Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vizuálny rozdiel medzi fotoaparátmi

Wivik
2018-01-26 22:41:25+01
Viem ako začiatočník odlíšiť vizuálne či je to kompakt alebo zrkadlovka? Je niečo charakteristické na foťáku alebo v názve pre daný typ? Myslela som si že mám zrkadlovku ale bolo mi povedané že nie. Je to služobný foťák. Mám fujifilm finepix S5700. Ďakujem za každé vysvetlenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-26 22:54:33+01
Vies a nevies. Zalezi ako je nafotene. Fotoaparat s vacsim snimacom ma vacsi dynamicky rozsah (lepsie prekreslene svetla a tiene), menej sumu pri vyssom ISO. Vies tu dosiahnut mensiu hlbku ostrosti (bokeh). Tvoj fotak je ultrazoom, cize kompakt s velkym zoomom a ergonomiou zrkadlovky. Stale je to ale len obycajny podpriemerne fotiaci kompakt.
 
M41
2018-01-26 23:58:06+01
Nej asi nejde o rozdiel vo fotkách z rozličných fotoaparátov, ale o to ako rozoznať slr od csc a podobne. Alebo som zle pochopil otázku..?
 
tijaden
2018-01-27 07:48:46+01
Na zrkadlovkách väčšinou ide odšróbovať objektív. Tak skús. Ak ho tam máš napevno zalisovaný tak máš kompakt. Ak sa ti podarilo objektív odšróbovať a vidíš vo vnútri zrkadielka máš zrkadlovku. Ak tam zrkadiela nie sú a nedarí dať objektív naspäť bol to pravdepodobne kompakt s pevným objektívom, ktorý si odlomila.
 
Luboss7
2018-01-27 08:20:39+01
Zrkadlovku rozlíšiš tak, že ti vnútri pri fotení klepe zrkadielko
Ako už bolo napísané, keď zložíš objektív, buď vnútri uvidíš šikmo uložené zrkadielko- vtedy je to zrkadlovka, alebo uvidíš priamo snímač a je to tzv. bezzrkadlovka. Ak sa objektív odpojiť nedá bude to kompakt alebo ultrazoom. V každom prípade kvalitu fotiek najviac ovplyvní veľkosť snímača a kvalita objektívu. A trochu aj fotograf
 
PeCh
2018-01-27 22:03:12+01
príspevok od: Luboss7
Zrkadlovku rozlíšiš tak, že ti vnútri pri fotení klepe zrkadielko
Ako už bolo napísané, keď zložíš objektív, buď vnútri uvidíš šikmo uložené zrkadielko- vtedy je to zrkadlovka, alebo uvidíš priamo snímač a je to tzv. bezzrkadlovka. Ak sa objektív odpojiť nedá bude to kompakt alebo ultrazoom. V každom prípade kvalitu fotiek najviac ovplyvní veľkosť snímača a kvalita objektívu. A trochu aj fotograf
Trocha offtopic, ale pripomenulo mi to jeden vtip:

Víte, jaký je rozdíl mezi medvědem hnědým, grizzlym a polárním medvědem? – Když běžíš, běžíš, vylezeš na strom a medvěd stojí dole, je to hnědý medvěd. Když běžíš, běžíš, vylezeš na strom a medvěd se drápe za tebou, je to grizzly. Když běžíš, běžíš, a nikde žádný strom, je to polární medvěd.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()