné miesto vľavo hore a top 24 potrebuje byť dostupnejšia.
hl. slo aj o zvacsenie nahladov a tým padom viac vizualneho nahľadu, a uživatel sa moze rozhodnuť čo si rozklikne hned z uvodu.. ak by chcel prelolovat hned dalsie, nato ma "guličky" (to bolo fajn aj v starej verzii...)
 
walde
ocenenie redakciou 2015-01-12 15:35:45
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
...výborný návrh Peťo...už na prvý pohľad...nebe a dudy
 
Igor Šaffo
2015-01-12 15:54:03
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
kľudne by som doplnil O O O aj pod fotografie na kritike a značku pre pridanie fotografie na začiatok
 
fair_play
2015-01-12 16:03:13
ja som najskôr nevedel nájsť foto dňa, až po dlhšom pozeraní som ju našiel na mieste, kde bol predtým priestor pre reklamu. Toto nie je najšťastnejšie riešenie. Inak zmena stránky nie je najhoršia. Ak chcem pozrieť fotky na kritiku, je na hornej lište ako to bolo doteraz - 3. záložka zľava "Fotogaléria" a potom "Na kritiku", takže podľa mňa ok.
 
Matúš Vasilko
2015-01-12 16:08:33
nevsimol som si ci to tu bolo uz spomenute ale to stare hodnotenie (bodovanie) co tu zvyklo byt davno tak to bolo paradne
 
stafa
2015-01-12 16:16:33
Titulka je chaotická a preplácaná, ťažko sa v tom orientuje...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 16:27:26
Vsetky vase pripomienky aj graficke navrhy budeme vyhodnocovat.
Nieco je otazka zvyku (aj pre nas) a nieco sa ukaze ako nevhodne riesenie. Titulka sa bude este upravovat a upratovat podla zmien, ktore pribudnu. Nad niektorymi upravami, na ktore poukazujete sme uvazovali uz pred spustenim, teraz sa nam to len potvrdilo, ze nase uvahy boli spravne. Ine musiem premysliet. Zmenou v zobrazovani galerie sme chceli dosiahnut hlavne to, aby sa sme ukazali aj ine fotky, ktore si ziskali vasu pozornosť. Sú to len nahlady a posledne TOP-ky. Ak chcete vidiet viac, je k tomu urcená Galéria, kde si mozete pozriet vsetky fotografie. Nie je mozne vytiahnut na titulku cely obsah podstranok.
Nic vsak este nie je ukoncene takze piste, vasimi napadmi sa urcite budeme zaoberat.
 
Matt83
ocenenie redakciou 2015-01-12 16:33:11
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
moze byt podobne ako povodne. A kde bude foto tyzdna, meisaca ?
 
Martin Prievalsky
2015-01-12 16:36:42
Titulka mi pripomína hlavičku v profile. Nie je zlá, ale prečo tie podivné náhľady fotiek? Najradšej by som bol, keby boli buď všetky rovnaké (štvorcové), alebo v pôvodných formátoch. Táto vec mi vadí aj v mojom profile. Horšie je to skôr s tým prehľadom článkov, podľa mňa je to zbytočný chaos. Fotky nech sú výrazné, ale články by som posunul viac do úzadia.

Foto dňa je podľa mňa odsunuté úplne preč, keď si otvorím stránku, ani ju nevidím, musím si to scrollnúť dole. Keď to je raz fotka dňa, nech je aj vidieť. Ten devoteeho nápad sa mi páči asi najviac.

Škoda je, že je (zatiaľ?) spravená na nový dizajn len titulka. Hore vpravo si pozriem odkaz na môj profil, ktorý je spravený lepšie než v predošlej verzii, no keď to otvorím, môj profil je zasa len v starom dizajne. Radšej by som mal všetko updatnuté hneď a nie po častiach (teda, ak plánujete zmodernizovať všetko) Takisto by som možno privítal (to už je trocha mimo tému) možnosť zobrazenia fotky na bielom pozadí.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 16:39:41
príspevok od: Matúš Vasilko
nevsimol som si ci to tu bolo uz spomenute ale to stare hodnotenie (bodovanie) co tu zvyklo byt davno tak to bolo paradne
To sa preberalo Xkrat a prave tolkokrat sme na to odpovedali.
Stare hodnotenie neprinieslo to, co sme od neho ocakavali, skor naopak. Hodnotilo malo ludi, pretoze sa nie kazdemu chcelo pridavat az 3 kategorie pre hodnotenie ( a poniektorí ani nevedeli ako to maju pouzivat). Ak ste uzivatelovi namiesto komentu pridali technická kvalita 4 kompozícia 3, co ste mu tym povedali. Skoro nic. Spustilo to neuveritelnu vojnu, typu: ty mne 4 ja tebe 0. Alebo ty mne 7-7-7 ja tebe 7-7-7. Nehovorim, ze teraz si navzajom priatelia nedavaju like, ale tomu sa neda zabranit ziadnym typom hodnotenia. Ak vsak chcete naozaj hodnotit napiste koment. Je to ovela uzitocnejsie ako pridavanie bodov, ktorym vacsina uzivatelov nerozumela, kedze bodove hodnotenie 5 povazovali za nieco zle, pricom v ramci stupnice to malo byt cekom slusne hodnotenie fotky s mensimi chybami a sedmicky sa mali davat len spickovym fotkam. A sme doma Fotka je subjektivna zalezitost, preto ziadne hodnotenie nebude nikdy objektívne. Preto sme sa prechodne rozhodli pre like. Vyjadrujete tým, ze sa vam fotka vcelku paci. Posielate autorovi akysi odkaz, nic viac. Ak chcete poskytnut autorovi viac informacii napiste koment, za ktorý bude urcite vdacnejsi. Cim viac komentov napiste, tym viac ich dostanete. Takze ak zmenime hodnotenie, bude to skor kombinacia viacerych premenných, pricom celkove hodnotenie nebude zalezat len od likes. Je to vsak dlhodobejsi proces, takze este chvilku si na to pockame.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 16:40:55
príspevok od: Seto
responzivny dizajn nebude? ci mobilna verzia?
v Clanku sme napisali, ze sa na tom pracuje. Mame hotovy design, programuje sa.
 
Jozi Mačutek
2015-01-12 16:53:37
Je tipické že vela ludi bude hovoriť že je v tom chaos atd... no na všetko nove sa tak povie a po nejakom týždni si na to človek zvykne podla mňa pekný posun vpred aj riešenie top 24 sa mi páči... super, podla mňa jediny zlý krok čo spravilo ephoto bolo bodovanie nahradene "lajkmi"
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-12 17:00:45
príspevok od: Matt83
moze byt podobne ako povodne. A kde bude foto tyzdna, meisaca ?
vsetko je už vymyslene v starej verzii, doplnili by sa založky... moj navrh je zamerany hl, na foto dna a top 24 fotos, t.j. 9 najuspesnejsich foto ktore su k nahladnutiu na jeden klik.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-12 17:33:11
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
Páči, ale s výhradami, resp. nejakými pripomienkami:

- TOP24 by ostal takto pekne zobrazovaný len za predpokladu všetkých fotografií na šírku, foto na výšku, štvorec či iný pomer strán by to asi rozhodil

- náhľady novo pridaných foto do štvorca nie je dobrý nápad, uvažoval by som ich nechať v pomere strán ako ich pridal autor

 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-12 17:40:46
príspevok od: Martin Brojo
Páči, ale s výhradami, resp. nejakými pripomienkami:

- TOP24 by ostal takto pekne zobrazovaný len za predpokladu všetkých fotografií na šírku, foto na výšku, štvorec či iný pomer strán by to asi rozhodil

- náhľady novo pridaných foto do štvorca nie je dobrý nápad, uvažoval by som ich nechať v pomere strán ako ich pridal autor

Ako pozerám, teraz stránka orezáva fotografie či už v TOP24, alebo náhľady užívateľov - myslím, že to nie je dobré riešenie.
 
seifi
2015-01-12 17:45:18
príspevok od: kuchar
Skuste zaviest moznost popri lajkovani aj moznost dat hlas na foto dna.Kazdy uzivatel by mohol dat za den hlas jednej fotke, "moja foto dna".Cim by kazdy uzivatel mohol vybrat svoju foto dna.Nemalo by to ziadny vplyv na bodovanie,stale by vyhrala fotka s najvacsim poctom hlasov.Len si myslim,ze vela fotiek s najvacsim poctom hlasov by nakoniec neziskalo aj nezavezne "foto dna".Preto ze si myslim,ze kazdy uzivatel by si dva krat rozmyslel ktoru v ten den urci svoju "foto dna" .Tak by sa stalo,ze napriklad fotka dna s najvacsim poctom lajkov by neziskala aj najvacsi pocet nezavistlych "moja foto dna", ale ziskala by to uplne ine fotka.Cim by sa tak troska ukazalo ,ze vela fotiek ziskalo foto dna kvoli oblubenosti autora a nie kvoli kvalite fotografii.
zase aby si mal na stole všetky fotografie toho dňa, tak to aby si hlas dával večer o 23,00 ? dáš hlas o 19-20 a hop, o 21 priletí foto jak bič, a začneš sa skrabať, čo som nepočkal
ja som za bodovanie, nie lajkovanie, to je všetko ... pokecov k fotkám nepribudlo, skôr len tých wau ...wau, tak známkou by človek aspoň vyjadril či wau s veľkým a či menším písmenkom, aby sa autor aspoň kus obadal
 
seifi
2015-01-12 17:47:29
príspevok od: Ľuboš Capcara
Už som to pár krát navrhol, že na hlavnej stránke chýba výber redakcie. Ak by bola foto dňa umiestnená ako navrhuješ ty, zaberala by len polovicu šírky a hneď veľa nej by bola foto "výber redakcie" bolo by to tiež super
redakcia si nemôže rozhnevať nevybraných ...
 
Matúš Vasilko
2015-01-12 17:55:07
príspevok od: admin
To sa preberalo Xkrat a prave tolkokrat sme na to odpovedali.
Stare hodnotenie neprinieslo to, co sme od neho ocakavali, skor naopak. Hodnotilo malo ludi, pretoze sa nie kazdemu chcelo pridavat az 3 kategorie pre hodnotenie ( a poniektorí ani nevedeli ako to maju pouzivat). Ak ste uzivatelovi namiesto komentu pridali technická kvalita 4 kompozícia 3, co ste mu tym povedali. Skoro nic. Spustilo to neuveritelnu vojnu, typu: ty mne 4 ja tebe 0. Alebo ty mne 7-7-7 ja tebe 7-7-7. Nehovorim, ze teraz si navzajom priatelia nedavaju like, ale tomu sa neda zabranit ziadnym typom hodnotenia. Ak vsak chcete naozaj hodnotit napiste koment. Je to ovela uzitocnejsie ako pridavanie bodov, ktorym vacsina uzivatelov nerozumela, kedze bodove hodnotenie 5 povazovali za nieco zle, pricom v ramci stupnice to malo byt cekom slusne hodnotenie fotky s mensimi chybami a sedmicky sa mali davat len spickovym fotkam. A sme doma Fotka je subjektivna zalezitost, preto ziadne hodnotenie nebude nikdy objektívne. Preto sme sa prechodne rozhodli pre like. Vyjadrujete tým, ze sa vam fotka vcelku paci. Posielate autorovi akysi odkaz, nic viac. Ak chcete poskytnut autorovi viac informacii napiste koment, za ktorý bude urcite vdacnejsi. Cim viac komentov napiste, tym viac ich dostanete. Takze ak zmenime hodnotenie, bude to skor kombinacia viacerych premenných, pricom celkove hodnotenie nebude zalezat len od likes. Je to vsak dlhodobejsi proces, takze este chvilku si na to pockame.
vdaka za uplne vycerpavajucu odpoved, je to tak, 100 ludi 100 chuti
 
Seto
2015-01-12 19:14:52
príspevok od: admin
v Clanku sme napisali, ze sa na tom pracuje. Mame hotovy design, programuje sa.
tu mobilnu verziu som prehliadol, diki za info
 
Ros
2015-01-12 19:27:43
príspevok od: admin
To sa preberalo Xkrat a prave tolkokrat sme na to odpovedali.
Stare hodnotenie neprinieslo to, co sme od neho ocakavali, skor naopak. Hodnotilo malo ludi, pretoze sa nie kazdemu chcelo pridavat az 3 kategorie pre hodnotenie ( a poniektorí ani nevedeli ako to maju pouzivat). Ak ste uzivatelovi namiesto komentu pridali technická kvalita 4 kompozícia 3, co ste mu tym povedali. Skoro nic. Spustilo to neuveritelnu vojnu, typu: ty mne 4 ja tebe 0. Alebo ty mne 7-7-7 ja tebe 7-7-7. Nehovorim, ze teraz si navzajom priatelia nedavaju like, ale tomu sa neda zabranit ziadnym typom hodnotenia. Ak vsak chcete naozaj hodnotit napiste koment. Je to ovela uzitocnejsie ako pridavanie bodov, ktorym vacsina uzivatelov nerozumela, kedze bodove hodnotenie 5 povazovali za nieco zle, pricom v ramci stupnice to malo byt cekom slusne hodnotenie fotky s mensimi chybami a sedmicky sa mali davat len spickovym fotkam. A sme doma Fotka je subjektivna zalezitost, preto ziadne hodnotenie nebude nikdy objektívne. Preto sme sa prechodne rozhodli pre like. Vyjadrujete tým, ze sa vam fotka vcelku paci. Posielate autorovi akysi odkaz, nic viac. Ak chcete poskytnut autorovi viac informacii napiste koment, za ktorý bude urcite vdacnejsi. Cim viac komentov napiste, tym viac ich dostanete. Takze ak zmenime hodnotenie, bude to skor kombinacia viacerych premenných, pricom celkove hodnotenie nebude zalezat len od likes. Je to vsak dlhodobejsi proces, takze este chvilku si na to pockame.
...dúfam že systém a tvár ephota bude zdrojom diskusí , hádok a šarvátok čo pomôže k budovaniu k takej platformy aby bolo príťažlivá nielen pre širokú verejnosť ale aj pre tých ktorý sa fotografiou naozaj zaoberajú.
...kvitujem zrušenie vzájomného, nezmyselného bodového hodnotenia.
Mojim želaním je, prosím zrušte možnosť používania tých infantilných smajlíkov ,u niektorých komentárov mám pocit že sa pozerám na comix a nie písaný text.
 
juko
2015-01-12 19:42:52
ePhoto by malo zamestnať nejakého experta na UX...ak si človek musí na dizajn zvykať, potom to asi nie je dobrý dizajn - veci nie sú tam, kde by ich človek logicky hľadal. Čo niektoré súbory fotiek znamenajú sa dozviem, až keď na ne ukážem kurzorom. Sekcie s názvami "blog", "blogy", "ďalšie články" - ako má nováčik vedieť, čo je čo? Robili ste vôbec niekedy niečo ako usability testy? Odporúčam inšpirovať sa tu: https://www.youtube.com/watch?v=eh-AnLp7rsE
 
JohnNewton
2015-01-12 19:54:37
Mne to sadlo, žiadne zásadné nedostatky zatiaľ nevidím , aj ovládanie je pre mňa intuitívne.
 
seifi
2015-01-12 20:10:25
v nádeji som klikol aj na bazár; no nie - tie stojany a nie statívy, atď., to nešťastné triedenie, to je stále to samo; viete, mne to ephoto príde ako človek, ktorý si dá záležať na účese, čo vidno na prvý pohľad, a topánky, topánky sú vyčantané bez pozornosti majiteľa ...
 
seifi
2015-01-12 20:14:00
príspevok od: paldixy
Fajn, že sa snažíte, kvitujem.
asi majú zaplatené, či to robia zadarmo ? pozerám, že si tiež classic teda platiaci ...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 20:20:32
príspevok od: seifi
v nádeji som klikol aj na bazár; no nie - tie stojany a nie statívy, atď., to nešťastné triedenie, to je stále to samo; viete, mne to ephoto príde ako človek, ktorý si dá záležať na účese, čo vidno na prvý pohľad, a topánky, topánky sú vyčantané bez pozornosti majiteľa ...
Myslim, ze ste si neprecitali dostatocne pozorne text clanku. Zatial sme urobili zmeny na titulke a podstranke akcie. Ostatne zmeny prisu postupne a nasledne sa este bude upravovat aj titulka.
 
seifi
2015-01-12 20:25:42
príspevok od: admin
Myslim, ze ste si neprecitali dostatocne pozorne text clanku. Zatial sme urobili zmeny na titulke a podstranke akcie. Ostatne zmeny prisu postupne a nasledne sa este bude upravovat aj titulka.
pán admin, napísal som sa dosť k bazáru pri Beta verzii, prišla alfa, a za 2 roky sa s bazárom ani nehlo; prečo by som si mal myslieť, že sa ide práve meniť toto oddelenie ephota ? ale budem veriť; "...ostatné zmeny prídu postupne, ... " do mája ... do septembra, to sú také neurčité politické prednesy ...
 
andreewp
2015-01-12 20:29:27
Celkom fajn, ale starý dizajn mi prišiel trochu viac prehľadnejší, usporiadanejší, hlavne tá pravá strana, fotografia dňa, facebook, bazár ..medzí tím nič.

A to zobrazovanie fotiek, tiež také predtím som si prešiel fotky na kritike, 24 hodín TOP a bolo to fajn, teraz tam vidím len TOP 24.... strašne namiešaný obsah na jednej stránke...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 20:29:45
príspevok od: seifi
asi majú zaplatené, či to robia zadarmo ? pozerám, že si tiež classic teda platiaci ...
eKonta prispievaju na sluzby, ktore su uvedene v zozname. Ciastka je natolko symbolicka, ze na nic ine nestaci a je naozaj len prispevkom. Uvedomujeme si , aka je situacia na Slovensku, preto hladame financie z roznych inych zdrojov a nie je to jednoduche. Keby ludia, ktori na ephote robia neboli aj fanusikmi tejto stranky uz by sme neexistovali. Takze vase konstatovania mne osobne, ktory vela veci robim zadarmo, pripadaju ako nekompetentne.
 
andreewp
2015-01-12 20:30:45
..pár fotiek na kritiku tam je... Alebo aspoň hore kebyže je nejaký slider na tie fotky, alebo spraviť niečo na štýl 500px
 
legolas380
2015-01-12 20:31:40
pan plukovnik, general, minister, som z toho nejaky zmateny
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 20:35:38
príspevok od: juko
ePhoto by malo zamestnať nejakého experta na UX...ak si človek musí na dizajn zvykať, potom to asi nie je dobrý dizajn - veci nie sú tam, kde by ich človek logicky hľadal. Čo niektoré súbory fotiek znamenajú sa dozviem, až keď na ne ukážem kurzorom. Sekcie s názvami "blog", "blogy", "ďalšie články" - ako má nováčik vedieť, čo je čo? Robili ste vôbec niekedy niečo ako usability testy? Odporúčam inšpirovať sa tu: https://www.youtube.com/watch?v=eh-AnLp7rsE
Ale ano. Na kazdu stranku, ak sa urobia vyznamne zmeny si musite zvykat. Najlepsim testom je prax. Kazdy clovek uvazuje inak, preto aj logika umiestnenia podla jedneho nemusi vyhovovat druhému.
Ako sme uz napisali, HP sme vyhodili ako prvu preto, lebo doladenie tejto stranky bude trvat najdlhsie. Museli sme zohladnit vela faktorov, ktore nebolo jednoduche zladit, taktiez sme tymito upravami sledovali urcité ciele, ktorych dosiahnutie budeme vyhodnocovat a podla toho postupovat dalej.
 
seifi
2015-01-12 20:42:34
príspevok od: admin
eKonta prispievaju na sluzby, ktore su uvedene v zozname. Ciastka je natolko symbolicka, ze na nic ine nestaci a je naozaj len prispevkom. Uvedomujeme si , aka je situacia na Slovensku, preto hladame financie z roznych inych zdrojov a nie je to jednoduche. Keby ludia, ktori na ephote robia neboli aj fanusikmi tejto stranky uz by sme neexistovali. Takze vase konstatovania mne osobne, ktory vela veci robim zadarmo, pripadaju ako nekompetentne.
a môže byť,...a teraz mi povedzte, ako mám o tom vedieť ? o vašej situácii ? možno tu bol článok, nejaká krátka správa, aké sú vaše príjmy, výdaje a potrebujete pomôcť, aj zbierkou medzi členmi, pošlite link; ... viete, máte pravdu, tak to je, mladý človek sa chce niekde uviesť, niekam patriť, tak robí, niekedy zpolovice zadarmo, že prídu lepšie časy a plody; obyčajne je to ale tak, že plody prídu, keď už nebude vládať a bude odídený; preto si zapýtajte nie 14 a 30,- však som o tom akurát prednedávnom čosi v tomto zmysle písal ...;
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 20:47:31
príspevok od: seifi
pán admin, napísal som sa dosť k bazáru pri Beta verzii, prišla alfa, a za 2 roky sa s bazárom ani nehlo; prečo by som si mal myslieť, že sa ide práve meniť toto oddelenie ephota ? ale budem veriť; "...ostatné zmeny prídu postupne, ... " do mája ... do septembra, to sú také neurčité politické prednesy ...
Vy mate prioritu Bazar, u nas nie je na prvom mieste. Takze, ked pride na Bazar, bude sa menit Bazar. Nie sme na politickej scene, nase priority urcuju ine ukazovatele, hlavne mnoztsvo ludi, ktori na tom pracuju a financie a kedze ani jedneho nie je vela, prisposobujeme sa situacii. Coho mame najviac su kritici A nehovorim o konstruktivnej kritike
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 20:48:23
príspevok od: andreewp
..pár fotiek na kritiku tam je... Alebo aspoň hore kebyže je nejaký slider na tie fotky, alebo spraviť niečo na štýl 500px
To dorobime, uvazovali sme nad tym.
 
seifi
2015-01-12 20:54:10
príspevok od: admin
Vy mate prioritu Bazar, u nas nie je na prvom mieste. Takze, ked pride na Bazar, bude sa menit Bazar. Nie sme na politickej scene, nase priority urcuju ine ukazovatele, hlavne mnoztsvo ludi, ktori na tom pracuju a financie a kedze ani jedneho nie je vela, prisposobujeme sa situacii. Coho mame najviac su kritici A nehovorim o konstruktivnej kritike
platím, odo mňa konštruktívnu kritiku nečakajte, to sa vyžadovalo do ´89-tého ; ja to vidím vzťah kúpa predaj ...
 
PeCh
2015-01-12 21:31:07
Hneď vidno, že je to modernejšie. Celkovo však mám zmiešané pocity. Niečo sa mi páči viacej, iné menej. Skúsim spísať pár bodov, ktoré by som upravil (berte to ako konštruktívne nápady, nie ako kritiku):

* Úvodná stránka sa snaží zobraziť všetko. V konečnom dôsledku to spôsobuje, že je príliš dlhá a málokto doskroluje až nadol. Spôsobuje to však oveľa pomalšie načítavanie na tablete/mobile (na desktope s rýchlym pripojením je rýchlosť v pohodne, no na tablete (nexus 7 2013) je to na rovnakej wifine o kus pomalšie (v oboch prípadoch firefox). Osobne by som celú spodnú polovicu (od video/tutoriálov vrátane vyhodil z úvodnej stránky) a nechal by som len menu, fotky, článka a na boku fórum/diskusiu a bazár. Zbytok by bol dostupný cez menu. Navyše by som nerozlišoval články, ďalšie články, recenzie, novinky, blogy, fotoškola, inšpirácie... Stále je to len článok (len iná kategória/tag). Je zbytočné neustále loadovať do stránky odkaz na ten istý článok, ak do danej kategórie nikto nepridal nový článok už dva mesiace.

* Popracovať na mobilnej verzie. Spomínate responzívny dizajn. Dúfam, že výjde, zatiaľ to veľmi responzívne nevyzerá, ale aspoň sa to dá zmestiť na šírku obrazovky. Pri prístupe z mobilu i tabletu (Firefox na Androide) mi hlási chybu, že javascript je zaneprázdnený. Chrome to nerobí. V Chrome sa zmestí na šírku obrazovky, vo Firefoxe nie (žeby ten javascript?).

* V prehľade fotiek (top24) neorezávajte fotky na iný formát, ako sú originálne, pokiaľ na to nemáte dobrú AI. Nanajvýš o 10% alebo na štvorec. Inak môžete fotku naozaj "zmršiť". Bez orezávania môže byť fajn aj terajšia verzia, inak skôr devoteeho návrh. V oboch prípadoch by mohli byť na konci šípky na odskrolovanie na ďalšie fotky (niečo ako doterajšie 3 obrazovky, len by to so šípkami neboli limitované len na 3 obrazovky, ale len dovtedy, kým to bude používateľa baviť.

* V prehľade fotiek (top24) by som ich nesortoval podľa likov, ale pri každom načítaní by som medzi ne zamiešal aj ďalšie, ktoré by sa nezmestili medzi prvých 9. Napríklad vždy by som zobrazil 3 tie, ktoré za posledných 24 hodín dostali najviac likov a zbytok by som doplnil náhodne takými, ktoré majú aspoň 10 likov. Výhodou by bolo, že by aj ďalšie fotky dostali väčšiu šancu na zobrazenie a že pri opätovnej návšteve nedostanem stále tie isté fotky. Fotka dňa je fajn, ale je zbytočne preceňovaná (v zmysle autora ocenenie poteší, ostatní si ju radi pozrú, no aj ďalšie fotky).

* Font v menu má problém s diakritikou.

Držím palce .
 
Marián Kuric
2015-01-12 21:34:26
Kvitujem ze sa redakcia odhodlala k zmene, podla mna potrebna bola, ale riesil by som to prehladnejsia, nieco na styl Devoteeho, ale aj u fotiek na kritiku by som privital 3 gulicky, tak ako to bolo doteraz, ale celkovo to vyzera modernejsie, co je fajn.
 
blahoslav J B Art
2015-01-12 21:38:17
volajaky som zmeteny ... ale po par minutach som sa z toho spametuval
1. TOP 24 - tam by som nechal povodne formaty fotiek a nie tieto orezy
2. Najnovsie na kritiku - detto, plus mi chyba, ked na fotku nabehnem kurzorom, aby sa zobrazil aspon nazov (pripadne aj autor)
v oboch pripadoch mi chyba nejaky sposob posunu nahladov dalej do prava, na dalsie fotky
3. Foto dna - by som nechal tak ako je, netreba ju zvacsovat, ani precenovat, ako tu viackrat K.Srnec pisal, nie je to najlepsia fotka dna, ale iba fotka s najvacsim poctom lajkov ... nieco podobne ako slovenske tendre, vacsinou nezvitazi najlepsia ponuka, ale znamosti
take ako foto tyzdna, mesiaca, kvartalu, ... som ani netusil, ze nieco take je, to by som vobec nedaval na hlavnu stranu
4. Forum - aktualne temy - by som posunul nadol a namiesto toho dal Clanky - aktualne diskutovane, bolo by to logicky v jednom celku pri zvyraznenych /najnovsich/ clankoch
5. ostatne dalej - zhruba moze byt
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 22:18:41
príspevok od: blahoslav J B Art
volajaky som zmeteny ... ale po par minutach som sa z toho spametuval
1. TOP 24 - tam by som nechal povodne formaty fotiek a nie tieto orezy
2. Najnovsie na kritiku - detto, plus mi chyba, ked na fotku nabehnem kurzorom, aby sa zobrazil aspon nazov (pripadne aj autor)
v oboch pripadoch mi chyba nejaky sposob posunu nahladov dalej do prava, na dalsie fotky
3. Foto dna - by som nechal tak ako je, netreba ju zvacsovat, ani precenovat, ako tu viackrat K.Srnec pisal, nie je to najlepsia fotka dna, ale iba fotka s najvacsim poctom lajkov ... nieco podobne ako slovenske tendre, vacsinou nezvitazi najlepsia ponuka, ale znamosti
take ako foto tyzdna, mesiaca, kvartalu, ... som ani netusil, ze nieco take je, to by som vobec nedaval na hlavnu stranu
4. Forum - aktualne temy - by som posunul nadol a namiesto toho dal Clanky - aktualne diskutovane, bolo by to logicky v jednom celku pri zvyraznenych /najnovsich/ clankoch
5. ostatne dalej - zhruba moze byt
1/ skusali sme to nevyzeralot to dobre, bol problem s vyskladnami mozaiky, potom jedine stvorce.
2/ Povodne formaty tiez nevyzerali dobre, bolo to rozbite, uvedenie nazvu fotky a autora uvazujeme.
3/ Foto tyzdna, mesiaca bolo kedysi na titulke, klikatelnost bola minimalna. Nemalo vyznam aby to bolo na titulke, k videniu su v galerii. Fotka dna ma svoju TOP poziciu, ale nad jej zvacsovanim neuvazujeme.
4/ clanky a forum este zvazujeme, povodne boli hore mozu sa tam vratit.
5/ ostatne - budeme sledovat a upravovat priebezne.

Dik za pripomienky. Pekny vecer.
 
HomerSimpson
2015-01-12 22:24:06
príspevok od: admin
1/ skusali sme to nevyzeralot to dobre, bol problem s vyskladnami mozaiky, potom jedine stvorce.
2/ Povodne formaty tiez nevyzerali dobre, bolo to rozbite, uvedenie nazvu fotky a autora uvazujeme.
3/ Foto tyzdna, mesiaca bolo kedysi na titulke, klikatelnost bola minimalna. Nemalo vyznam aby to bolo na titulke, k videniu su v galerii. Fotka dna ma svoju TOP poziciu, ale nad jej zvacsovanim neuvazujeme.
4/ clanky a forum este zvazujeme, povodne boli hore mozu sa tam vratit.
5/ ostatne - budeme sledovat a upravovat priebezne.

Dik za pripomienky. Pekny vecer.
4/ Ja som za vymenu.Cize clanky hore a forum dole.Casto totiz narazim na zaujimavy clanok len vdaka tomu, ze ho niekto okomentoval...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-12 22:27:27
príspevok od: PeCh
Hneď vidno, že je to modernejšie. Celkovo však mám zmiešané pocity. Niečo sa mi páči viacej, iné menej. Skúsim spísať pár bodov, ktoré by som upravil (berte to ako konštruktívne nápady, nie ako kritiku):

* Úvodná stránka sa snaží zobraziť všetko. V konečnom dôsledku to spôsobuje, že je príliš dlhá a málokto doskroluje až nadol. Spôsobuje to však oveľa pomalšie načítavanie na tablete/mobile (na desktope s rýchlym pripojením je rýchlosť v pohodne, no na tablete (nexus 7 2013) je to na rovnakej wifine o kus pomalšie (v oboch prípadoch firefox). Osobne by som celú spodnú polovicu (od video/tutoriálov vrátane vyhodil z úvodnej stránky) a nechal by som len menu, fotky, článka a na boku fórum/diskusiu a bazár. Zbytok by bol dostupný cez menu. Navyše by som nerozlišoval články, ďalšie články, recenzie, novinky, blogy, fotoškola, inšpirácie... Stále je to len článok (len iná kategória/tag). Je zbytočné neustále loadovať do stránky odkaz na ten istý článok, ak do danej kategórie nikto nepridal nový článok už dva mesiace.

* Popracovať na mobilnej verzie. Spomínate responzívny dizajn. Dúfam, že výjde, zatiaľ to veľmi responzívne nevyzerá, ale aspoň sa to dá zmestiť na šírku obrazovky. Pri prístupe z mobilu i tabletu (Firefox na Androide) mi hlási chybu, že javascript je zaneprázdnený. Chrome to nerobí. V Chrome sa zmestí na šírku obrazovky, vo Firefoxe nie (žeby ten javascript?).

* V prehľade fotiek (top24) neorezávajte fotky na iný formát, ako sú originálne, pokiaľ na to nemáte dobrú AI. Nanajvýš o 10% alebo na štvorec. Inak môžete fotku naozaj "zmršiť". Bez orezávania môže byť fajn aj terajšia verzia, inak skôr devoteeho návrh. V oboch prípadoch by mohli byť na konci šípky na odskrolovanie na ďalšie fotky (niečo ako doterajšie 3 obrazovky, len by to so šípkami neboli limitované len na 3 obrazovky, ale len dovtedy, kým to bude používateľa baviť.

* V prehľade fotiek (top24) by som ich nesortoval podľa likov, ale pri každom načítaní by som medzi ne zamiešal aj ďalšie, ktoré by sa nezmestili medzi prvých 9. Napríklad vždy by som zobrazil 3 tie, ktoré za posledných 24 hodín dostali najviac likov a zbytok by som doplnil náhodne takými, ktoré majú aspoň 10 likov. Výhodou by bolo, že by aj ďalšie fotky dostali väčšiu šancu na zobrazenie a že pri opätovnej návšteve nedostanem stále tie isté fotky. Fotka dňa je fajn, ale je zbytočne preceňovaná (v zmysle autora ocenenie poteší, ostatní si ju radi pozrú, no aj ďalšie fotky).

* Font v menu má problém s diakritikou.

Držím palce .
Nasou snahou bolo zobrazit na titulke obsah najzaujimavejsich casti stranky, kedze mnohi uzivatelia ani netusili, co stranka obsahuje. Dlha titulka nie je problem, stretnete sa s tym na mnohych rozsiahlejsich portáloch a my sme dost rozsiahla stránka. V spodnej casti upozornujeme na zaujimave clanky z obsahu.

Tato stranka nema byt responzivna, pripravujeme verziu pre mobilne zariadenia, ktora bude obsahovat hlavne galeriu a clanky. Na chybu sa pozrieme. Bodkovane rolovanie - myslim ze na dalsie pozeranie sluzi galeria, vieme si predstavit preklik na dalsie fotky. Mame odsledovane klikanie na bodky na starej stranke, vela toho nebolo.

TOP 24 odsledujeme, zobrazenie dalsich s min. poctom likov - dobry napad

Dik za upozornenie na menu sa pozrieme.
 
Jozef Macák
2015-01-12 22:36:13
osobne preferujem minimalisticky design, nejak to na mna posobi neprehladne a nesurodo. Ale asi to je len o zvyku..hlavna vec e sa snazite aby nam tu bolo dobre
 
Harvy
2015-01-12 22:53:55
v tej mobilne aplikacii sa daju citat len clanky ? Niesu tam ziadne foto ? Moznost prihlasit sa do svojho konta ? Je to tam dost velky chaos ,ale predpokladam ,ze je to len v stadiu testovania a vsetko sa bude zlepsovat
 
paldixy
2015-01-12 23:07:38
príspevok od: seifi
asi majú zaplatené, či to robia zadarmo ? pozerám, že si tiež classic teda platiaci ...
No a? O tých pár euro nejde. Je to skôr symbolické.
 
mariohruby
2015-01-12 23:25:29
Príde mi to preplácané kadečím, je tu toho proste veľa. Hovorí sa že v jednoduchosti je krása ...
 
kasko
2015-01-12 23:28:22
Na fotky na kritiku sa oplati chodi cez menu a nie cez mozaiku - ta je dost spomalena. Ked idem cez menu mam minimalne o 3 fotky viac na kritiku. Ked cez mozaiku otvori sa malinko starsie foto, ale nema ani sipku vlavo akoze na novsie foto.
 
juko
2015-01-13 00:02:32
príspevok od: admin
Ale ano. Na kazdu stranku, ak sa urobia vyznamne zmeny si musite zvykat. Najlepsim testom je prax. Kazdy clovek uvazuje inak, preto aj logika umiestnenia podla jedneho nemusi vyhovovat druhému.
Ako sme uz napisali, HP sme vyhodili ako prvu preto, lebo doladenie tejto stranky bude trvat najdlhsie. Museli sme zohladnit vela faktorov, ktore nebolo jednoduche zladit, taktiez sme tymito upravami sledovali urcité ciele, ktorych dosiahnutie budeme vyhodnocovat a podla toho postupovat dalej.
Áno, treba si zvykať na zmenu. Ale stojím si za tým, že ak používateľ niečo hladá na nejakom mieste a nenájde to tam, potom je to na zlom mieste a je to chyba dizajnu (a nie že "má si zvyknúť"). Ide presne o to, čo vysvetluje Tomáš Ulej v tej prednáške - autori webu rozmýšľajú inak, než jeho používatelia. To je proste fakt. A preto existujú usability testy.

Moje rýchle postrehy:

1) Až z komentárov som si všimol, že fotky sú orezané - toto sa mi nepáči. Ak je to orez na štvorce (ako 500px), tak je jasné, že sú orezané. Ak ale automaticky orežete jednu fotku tak, druhú inak (orezať na výšku fotku, ktorá bola fotená na šírku, mi príde prinajmenšom divné)...potom náhľady trochu strácajú význam - každú fotku musím rozkliknúť, aby som mal vôbec predstavu, ako vyzerá. To síce aj pri štvorci, ale nie tak drasticky.

2) Pridať tlačídla "zobraziť viac". Je tam tlačídlo "pridať fotku", pokojne by som ho zaň zamenil. Ak chcem teraz vidieť viac fotiek, už musím scrollovať a vŕtať sa v menu že kam treba kliknúť.

3) Reklama na vrchu PREČ, kazí dojem, posúva header, pôsobí to lacne. Navyše ľudia sú dnes na podobné reklamy podľa mňa (a aj iných) slepí.

4) Možno by to bolo lepšie bez rámčeka - pruhy po boku stránky na mňa nepôsobia dobre (notebook).

5) Oddeliť "top24" a "najnovšie na kritiku", tie nadpisy sú viditeľné iba pri prejdení myšou a aj to len slabo, je to mätúce. Tak isto ostatné sekcie, môj prvý pocit bola stratenosť, neviem, na čo sa pozerám, nikde žiadny nadpis sekcie, sú toto články portálu, alebo používateľov? Tak isto chýba konzistentnosť - raz sú to "blogy", potom "užívateľské články"...a keď už sme pri tom, správne je používateľ, nie užívateľ.

6) Najprv sú články (bez nadpisu...), potom sú blogy (s nadpisom) a potom sú "ďalšie články" a "blogy". A potom sú tutoriály a recenzie a tlačové správy (to už nie sú články?) a na konci sú zasa články, tentoraz fotoškola, recenzie... Navrhujem to nejak zgrupovať - pod články dať zoznam ďalších článkov a pod. Nesnažiť sa tam narvať všetko, lebo dosiahnete presný opak toho, čo chcete - používateľ sa stratí a nedoscrolluje. Takto je všade niečo roztrúsené bez logiky (znova - nie je to tam, kde by to človek hľadal. Chápem, že ste to tam dali, aby to vyzeralo pekne a ladilo to, ale klesá tým použiteľnosť. A znova sme pri tom - tvorcovia webu rozmýšľajú inak.)
 
juko
2015-01-13 00:23:14
A ešte k tomu: "Najlepsim testom je prax." (admin). Ja len dúfam, že nebudete robiť pre banku, v ktorej mám účet.
 
kasko
2015-01-13 00:34:50
príspevok od: juko
A ešte k tomu: "Najlepsim testom je prax." (admin). Ja len dúfam, že nebudete robiť pre banku, v ktorej mám účet.
Tak presne toto poznam... 2tyzdne som sa prihlasoval inam ako na internetbanking, lebo niekto zmenil stranku a ja som myslel, ze som zabudol heslo
 
Frola
2015-01-13 07:05:28
príspevok od: admin
To sa preberalo Xkrat a prave tolkokrat sme na to odpovedali.
Stare hodnotenie neprinieslo to, co sme od neho ocakavali, skor naopak. Hodnotilo malo ludi, pretoze sa nie kazdemu chcelo pridavat az 3 kategorie pre hodnotenie ( a poniektorí ani nevedeli ako to maju pouzivat). Ak ste uzivatelovi namiesto komentu pridali technická kvalita 4 kompozícia 3, co ste mu tym povedali. Skoro nic. Spustilo to neuveritelnu vojnu, typu: ty mne 4 ja tebe 0. Alebo ty mne 7-7-7 ja tebe 7-7-7. Nehovorim, ze teraz si navzajom priatelia nedavaju like, ale tomu sa neda zabranit ziadnym typom hodnotenia. Ak vsak chcete naozaj hodnotit napiste koment. Je to ovela uzitocnejsie ako pridavanie bodov, ktorym vacsina uzivatelov nerozumela, kedze bodove hodnotenie 5 povazovali za nieco zle, pricom v ramci stupnice to malo byt cekom slusne hodnotenie fotky s mensimi chybami a sedmicky sa mali davat len spickovym fotkam. A sme doma Fotka je subjektivna zalezitost, preto ziadne hodnotenie nebude nikdy objektívne. Preto sme sa prechodne rozhodli pre like. Vyjadrujete tým, ze sa vam fotka vcelku paci. Posielate autorovi akysi odkaz, nic viac. Ak chcete poskytnut autorovi viac informacii napiste koment, za ktorý bude urcite vdacnejsi. Cim viac komentov napiste, tym viac ich dostanete. Takze ak zmenime hodnotenie, bude to skor kombinacia viacerych premenných, pricom celkove hodnotenie nebude zalezat len od likes. Je to vsak dlhodobejsi proces, takze este chvilku si na to pockame.
od doby, kdy se změnilo bodování, které aspoň maličko autorovi nastínilo, zda má např.kompo za 4 či 7 bodů, se to tu zvrtlo na bodování fotek jako na facebooku. Jen naklikat palec hore a dál hurá na další fotku a další palec hore a tak má některá fotka 30 like a ani jeden koment....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 08:54:54
príspevok od: juko
A ešte k tomu: "Najlepsim testom je prax." (admin). Ja len dúfam, že nebudete robiť pre banku, v ktorej mám účet.
nie sme banka Okrem toho v TB urobili uplnu zmenu, ktora sa mi tiez nepaci, ani ludom v mojom okoli, postupne menia niektore drobnosti a opravuju bugy, z ktorych niektore nie su opravene dodnes, takze to funguje podobne pri akýchkolvek zmenach. Aj Windows ma verziu X1. X2, X3 a neustale opravuju chyby, podobne je to pri vsetkom .. Nam sa moze stranka pacit, aj ju ostestujeme z kazdej strany, nejaké problemy vsak v praxi vzdy vyskocia, a na dizajne sa da vzdy nieco vylepsit. Takze na tom popracujeme.
 
Roman Point
2015-01-13 09:01:14
V lište posledných fotiek na kritiku je posledné okienko " pridaj fotku" po kliknutí na to sa zobrazí niečo ako hups bla bla bla nema fotokútik. Čo to je?
 
Roman Point
2015-01-13 09:10:40
Čo sa týka reklamy na hlavnej stránke nad mozaikov fotiek. Mám AdBlock takže tú reklamu mi neukazuje mám tam len čirne stránkové miesto. Takže ten reklamný banner nepovažujem za rozumný. Skôr reklamy umiestnit po stranách nech mi neberie zbytočne z výšky stránky a tak nech neuberá z miesta. Boky sú tak či tak čierne reklama môže byť tam..
 
Roman Point
2015-01-13 09:13:14
príspevok od: Roman Point
Čo sa týka reklamy na hlavnej stránke nad mozaikov fotiek. Mám AdBlock takže tú reklamu mi neukazuje mám tam len čirne stránkové miesto. Takže ten reklamný banner nepovažujem za rozumný. Skôr reklamy umiestnit po stranách nech mi neberie zbytočne z výšky stránky a tak nech neuberá z miesta. Boky sú tak či tak čierne reklama môže byť tam..
náhľad
 
Roman Point
2015-01-13 09:14:02
príspevok od: Roman Point
V lište posledných fotiek na kritiku je posledné okienko " pridaj fotku" po kliknutí na to sa zobrazí niečo ako hups bla bla bla nema fotokútik. Čo to je?
náhľad
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 09:26:32
príspevok od: Roman Point
náhľad
BUG Opravime.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 09:29:11
príspevok od: Roman Point
náhľad
Vyber formatu reklamy nezavisi od nas, ale od klientov. Pokial nam stranka nedokaze podkryt naklady nemozeme reklamu vyhodit, aj keby sme velmi chceli Preto musime ponukat rozne formaty, ktore sa povazuju za standardy a mat ich na stranke. Stranku este posunieme ako sa bude dat.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 09:32:08
príspevok od: kasko
Tak presne toto poznam... 2tyzdne som sa prihlasoval inam ako na internetbanking, lebo niekto zmenil stranku a ja som myslel, ze som zabudol heslo
Ja sa uz niekolko mesiacov vzdy rozculim, ked musim pracovat s internet bankongom TB a po vytlaceni vypisu mi vzdy zamrzne stranka. A je to banka, ktora ma na to urcite viac ludi ako my
 
JohnNewton
2015-01-13 10:49:03
príspevok od: admin
Ja sa uz niekolko mesiacov vzdy rozculim, ked musim pracovat s internet bankongom TB a po vytlaceni vypisu mi vzdy zamrzne stranka. A je to banka, ktora ma na to urcite viac ludi ako my
I. bankingt TB je fakt na slučku
 
perf
2015-01-13 12:13:44
Myslím si, že to nebol šťastný nápad zrušiť na titulke oranžové písmo, ktorými sa odlišoval Fórum, Bazár atď. Teraz to všetko splýva dohromady a ťažšie sa v tom orientuje.
 
thunder rider
2015-01-13 13:37:00
príspevok od: JohnNewton
I. bankingt TB je fakt na slučku
Hrúza
 
thunder rider
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:17:07
príspevok od: Igor Šaffo
presne tak, aj mne chýba rýchly odkaz na ďalšie fotografie, ktoré sú na kritike
Uz na tom pracujeme, rychly odkaz bude nad pasom fotiek.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:19:20
príspevok od: Jozef Krajčo
Nedalo by sa robit nieco s tymto nevyuzitym priestorom (cervena + zelena vlnovka)? Napriklad odrezat prec?
uz rezeme. Vsimli sme si to aj my
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:23:03
príspevok od: Koma
jednu dôležitú vec bych mal....možno je to len nastavením mojeho monitora..skúšal som zatiaľ na pracovnom v bývalej práci...neskôr skúsim ešte na notbuku.......keď som na titulnej strane a nastavím si ju ctrl+kolečko myšacé tak...aby mi veľkostne vyhovovala aj pri prezeraní aj pri čítaní...to je spravidla tak - že ju mám zobrazenú na šírku monitora od okraja po okraj....a vtedy sa prepnem kdekoľvek na stránku ..či k sebe, či do fotogalérie na kritiku...kamkoľvek.....tak sa mi všetko zcvrkne...zúži....odskočí od okrajov monitoru pár cenťákov do stredu a zmenší.....a musím si kolečkom a ctrl zase všetko zväčšovať aby som obrázky a písmená nemal mrňavé.....keď sa prepnem späť na titulku....hops, už som mimo okraje ...zdržuje to.
Neviem ci s ™ bude vediet nieco programator urobit, postupne sa vyrovná cely obsah sirke titulky, potom by uz problemy nemali pretrvavat, ale skusim sa opytat.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:24:24
príspevok od: Matt83
fotka dna mohla byt na titulnej pod top 24h ? Ostatne moze byt...
co s fotkou na vysku?
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:26:06
príspevok od: Ľuboš Capcara
Už som to pár krát navrhol, že na hlavnej stránke chýba výber redakcie. Ak by bola foto dňa umiestnená ako navrhuješ ty, zaberala by len polovicu šírky a hneď veľa nej by bola foto "výber redakcie" bolo by to tiež super
Mozno niekedy v buducnosti. Momentalne to nie je v nasich silach, kedze je nas malo.
Mame nejaky model, ale zatial to musi pockat. Dik za pripomienku.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:29:41
príspevok od: Koma
O poslednej vete si dovolím vážne pochybovať....celé mi to pripomína tak trochu ( nie dizajnom) pôvodnú starú efotovú verziu z čias hromadného hrrrr popolnočného pridávania a vzájomného hodnotenia........v páse, v prehľade top24 sa zjavovalo 9 fotografi čo sa aktuálne najviac počas 24 hodín páčilo a bolo najviac hodnotených..spravidla to boli tie popolnočné....kooopec skvelých foto...hlavne zo žánrov čo sú tu v menšine ako napríklad reportáž,dokument.. zostávalo mimo tohoto najviac viditeľného 9 členného - doslova ,,utrhnutého pelotonu,, ...situácia sa zlepšila po tom ako prišla verzia čo teraz odišla...že sa zobrazovalo aktuálne políčko s 3x3...a dalo sa bodkami prekliknúť na ďalšie 3x3..dokopy 27 fotiek vedľa fotky dňa svietilo ako top 24 prehľad...a skutočne často veľa naozaj dobrých a skvelých fotiek bolo až v druhej polovici alebo na chvoste tejto 27člennej skupiny....z tohto hľadiska a v tomto ,,bode,,...beriem súčasnú..dnes tuna nám prezentovanú efotovú verziu za krok vzad....mám skrátka takého tušáka...že veľa výborných foto zostane zapadnutých ešte viac.
Pracujeme na algoritme, ktory sa bude este upravovat podla toho co sa nam v realite ukazalo.
Snazime sa, aby sa na titulku dostalo co najviac dobrych fotiek.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:32:14
príspevok od: DEVOTEE
Takže poporiadku, som grafik a webdizajnu sa venujem nejaku dobu, osobne by som navrhoval dat Foto dna na polku úvodnej stránky a dalej vedla toho dat "grid" 3x3 v standardnom pomere strán (otázne je co by to spravilo v stvorcovom formáte nahladu).

Dalej by som ponechal odkaz na autora fotky dna, slider kde by sa menili nahlady v top 24 a nakoniec aj samotny odkaz na odklik všetkých foto z top 24. (vid príloha)

Určite treba zachovať nejaku geomertiu a poriadok (teraz su nahľady odbuka do buka..)

Zvyšok stránky nema zmysel navrhovať to by bolo na dlhsie a zato si už grafici beru peniažky.

Tak sa skúste inšpirovať, toto je len moj pohľad na vec.
Je potrebne brať do uvahy, ze fotka na vysku uz tak pekne vyzerat nebude. Aj tuto verziu sme mali nakreslenu Pekne to vyzera v grafike, realita je horsia.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:33:47
príspevok od: DEVOTEE
hl. slo aj o zvacsenie nahladov a tým padom viac vizualneho nahľadu, a uživatel sa moze rozhodnuť čo si rozklikne hned z uvodu.. ak by chcel prelolovat hned dalsie, nato ma "guličky" (to bolo fajn aj v starej verzii...)
Od gulickovania sme upustili, najma pri fotkach. Viac fotiek najdete v galerii. Tahanie na titulku zbytocne vytazuje system a spomaluje stranku.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-13 14:38:44
príspevok od: admin
Je potrebne brať do uvahy, ze fotka na vysku uz tak pekne vyzerat nebude. Aj tuto verziu sme mali nakreslenu Pekne to vyzera v grafike, realita je horsia.
teraz je tiež foto na výšku useknutá, dobre to ma napr. 500px, tam je výrez diplomaticky do štvorca a uživatel si može zvolit sam výrez nahľadu
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:38:48
príspevok od: Martin Prievalsky
Titulka mi pripomína hlavičku v profile. Nie je zlá, ale prečo tie podivné náhľady fotiek? Najradšej by som bol, keby boli buď všetky rovnaké (štvorcové), alebo v pôvodných formátoch. Táto vec mi vadí aj v mojom profile. Horšie je to skôr s tým prehľadom článkov, podľa mňa je to zbytočný chaos. Fotky nech sú výrazné, ale články by som posunul viac do úzadia.

Foto dňa je podľa mňa odsunuté úplne preč, keď si otvorím stránku, ani ju nevidím, musím si to scrollnúť dole. Keď to je raz fotka dňa, nech je aj vidieť. Ten devoteeho nápad sa mi páči asi najviac.

Škoda je, že je (zatiaľ?) spravená na nový dizajn len titulka. Hore vpravo si pozriem odkaz na môj profil, ktorý je spravený lepšie než v predošlej verzii, no keď to otvorím, môj profil je zasa len v starom dizajne. Radšej by som mal všetko updatnuté hneď a nie po častiach (teda, ak plánujete zmodernizovať všetko) Takisto by som možno privítal (to už je trocha mimo tému) možnosť zobrazenia fotky na bielom pozadí.
Chceli sme dat priestor aj inym fotkam a sucasne aby sa fotka dna zobrazovala cely nasledujuci den.
Mali sme fotku v hornej galerii, pri fotkach na vysku to nevyzeralo dobre, skusali sme rozne formaty, profily este budeme menit a upravovat, aby boli reprezentativnejsie. Planujeme zmodernizovat vsetko, ale myslim, ze uplna zmena naraz by vyvolala este acsi chaos u ludi, takze postupne. Na rad pridu clanky, galeria a dalsie casti stranky vratane profilov.
V Galerii bude moznost zobrazenia na roznych pozadiach, clanky bude mozne citata aj na bielom pozadi.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:41:41
príspevok od: Martin Brojo
Páči, ale s výhradami, resp. nejakými pripomienkami:

- TOP24 by ostal takto pekne zobrazovaný len za predpokladu všetkých fotografií na šírku, foto na výšku, štvorec či iný pomer strán by to asi rozhodil

- náhľady novo pridaných foto do štvorca nie je dobrý nápad, uvažoval by som ich nechať v pomere strán ako ich pridal autor

Presne tak vsetky navrhy vyzeraju v grafickej podobe dobre, my vsak musime zohladnit všetky alternatívy, o ktorych vieme, ze mozu nastat. Momentalne robime upravu algoritmu, ktory by mohol vyriesit (ne)zobrazovanie fotiek na sirku vo vyskovych pasoch.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:47:24
príspevok od: seifi
a môže byť,...a teraz mi povedzte, ako mám o tom vedieť ? o vašej situácii ? možno tu bol článok, nejaká krátka správa, aké sú vaše príjmy, výdaje a potrebujete pomôcť, aj zbierkou medzi členmi, pošlite link; ... viete, máte pravdu, tak to je, mladý človek sa chce niekde uviesť, niekam patriť, tak robí, niekedy zpolovice zadarmo, že prídu lepšie časy a plody; obyčajne je to ale tak, že plody prídu, keď už nebude vládať a bude odídený; preto si zapýtajte nie 14 a 30,- však som o tom akurát prednedávnom čosi v tomto zmysle písal ...;
neviem si to predstavit zapytat 30 eur v nasich pomeroch Uz zo 14 bol problem.
A nepatrim k uz najmladsim ludom, ktorí sa chcu uviest (nepotrebujem to), takze nie vsetko je o peniazoch ak ide o dobru vec. Pripravujeme dalsie projekty, uvidime kam nas to posunie.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 14:50:40
príspevok od: Harvy
v tej mobilne aplikacii sa daju citat len clanky ? Niesu tam ziadne foto ? Moznost prihlasit sa do svojho konta ? Je to tam dost velky chaos ,ale predpokladam ,ze je to len v stadiu testovania a vsetko sa bude zlepsovat
Mobilna aplikacia, ktoru pripravujeme bude mat v prvom stadiu clanky, fotky, forum, postu a aktivity.
Profil pribudne po zavedeni prvej časti.
 
shaggy
2015-01-13 19:29:20
Ako písali vyššie, takýto postup nie je veľmi dobrá vizitka, hlavne ak si každý vie v pätičke pozrieť, kto robil web. Naozaj by sa hodil niekto, kto sa vyzná do UX, je smutné, že návštevníci (devotee) musia robiť robotu za niekoho iného.

Napr. nechápem, ako mohol front-end developer pustiť web, kde ani po dvoch dňoch nefunguje diakritika v google fontoch (upozorňoval som na to). A pritom je to iba o prepísaní pár písmen (keďže niekto vygeneroval zlý odkaz na font, alebo počítate s azbukou?).
 
kasko
2015-01-13 21:43:27
Ako sa prosim dostanem na dalsie AKTUALNE temy v sekcii forum? Z hlavnej stranky to nejde, z menu sa neviem vysomarit, lebo temy niesu zoradene podla aktualnosti posledného prispevku.
A este mi napadlo - prava strana uvodnej stranky: sekcie forum a články sa nedaju odtuknut, tlač.správy idú a bazár ma hodí hore na uvodnu stranku.

Asi doladujete, no som z toho total cvok - novinky a tlač.správy su to iste, duplicitne odkazy: napr. BLOGY a vedla tlačica VIAC....

Idem trpezlivo radsej cumet na TV teraz, ak chcete pomoct hladat hovadinky, duplicity a nezmyselnosti na stranke kludne pomozem....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 21:58:10
príspevok od: kasko
Ako sa prosim dostanem na dalsie AKTUALNE temy v sekcii forum? Z hlavnej stranky to nejde, z menu sa neviem vysomarit, lebo temy niesu zoradene podla aktualnosti posledného prispevku.
A este mi napadlo - prava strana uvodnej stranky: sekcie forum a články sa nedaju odtuknut, tlač.správy idú a bazár ma hodí hore na uvodnu stranku.

Asi doladujete, no som z toho total cvok - novinky a tlač.správy su to iste, duplicitne odkazy: napr. BLOGY a vedla tlačica VIAC....

Idem trpezlivo radsej cumet na TV teraz, ak chcete pomoct hladat hovadinky, duplicity a nezmyselnosti na stranke kludne pomozem....
Dakujeme za upozornenia, po preklopeni sa niektore odkliky dobabrali, takze to kontrolujeme za pomoc dakujeme. Ak este nieco najdete napisat mozete aj na podpora@ephoto.sk. Novinky a TS mali byt odlisne, bude to ale este inak ako je to teraz inak, dame to dokopy. Este raz dik za pomoc a pekny vecer.
 
smartin
2015-01-14 10:38:24
príspevok od: Seto
responzivny dizajn nebude? ci mobilna verzia?
Mobilnu verziu spomina a uvidime ci bude aj responzivny dizajn. Vyzera to tak, ze to budu postupne zmeny
 
smartin
2015-01-14 11:09:29
Mne hlavne vadi velkost fontu pisanych textov na ephoto. Dobre by bolo aj zvacsit medzery medzi riadkami. To som vazne jediny komu aktualna velkost vadi?
Nie zeby som mal nejaky problem so zrakom, ale s aktualnou velkostou fontu sa rozsiahlejsie texty vazne zle citaju. Treba zvacsovat obraz lupou (CTRL + +)
Vyskusajte napriklad font a jeho parametre ako ma v clankoch web SME alebo Aktuality alebo aj ine spravodajske portaly.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-14 11:16:59
príspevok od: smartin
Mne hlavne vadi velkost fontu pisanych textov na ephoto. Dobre by bolo aj zvacsit medzery medzi riadkami. To som vazne jediny komu aktualna velkost vadi?
Nie zeby som mal nejaky problem so zrakom, ale s aktualnou velkostou fontu sa rozsiahlejsie texty vazne zle citaju. Treba zvacsovat obraz lupou (CTRL + +)
Vyskusajte napriklad font a jeho parametre ako ma v clankoch web SME alebo Aktuality alebo aj ine spravodajske portaly.
Problem je skor v ciernom pozadi, co nema ani jedna spomínana stranka. Cierne pozadie je vsak pre fotografie lepsie, takze hladame kompromisne riesenie. Momentalne sa riesia stranky s textami, ak vsetko pojde dobre, bude mozne citat text aj na biele ploche a zvacsime aj pismo, takze by sa citatelnost mala vyrazne zlepsit.
 
smartin
2015-01-14 13:46:05
príspevok od: admin
Problem je skor v ciernom pozadi, co nema ani jedna spomínana stranka. Cierne pozadie je vsak pre fotografie lepsie, takze hladame kompromisne riesenie. Momentalne sa riesia stranky s textami, ak vsetko pojde dobre, bude mozne citat text aj na biele ploche a zvacsime aj pismo, takze by sa citatelnost mala vyrazne zlepsit.
No ja by som v ciernom pozadi problem nevidel. Skuste vazne zvacsit pismo a rozostupy medzi riadkami a potom sa uvidi co na to povedia ostatni, ci sa im to bude lepsie citat alebo nie. Ja si myslim, ze urcite ano.

A este jeden navrh, ziarovcicku upozorneni prosim zvyraznite. Teraz je taka nevyrazna
 
smartin
2015-01-14 14:43:20
príspevok od: smartin
No ja by som v ciernom pozadi problem nevidel. Skuste vazne zvacsit pismo a rozostupy medzi riadkami a potom sa uvidi co na to povedia ostatni, ci sa im to bude lepsie citat alebo nie. Ja si myslim, ze urcite ano.

A este jeden navrh, ziarovcicku upozorneni prosim zvyraznite. Teraz je taka nevyrazna
Btw slovensky web topspeed ma tiez cierne pozadie ale od redizajnu, co zvacsili pismo, sa to cita lepsie.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-14 14:56:23
Nešlo by spraviť foto tak, že by sa nerobili orezy, ale prispôsobila by sa výška fotografie? Napr. dnes hneď prvá foto, pri takomto výreze by ma asi ani nenapadlo ju rozkliknúť.

 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2015-01-14 14:57:48
Pardon, prikladám printscreen.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-14 15:07:43
príspevok od: Martin Brojo
Pardon, prikladám printscreen.
uz na tom pracujeme Dik za pripomienku.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-14 15:10:56
príspevok od: smartin
No ja by som v ciernom pozadi problem nevidel. Skuste vazne zvacsit pismo a rozostupy medzi riadkami a potom sa uvidi co na to povedia ostatni, ci sa im to bude lepsie citat alebo nie. Ja si myslim, ze urcite ano.

A este jeden navrh, ziarovcicku upozorneni prosim zvyraznite. Teraz je taka nevyrazna
Pismo bude urcite vacsie a zvacsime aj riadkovanie, s tym ratame. Ziarovcicka bude zmenena este teraz pri upravach titulky, ktore robime na zaklade nasich sledovani a aj uzivatelskych pripomienok. (Ziarovku nam uz pripomienkovala aj redakcia Dik za vase pripomienky.
 
Daniel Urban
2015-01-14 16:56:22
Chystáte aj zmenu mobilnej aplikácie?
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-14 17:16:55
príspevok od: Daniel Urban
Chystáte aj zmenu mobilnej aplikácie?
ano, ako som pisal v clanku, pripravujeme verziu pre mobilne zariadenia.

 
kasko
2015-01-14 19:48:51
príspevok od: smartin
Mne hlavne vadi velkost fontu pisanych textov na ephoto. Dobre by bolo aj zvacsit medzery medzi riadkami. To som vazne jediny komu aktualna velkost vadi?
Nie zeby som mal nejaky problem so zrakom, ale s aktualnou velkostou fontu sa rozsiahlejsie texty vazne zle citaju. Treba zvacsovat obraz lupou (CTRL + +)
Vyskusajte napriklad font a jeho parametre ako ma v clankoch web SME alebo Aktuality alebo aj ine spravodajske portaly.
ja s textom naopak nemam ziaden problem: monitor 27" 2560x1440 / Windows zvacsenie na 110% pri vsetkom / lupa IExplorer 125% - je to pre kazdeho ine a tazko kazdemu vyhoviet.....
Na mobile to mam vzdy nevyhovujuce a vsetko zvacsujem..... Ak by tato stranka na mobile bola super, tak v PC to je zas obrovske. Su to kompromisy proste
 
dePappa
2015-01-14 21:01:30
príspevok od: kasko
ja s textom naopak nemam ziaden problem: monitor 27" 2560x1440 / Windows zvacsenie na 110% pri vsetkom / lupa IExplorer 125% - je to pre kazdeho ine a tazko kazdemu vyhoviet.....
Na mobile to mam vzdy nevyhovujuce a vsetko zvacsujem..... Ak by tato stranka na mobile bola super, tak v PC to je zas obrovske. Su to kompromisy proste
nie, ak pouzijes responsivny design tak taky problem mat nebudes, budes mat jeden kod ktory bude vyzerat dobre aj na mobile aj na desktope, divim sa ze sa ephoto nevybralo tym smerom, pretoze udrziavat viacero verzii kodu by sa mi nechcelo.... ukazka v praxi: https://photographylife.com
otvori si tuto stranku a zacni zmensovat okno, uvidis ako sa ti dynamicky stranka meni...
 
kasko
2015-01-14 21:10:02
príspevok od: dePappa
nie, ak pouzijes responsivny design tak taky problem mat nebudes, budes mat jeden kod ktory bude vyzerat dobre aj na mobile aj na desktope, divim sa ze sa ephoto nevybralo tym smerom, pretoze udrziavat viacero verzii kodu by sa mi nechcelo.... ukazka v praxi: https://photographylife.com
otvori si tuto stranku a zacni zmensovat okno, uvidis ako sa ti dynamicky stranka meni...
chapem, je to fajn, no v mojom pripade pri pouzivani max. otvoreného okna, ako aj mobil funguje, je stranka ok. Stranky ktore sa prisposobuju rozliseniu obrazovky napr. v mobile mi nesedia zas - nevyznam sa v nich zrazu, ked som zvyknuty na PC verziu. No musíme to asi nechat na designera v ephote co s tym spravi Na funkcnost a fičury mozme reagovat, no vzhlad treba asi nechat na nich.
 
juve16
2015-01-15 20:24:11
zobrazovanie top fotografií je čistá katastrofa a dehonestácia ich kvality a urážka ich autorov .....len toľko....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-15 20:51:57
príspevok od: juve16
zobrazovanie top fotografií je čistá katastrofa a dehonestácia ich kvality a urážka ich autorov .....len toľko....
na optimalizacii zobrazovania pracujeme. Algoritmu sa meni a upravuje.
 
fatality
2015-01-15 22:35:38
príspevok od: juve16
zobrazovanie top fotografií je čistá katastrofa a dehonestácia ich kvality a urážka ich autorov .....len toľko....
tiez si myslim..tie vyrezy su riadne naprd..aj na top fotos aj na cerstvo pridanych..pri starom jednoduchom a funkcnom dizajne som mal jasny prehlad aj o cerstvo pridanych fotkach aj o top fotkach..malokedy bol nahlad nezaujimavy a fotka zaujimava,alebo naopak..teraz je kopec zaujimavych fotiek degradovanych vyrezom..
jediny akceptovatelny(da sa povedat hybridny) navrh bol vytvoreny devoteem..som zvedavy,ci si z neho miestni webdesigneri nieco zoberu..
 
anton julény
2015-01-15 22:40:45
novou verziou sa pokazilo toto
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-15 23:04:20
príspevok od: anton julény
novou verziou sa pokazilo toto
menime aj podstranky, neude sa to takto zobrazovat. Ale dakujeme za upozornenie.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-15 23:11:52
príspevok od: fatality
tiez si myslim..tie vyrezy su riadne naprd..aj na top fotos aj na cerstvo pridanych..pri starom jednoduchom a funkcnom dizajne som mal jasny prehlad aj o cerstvo pridanych fotkach aj o top fotkach..malokedy bol nahlad nezaujimavy a fotka zaujimava,alebo naopak..teraz je kopec zaujimavych fotiek degradovanych vyrezom..
jediny akceptovatelny(da sa povedat hybridny) navrh bol vytvoreny devoteem..som zvedavy,ci si z neho miestni webdesigneri nieco zoberu..
Navrh ktory spominate sme mali ako jednu z verzii. Lahko sa nakresli ale realizacia narazila na niekolko problemov, najma v pripade, ked bude fotka dna na vysku (co v spominanom navrhu nie je namodelovane). Staticka grafika znesie vsetko, pri programovani vsak musime zohladnovat mnozstvo faktorov, preto sme tento navrh nerealizovali. Okrem toho fotka dna, ma svoje miesto, ale priestor sme chceli poskytnut aj dalsim fotkam. Prekvapuje nas, ze sa poniektori dovolavate stareho dizajnu, ktory zobrazoval len miniaturne nahlady fotiek pridanych na kritiku, z ktorych niekedey nebolo vidiet takmer nic. Myslime si, ze po doladeni algoritmu a upravach, ktore robime by sa nahlady mali zobrazovat korektne, tak aby vyrezy neublizovali fotkam. treba mysliet na to, ze nahlad je vzdy urcitym vyrezom, ktory musi zapadnut do mozaiky, je to len uputavka na fotku, konecny vizual fotografie si mozete pozriet na stranke fotografie, kde je bez orezov a tak ako ju autor stvoril.
 
fatality
2015-01-15 23:24:55
príspevok od: admin
Navrh ktory spominate sme mali ako jednu z verzii. Lahko sa nakresli ale realizacia narazila na niekolko problemov, najma v pripade, ked bude fotka dna na vysku (co v spominanom navrhu nie je namodelovane). Staticka grafika znesie vsetko, pri programovani vsak musime zohladnovat mnozstvo faktorov, preto sme tento navrh nerealizovali. Okrem toho fotka dna, ma svoje miesto, ale priestor sme chceli poskytnut aj dalsim fotkam. Prekvapuje nas, ze sa poniektori dovolavate stareho dizajnu, ktory zobrazoval len miniaturne nahlady fotiek pridanych na kritiku, z ktorych niekedey nebolo vidiet takmer nic. Myslime si, ze po doladeni algoritmu a upravach, ktore robime by sa nahlady mali zobrazovat korektne, tak aby vyrezy neublizovali fotkam. treba mysliet na to, ze nahlad je vzdy urcitym vyrezom, ktory musi zapadnut do mozaiky, je to len uputavka na fotku, konecny vizual fotografie si mozete pozriet na stranke fotografie, kde je bez orezov a tak ako ju autor stvoril.
hej..ja chapem ze to nieje take lahke,ako si ja hurvinek predstavujem valku ..mna len mrzi,ze z uvodnej stranky uz tak lahko nevchadzam do pre mna zaujimavych fotografii,lebo vlastne z tych vyrezov ani neviem,ktore zaujimave su..pritom paradoxne z tych pidi nahladov stareho designu som to na 90% vedel..
v podstate..mne je/bude jedno aky bude celkovy design stranky,zvyknem si,len dufam ze nejako salamunsky vyriesite tie nahlady..ci uz v novopridanych fotos,alebo top 24..ak to budu vyrezy,najlepsie by asi bolo keby si polohu vyrezu mohol urcit sam autor,co by asi bolo dalsie programovanie navyse..
kazdopadne..som zvedavy..a prajem vela sil a trpezlivosti..
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-16 05:54:08
príspevok od: juve16
zobrazovanie top fotografií je čistá katastrofa a dehonestácia ich kvality a urážka ich autorov .....len toľko....
Môj plný súhlas...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-16 06:03:50
Dlhšie som nebol na ePhoto a tak keď som sa dopočul o zmenách, prišiel som zvedavý nakuknúť - a napadlo ma okamžite -kultúrne barbarstvo...
Svojvoľným orezávaním fotografií, len aby zapadli do vašej koncepcie, degradujete prácu fotografov. Dnešná Foto dňa je tým vašim orezom tak sprznená, že naozaj nereprezentuje tento portál a ani autora...

S podobným čímsi som sa nikde na žiadnom fotoportáli nestretol. A nikdy som nebol na výstave, kde by strihali fotky len preto, aby sa ich čím viac vošlo na stenu...

S prihlásením som chcel uverejniť moju novú foto, ale počkám si radšej, nepáčilo by sa mi, keby z nej divák videl štvrtinu...
 
Marián Kuric
2015-01-16 07:37:17
povazujem za rychlo nutne a potrebne, ked uz teda ma byt novy fomat stranky, aby fotky mali jednaku velkost, taku ako sa Vam hodi, a my pri uploade si zvolime teda orez /myslim ze na 500px to je tak/, je to mensie zlo ako mat orez uplne hocijaky, a nevyhovujuci
 
Marián Kuric
2015-01-16 07:38:45
A este prosim Vas o tri gulicky tak ako to navrhol Devotee, a tak isto aj tri gulicky ku fotkam na kritiku, ved je to malo roboty a tak to zjednodusi prezerenie stranky.
 
smartin
2015-01-16 08:41:06
príspevok od: admin
Pismo bude urcite vacsie a zvacsime aj riadkovanie, s tym ratame. Ziarovcicka bude zmenena este teraz pri upravach titulky, ktore robime na zaklade nasich sledovani a aj uzivatelskych pripomienok. (Ziarovku nam uz pripomienkovala aj redakcia Dik za vase pripomienky.
Ja dakujem, ze pocuvate nazory citatelov. Vdaka
 
fatality
2015-01-16 09:37:34
dalsia z veci:kde mozem vidiet trebars 10tu,11tu..20tu fotografiu z top24?
je ich len 9 na hlavnej stranke a potom v sekcii Top Fotografie su uz len topky jednotlivych dni,mesiacov...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-16 10:02:32
príspevok od: fatality
dalsia z veci:kde mozem vidiet trebars 10tu,11tu..20tu fotografiu z top24?
je ich len 9 na hlavnej stranke a potom v sekcii Top Fotografie su uz len topky jednotlivych dni,mesiacov...
zrejme zoradit foto podla poctu bodov za posledných 24 hod. v starejh verzii to bol jeden klik tu to chýba, mali by to doprogramovať.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2015-01-16 10:07:39
este by som napisal a z casti chapem ako to efoto nove mysli, ale skombinovat obcas pekny dizajn aj funkčnost je tazkým oriesok, v prvom rade by malo ist o samotne fotografie...t.j. uspokojit uzivatela aby svoju foto videl tak ako je a ma byť, ciže kľučovým problémom je výrez ktorý sa moze bit s celkovým dizajnom (ktorý som napr navrhol ja, apson ta prva hlavna cast s fotkou dna a top fotografiami, ktoré boli zvacsane ale zas len vtrepane do urciteho daneho pomeru strán).

Fotku dna ponechat v jej original pomere pri nahľade a fotky z top 24 a nahrane nanjovsie fotky tiež ponechat ako to bolo v starej verzii.
 
fatality
2015-01-16 10:08:36
príspevok od: DEVOTEE
zrejme zoradit foto podla poctu bodov za posledných 24 hod. v starejh verzii to bol jeden klik tu to chýba, mali by to doprogramovať.
jj..
 
calven
2015-01-16 10:29:33
S tými výrezmi fotiek je to katastrofálne zvládnuté. Nehovoriac o výreze dnešnej fotky dňa - podľa tohto výrezu by som ju ani neotvoril, fakt že nie...
 
gastiv
2015-01-16 11:05:19
Na vsetko sa da zviknut si.Niektorym pasuje hento inym zas tamto.Mne tu osobne chyba mnozstvo najnovsich fotiek na kritiku na titulke.Stacilo by ak by sa posuvanim dalo dostat na starsie.Co sa tyka top 24 beriem to ze ich je len 9. Ak je foto naozaj dobra,dostane sa do 24 urcite.To prida na kvalite podla mojho nazoru.Ale tie postrihane nahlady je naozaj velmi zle,nehovoriac o umiestneni fotky dna,akokeby patrila do kosa,niekde dola a zrezana.Skoda.Myslim ze vam to na popularite neuberie,vsetci fotonadsenci sem radi chodia,ale tie orezy hlavne vam velmi uberu z kvality stranky
 
landov
2015-01-17 07:04:53
Vyjadrujem sa az dnes, s odstupom niekolkych dni od zmeny designu uvodnej stranky. A tam je podla mna najvacsi problem - ze je redesignovana iba uvodna stranka. Vôbec na mna dobre neposobi, ked je uvodna stranka "mohutna" a dalsie podstranky su totalne inými fontami, velkostami atd...prvy krat som myslel, ze mam zle nastavene zvacsenie v prehliadaci. To, ze je aktualna titulna stranka absolutne neprehladna a chaoticka, je len dalsim "bonusom". Nic v zlom, ale bud to prekopat cele, alebo nerobit radsej nic a nechat po starom.
 
b0baz
2015-01-17 15:21:03
Oceňujem snahu o zatraktívnenie, no pre mňa neprehľadné. Starý dizajn sa mi páčil viac.
 
tHono
2015-01-17 17:29:26
ked som prvy krat videl novy dizajn stranky tak ma napadlo ,ze moj PC sa zblaznil,vobec sa mi to nepaci,je to perfektne neprehladne,verim,ze po pripomienkach sa to zmeni,dobre svetlo
 
Roman Point
2015-01-17 18:33:00
Po kliknutí na symbol + v pravej časti stránky či už sú to články alebo bazar nezobrazí žiadnu ďalšiu ponuku ani na mobile ani na PC..
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-20 09:05:50
Bude sa niečo naprávať...? Akosi je tu ticho...
 
blahoslav J B Art
2015-01-20 16:48:02
príspevok od: Stratený Stano
Bude sa niečo naprávať...? Akosi je tu ticho...
na vybavenie reklamacii je 30 dnova lehota
 
samophoto
2015-01-20 16:50:36
príspevok od: Stratený Stano
Bude sa niečo naprávať...? Akosi je tu ticho...
až po voľbách.......
vydržať.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-20 17:47:04
príspevok od: Stratený Stano
Bude sa niečo naprávať...? Akosi je tu ticho...
Pracujeme na tom, niektore upravy sa prejavia už dnes v noci.
Dalšia zmena bude v najblizsich dnoch.
 
Marián Kuric
2015-01-22 07:17:55
príspevok od: admin
Pracujeme na tom, niektore upravy sa prejavia už dnes v noci.
Dalšia zmena bude v najblizsich dnoch.
Takze ako som to spravne pochopil, tak v TOPke na titulke, nejakym sposobom rotuju fotky?, uz to nie je tak ze su zoradene podla poctu hlasov?
 
peterdudas.eu
2015-01-22 08:07:26
Ahojte, tak ako ma tato zmena najprv nadchla, potom prisiel ten Devoteeho navrh, ktory by bol myslim vylepsenim a teraz je to vlastne tak, ze nahodne su povyberane fotky na titulku, kde boli fotky z TOP 24, co sa mi teda nepozdava, tato cast stranky prestala mat zmysel, je z toho gulas. Tak isto sa mi nezpodava (ako vyssie niekto pisal), ze by sa k nahladu fotky okrem poctu lajkov a nazvu dotahoval aj autor, ja si myslim, ze tak ako to je, je to dobre, pretoze ked vidi mozno niekto neznameho autora, uz na nho nemusi kliknut, a naopak, ked vidi znamenho autora a povedzme, ze fotka je len priemerna, tak klikne, takze tato anonymita aspon z prvej stranky je fajn a moze dopomoct k objektivnejsiemu hodnoteniu fotiek. Dalsia vec je, ze toto vlakno sa z hlavnej stranky vobec neda najst, musim ist hlbsie do stranky, aby sa objavila v hornej liste dalsia sekcia ePhoto a z tade sa preklikol az sem, alebo len ja som si to na tej redizajnovanej titulke nevsimol?
 
Marián Kuric
2015-01-22 10:59:05
príspevok od: peterdudas.eu
Ahojte, tak ako ma tato zmena najprv nadchla, potom prisiel ten Devoteeho navrh, ktory by bol myslim vylepsenim a teraz je to vlastne tak, ze nahodne su povyberane fotky na titulku, kde boli fotky z TOP 24, co sa mi teda nepozdava, tato cast stranky prestala mat zmysel, je z toho gulas. Tak isto sa mi nezpodava (ako vyssie niekto pisal), ze by sa k nahladu fotky okrem poctu lajkov a nazvu dotahoval aj autor, ja si myslim, ze tak ako to je, je to dobre, pretoze ked vidi mozno niekto neznameho autora, uz na nho nemusi kliknut, a naopak, ked vidi znamenho autora a povedzme, ze fotka je len priemerna, tak klikne, takze tato anonymita aspon z prvej stranky je fajn a moze dopomoct k objektivnejsiemu hodnoteniu fotiek. Dalsia vec je, ze toto vlakno sa z hlavnej stranky vobec neda najst, musim ist hlbsie do stranky, aby sa objavila v hornej liste dalsia sekcia ePhoto a z tade sa preklikol az sem, alebo len ja som si to na tej redizajnovanej titulke nevsimol?
Suhlas, hlavne s tym ze ked som chcel najst toto vlakno, tak som stratil nervy a pouzil som google, aby som sem vedel nieco napisat, teraz uz viem kde to je, ale je to teda poriadne skryte. Mne sa cela tato zmena vidi ako zmena k horsiemu a vobec nepocuvaju navrhy na zmenu, ktore si myslim ze su dobre, ale len tie horsie. Chapem 100 ludi, 100 chuti, a nie kazdemu sa da vyhoviet, ale stare ephoto by som si predplatil, toto zatial nie.
 
kasko
2015-01-22 21:53:16
Hoj, ja tiez neviem najst tuto temu a vela dalsich kym niesu aktivne - medzi poslednymi komentovanými. A to som skusal v menu: články/vsetky články - neda sa zoradit podla posledného prispevku, vo vyhladavani tiez nie. Forum - vyhladavanie slovo ,,zmeny" nenaslo tuto temu, medzi aktuálnymi nieje tiez..... A potom si tu piseme na forum, ze 100x preberana tema staci pouzit vyhladavac a ono to nefunguje tak, ako by si clovek predstavoval.... Ohladne zoradovania a vyhladavania prispevkov by som sa vratil k pôvodnému algoritmu
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-24 13:56:50
Nebolo by vhodnejšie premenovať nadpis TOP 24 na úvodnej stránke na PREHĽAD 24... ?

So zmenou zobrazovania fotiek na náhodný výber sa už totiž nezobrazuje top rebríček, ale mix fotiek za posledných 24 hodín a ten už nemá s top nič spoločné...
 
Anton Kmeť
2015-01-25 17:20:56
Podľa mňa je po novom úvodná stránka e-photo neprehľadná. Úvodná stránka by mala obsahovať OBSAH a ten by mal byť vidieť naraz bez posúvania. Body obsahu sa už môžu zobrazovať čiastočne, keď aj s potrebou posúvania. Ja nie, ale autor nového konceptu zrejme vie, prečo to urobil takto. Ja sa musím prispôsobiť..
 
blahoslav J B Art
2015-01-25 18:22:15
príspevok od: Stratený Stano
Nebolo by vhodnejšie premenovať nadpis TOP 24 na úvodnej stránke na PREHĽAD 24... ?

So zmenou zobrazovania fotiek na náhodný výber sa už totiž nezobrazuje top rebríček, ale mix fotiek za posledných 24 hodín a ten už nemá s top nič spoločné...
TOP 24
je mozno po novom myslene 24 najviac hodnotenych fotiek za poslednych 24 hodin a kedze sa ich zobrazuje naraz menej ako 24, tak musia rotovat
 
skonka
2015-01-25 20:17:13
príspevok od: gastiv
Na vsetko sa da zviknut si.Niektorym pasuje hento inym zas tamto.Mne tu osobne chyba mnozstvo najnovsich fotiek na kritiku na titulke.Stacilo by ak by sa posuvanim dalo dostat na starsie.Co sa tyka top 24 beriem to ze ich je len 9. Ak je foto naozaj dobra,dostane sa do 24 urcite.To prida na kvalite podla mojho nazoru.Ale tie postrihane nahlady je naozaj velmi zle,nehovoriac o umiestneni fotky dna,akokeby patrila do kosa,niekde dola a zrezana.Skoda.Myslim ze vam to na popularite neuberie,vsetci fotonadsenci sem radi chodia,ale tie orezy hlavne vam velmi uberu z kvality stranky
Suhlas....ja som tu dlhsie nebola a prve, co ma sokovalo, ze som musela hladat fotku dna ... je uplne nevyrazna ....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-25 20:44:10
príspevok od: blahoslav J B Art
TOP 24
je mozno po novom myslene 24 najviac hodnotenych fotiek za poslednych 24 hodin a kedze sa ich zobrazuje naraz menej ako 24, tak musia rotovat
Je to presne tak   Robime este dalsie upravy. Na vsetky fotografie zaradené v TOP sa bude mozne prekliknut aj z tituly. Prepocitavanie a aktualizacia sa robi kazdych 10 min.
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-01-26 11:04:32
Ak sa môžem vyjadriť aj ja,tak:
Nová podoba mi príde strašne prehltená informáciami a spôsobuje chaos.Je neprehľadná.
Náhodný výber fotografií je podľa mňa nešťastná voľba.
Ak sem pridám fotku ,tak ma už vôbec nezaujíma ako dopadla v nejakom hodnotení v priebehu dňa a zaujímajú ma len reakcie a prípadná kritika..... /z tej sa môžem poučiť a to ma teší./
Orezávanie fotografí je čistá katastrofa.
Umiestnenie foto dňa......aby som pravdu povedal ,tak ani neviem aké fotky sa tu v priebehu tohoto mesiaca takto umiestnili.
Pôvodne som si myslel ,že je to len moja skostnatelosť a neschopnosť prispôsobiť sa novej podobe stránky ale nie.....nezvykol som si a pokiaľ ide o mňa tak som si úplne mimovoľne všimol ,že nemám chuť pridávať sem fotografie.
Myslím ,že predchádzajúca podoba stránky bola to ,čím sa tento portál líšíl od iných a touto zmenou ste o to prišli.
Som možno protivný....ale u mňa určite nie.

 
Paulie
2015-01-26 11:48:10
Čo sa hlavnej stránky týka, prvá tretina ako tak ujde (až na tie divné orezy fotiek). Celkovo je to preplnené všetkým možným. Vyzerá to ako v strelnici pri kolotočoch.
 
blahoslav J B Art
2015-01-26 12:21:45
mne sa novy dizajn paci, ak este vyriesia zle orezy, bude to fajn ... uvedomte si, ze nove fotaky, objektivy kupujete castejsie, ako sa meni dizajn tejto stranky
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-26 14:55:47
príspevok od: blahoslav J B Art
TOP 24
je mozno po novom myslene 24 najviac hodnotenych fotiek za poslednych 24 hodin a kedze sa ich zobrazuje naraz menej ako 24, tak musia rotovat
Tak potom sa prihováram za názov TOP 24/24...

U nás na východe na to povieme - I tak še dá i tak še dá...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-26 15:02:47
príspevok od: Šály Ivan
Ak sa môžem vyjadriť aj ja,tak:
Nová podoba mi príde strašne prehltená informáciami a spôsobuje chaos.Je neprehľadná.
Náhodný výber fotografií je podľa mňa nešťastná voľba.
Ak sem pridám fotku ,tak ma už vôbec nezaujíma ako dopadla v nejakom hodnotení v priebehu dňa a zaujímajú ma len reakcie a prípadná kritika..... /z tej sa môžem poučiť a to ma teší./
Orezávanie fotografí je čistá katastrofa.
Umiestnenie foto dňa......aby som pravdu povedal ,tak ani neviem aké fotky sa tu v priebehu tohoto mesiaca takto umiestnili.
Pôvodne som si myslel ,že je to len moja skostnatelosť a neschopnosť prispôsobiť sa novej podobe stránky ale nie.....nezvykol som si a pokiaľ ide o mňa tak som si úplne mimovoľne všimol ,že nemám chuť pridávať sem fotografie.
Myslím ,že predchádzajúca podoba stránky bola to ,čím sa tento portál líšíl od iných a touto zmenou ste o to prišli.
Som možno protivný....ale u mňa určite nie.

S tou nechuťou je to podobné i u mňa a preto sem chodím čoraz zriedkavejšie...
S ostatným plný súhlas...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-01-26 15:05:39
príspevok od: admin
Je to presne tak   Robime este dalsie upravy. Na vsetky fotografie zaradené v TOP sa bude mozne prekliknut aj z tituly. Prepocitavanie a aktualizacia sa robi kazdych 10 min.
Ale potešilo ma, že predsa len sa na môj podnet prihliadlo...
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-01-26 16:33:58
príspevok od: Stratený Stano
S tou nechuťou je to podobné i u mňa a preto sem chodím čoraz zriedkavejšie...
S ostatným plný súhlas...
...ale mrzí ma to. Myslím ,že to ale nieje len môj problém.
Pozrel by som sa na to ešte takto : pre koho tento portál vlastne je vytvorený.
. pre ľudí ktorí fotia
-pre ľudí ktorí nefotia a radi si pozrú nejaké fotky
-pre tých čo si chcú prečítať nejaké články ,zapojiť sa do diskusie
-ako internetový obchod.
-pre tých čo sa zaujímaju o fototechniku,cestovanie..

.....komu táto zmena pomohla?
 
Anton Kmeť
2015-01-29 07:29:56
Stále: Neprehľadné. Kto sa pridá k môjmu názoru? Možno bude treba na zmenu aj 1000 hlasov.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-29 09:23:04
príspevok od: Šály Ivan
...ale mrzí ma to. Myslím ,že to ale nieje len môj problém.
Pozrel by som sa na to ešte takto : pre koho tento portál vlastne je vytvorený.
. pre ľudí ktorí fotia
-pre ľudí ktorí nefotia a radi si pozrú nejaké fotky
-pre tých čo si chcú prečítať nejaké články ,zapojiť sa do diskusie
-ako internetový obchod.
-pre tých čo sa zaujímaju o fototechniku,cestovanie..

.....komu táto zmena pomohla?
Mozi nas to, ak sme niiektorym z vas nevyhoveli. Zamerom bolo zviditelnit aj ine fotografie, ktore si ziskali vasu pozornost, upozornit na Blogy, vase weby a skupiny, ktore na ephoto existuju.

Stale na titulke pracujeme a robime upravy, ktore nie su konecne kym sa neutrasie cela stranka. Podobne reakcie sme mali, ked sa zmenila stranka pred 5 rokmi a profily pred 3 rokmi. Verime, ze cely vizual doladime k spokojnosti vacsiny a ze niektore veci su len otazkou zvyku. Vzhladom k rozmanitosti zaujmov, ktore nasi uzivatelia maju, si uvedomujeme, ze nie je mozne urobit 100% akceptovatelne zmeny, ale snazime sa aby bolo spokojnych uzivatelov co najviac. Dakujeme vsetkym za podporu a spatnu vazbu.


 
perf
2015-01-29 09:53:41
Súhlasím s názorom, že je to stále neprehľadné. Priveľa informácií natlačených na sebe. Vrátil by som sa k farebnému písmu nadpisov, ktorým sa rozlišovali položky "Fórum", "Články", "Bazár"...
Foto dňa by malo dominovať na stránke, ako to tu už mnohí navrhovali.
 
blahoslav J B Art
2015-01-29 10:05:24
príspevok od: perf
Súhlasím s názorom, že je to stále neprehľadné. Priveľa informácií natlačených na sebe. Vrátil by som sa k farebnému písmu nadpisov, ktorým sa rozlišovali položky "Fórum", "Články", "Bazár"...
Foto dňa by malo dominovať na stránke, ako to tu už mnohí navrhovali.
ja sa v tom velmi dobre orientujem aj ked to pozeram na mojom 4,5' mobile
s farebnymi nadpismi mozno suhlasit
s dominanciou fotky dna nesuhlasim, dobre je jej tam, kde je
 
blahoslav J B Art
2015-01-29 11:41:06
som za to, aby boli 2 fotky dna
1. taka, kde je hlavny motiv fotky clovek - portret, dokument, street, ...
2. ostatne - farebne krajinky, zvieratka, kvietky, makro, ...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-01-29 11:50:12
príspevok od: blahoslav J B Art
ja sa v tom velmi dobre orientujem aj ked to pozeram na mojom 4,5' mobile
s farebnymi nadpismi mozno suhlasit
s dominanciou fotky dna nesuhlasim, dobre je jej tam, kde je
Na farebnosti nadpisov este pracujeme, najblizsie este pribudnu niektore zmeny + upravy orezov fotiek. Bude sa meniit aj prava strana a popresuvaju resp. zmenia sa niektore boxy v dolnej casti stranky. Zmeny urobimepostupne, aby to nebola zase šok
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-04 15:30:55
Redakcia ePhota, sledujete štatisticky návštevnosť vašej stránky? Keďže sa už viacerí pozastavili nad nízkym počtom lajkov u fotiek dňa, skúsil som si takú malú štatistiku a porovnal som posledných 14 Foto dňa s rovnakým obdobím za rok 2014 a takéto sú výsledky:

Od 21.1. do 3.2.2015 dosiahlo 100 a viac lajkov u Foto dňa len 5 fotografií, v roku 2014 všetkých 14. Priemerný počet lajkov u Foto dňa za toto obdobie v roku 2015 bol 96, v roku 2014 164. Takže je to pokles na 58% oproti minulému roku.
Každý obchodník by pri takomto rapídnom poklese bil na poplach...
 
beata1
2015-02-04 19:10:34
príspevok od: Stratený Stano
Redakcia ePhota, sledujete štatisticky návštevnosť vašej stránky? Keďže sa už viacerí pozastavili nad nízkym počtom lajkov u fotiek dňa, skúsil som si takú malú štatistiku a porovnal som posledných 14 Foto dňa s rovnakým obdobím za rok 2014 a takéto sú výsledky:

Od 21.1. do 3.2.2015 dosiahlo 100 a viac lajkov u Foto dňa len 5 fotografií, v roku 2014 všetkých 14. Priemerný počet lajkov u Foto dňa za toto obdobie v roku 2015 bol 96, v roku 2014 164. Takže je to pokles na 58% oproti minulému roku.
Každý obchodník by pri takomto rapídnom poklese bil na poplach...
Nevidime to ako problem. Vytiahnutim top 24 fotiek na titulku sa zobrazilo viac dobrych fotiek a teda nastalo ine bodove rozloženie. Zaznamenali sme skor vacsi pohyb v galerii co nas velmi tesi.
Samozrejme sledujeme stranku velmi pozorne a budeme robit upravy, tak ako sme slubili, aby bola stránka co najviac zaujimava a komfortna.
 
fatality
2015-02-04 21:03:13
príspevok od: admin
Na farebnosti nadpisov este pracujeme, najblizsie este pribudnu niektore zmeny + upravy orezov fotiek. Bude sa meniit aj prava strana a popresuvaju resp. zmenia sa niektore boxy v dolnej casti stranky. Zmeny urobimepostupne, aby to nebola zase šok
dnes som videl prvykrat svoju fotku v novom top 24 (co ma samozrejme tesi ..len..ten nahlad je dost fotku degradujuci(nemyslim teraz zvoleny orez,ten bol uchadzajuci) ale samotnu kvalitu,rozostrenost foto,s jpg artefaktami..s tym by ste mohli tiez nieco urobit..lebo..ked si pozrem podobnym sposobom upravene a usporiadane fotos v hlavicke svojho profilu,tie su kvalitne,ostre ako britva..keby top 24 vyzeralo tak,hned by to bolo ine kafe..
 
beata1
2015-02-04 21:20:35
príspevok od: fatality
dnes som videl prvykrat svoju fotku v novom top 24 (co ma samozrejme tesi ..len..ten nahlad je dost fotku degradujuci(nemyslim teraz zvoleny orez,ten bol uchadzajuci) ale samotnu kvalitu,rozostrenost foto,s jpg artefaktami..s tym by ste mohli tiez nieco urobit..lebo..ked si pozrem podobnym sposobom upravene a usporiadane fotos v hlavicke svojho profilu,tie su kvalitne,ostre ako britva..keby top 24 vyzeralo tak,hned by to bolo ine kafe..
este stale to ladime aj orezy. Pokusime sa s tym nieco urobit. Treba si vsak uvedomit, ze nahlad je v podstate uputavka na fotku, ktoru v plnej krase moze divak vidiet na samostatnej stranke, kde by ho mal nahlad naviest a presmerovat
 
kasko
2015-02-04 21:59:43
ja som tomu nechal dlhsie volny priebeh, ci sa nieco zmeni, no stale mam so stranky pocit, ze je to taky rozhadzany bord.. Jedno co mi najviac bije do oci na hlavnej stranke je cast, ktora zacina hned po nahlade fotiek na kritiku (tych 10 orezaných stvorcov). Fakt neviem kam tuto cast stranky zaradit: novinky? aktualne nieco? blog? aktualne diskutovane clanky? to je nejaky divny vycuc vsetkeho a ani nie aktualny....
Osobne co navstevujem na stranke:
1. forum-aktualne temy (tie si otvaram zvlast, lebo posledných 5 na uvodnej stranke mi nestaci),
2. clanky-aktualne diskutovane (z uvodnej stranky len tych 5, lebo inak sa neviem dopatrat, ktore boli posldne komentovane),
3. bazar (otvaram zvlast a skor vyhladavam, lebo mi dost aktuálnych veci unikne....),
4. fotografie na kritiku - otvaram zvlast cez horne menu / nastavene na stredny nahlad - 3 v riadku, aby som si listoval postupne vsetky. Cez tu listu to nema zmysel (otvori sa jedna velka - potom musim listovat bud v malých nahladoch na pravej strane, alebo prechadzat kazdu. A ked sa v pravej liste dostanem na koniec 5tich guliciek, tak musim poslednu otvorit, aby sa mi spristupnili dalsie fotky na listovanie cez gulickovy posuvnik...). Krok spat znamena, otvorenie fotky, ktoru som uz videl a cez menu sa odtuknut zase na fotky na kritiku, je to iste, ako by som zacal od zaciatku cez menu....
Fakt sa to takto tazko vysvetluje, len dufam ze to casom bude user friendly, lebo toto je trosku trapenie pre mna a to este niesom dochodca
 
beata1
2015-02-05 08:06:25
príspevok od: kasko
ja som tomu nechal dlhsie volny priebeh, ci sa nieco zmeni, no stale mam so stranky pocit, ze je to taky rozhadzany bord.. Jedno co mi najviac bije do oci na hlavnej stranke je cast, ktora zacina hned po nahlade fotiek na kritiku (tych 10 orezaných stvorcov). Fakt neviem kam tuto cast stranky zaradit: novinky? aktualne nieco? blog? aktualne diskutovane clanky? to je nejaky divny vycuc vsetkeho a ani nie aktualny....
Osobne co navstevujem na stranke:
1. forum-aktualne temy (tie si otvaram zvlast, lebo posledných 5 na uvodnej stranke mi nestaci),
2. clanky-aktualne diskutovane (z uvodnej stranky len tych 5, lebo inak sa neviem dopatrat, ktore boli posldne komentovane),
3. bazar (otvaram zvlast a skor vyhladavam, lebo mi dost aktuálnych veci unikne....),
4. fotografie na kritiku - otvaram zvlast cez horne menu / nastavene na stredny nahlad - 3 v riadku, aby som si listoval postupne vsetky. Cez tu listu to nema zmysel (otvori sa jedna velka - potom musim listovat bud v malých nahladoch na pravej strane, alebo prechadzat kazdu. A ked sa v pravej liste dostanem na koniec 5tich guliciek, tak musim poslednu otvorit, aby sa mi spristupnili dalsie fotky na listovanie cez gulickovy posuvnik...). Krok spat znamena, otvorenie fotky, ktoru som uz videl a cez menu sa odtuknut zase na fotky na kritiku, je to iste, ako by som zacal od zaciatku cez menu....
Fakt sa to takto tazko vysvetluje, len dufam ze to casom bude user friendly, lebo toto je trosku trapenie pre mna a to este niesom dochodca
Dakujem za pripomienky, budeme sa nimi zaoberat. Nasim zaujmom je vasa spokojnost, budeme na tom este pracovat.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-05 10:02:16
príspevok od: beata1
Nevidime to ako problem. Vytiahnutim top 24 fotiek na titulku sa zobrazilo viac dobrych fotiek a teda nastalo ine bodove rozloženie. Zaznamenali sme skor vacsi pohyb v galerii co nas velmi tesi.
Samozrejme sledujeme stranku velmi pozorne a budeme robit upravy, tak ako sme slubili, aby bola stránka co najviac zaujimava a komfortna.
Nie som si tým taký istý... Na pozíciu Foto dňa sa dostávajú fotky, ktoré majú po 24-och hodinách 30 až 40 lajkov... Kedysi ani 80 nestačilo...
Väčší pohyb v galérii je spôsobený skôr tým, že kým sa niekam doklikám, tak sa naklikám... A vytiahnutím Top 24 fotiek na titulku a ich obmenou sa zároveň zobrazilo viac aj tých horších fotiek a navyše tie dobré tým nešťastným orezom sú skôr degradované, ako vyzdvihnuté...

Mne osobne okrem svojvoľných a nepodarených orezov fotiek najviac vadí rozdielna veľkosť úvodnej staránky versus podstránok... neustále zväčšovanie a zmenšovanie stránok mi ide na nervy a nikde inde som sa s tým nestretol...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-02-05 10:22:55
príspevok od: Stratený Stano
Nie som si tým taký istý... Na pozíciu Foto dňa sa dostávajú fotky, ktoré majú po 24-och hodinách 30 až 40 lajkov... Kedysi ani 80 nestačilo...
Väčší pohyb v galérii je spôsobený skôr tým, že kým sa niekam doklikám, tak sa naklikám... A vytiahnutím Top 24 fotiek na titulku a ich obmenou sa zároveň zobrazilo viac aj tých horších fotiek a navyše tie dobré tým nešťastným orezom sú skôr degradované, ako vyzdvihnuté...

Mne osobne okrem svojvoľných a nepodarených orezov fotiek najviac vadí rozdielna veľkosť úvodnej staránky versus podstránok... neustále zväčšovanie a zmenšovanie stránok mi ide na nervy a nikde inde som sa s tým nestretol...
Na titulku je vytiahnuty vyber fotiek z TOP 24, do vikendu sa budete moct preklknut aj na cely vyber TOP 24. Nie su to najhorsie fotky, ale tie, ktore dostali od uzivatelov viac ako 10 lajkov. Takze vyber vychadza len z toho co vyberu uzivatelia.
Orezy nie su svojvoľne, riesi sa to algoritmom, ktory doladujeme. Musim upozornit, ze orez je len nahlad-uputavka na fotku, nie je to prezentacia tej fotografie. K tomu slúži samotná podstránka fotografie.

Stranku zvacsujeme kvoli galerii a dalsim funkciám, takze verim ze tento docasny diskomfort nasi uzivatelia zvladnu. Bezne sa to takto riesi aj na zahranicnych strankach.
 
fatality
2015-02-05 11:08:33
príspevok od: beata1
este stale to ladime aj orezy. Pokusime sa s tym nieco urobit. Treba si vsak uvedomit, ze nahlad je v podstate uputavka na fotku, ktoru v plnej krase moze divak vidiet na samostatnej stranke, kde by ho mal nahlad naviest a presmerovat
to chapem,ale predsa len fotoserver by mal mat aj nahlady v trochu lepsej kvalite,nez je tomu dnes.. ..
 
Laco B
2015-02-05 11:15:25
príspevok od: fatality
to chapem,ale predsa len fotoserver by mal mat aj nahlady v trochu lepsej kvalite,nez je tomu dnes.. ..
Vieme a pracujeme na tom
 
fatality
2015-02-05 11:30:22
príspevok od: Laco B
Vieme a pracujeme na tom
super.. ..
 
smartin
2015-02-10 10:34:14
Este by som udporucal k vylepseniam portalu ephoto.sk, aby ste uz konecne zacali pouzivat og tagy (najma og:image), lebo vacsinou ked davam zdielat nejaky vas clanok, tak tam vyberie nejaku nevhodnu fotografiu (z ineho clanku alebo reklamnu)
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-02-12 15:16:26
príspevok od: admin
Na titulku je vytiahnuty vyber fotiek z TOP 24, do vikendu sa budete moct preklknut aj na cely vyber TOP 24. Nie su to najhorsie fotky, ale tie, ktore dostali od uzivatelov viac ako 10 lajkov. Takze vyber vychadza len z toho co vyberu uzivatelia.
Orezy nie su svojvoľne, riesi sa to algoritmom, ktory doladujeme. Musim upozornit, ze orez je len nahlad-uputavka na fotku, nie je to prezentacia tej fotografie. K tomu slúži samotná podstránka fotografie.

Stranku zvacsujeme kvoli galerii a dalsim funkciám, takze verim ze tento docasny diskomfort nasi uzivatelia zvladnu. Bezne sa to takto riesi aj na zahranicnych strankach.
Nechcem Vás uraziť,a chápem ,že orezy nie sú svojvoľné,ale myslím ,že to dobre vôbec nie je..
Tak ako som už uviedol. Každá zmena by mala niekomu niečo priniesť a ak nepriniesla bola zbytočná. Táto zmena ,ktorú ste urobili Vy mne nepriniesla nič len chaos .....a pochopím to ak budete mať väčšiu návštevnosť stránky a vďaka zmenám sa Vám bude dariť lepšie. Doba je neprajná a tak každý hľadá nové možnosti .
Za tie roky čo tu som sa na E-photo vytvorila určitá komunita a ku nej pribúdajú nové tváre . Som presvedčený o tom ,že väčšine zmeny nevyhovujú a nechcem byť protivný a zlý prorok,len sa bojím toho ,že časť užívateľov odíde a potom to už nezachránite.
 
blahoslav J B Art
2015-02-12 17:23:54
príspevok od: Šály Ivan
Nechcem Vás uraziť,a chápem ,že orezy nie sú svojvoľné,ale myslím ,že to dobre vôbec nie je..
Tak ako som už uviedol. Každá zmena by mala niekomu niečo priniesť a ak nepriniesla bola zbytočná. Táto zmena ,ktorú ste urobili Vy mne nepriniesla nič len chaos .....a pochopím to ak budete mať väčšiu návštevnosť stránky a vďaka zmenám sa Vám bude dariť lepšie. Doba je neprajná a tak každý hľadá nové možnosti .
Za tie roky čo tu som sa na E-photo vytvorila určitá komunita a ku nej pribúdajú nové tváre . Som presvedčený o tom ,že väčšine zmeny nevyhovujú a nechcem byť protivný a zlý prorok,len sa bojím toho ,že časť užívateľov odíde a potom to už nezachránite.
pred 5 hodinami admin ohladom zlych orezov napisal v ephoto pripomienkach 2:

'Ani my s tym nie sme spokojni, po vyskusani vsetkeho mozneho sme pristupili k vytvoreniu niekolkych sablon (myslim, ze aj tu vo fore bol takyto navrh). Orez tak bude minimálny. Testujeme to zatial na testovacej stránke.'
 
blahoslav J B Art
2015-02-12 18:13:24
Paneboze, daj nam dnes nase stare Ephoto.
Ake bolo Ephoto na pociatku, take nech je i teraz, i na vzdycky, i na veky vekov.
Amen.
 
1970
2015-02-12 18:29:59
príspevok od: blahoslav J B Art
pred 5 hodinami admin ohladom zlych orezov napisal v ephoto pripomienkach 2:

'Ani my s tym nie sme spokojni, po vyskusani vsetkeho mozneho sme pristupili k vytvoreniu niekolkych sablon (myslim, ze aj tu vo fore bol takyto navrh). Orez tak bude minimálny. Testujeme to zatial na testovacej stránke.'
Zda sa mi ale, ze Ivan nevolal po uprave algoritmu alebo skusani novych sablon. Skor mu islo o vratenie stareho systemu.

My starsi si dobre pamatame situaciu na portali vivo.sk pred par rokmi. Bola tam silna a dobre fungujuca komunita. Tiez prisiel podobny redizajn, a napriek oslavnym vykrikom technologickych fanusikov sa zmeny nestretli s pochopenim, a nakoniec sa komunita rozpadla. Mnozstvo ludi preslo na ephoto prave z viva, kvoli tomu nezmyselnemu redizajnu.

Ivan sa obava, aby sa s ephotu nestalo nieco podobne...

P.S. Skus sa pozriet, kde je vivo.sk dnes... Mozno im uz aj domena vyexpirovala
 
Anton Kmeť
2015-02-12 18:36:23
Titulka. O mak lepšia, ale stále rozťahaná a neprehľadná. Na titulke má byť OBSAH, ale nemusí byť na nej niečo z každého bodu obsahu.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-12 19:03:36
príspevok od: 1970
Zda sa mi ale, ze Ivan nevolal po uprave algoritmu alebo skusani novych sablon. Skor mu islo o vratenie stareho systemu.

My starsi si dobre pamatame situaciu na portali vivo.sk pred par rokmi. Bola tam silna a dobre fungujuca komunita. Tiez prisiel podobny redizajn, a napriek oslavnym vykrikom technologickych fanusikov sa zmeny nestretli s pochopenim, a nakoniec sa komunita rozpadla. Mnozstvo ludi preslo na ephoto prave z viva, kvoli tomu nezmyselnemu redizajnu.

Ivan sa obava, aby sa s ephotu nestalo nieco podobne...

P.S. Skus sa pozriet, kde je vivo.sk dnes... Mozno im uz aj domena vyexpirovala
Veru, a to sa Vivo hrdilo, že sú najväčší fotoportál na Slovensku...
Mnohí dobrí fotografi dokonca na ePhoto ani neprešli, čo si neviem vysvetliť...
Nuž, budúcnosť ukáže...
 
blahoslav J B Art
2015-02-12 19:25:49
príspevok od: 1970
Zda sa mi ale, ze Ivan nevolal po uprave algoritmu alebo skusani novych sablon. Skor mu islo o vratenie stareho systemu.

My starsi si dobre pamatame situaciu na portali vivo.sk pred par rokmi. Bola tam silna a dobre fungujuca komunita. Tiez prisiel podobny redizajn, a napriek oslavnym vykrikom technologickych fanusikov sa zmeny nestretli s pochopenim, a nakoniec sa komunita rozpadla. Mnozstvo ludi preslo na ephoto prave z viva, kvoli tomu nezmyselnemu redizajnu.

Ivan sa obava, aby sa s ephotu nestalo nieco podobne...

P.S. Skus sa pozriet, kde je vivo.sk dnes... Mozno im uz aj domena vyexpirovala
... a prave preto som sa rozhodol zalozit Alianciu za tradicne Ephoto.

Mojim cielom je zozbierat 300 suhlasnych vyjadreni clenov Ephota a na zaklade toho vyhlasit miestne referendum s jedinou otazkou:
''Suhlasite s tym, aby sa Ephoto vratilo k dizajnu uvodnej stranky z roku 2014 a uz nikdy sa neredizajnovalo?''

Poprosim tych z vas, ktori by uvitali taketo referendum, nech kliknu pod tymto komentarom na palec hore a ti, ktori nesuhlasia s takouto myslienkou, alebo peticnou akciou, alebo referendom, nech kliknu na palec dole.

S pozdravom za pripravny referendovy vybor
samozvany preceda Aliancie za tradicne Ephoto
blahoslav
vlastnou rukou a klavesnicou
 
Marcel Rebro
2015-02-12 19:34:12
príspevok od: blahoslav J B Art
... a prave preto som sa rozhodol zalozit Alianciu za tradicne Ephoto.

Mojim cielom je zozbierat 300 suhlasnych vyjadreni clenov Ephota a na zaklade toho vyhlasit miestne referendum s jedinou otazkou:
''Suhlasite s tym, aby sa Ephoto vratilo k dizajnu uvodnej stranky z roku 2014 a uz nikdy sa neredizajnovalo?''

Poprosim tych z vas, ktori by uvitali taketo referendum, nech kliknu pod tymto komentarom na palec hore a ti, ktori nesuhlasia s takouto myslienkou, alebo peticnou akciou, alebo referendom, nech kliknu na palec dole.

S pozdravom za pripravny referendovy vybor
samozvany preceda Aliancie za tradicne Ephoto
blahoslav
vlastnou rukou a klavesnicou
staci taktok?
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-02-12 21:02:11
príspevok od: 1970
Zda sa mi ale, ze Ivan nevolal po uprave algoritmu alebo skusani novych sablon. Skor mu islo o vratenie stareho systemu.

My starsi si dobre pamatame situaciu na portali vivo.sk pred par rokmi. Bola tam silna a dobre fungujuca komunita. Tiez prisiel podobny redizajn, a napriek oslavnym vykrikom technologickych fanusikov sa zmeny nestretli s pochopenim, a nakoniec sa komunita rozpadla. Mnozstvo ludi preslo na ephoto prave z viva, kvoli tomu nezmyselnemu redizajnu.

Ivan sa obava, aby sa s ephotu nestalo nieco podobne...

P.S. Skus sa pozriet, kde je vivo.sk dnes... Mozno im uz aj domena vyexpirovala
Presne tak.....
 
Anton Kmeť
2015-02-17 19:56:47
Stále neprehľadné. Na titulke chcem OBSAH. Nie zo všetkého niečo. OBSAH sa dá urobiť kompletný.
 
Anton Kmeť
2015-02-17 19:59:47
Podľa toho, že ephoťáci sa vzdali možnosti diskutovať, usudzujem, že neveria v pozitívnu zmenu.
 
Anton Kmeť
2015-02-17 20:00:40
Alebo už odsúhlasili výsledok?
 
blahoslav J B Art
2015-02-17 20:12:19
príspevok od: Anton Kmeť
Alebo už odsúhlasili výsledok?
par komentov vyssie Aliancia za tradicne Ephoto vyhlasila peticnu akciu na vyhlasenie referenda.
Zial, zatial sa pod peticiu vypalcovali len 2 clenovia Ephota.

preceda AzTE
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-02-17 21:08:10
príspevok od: Anton Kmeť
Stále neprehľadné. Na titulke chcem OBSAH. Nie zo všetkého niečo. OBSAH sa dá urobiť kompletný.
Okemr dizajnu sa prave polovica stranky obsahovo nezmenila. Pod mozaikou fotografii najdete aktualne pridane clanky, dalej nasleduju clanky ktore boli pridane skor, blog a nizsie clanky, ktore su este starsie. Je to viditelne aj podla datumov. To vsetko bolo aj na starom ephote. Doplnili sme spodnu cast straky o akcie , mojweb + vyber zo starsich clankov.
 
seifi
2015-02-17 21:51:49
príspevok od: admin
Okemr dizajnu sa prave polovica stranky obsahovo nezmenila. Pod mozaikou fotografii najdete aktualne pridane clanky, dalej nasleduju clanky ktore boli pridane skor, blog a nizsie clanky, ktore su este starsie. Je to viditelne aj podla datumov. To vsetko bolo aj na starom ephote. Doplnili sme spodnu cast straky o akcie , mojweb + vyber zo starsich clankov.
je to ohromne neprehľadné, už Top nejdeš oddeliť od Na kritiku; do toho Blog, články, ďalšie články, ďalšie blogy, video, recenzie, podujatia, skupiny, bazar, môj web, fotoškola, inšpirácia, odporúčame, ... nebláznite, užívateľ čo sem chodí pol roka nie je v stave zísť na spodok úvodu; je to všetko na jedno kopyto zbúchane dokopy; ...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-02-17 22:23:35
ako som uz napisal, titulka nie je definitivna. Vzhladom kz menam na podstrankach na ktorych sa pracuje sa bude este doladovat a verim, ze ju dostaneme az k spokojnosti vacsiny.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-18 07:31:34
príspevok od: Anton Kmeť
Podľa toho, že ephoťáci sa vzdali možnosti diskutovať, usudzujem, že neveria v pozitívnu zmenu.
Dobrý postreh...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-20 12:35:50
To naozaj nehodláte nič s týmto robiť...? Takýto orez fotku dokonale dokaličí...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-20 12:45:02
Alebo ďalší dnešný príklad, viď výrezy. Veď z pôvodnej foto takýmto výrezom ukážete cca 17% a ešte navyše v zníženej kvalite... Takéto fotky majú reprezentovať Fotoportál...???
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-20 12:56:56
príspevok od: Stratený Stano
To naozaj nehodláte nič s týmto robiť...? Takýto orez fotku dokonale dokaličí...
P.S. A o pár minút ešte "lepšie"... takto:
 
blahoslav J B Art
2015-02-20 16:17:06
príspevok od: Stratený Stano
P.S. A o pár minút ešte "lepšie"... takto:
ten orez sa mi zda celkom decentny ... ani na fotoportali by nemal hocikto len tak ukazovat vtaka
 
peterdudas.eu
2015-02-20 20:30:29
Ahojte, mohli by ste nerobit vyrazy aspon z fotky dna? Ved ona nemusi vyplnat cele pole.. Ak to bude panorama, tak pod nou bude jednoducho prazdne miesto, alebo ju nacentrujete na stred, aby spodok a horok od fotky bol tak isto velke miesto. Aspon fotka dna by si zasluzila nedehonestovat - ukazali by ste ju sice malu, ale stale celu, ked uz TOP24 vyzera ako gulas. Spravte prosim vas uz nieco, ved uz si tu ludia dopisuju skoro dva mesiace a nie su ziadne viditelne pokroky.. Neviem, na co sa zabavate s ostatnymi podstrankami, ked ste nevyriesili este titulku.
 
peterdudas.eu
2015-02-20 20:35:19
Alebo este jeden napad, nemozte sa vratit k staremu ephoto a nove ephoto testovat v obmedzenom rezime, v nejakej beta verzii na samostatnej URL?
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-02-23 12:06:33
príspevok od: Stratený Stano
Dobrý postreh...
asi tak....
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-02-23 12:32:18
príspevok od: peterdudas.eu
Ahojte, mohli by ste nerobit vyrazy aspon z fotky dna? Ved ona nemusi vyplnat cele pole.. Ak to bude panorama, tak pod nou bude jednoducho prazdne miesto, alebo ju nacentrujete na stred, aby spodok a horok od fotky bol tak isto velke miesto. Aspon fotka dna by si zasluzila nedehonestovat - ukazali by ste ju sice malu, ale stale celu, ked uz TOP24 vyzera ako gulas. Spravte prosim vas uz nieco, ved uz si tu ludia dopisuju skoro dva mesiace a nie su ziadne viditelne pokroky.. Neviem, na co sa zabavate s ostatnymi podstrankami, ked ste nevyriesili este titulku.
nezabavame sa s podstrankami. Riesime aj orezy, nie je to tak jednoduche ako sa to zda na prvy pohlad. Mame na testovacke nove riesenie.
 
peterdudas.eu
2015-02-23 18:14:03
príspevok od: admin
nezabavame sa s podstrankami. Riesime aj orezy, nie je to tak jednoduche ako sa to zda na prvy pohlad. Mame na testovacke nove riesenie.
No super a kedy sa na to mozme tesit?
 
ogicek1
2015-02-23 18:36:28
príspevok od: peterdudas.eu
No super a kedy sa na to mozme tesit?
uz coskoro, najprv si to musime otestovat my Na titulke sa zobrazi menej fotiek, ale bude im poskytnuty vacsi priestor. Panorama sa zobrazi ako panorama. Verime, ze to uspokoji vacsinu.
Trocou nas zdrzal nedavny vypadok servera, ktory sme museli riesit prioritne. Dik vsetkym za pochopenie.
 
istvic
ocenenie redakciou 2015-02-24 02:41:07
mohli by ste prosim prerusit tento pokus o radobivsetranku typu Bored panda,Refresher,Doba a dalsie uz ma ani nenapadne ake este stranky?Je najvyssi cas sa vrattit k povodnemu ucelu a zameraniu,to vam celkom islo a malo to uspech.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-02-26 06:49:01
Od zmeny sa mnohí sťažujeme a poukazujeme na neprehľadnosť titulnej stránky. Ale furt je to to isté, žiadna zmena napriek prísľubu...

Ale aby som len nevŕtal - skúsim aj niečo (možno) konštruktívne - načo je na úvodnej stránke, ktorá má byť dynamická a prinášať novinky, odkaz na aktivity v skupinách? Veď častokrát aj viac ako týždeň je to tam bez zmeny a zbytočne to zaberá priestor a prispeva k prepchatosti titulky...
 
Anton Kmeť
2015-03-03 15:47:35
NAVRHUJEM. Označiť každý príspevok na titulke v /napr./ ľavom hornom rohu číslom, ktoré bude znamenať, kedy bol príspevok pridaný. 0 - dnes, 1 - včera, 2 -predvčerom, 3 - pred troma dňami... atď. Hneď bude jasné pravidelnému čitateľovi, čo má čítať a nepravidelný čitateľ nech číta do radu, alebo čo sa mu páči.
 
Anton Kmeť
2015-03-04 19:05:29
Nevšimol som si. Čo už bolo odzvonené?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-05 12:26:58
príspevok od: admin
Na titulku je vytiahnuty vyber fotiek z TOP 24, do vikendu sa budete moct preklknut aj na cely vyber TOP 24. Nie su to najhorsie fotky, ale tie, ktore dostali od uzivatelov viac ako 10 lajkov. Takze vyber vychadza len z toho co vyberu uzivatelia.
Orezy nie su svojvoľne, riesi sa to algoritmom, ktory doladujeme. Musim upozornit, ze orez je len nahlad-uputavka na fotku, nie je to prezentacia tej fotografie. K tomu slúži samotná podstránka fotografie.

Stranku zvacsujeme kvoli galerii a dalsim funkciám, takze verim ze tento docasny diskomfort nasi uzivatelia zvladnu. Bezne sa to takto riesi aj na zahranicnych strankach.
Admin, uvádzaš, že do výberu TOP24 na titulke sa dostanú len fotky, ktoré dostali minimálne 10 lajkov. Ale to nie je pravda. Dnes som na titulke v TOP24 už viackrát zahliadol fotky, ktoré mali len dva či tri lajky. Aj som si to "odfotil", aby som svoje tvrdenie mohol dokázať...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-03-05 13:02:16
príspevok od: Stratený Stano
Admin, uvádzaš, že do výberu TOP24 na titulke sa dostanú len fotky, ktoré dostali minimálne 10 lajkov. Ale to nie je pravda. Dnes som na titulke v TOP24 už viackrát zahliadol fotky, ktoré mali len dva či tri lajky. Aj som si to "odfotil", aby som svoje tvrdenie mohol dokázať...
nemusite nic dokazovat. Kontrolujeme to, stalo sa to uz v minulosti. Menili sme sablonu zobazovania fotiek na titulke, mohla sa preniest z testovacky aj nejaka chyba. Opravujeme.
 
Roman Point
2015-03-05 20:11:48
hneď to vyzerá lepšie na titulke tie fotky
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-03-05 21:06:04
príspevok od: Roman Point
hneď to vyzerá lepšie na titulke tie fotky
este to nie je celkom OK, ale bude. Aj cela titulka sa prepracuje, pracujeme na jej sprehladneni. Ale dakujeme, potesi
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-06 07:10:33
príspevok od: admin
nemusite nic dokazovat. Kontrolujeme to, stalo sa to uz v minulosti. Menili sme sablonu zobazovania fotiek na titulke, mohla sa preniest z testovacky aj nejaka chyba. Opravujeme.
Dnes to zasa robí také čosi, že všetkým fotkám v prehľade TOP24 na titulke ukazuje zhodne 4 obdržané komentáre, napriek tomu, že nemajú žiadny alebo ich majú 30...

Plus jedna fotka tam v TOP24 visí zaseknutá na tom istom mieste odkedy bola pridaná na kritiku a nemala ešte ani jeden like...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-06 07:47:52
O pol hodiny sa situácia zmenila - teraz majú pre zmenu všetci 0 komentárov...
 
blahoslav J B Art
2015-03-07 08:57:43
pre tych, ktori tu vyplakavaju, ze titulka je neprehladna, ze sa v tom nevedia zorientovat, alebo nevedia, kde je sever ... pripravila redakcia k MDZ mile prekvapenie ... maximalne zjednodusenu uvodnu stranku, na ktorej nezabludi nikto ani bez GPS
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-08 12:07:22
príspevok od: admin
nemusite nic dokazovat. Kontrolujeme to, stalo sa to uz v minulosti. Menili sme sablonu zobazovania fotiek na titulke, mohla sa preniest z testovacky aj nejaka chyba. Opravujeme.
Tak to bude asi hodne práce s tým - bo furt sa to správa rovnako...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-21 22:26:03
príspevok od: Stratený Stano
Od zmeny sa mnohí sťažujeme a poukazujeme na neprehľadnosť titulnej stránky. Ale furt je to to isté, žiadna zmena napriek prísľubu...

Ale aby som len nevŕtal - skúsim aj niečo (možno) konštruktívne - načo je na úvodnej stránke, ktorá má byť dynamická a prinášať novinky, odkaz na aktivity v skupinách? Veď častokrát aj viac ako týždeň je to tam bez zmeny a zbytočne to zaberá priestor a prispeva k prepchatosti titulky...
Dnes je to už 15 dní, čo sú aktivity v skupinách bez zmeny... A tak sa opäť pýtam: Načo to visí na hlavnej stránke...? A keďže odpovede sa mi opäť nedostane, tak si odpoviem sám: No na figu...
 
Šály Ivan
ocenenie redakciou 2015-05-26 10:39:37
Dnes , po takmer pol roku od toho ako sa tu udiali tieto zmeny vidím ja ako zmenu len jednu vec:
.....že sem už takmer nikto nechodí a Tí ,ktorých fotky som si pozrel rád sú preč....

Škoda
 

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.