Hore

Na veľkosti snímača nezáleží - GoPro "The Adventure of Life"

GoPro sa môžu zdať malými a lacnymi kamerami na " jedno použitie". Ale so správnym svetlom, citom pre kompozíciu a schopnosťou isť pri získani záberu do extrémov môžete aj s GoPro kamerami zachytiť neuveriteľné snímky.

Svojím propagačným videom chcel GoPro ukázať aký je život na zemi až neuveriteľne rôznorodý a zaujímavý. Video ukazuje pôsobivé prírodné scény, obdivuhodné ľudské výkony, ale aj krásne kultúrne pamiatky. Video pod názvom "The Adventure of Life" ukazuje scény od jazdy Lamborghini ulicami Tokia až po záchranu kosatky, ktorá uviazla pri pobreží Nového Zélandu.

To len dokazuje, že dobrá fotka nie je len záležitosťou drahej fototechniky a vybavenia. Je to o schopnosti pozerať sa na svet a zachytiť ho taký, ako ho vidíte len vy. Len takto si vytvoríte svoj vlastný štýl, ktorý je aj vašou umeleckou značkou.

Čo si myslíte vy? Podeľte sa o svoje názory v diskusii pod článkom.


Zdroj: diyphotography

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
JohnNewton
2016-04-06 07:44:13
Niečo na tom je, atraktívny a zaujímavý obsah nepotrebuje " bokeh "
 
acton
2016-04-06 16:32:54
gopro sa hodi akurat tak na to iste ako fotografie z telefonu, na ephoto...profesionalnu fotografiu s nim nespravis, a samozrejme snima video vo formate 4k, ale je rozdiel 4k s gopro a 4k napriklad zo Sony AX100, je v tom asi taky rozdiel ako fotografia z gopro a fotografia z canon 5d mark...
 
Lukáš Podracký
2016-04-06 17:38:38
veru tiež by som išiel skôr do Sony Action Cam (Sony HDR AS200V, Sony HDR AS50, Sony FDR-X1000) ako do GoPro aj keď zaujíma ma s čím príde nové GoPro Hero 5
 
pa10
2016-04-07 01:51:28
Všetci vieme, že pokiaľ je dostatok použiteľných záberov a hudobný podmaz k tomu, video sa dá rýchlo spraviť... Nie je to o o veľkosti snímača, je to o tom byť a snímať "tu a teraz". Akčné kamery majú výhodu v tom, že ich mám na helme a snímaju nonstop. Ak potom nájdem dobré pasáže a pospájam ich do zaujímavého videa, mám hotové. Akčné zábery sa nedajú robiť fotoaparátom, a práve na tie momenty sú nenahraditeľné. Ale všade tam, kde mám čas a možnosť vytiahnuť poriadnu techniku, všade tam automaticky akčná kamera prehráva. To tiež všetci, ktorí chodíme na lyžovačky s kamerou na helme a zároveň serióznou technikou v batohu, vieme. Na fotoaparáte, veľkosti snímača a použitom skle totiž, záleží.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované