Hore

Novinky a tipy č. 4

LG P220 – minimalistický notebook s 12,5 IPS panelom

Tak a je to tu konečne niečo aj pre fotografov, ktorí hľadajú kompaktný notebook s dobrým displejom. Nový kúsok čo by mohol relatívne verne zobraziť fotografie z hľadiska farieb a rozloženia jasov. Doteraz boli v notebookoch používané TN panely, ktoré majú dosť nevhodné pozorovacie uhly a ďalšie vlastnosti pre úpravu fotografií. Výnimkou boli snáď len Macbooky (síce TN, ale kvalitné) a pár niekoľkotisícových modelov od iných značiek. Notebook LG P220 má podobný puristický dizajn ako voľakedajšie macbooky. Škoda len, že LG zatiaľ nezverejnilo cenu a dostupnosť novinky.

http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/61331

Salvo Orlando photography

Takto nejako si predstavujem krajinársku fotografiu súčastnosti, bez prílišných efektov (kompozične doriešenú a s čo najmenším množstvom západov slnka).

http://www.sicilylandscape.com/gallery/mysqlgallery/galleries.php

Moose Peterson na love kolibríkov

V minulotýždňových novinkách sme vám predstavili Moose Petersona. Teraz vás chcem upozorniť na článok o fotení s bleskom v prírode. To aby ste si nemysleli že je to len tak, fotiť kolibríky. Ako je len možné že sa ten kolibrík nevystrašil toľkého blýskajúceho príslušenstva okolo kvetov?

http://www.moosepeterson.com/blog/2011/08/09/the-direction-of-light-flash/

Damien Lovegrove a Martin Plant

Dvojica autorov ktorá publikuje svoje skúsenosti na svojm webe. Ich tvorba môže byť zdrojom inšpirácie najmä pre portrétnych fotografov ako som aj ja. Okrem svetla a kompozície občas napíšu čo to zaujímavé aj o novej fototechnike. Chlapci sú vážne dobrí a ku každému foteniu pridávajú aj popis ako fotili, nastavovali a svietili.

http://www.prophotonut.com/

Legenda – Vincent Laforent

Ak tomto fotografovi a kameramanovi, ktorý preslávil Canon EOS 5D Mk II ešte neviete čím skôr si kliknite na jeho blog - no coment...

http://blog.vincentlaforet.com/


Rob Haggart – APhotoEditor

Tento človek má toho hodne za ušami, najmä čo sa týka redakčnej práce s fotkami a fotografmi. Teraz okrem iného ponúka výbery toho najlepšieho zo sveta súčasnej fotografie.

http://www.aphotoeditor.com/


Mark Seliger

Neviem či ho poznáte, ale je to jeden z mojich najobľúbenejších amerických fotografov, vydal niekoľko knižiek, fotí portréty aj veľké reklamné kampane vo svojej tvorbe používa klasický proces platinotypiu a všeličo iné. Pre mňa vzor profesionálneho fotografa.

www.markseliger.com

Podvodníci v teste!

Americký server Dpreview.com sa zameral na pretestovanie šiestich vodotesných kompaktov. Keď som si pozrel obrazové výstupy horšie ako z mobilu tak začínam mať pocit, že výrobcovia asi pomaly strácajú rozum keď vyrábajú fotoaparáty s takým počtom Mpx. Porovnanie vyhral nakoniec Panasonic TS3, ktorý ako jediný má obraz hodný dobrého kompaktu. Takže výrobcovia - menej Mpx. poprosíme!

http://dpreview.com/reviews/Q311waterproofcompactgrouptest/

Samyang 24mm  f1,4 ED AUS UMC

Kórejská firma Samyang nám pripravila prekvapenie – predstavila pevný 24mm objektív so skvelou svetelnosťou F1,4. Asi to nebude reportážny špeciál keďže ide o manuálfokusové sklo, ale na inscenovanú a kreatívnu fotografiu by mohlo byť skvelé. Teda presne na to, čo nás amatérov zaujíma by to mohlo byť to pravé orechové. Cena nie je známa, ale ak by bola niekde pod 400,- Eur, bolo by to veľmi zaujímavé.

http://dpreview.com/news/1108/11081205samyang24mm.asp

Sony predstavilo dvojicu 3D ďalekohľadov DEV-3 a DEV-5

Nové digitálne ďalekohľady sú konštruované ako dvojica objektívov EVF hľadáčikov a 7Mpx senzorov. Vlastne ďalekohľad tvoria dva samostatné ultrazoomové kompakty. Takýto ďalekohľad by mohol skvelo poslúžiť ornitológom záchranárom, policajtom či ozbrojeným zložkám na dokumentovanie a pozorovanie. Ceny a ďalšie info nájdete na:

http://store.sony.com

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
wayne
2011-08-22 09:58:45
Skvely vyber!
 
LastHit
2011-08-22 10:09:50
Damien Lovegrove a Martin Plant nemaju chybu ... vdaka za linky.
 
polal
2011-08-22 10:39:32
Parádne linky
 
transporti686
2011-08-22 11:40:38
Salvo Orlando je pekný link. Západy tam nejaké teda má Jediné v čom si ja neviem pomôcť, ale to sa týka asi fotografii všeobecne s nástupom digi techniky, že tie farby na tých fotkách, ten kontrast, saturácia, často mám pocit, že je to prehnané. Je jasné, že sú scény, kde kontrast a saturácia sama o sobe je značná, no ja to vidím pomaly na každej fotke. Nemám výslovne proti tomu nič, nech každý má fotky aké chce, len si kladiem otázku, že či aj naše oči to tak vidia. Ja to často takto nevidím, možno mám iné oči
 
lu_boss
2011-08-22 12:47:38
príspevok od: transporti686
Salvo Orlando je pekný link. Západy tam nejaké teda má Jediné v čom si ja neviem pomôcť, ale to sa týka asi fotografii všeobecne s nástupom digi techniky, že tie farby na tých fotkách, ten kontrast, saturácia, často mám pocit, že je to prehnané. Je jasné, že sú scény, kde kontrast a saturácia sama o sobe je značná, no ja to vidím pomaly na každej fotke. Nemám výslovne proti tomu nič, nech každý má fotky aké chce, len si kladiem otázku, že či aj naše oči to tak vidia. Ja to často takto nevidím, možno mám iné oči
... toto je vecna debata. Realna fotografia je mytus, kazda fotografia je manipulovana, ci uz priamo pri komponovani, alebo potom v postprocese. Samozrejme, kym umenie komponovat sa ceni bez vyhrad, miera postrocesovej manipulacie je a bude nametom na diskusiu. Faktom je, ze vseobecne naroky na fotografiu stupli - minimalne v komunite akou je ephoto. Co je dnes tuctovka, bolo pred 20-mi rokmi vrcholom remesla dostupnemu par frajerom. Moj nazor je, ze pokial je kompo chabe, farbicky to nevytrhnu. Rovnako, ako z vycvaku neurobi umenie prevod do CB. Ale v zasade suhlasim s tym, ze nemam ani ja vyslovne nic proti takym "in" upravam, aj ked napriklad HDR mi sklbe oci. A tiez sa radim do skupiny "moje oci to vidia inak" - niekedy krajsie, niekedy fadnejsie - no nikdy nie ako fotak
 
transporti686
2011-08-22 13:14:49
viem, že som odbočil, ale iba som reagoval na to čo som videl na Salvo Orlando, žiadny flame prosím. Všetci fotíme a upravujeme podľa svojej vôle a potrieb.
 
Rajo
2011-08-22 18:02:13
podareny vyber
 
sunajn
2011-08-23 11:26:22
Čo sa týka toho Salva Orlanda krajinkára, tak tam sú robené zásahy do fotiek teda PÓÓÓRIADNE VEĽKÉ!!! Aj farebné, aj prekrývacie a napríklad tuto fotku - Burrasca invernale, Santa Tecla. - ma kompozične dotiahnutú, ale zlými zásahmi do fotky posral perspektívu jak hrom! (Ospravedlňujem sa za - posral, ale keď iný termín sa na to nehodí. Proste posral!) A keď to nevidia ostatní tak sú buď benevolentní alebo slepí! TAK!
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované