Hore

Fotoklub Váh

Fotoklub Váh bol založený 1. 6. 2005. Jeho vzniku prechádzalo niekoľko dôležitých momentov, udalostí ale i náhod. Cieľom fotoklubu je vytvárat' podmienky pre činnosť členov a podporovat' ich záujem o tvorbu fotografií, zabezpečovať priestorové a materiálne podmienky pre klubovú prácu.

Po prípravách stanov a dokumentov potrebných ku vzniku a registrácii občianskeho združenia sme oslovili fotografov v meste a neskôr sme začali organizovať stretnutia, najprv sporadické, no neskôr pravidelné.

Prvú výstavu sme uskutočnili na jeseň v roku 2006 vo foayeri kina Nova. Na druhej výstave (trvala celé leto 2007) nazvanej Fotografie na šnúre I. vystavovali členovia asi 60 farebných fotografií vyhotovených na banneri v priestoroch seredského múzea – múzejnej záhrade. Výstavu videlo asi tisíc návšteníkov múzea.

V apríli roku 2008 sme v spolupráci s mestom Sereď a mestom Tišnov usporiadali výstavu fotografií v galérii partnerského mesta Tišnov. Výstava vyše stovky fotografií vyhotovených na fotopapieri sa stretla so záujmom širokého tišnovského publika. V roku 2008 sa v múzejnej záhrade konala druhá výstava - Fotografie na šnúre II. Výstavu uvidelo vyše dvetisíc návštevníkov múzea.

Fotoklub Váh je občianske združenie riadiace sa vlastnými stanovami. Privítame fotografov, ktorí prejavia fotografické schopnosti, záujem zdokonaľovať sa a ochotu podeliť sa so svojimi skúsenosťami i s ostatnými členmi. Radi privítame aj tých, ktorí sa zaujímajú o výrobu videofilmov a videodokumetov.

Adresa

Fotoklub Váh

Mlynárska 70/10

926 01 Sereď

e-mail:

fotoklub@fotoklubvah.sk

fotoklub.vah@gmail.com

www.fotoklubvah.sk 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované