Hore

Canon predstavuje PowerShot G1 X

Bratislava, 9. januára 2012 – Canon dnes predstavuje nový PowerShot G1 X – revolučný kompaktný fotoaparát s veľkým snímačom CMOS, ktorý poskytuje obrazovú kvalitu a ovládanie na úrovni digitálnych zrkadloviek v mimoriadne prenosnom kovovom tele. PowerShot G1 X je určený pre profesionálov a serióznych fotografov. Vytvára novú prestížnu kategóriu na špici legendárnej série G a nastavuje tak novú latku výkonu pre kompaktné fotoaparáty.

 

PowerShot G1 X využijete ako samostatný vysokokvalitný fotoaparát alebo ako skvelé doplnenie profesionálnej digitálnej zrkadlovky. Kombinácia snímača EOS s vysokovýkonným procesorom DIGIC 5, novým presným objektívom Canon a bohatými možnosťami ovládania z neho robí doteraz najlepší kompaktný fotoaparát Canon. Aby bol PowerShot G1 X čo najprenosnejší, je vybavený objektívom so zoomom, ktorý sa vtiahne do diskrétneho, ale robustného kovového tela. Fotografi tak získajú skvelý fotoaparát s nevtieravým dizajnom, ktorý je zárukou vysokokvalitných snímok a špičkového ovládania.

 

Obrazová kvalita profesionálnej úrovne

PowerShot G1 X je vybavený technológiami Canon, ktorým dôverujú profesionáli na celom svete a vďaka ktorým dosahuje úroveň obrazovej kvality doteraz typickej len pre digitálne zrkadlovky Canon. Je prvým kompaktným fotoaparátom od Canon s veľkým 14,3-megapixelovým snímačom CMOS s pomerom strán 4:3 a rozmermi 18,7 mm x 14 mm – výškovo podobným snímačom APS-C, ktoré sa používajú v modeloch EOS DSLR. Rozmermi a štruktúrou pixelov je zhodný s modelom EOS 600D a plocha snímača pokrýva približne 6,3-krát väčšiu oblasť než snímač uznávaného fotoaparátu PowerShot G12. Výsledkom je obrazová kvalita digitálnej zrkadlovky v malom a kompaktnom fotoaparáte, ktorý si môžete vziať kamkoľvek.

Väčšie rozmery snímača fotografom poskytujú lepšie ovládanie hĺbky ostrosti a viac možností kreatívneho vydelenia fotografovaného objektu z pozadia. Zlepšený dynamický rozsah umožňuje presné zachytenie tmavých aj svetlých plôch v rámci záberu, zatiaľ čo 14,3-megapixelové rozlíšenie dovoľuje tlač veľkoformátových fotografií alebo orezávanie snímok a tvorbu pôsobivých kompozícií.

Model PowerShot G1 X sa tiež vyznačuje množstvom výhod, ktoré plynú z využívania pokročilej technológie snímača CMOS, vyvinutej v rámci série Canon EOS. Čipová technológia potláčania obrazového šumu zaisťuje ostré a zreteľné snímky aj pri vysokom nastavení citlivosti ISO a 4-kanálové spracovanie obrazu umožňuje vysokorýchlostné snímanie – výsledkom je rýchla odozva v každej situácii.

Systém HS, ktorý je kombináciou veľkého snímača s obrazovým procesorom DIGIC 5, umožňuje fotoaparátu PowerShot G1 X získať oveľa lepšie výsledky v slabom osvetlení, s nastavením maximálneho rozsahu ISO pri plnom rozlíšení 100 až 12800 – doteraz nevídaná úroveň v kategórii kompaktných fotoaparátov Canon. Fotografi môžu využívať prirodzené osvetlenie dokonca aj v najhorších svetelných podmienkach, takže získajú prirodzene pôsobiace zábery s neuveriteľnými detailmi a nízkou úrovňou obrazového šumu.

 

Precízne optické technológie

Objektív fotoaparátu PowerShot G1 X bol vyrobený presne podľa dizajnu, spracovateľských technológií a noriem kvality svetoznámych objektívov EF, takže poskytuje obrazovú kvalitu na profesionálnej úrovni. Asférické členy s ultravysokým indexom lomu (UA) a presné optické technológie sú zárukou kompaktných rozmerov a mimoriadne ostrých záberov pre najnáročnejších fotografov. Objektív sa úplne zasúva do tela fotoaparátu a flexibilný 4x optický zoom ponúka rozsah 28 mm – 112 mm. Fotografi tak majú možnosť využívať zoom a meniť kompozíciu aj perspektívu kreatívnym spôsobom. Výhody veľkého snímača dopĺňa clona so 6 lamelami, s ktorou dosiahnete nádherné rozostrenie pozadia.

Aby sa zaistil optimálny obraz a kvalita Full HD, súčasťou objektívu je 4-krokový optický stabilizátor obrazu (IS), ktorý umožňuje fotografovanie v slabo osvetlenom prostredí a používanie expozičných časov až o štyri hodnoty (EV) nižších, než by bolo možné bez IS. Optický stabilizátor obrazu je doplnený inteligentným systémom IS, ktorý analyzuje ohniskovú vzdialenosť a typ pohybu fotoaparátu a potom uplatní najvhodnejší režim stabilizácie obrazu[i]. Ak napríklad zistí pohyb pri panningu, aktivuje sa režim IS s panningom a stabilizácia prebieha len v jednom smere; tak sa dosiahne umeleckejšie zobrazenie pohybu v celej ploche záberu. Hybridný stabilizátor obrazu sa zas používa pri makrofotografii, aby sa potlačilo rozmazanie spôsobované chvením fotoaparátu.

Objektív je doplnený o integrovaný 3-krokový filter neutralizácie sýtosti (ND), ktorý umožňuje používanie menších clonových čísel v jasnom osvetlení, aby sa dosiahla menšia hĺbka ostrosti, alebo používanie dlhších expozičných časov na zámerné rozostrenie pohybu.

 

Bohaté možnosti ovládania

Fotoaparát PowerShot G1 X nadväzuje na tradičný spôsob ovládania modelov série PowerShot G a ponúka plne manuálne ovládanie aj ovládacie prvky korekcie expozície pre rýchly a intuitívny prístup k mnohým nastaveniam. Aby sa zaistila maximálna kontrola nad výslednou snímkou, PowerShot G1 X sa dokáže plynule začleniť do fotografického systému EOS a podporuje 14-bitový záznam do formátu RAW pre hladké prechody medzi odtieňmi a prirodzené farby, ktoré možno doladiť v dodávanom programe Digital Photo Professional (DPP).

PowerShot G1 X umožňuje zachytiť aj najrýchlejší pohyb – funkcia Vysokorýchlostné sériové snímanie v HQ „zmrazí“ rýchlu akciu vytvorením série šiestich snímok v plnom rozlíšení frekvenciou 4,5 sním./s. Používatelia tiež môžu fotografovať súvisle do formátu JPEG frekvenciou 1,9 sním./s až do zaplnenia karty – s prehľadom tak zachytia aj dlhšie sekvencie.

Vysoká kvalita Full HD videa

PowerShot G1 X podporuje okamžitý záznam videa v kvalite Full HD (1080p) s frekvenciou 24 sním./s pomocou samostatného tlačidla. Používatelia sa môžu vďaka veľkému snímaču CMOS tešiť z videa vo vysokej kvalite dokonca aj v zhoršených svetelných podmienkach a môžu tiež používať menšiu hĺbku ostrosti. Okrem toho, univerzálny 4x optický zoom a stereofonický zvuk sú dispozícii aj počas filmovania.

 

Profesionálna manipulácia

Robustná konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele a kompaktný dizajn umožňujú manipuláciu s fotoaparátom PowerShot G1 X na profesionálnej úrovni. Veľký výklopný 7,5 cm (3”) displej PureColor II VA LCD umožňuje fotografovať prakticky z akéhokoľvek uhla a polohy, takže fotografi vždy získajú požadovanú kompozíciu. Jasný displej s vysokým rozlíšením 920 000 bodov zaisťuje ostrý a detailný obraz pri tvorbe kompozície aj pri prezeraní snímok, zatiaľ čo optický hľadáčik (OVF) s dioptrickým nastavením dáva používateľom možnosť fotografovať podľa vlastných predstáv. Nový vysúvací blesk s manuálnym ovládaním umožňuje používateľom obohatiť fotografovanú scénu o ďalší zdroj osvetlenia a pomocou pätice môžu pridať aj externé blesky Canon Speedlite.

 

 

Pokročilé režimy snímania

Pri fotografovaní v náročných situáciách používateľom pomáha množstvo pokročilých režimov snímania. Ak napríklad fotografujú vo veľmi slabom osvetlení bez statívu, režim Snímanie nočnej scény z ruky vytvorí vysokorýchlostnú sekvenciu záberov a zachytené obrazové dáta skombinuje do jedinej výslednej snímky, ktorá bude dobre exponovaná čo najmenej rozmazaná. Režim Vysoký dynamický rozsah (HDR) zas scénu zachytí s obzvlášť vysokým pomerom svetlých a tmavých tónov. Pritom sa použije viacero expozícií, ktoré sa potom skombinujú tak, aby snímka obsahovala bohaté detaily v tmavých aj svetlých oblastiach.

 

Príslušenstvo ponúka nové možnosti

PowerShot G1 X, ideálny pre používateľov digitálnych zrkadloviek EOS, je kompatibilný so širokou škálou príslušenstva systému EOS. Fotografi tak môžu okamžite rozšíriť potenciál svojho fotoaparátu. Externé blesky Canon EX Speedlite možno použiť na dosiahnutie kreatívneho osvetlenia, zatiaľ čo vodotesné puzdro WP-DC44 poskytuje ochranu do hĺbky 40 m – ideálne pri fotografovaní v hustom daždi alebo pod vodou, kde získate úplný prístup k všetkým ovládacím prvkom.

Voliteľný adaptér na filtre FA-DC58C umožňuje používať množstvo filtrov, napr. kruhový polarizátor, ktorý slúži na zvýraznenie modrej farby oblohy alebo odstránenie odleskov. Vyváženejšie osvetlenie pri makrofotografii dosiahnete s adaptérom na kruhový makroblesk (MLA-DC1), ktorý umožňuje pripojenie externých bleskov Macro Ring Lite alebo Twin Lite zo systému Canon EOS.

Model PowerShot G1 X, ponúkajúci skutočne pokročilú úroveň profesionálneho ovládania a mimoriadnu obrazovú kvalitu, je ideálnym fotoaparátom pre profesionálov aj serióznych amatérskych fotografov, ktorí od kompaktného fotoaparátu požadujú flexibilnosť a kvalitu digitálnej zrkadlovky.

 

PowerShot G1 X – základné charakteristiky:

  • Veľký 14,3 MP snímač CMOS, DIGIC 5, Systém HS
  • Kompaktný 4x zoom; Inteligentný systém IS
  • 7,5 cm (3") výklopný displej, OVF
  • Plne manuálne ovládanie, RAW, DPP
  • Full HD, HDMI
  • Vysokorýchlostné sériové snímanie v HQ
  • Smart Auto
  • Bohatá ponuka príslušenstva
  • Režim HDR a filter ND
  • Voliteľné vodotesné puzdro do 40 m

 

 

 


[i] Sedem možných nastavení: Bežný IS, Makro IS, IS s panningom, Zosilnený IS (len v režime filmovania), Dynamický IS, Dynamický a Makro IS a režim Statív

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 16:02:31
tož na toto som čakal
 
wayne
2012-01-09 16:05:51
canonacka odpoved na mirrorless market.
super.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 16:06:28
Super strojček už len zo špecifikácie...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 16:08:41
PEN bez nutnosti menit objektivy. Moja vestba sa vyplnila. Urcite exzistuje mnoho mirrolessakov, ktory nepotrebuju menit objektivy, staci im jeden s rozumnym rozsahom. Palec hore! Pri 14 bitovom RAWe by to mohlo mat vacsi dynamicky rozsah ako Olympus PEN, co mi u nich vzdy vadilo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 16:10:21
Pre mna mohli dat hladacik elektronicky.
 
matoxxx
2012-01-09 16:12:34
Nechcem vám kazit radost,ale 800 dolárov v amerike,ale je to paráda.
 
Marcel Rebro
2012-01-09 16:13:23
Paradicka - PEN so svetelnym zoomom ... este keby siroky koniec potisli na 24mm ... 28mm je dakedy malo
 
Marcel Rebro
2012-01-09 16:13:55
príspevok od: Jozef Peniak
Super strojček už len zo špecifikácie...
Dimensions 117 x 81 x 65 mm (4.61 x 3.19 x 2.56")
Weight (inc. batteries) 390 g (0.86 lb / 13.76 oz)

http://www.dpreview.com/news/2012/01/09/CanonG1X_Preview
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:15:23
príspevok od: Marcel Rebro
Dimensions 117 x 81 x 65 mm (4.61 x 3.19 x 2.56")
Weight (inc. batteries) 390 g (0.86 lb / 13.76 oz)

http://www.dpreview.com/news/2012/01/09/CanonG1X_Preview
práve som hľadal rozmery ( a našiel ;D )
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:16:17
príspevok od: Marcel Rebro
Paradicka - PEN so svetelnym zoomom ... este keby siroky koniec potisli na 24mm ... 28mm je dakedy malo
a keby dali že od 24 a svetelnosť 2,0, tak už by to bola akože úplná špica ( Panasonic LX5ka má svetelnosť 2 a aj dolný zoom 24, aj ke´d horný má menší , tuším len 90 ) !
 
Marcel Rebro
2012-01-09 16:17:26
senzor kustik vacsi ako m43 ale aj fotiacik kustik vacsi ako (napr) Lumix GX1 a teda aj PEN-y

http://www.dpreview.com/previews/canong1x/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 16:18:23
príspevok od: balazovic.lubos
a keby dali že od 24 a svetelnosť 2,0, tak už by to bola akože úplná špica ( Panasonic LX5ka má svetelnosť 2 a aj dolný zoom 24, aj ke´d horný má menší , tuším len 90 ) !
Mensi snimac, lahsie vyrobit svetelny objektiv. Treba brat, ze je to vlastne uz setak pre "velky" snimac.
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:21:04
príspevok od: Karol Srnec
Mensi snimac, lahsie vyrobit svetelny objektiv. Treba brat, ze je to vlastne uz setak pre "velky" snimac.
beriem
 
Rofo
2012-01-09 16:24:27
Fotak, dobry, objektiv dobry, len HLADACIK JE K NICOMU
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:26:26
hm, aj od G12 je kus väčší !
http://www.dpreview.com/previews/canong1x/images/compared.jpg
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:27:19
http://www.dpreview.com/previews/canong1x/images/Sidebyside.jpg
 
viking81
2012-01-09 16:34:34
fuuuu....tak to uz ano....canon sa tusim nasral a zecina predstavovat fajnove vecicky treba cakat co povie konkurencia....ale toto vyzera lexusne...skvele zalozne telo podla mna alebo cvakatko na turistiku a aj ergonomia vyzera fajn....lepsie ako na sony nex
 
Rastislav
2012-01-09 16:37:35
Palec hore.
 
bear
2012-01-09 16:40:16
Uz viem co odporucat, ked niekto bude chciet maly a dobry fotak. Skoda len toho pomeru stran 4:3, bude treba dost casto rezat.
 
valec86
2012-01-09 16:48:06
Som zvedavy tiez na cenu
 
b0baz
2012-01-09 16:55:01
Ďaľší bojovník. Pekný prístroj. Uff, toto bude zaujímavý rok v tomto segmente. Paráda.
 
balazovic.lubos
2012-01-09 16:57:04
príspevok od: valec86
Som zvedavy tiez na cenu
800 USD, zatiaľ. podľa info vychádza 02/2012 na US trh !
 
piggee
2012-01-09 17:14:00
príspevok od: bear
Uz viem co odporucat, ked niekto bude chciet maly a dobry fotak. Skoda len toho pomeru stran 4:3, bude treba dost casto rezat.
hej hej, konecne viem aj ja povedat konkretne a nie odpoved, ze ono to je pri kompaktoch v podstate jedno
 
markato1
2012-01-09 17:14:41
vyzera to byt vyborna masinka..,super
 
bacil2
2012-01-09 17:24:57
príspevok od: Marcel Rebro
Dimensions 117 x 81 x 65 mm (4.61 x 3.19 x 2.56")
Weight (inc. batteries) 390 g (0.86 lb / 13.76 oz)

http://www.dpreview.com/news/2012/01/09/CanonG1X_Preview
...je tam nejaká chybička v hmotnosti

Weight (inc. batteries) 534 g (1.18 lb / 18.84 oz)
Dimensions 117 x 81 x 65 mm (4.61 x 3.19 x 2.56")

http://www.dpreview.com/news/2012/01/09/CanonG1X_Preview
 
lu_boss
2012-01-09 17:33:01
... no kooonecne fotak pre moju zenu s mojimi narokmi

 
Marcel Rebro
2012-01-09 17:33:35
príspevok od: bacil2
...je tam nejaká chybička v hmotnosti

Weight (inc. batteries) 534 g (1.18 lb / 18.84 oz)
Dimensions 117 x 81 x 65 mm (4.61 x 3.19 x 2.56")

http://www.dpreview.com/news/2012/01/09/CanonG1X_Preview
com to copy & paste ... asi tam mali chybu a opravili ... smradi jedni kapitalisticki
 
bacil2
2012-01-09 17:44:18
príspevok od: Marcel Rebro
com to copy & paste ... asi tam mali chybu a opravili ... smradi jedni kapitalisticki
chááá... no ale to už je čo za "kompakt", čo váži vyše pol kila?
...šak to sa do kabelky nesprace ani lesbe!
 
Marcel Rebro
2012-01-09 17:49:46
príspevok od: bacil2
chááá... no ale to už je čo za "kompakt", čo váži vyše pol kila?
...šak to sa do kabelky nesprace ani lesbe!
Ale zase ked tou kabelkou dakoho svacnes po hlave ... hned sa mu zmeni orientacia
 
Marcel Rebro
2012-01-09 17:51:17
príspevok od: lu_boss
... no kooonecne fotak pre moju zenu s mojimi narokmi

... ked tak premyslam tak aj pre moju zenu s tvojimi narokmi. Asi mame v niecom kompatibilne manzelky ...
 
bacil2
2012-01-09 17:55:40
príspevok od: Marcel Rebro
Ale zase ked tou kabelkou dakoho svacnes po hlave ... hned sa mu zmeni orientacia
...myslíš napr. ako z nikoňáka na kanoňáka...alebo opačne?
...po takej šupe do gebule je všeličo možné!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 18:03:22
príspevok od: bacil2
...myslíš napr. ako z nikoňáka na kanoňáka...alebo opačne?
...po takej šupe do gebule je všeličo možné!
na kozmopusaka predsa
 
bacil2
2012-01-09 18:08:58
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
na kozmopusaka predsa

na kozmopupušáka s panasloníkom
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 18:11:47
príspevok od: bacil2

na kozmopupušáka s panasloníkom
je mi to 7-14
 
molnart
2012-01-09 18:29:16
tak letmo precitane, v com je to lepsie ako Fuji X10? teda okrem toho, ze je to canon (teda viac "pro") a mozno lepsie ovladanie? Fuji sa mi designom, svetelnostou objektivu ako aj cenou sa mi pozdava ovela viacej. no uvidime recenzie
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 18:32:13
príspevok od: molnart
tak letmo precitane, v com je to lepsie ako Fuji X10? teda okrem toho, ze je to canon (teda viac "pro") a mozno lepsie ovladanie? Fuji sa mi designom, svetelnostou objektivu ako aj cenou sa mi pozdava ovela viacej. no uvidime recenzie
ked mas canon blesk fuji ti je fuji
 
bacil2
2012-01-09 18:32:40
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
je mi to 7-14
...pre mňa aj 8-16 ...a móžem už na to hodiť aj faueinc
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 18:35:18
príspevok od: bacil2
...pre mňa aj 8-16 ...a móžem už na to hodiť aj faueinc
myslis tu vec co najdes v kornflejkoch
 
bajaja
2012-01-09 18:37:20
príspevok od: molnart
tak letmo precitane, v com je to lepsie ako Fuji X10? teda okrem toho, ze je to canon (teda viac "pro") a mozno lepsie ovladanie? Fuji sa mi designom, svetelnostou objektivu ako aj cenou sa mi pozdava ovela viacej. no uvidime recenzie
V com lepsi ? Co tak viac ako stvornasobna velkost snimaca ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 18:45:22
príspevok od: molnart
tak letmo precitane, v com je to lepsie ako Fuji X10? teda okrem toho, ze je to canon (teda viac "pro") a mozno lepsie ovladanie? Fuji sa mi designom, svetelnostou objektivu ako aj cenou sa mi pozdava ovela viacej. no uvidime recenzie
1. O dost vacsi snimac s 14-bit RAW ma potencionalne lepsi obrazovy vystup.
2. Canon ma tuto triedu fotoaparatov vyse 10 rokov. Za ten cas odchytal vsetky muchy v ovladani a ergonomii. Nenajdes tam take nezmysli ako u Fuji X100 a X10.
3. Danou za vacsi snimac je rozmernejsi objektiv a horsia svetelnost.
 
zolooo
2012-01-09 19:07:49
príspevok od: Rofo
Fotak, dobry, objektiv dobry, len HLADACIK JE K NICOMU
...svetelnosť 5,8 na dlhom konci nie je moc dobré.
 
Paulie
2012-01-09 19:24:02
four-thirds od kanóna?
 
zloduch
2012-01-09 19:27:00
príspevok od: lu_boss
... no kooonecne fotak pre moju zenu s mojimi narokmi

hh preeesne tak...amen
 
bonifacko
2012-01-09 19:28:38
Asi pred rokom som si dovolil povedať taku nehoraznosť, že APS-C nebude mať žiadny kompakt
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/o-fotografii/kedy-nam-vratite-kompakty/
Kto si dovolil protestovať?

A cena? Na zabitie.
 
Marcel Rebro
2012-01-09 19:35:41
príspevok od: zolooo
...svetelnosť 5,8 na dlhom konci nie je moc dobré.
Ten dlhy koniec je 112mm (35mm eq). Setak m43 PENov ma dlhom konci 84mm (35mm eq) clonu 5,6. A cuduj sa svete ... ludia s tym fotia ...
 
molnart
2012-01-09 19:40:02
príspevok od: Karol Srnec
1. O dost vacsi snimac s 14-bit RAW ma potencionalne lepsi obrazovy vystup.
2. Canon ma tuto triedu fotoaparatov vyse 10 rokov. Za ten cas odchytal vsetky muchy v ovladani a ergonomii. Nenajdes tam take nezmysli ako u Fuji X100 a X10.
3. Danou za vacsi snimac je rozmernejsi objektiv a horsia svetelnost.
no pockat, X-10 nema APS-C snimac s crop factorom 1,5x (teda vacsi ako maju zrkadlovky canon)???
 
Marcel Rebro
2012-01-09 19:49:25
príspevok od: molnart
no pockat, X-10 nema APS-C snimac s crop factorom 1,5x (teda vacsi ako maju zrkadlovky canon)???
 
Marcel Rebro
2012-01-09 19:50:00
príspevok od: molnart
no pockat, X-10 nema APS-C snimac s crop factorom 1,5x (teda vacsi ako maju zrkadlovky canon)???
asi si ho mylujes s X100vkou ... ta ma APS-C senzor
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 19:50:27
príspevok od: molnart
no pockat, X-10 nema APS-C snimac s crop factorom 1,5x (teda vacsi ako maju zrkadlovky canon)???
Fujifilm X-10 ma 2/3" senzor (crop 3,93x), ktory ma cca viac 6x mensiu plochu ako snimac v Canon G1 X (crop cca 1,86x). To je OBROVSKY rozdiel.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-09 19:52:40
príspevok od: Marcel Rebro
asi si ho mylujes s X100vkou ... ta ma APS-C senzor
tam tomu aj cena zodpovedna jest
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-01-09 19:57:43
pre toto som vzdy preferoval sigmu DP1 ...teraz konecne prislo nieco kompaktne s vacsim cipom..well done...ak to bude aj ostre a nesumive tak si to aj kupim...
 
zloduch
2012-01-09 20:19:54
mal som g10...teraz mam g12...uvidime co budem mat na jar kiezby...och
 
Marcel Rebro
2012-01-09 20:37:32
príspevok od: Karol Srnec
Fujifilm X-10 ma 2/3" senzor (crop 3,93x), ktory ma cca viac 6x mensiu plochu ako snimac v Canon G1 X (crop cca 1,86x). To je OBROVSKY rozdiel.
som si to dovolil namaluvat
 
slavmiro
2012-01-09 20:50:47
príspevok od: markato1
vyzera to byt vyborna masinka..,super
trocha to vyhoji cakanie na DX a kradme pohlady na D4 ..
 
Marcel Rebro
2012-01-09 21:32:01
... som si dovolil tam domaluvat aj velkosti senzorov a crop factor ... a doplnil som aj naozajstne (filmove) 645 - pre nazoronost kde sa s digitalmi nachadzame oproti stredoformatu
 
tonoz
2012-01-09 21:32:39
Ano, tuto hracku chcem mat popri mojom FF!!! Turistika, bezne fotenie, dokumentacia lokalit hradov a zaniknutych fortifikacnych stavieb, rodina a pod.
... a mozno aj viac!
 
lu_boss
2012-01-09 21:45:04
príspevok od: Marcel Rebro
... som si dovolil tam domaluvat aj velkosti senzorov a crop factor ... a doplnil som aj naozajstne (filmove) 645 - pre nazoronost kde sa s digitalmi nachadzame oproti stredoformatu
...no ze aky malovator...
 
tomis.ales
2012-01-09 21:47:07
Chcem, chcem... ani som nedufal, ze nieco taketo pride. Konecne !!! Urcite najlepsia sprava za tento rok. Aj predosly
 
pathy
2012-01-09 22:05:44
príspevok od: Jozef Peniak
Super strojček už len zo špecifikácie...
Myslis,ze ma na vrch od tvojej x100? Konecne namakana hracka,bez vymennych objektivov. Nikdy som nechapal tej myslienke kupit si kompakt a potom na to nahodit telezoom...nejak sa mi tam stracala pointa kompaktnosti. Bracho ma panasonic G nieco a 5 skliel k tomu, pricom nejedno stalo cez tisicku...tomuto ja nikdy nepochopim.
 
hugoba
2012-01-09 22:11:29
v sept. som kupil G12,no neporazi ma
s tym snimacom a parametrami musi byť skvely,na vizaž uz je
 
Kaiman81
2012-01-09 22:38:58
hmm,vyzerá to dobre,ale zatiaľ u mňa vedie stále Fuji X10 aj napriek menšiemu čipu,hlavne je menší a kompaktnejší a fotí skvelo! uvidím ako bude na tom v reále.
 
bacil2
2012-01-09 23:06:25
príspevok od: Marcel Rebro
... som si dovolil tam domaluvat aj velkosti senzorov a crop factor ... a doplnil som aj naozajstne (filmove) 645 - pre nazoronost kde sa s digitalmi nachadzame oproti stredoformatu
...pri CX formáte máš chybu už na druhom desatinnom mieste (crop = 2,7)...
...to vieš ...beriem to osobne
 
zajo79
2012-01-09 23:22:43
príspevok od: Kaiman81
hmm,vyzerá to dobre,ale zatiaľ u mňa vedie stále Fuji X10 aj napriek menšiemu čipu,hlavne je menší a kompaktnejší a fotí skvelo! uvidím ako bude na tom v reále.
ako mozes vediet ze foti skvelo ked ho nemas v reale? ja som si uz brusila zuby na x100vku, ale ohlasili novinku od fuji...a teraz od canonu.. esteze sony mi to poriesila, ak by mala lepsie skla tak aj nex7 je v hre...

neviete kedy bude v predaji novinka od fuji a tento canon???
 
noik
ocenenie redakciou 2012-01-10 00:05:06
cena v UK u najvacsieho kamenneho predajcu: £699.95
som zvedavy, cim prekvapi predajca na SVK...
 
Ultra TXF
2012-01-10 01:21:32
No a Canon aj vsetko ostatné môže ísť do prdele

http://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_pro1/
 
sunajn
2012-01-10 02:53:05
príspevok od: Marcel Rebro
Ale zase ked tou kabelkou dakoho svacnes po hlave ... hned sa mu zmeni orientacia
jj, novšia verzia - Dievča s pištolou
 
sunajn
2012-01-10 02:54:35
príspevok od: bacil2
chááá... no ale to už je čo za "kompakt", čo váži vyše pol kila?
...šak to sa do kabelky nesprace ani lesbe!
Lebo to pre chlapoch a ne padavky robený...
 
sunajn
2012-01-10 02:56:39
príspevok od: noik
cena v UK u najvacsieho kamenneho predajcu: £699.95
som zvedavy, cim prekvapi predajca na SVK...
Tu sa vytasíme s 1 litrom
 
Kaiman81
2012-01-10 03:00:30
príspevok od: zajo79
ako mozes vediet ze foti skvelo ked ho nemas v reale? ja som si uz brusila zuby na x100vku, ale ohlasili novinku od fuji...a teraz od canonu.. esteze sony mi to poriesila, ak by mala lepsie skla tak aj nex7 je v hre...

neviete kedy bude v predaji novinka od fuji a tento canon???
lebo som snim asi aj fotil....
 
Kaiman81
2012-01-10 03:05:23
príspevok od: zajo79
ako mozes vediet ze foti skvelo ked ho nemas v reale? ja som si uz brusila zuby na x100vku, ale ohlasili novinku od fuji...a teraz od canonu.. esteze sony mi to poriesila, ak by mala lepsie skla tak aj nex7 je v hre...

neviete kedy bude v predaji novinka od fuji a tento canon???
lebo som snim asi aj fotil,s Fuji X10 "na to ako bude na tom v reále" to som narážal na tento Canon PowerShot G1 X....

 
viking81
2012-01-10 07:44:45
príspevok od: Marcel Rebro
... som si dovolil tam domaluvat aj velkosti senzorov a crop factor ... a doplnil som aj naozajstne (filmove) 645 - pre nazoronost kde sa s digitalmi nachadzame oproti stredoformatu
ja len taka otazocka....nemas tam chybu na tom tretom najmensom rozmere ? nema to byt 2/3 ? lebo 2.3 je viac ako 1...aspon u mna
 
viking81
2012-01-10 07:46:34
príspevok od: Ultra TXF
No a Canon aj vsetko ostatné môže ísť do prdele

http://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_pro1/
preco by malo ist do prdele ? aka bude cena fuji x-pro jednotky ? neporovnatelna s canonom...takze si myslim ze si tu x-pro 1 kupi malokto...
 
Marcel Rebro
2012-01-10 07:56:07
príspevok od: viking81
ja len taka otazocka....nemas tam chybu na tom tretom najmensom rozmere ? nema to byt 2/3 ? lebo 2.3 je viac ako 1...aspon u mna
mam .... vsimol som si opravil som ale nechcel som vesat tretiu verziu. ono to aj tak nie je prilis presne ... napr vypocitany crop factor (1.52, 1.62, 1.29) sa aj tak nepouziva ale nahradaza sa zaokruhleninami na jedno des miesto ... ked budem mat cas a naladu pohram sa este
 
Ultra TXF
2012-01-10 08:29:55
príspevok od: viking81
preco by malo ist do prdele ? aka bude cena fuji x-pro jednotky ? neporovnatelna s canonom...takze si myslim ze si tu x-pro 1 kupi malokto...
Myslím z technologického hľadiska,Pentax uviedol " fotiaci prívesok na kľúče",
Canon G1X , no však čo už iné mal uviesť,musel prísť s niečim "novým" nakoľko sa s tou radou Gxx už nedalo kam hýbať ,tak aspoň takéto zlepšenie. Nikon tiež nič moc s tým malým snímačom. Fuji považujem za inováciu . Logicky,že je cenovo niekde inde ,ale hádam by si nechcel ,aby stála ako Canon alebo pentax
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-10 08:56:39
príspevok od: pathy
Myslis,ze ma na vrch od tvojej x100? Konecne namakana hracka,bez vymennych objektivov. Nikdy som nechapal tej myslienke kupit si kompakt a potom na to nahodit telezoom...nejak sa mi tam stracala pointa kompaktnosti. Bracho ma panasonic G nieco a 5 skliel k tomu, pricom nejedno stalo cez tisicku...tomuto ja nikdy nepochopim.
X 100 je o inom uplne - to je bábika stýlová imidžová dobre fotiaca svetlená nepsoľahlivo v slabom svetleostriaca,


G1X je plnohodnotný back up foťák k zrkadlovke keby sa niečo pokalše pri fotení portretov produktov v aťase architektúry a pod.tak to v pohode dofotím s G1X a nemusím trepať založne telo a optiku, moje žieňa ma už asi zabije...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-10 08:58:08
príspevok od: Ultra TXF
Myslím z technologického hľadiska,Pentax uviedol " fotiaci prívesok na kľúče",
Canon G1X , no však čo už iné mal uviesť,musel prísť s niečim "novým" nakoľko sa s tou radou Gxx už nedalo kam hýbať ,tak aspoň takéto zlepšenie. Nikon tiež nič moc s tým malým snímačom. Fuji považujem za inováciu . Logicky,že je cenovo niekde inde ,ale hádam by si nechcel ,aby stála ako Canon alebo pentax
toto je ale sakra zlepšenie ak vyslovene niečo nepohnojili tak to bude mať obraz rovnaký ako 600D napríklad.
 
wayne
2012-01-10 09:22:14
promo video zo stranok Canonu

http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_G1_X/

O.O

Su tam nejake snimky a pochybujem ze su bez uprav, ale vyzera to paradne... pockam si na recenzie a testy, vyzera to nadejne... fakt nadejne...
 
bobo222
2012-01-10 09:31:12
Tak po tomto volá kopa fotografov už asi 10 rokov. Myslím, že Canon trafil do čierneho a ak to vyslovene nepokazí, tak to bude obchodný trhák...
 
Ultra TXF
2012-01-10 09:36:45
príspevok od: Jozef Peniak
toto je ale sakra zlepšenie ak vyslovene niečo nepohnojili tak to bude mať obraz rovnaký ako 600D napríklad.
To aj Fuji píše, že X-Pro1 mám mať obraz ako fullframe
Keď vyšla X100vka som hovoril,že dúfam ,že Fuji využije potenciál toho fotoaparátu a príde
s "lacnou Leicou" s výmennými objektívmi a je to tu do roka a dňa
Ja som neovedal,že Canon G1X je zlý,ale počin Fuji považujem za výnimočný a podľa mňa
takýto typ fotoaparátu s výmennými objektívmi je dobrý krok ,pretože kopec ľudí sníva o Leice a
X-Pro1 určite ešte cenovo padne nižšie ,takže mnoho ľudí sa poteší .
Ide o to ,že X-Pro 1 kvalitou výstupu nahradí zrkadlovku a dúfam, že aj rýchlosťou to bude
alternatíva zrkadlovky.Uvidíme testy

 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-10 09:48:54
príspevok od: Ultra TXF
To aj Fuji píše, že X-Pro1 mám mať obraz ako fullframe
Keď vyšla X100vka som hovoril,že dúfam ,že Fuji využije potenciál toho fotoaparátu a príde
s "lacnou Leicou" s výmennými objektívmi a je to tu do roka a dňa
Ja som neovedal,že Canon G1X je zlý,ale počin Fuji považujem za výnimočný a podľa mňa
takýto typ fotoaparátu s výmennými objektívmi je dobrý krok ,pretože kopec ľudí sníva o Leice a
X-Pro1 určite ešte cenovo padne nižšie ,takže mnoho ľudí sa poteší .
Ide o to ,že X-Pro 1 kvalitou výstupu nahradí zrkadlovku a dúfam, že aj rýchlosťou to bude
alternatíva zrkadlovky.Uvidíme testy

škoda len toho, že na objektívoch nieje stupnica zaostrených vzdialeností pre MF zase to len bude pakáreň, dúfajme že nie taká veľká ako pri X100.
 
Ultra TXF
2012-01-10 10:05:55
príspevok od: Jozef Peniak
škoda len toho, že na objektívoch nieje stupnica zaostrených vzdialeností pre MF zase to len bude pakáreň, dúfajme že nie taká veľká ako pri X100.
Myslím,že to pakáraň nebude , to bola asi jediná vec,ktorú trebalo zlepšiť ,tak verím, že si dali záležať .Je to pekný kúsok,aj na tom obrázku vyzerá v podstate ako Leica. Ak to bude obrazovo tak dobré ako X100vka a vyriešili to zaostrovanie ,tak nepotrebujem zrkadlovku.
 
quaq
2012-01-10 10:48:01
príspevok od: tomatito
pre toto som vzdy preferoval sigmu DP1 ...teraz konecne prislo nieco kompaktne s vacsim cipom..well done...ak to bude aj ostre a nesumive tak si to aj kupim...
aj toto možno bude zaujímavé
http://www.optyczne.pl/index.php?aparat=1466
 
Kaiman81
2012-01-10 10:52:51
No uvidime,co to bude zac,mna ohladom ostrenia dost potesil a prekvapil X10 aj za slabeho svetla...
 
bobo222
2012-01-10 11:06:14
Tak som to pozrel detailneišie a podľa mňa to trošku zabíja to pidikukátko. Nie je väčšie ako v G-12, a to je dosť bieda. To tam radšej mohli dať nejaké to nové dvojmegové EVF. Samozrejme je to lepšie jak nič, ale trošku väčšie to byť mohlo. Jak keby sa výrobcovia báli veľkých hladáčikov. A toto je model, kde by sa poriadny priehľadový alebo EVF hľadáčik uživil....
 
Kaiman81
2012-01-10 12:03:39
príspevok od: bobo222
Tak som to pozrel detailneišie a podľa mňa to trošku zabíja to pidikukátko. Nie je väčšie ako v G-12, a to je dosť bieda. To tam radšej mohli dať nejaké to nové dvojmegové EVF. Samozrejme je to lepšie jak nič, ale trošku väčšie to byť mohlo. Jak keby sa výrobcovia báli veľkých hladáčikov. A toto je model, kde by sa poriadny priehľadový alebo EVF hľadáčik uživil....
To by sa dalo,len cena by bola niekde uplne inde....
 
pathy
2012-01-10 14:03:24
príspevok od: Jozef Peniak
X 100 je o inom uplne - to je bábika stýlová imidžová dobre fotiaca svetlená nepsoľahlivo v slabom svetleostriaca,


G1X je plnohodnotný back up foťák k zrkadlovke keby sa niečo pokalše pri fotení portretov produktov v aťase architektúry a pod.tak to v pohode dofotím s G1X a nemusím trepať založne telo a optiku, moje žieňa ma už asi zabije...
Neviem cim to je, ale tuto vlastnost zabijat manzelov za nakup fototechniky som postrehol u zeny kazdeho fotokamarata u mojej priatelky sa tiez crta podobne nadsenie pri nekonciasich sa investichiach pri nakupe fototechniky cize hovoris, ze manzesltvom sa to este pritvrdzuje?
 
markato1
2012-01-10 14:21:17
príspevok od: slavmiro
trocha to vyhoji cakanie na DX a kradme pohlady na D4 ..
ja na Dx a D4 necakam..ledva som nazbieral na 7D a nejake objektivy ..
 
zajo79
2012-01-10 14:27:09
príspevok od: pathy
Neviem cim to je, ale tuto vlastnost zabijat manzelov za nakup fototechniky som postrehol u zeny kazdeho fotokamarata u mojej priatelky sa tiez crta podobne nadsenie pri nekonciasich sa investichiach pri nakupe fototechniky cize hovoris, ze manzesltvom sa to este pritvrdzuje?
podobne vlastnosti sa prejavuju aj u mojho manzela.. cize len zenskym rodom to nebude

i ked uz rezignoval a vyjadril sa- kup si nieco poriadne, co Ti par rokov vydrzi..zeby som ho potesila nakupom ff? ale mna to stale taha k niecomu mensiemu, s vystupom podobnym zrkadlovke.

..a teda zo zasady nevie, co presne kolko stoji....pre pokoj v rodine. tiez to mate tak?
 
zajo79
2012-01-10 14:28:58
príspevok od: Kaiman81
No uvidime,co to bude zac,mna ohladom ostrenia dost potesil a prekvapil X10 aj za slabeho svetla...
mas fotky v albume? musim kuk... da sa presuvat ostriaci bod manualne kam potrebujes? vraj nie..
 
markato1
2012-01-10 14:54:58
príspevok od: zajo79
podobne vlastnosti sa prejavuju aj u mojho manzela.. cize len zenskym rodom to nebude

i ked uz rezignoval a vyjadril sa- kup si nieco poriadne, co Ti par rokov vydrzi..zeby som ho potesila nakupom ff? ale mna to stale taha k niecomu mensiemu, s vystupom podobnym zrkadlovke.

..a teda zo zasady nevie, co presne kolko stoji....pre pokoj v rodine. tiez to mate tak?
nie
 
viking81
2012-01-10 15:17:28
príspevok od: Marcel Rebro
mam .... vsimol som si opravil som ale nechcel som vesat tretiu verziu. ono to aj tak nie je prilis presne ... napr vypocitany crop factor (1.52, 1.62, 1.29) sa aj tak nepouziva ale nahradaza sa zaokruhleninami na jedno des miesto ... ked budem mat cas a naladu pohram sa este
to nemusis robit len som na to kukal ako puk a chvilku nechapal tie rozmery....tak som sa spytal radsej
 
Kaiman81
2012-01-10 15:20:36
príspevok od: zajo79
mas fotky v albume? musim kuk... da sa presuvat ostriaci bod manualne kam potrebujes? vraj nie..
To je detail,neriesim,ostriaci bod je to posledne co ma trapi....
 
bear
2012-01-10 16:59:49
príspevok od: Marcel Rebro
Paradicka - PEN so svetelnym zoomom ... este keby siroky koniec potisli na 24mm ... 28mm je dakedy malo
Sony R1, malo APS-C a pevny objektiv co zacinal na ekvivalente 24mm, dokonca na dlhom konci bola o nieco lepsia svetelnost, ale hmotnost bola 995g
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/
 
sunajn
2012-01-11 00:55:09
príspevok od: Marcel Rebro
senzor kustik vacsi ako m43 ale aj fotiacik kustik vacsi ako (napr) Lumix GX1 a teda aj PEN-y

http://www.dpreview.com/previews/canong1x/
No foťák s comanďackým lukom nemóže mať pupušké rozmery, preca néé?
 
sunajn
2012-01-11 01:31:24
príspevok od: Ultra TXF
No a Canon aj vsetko ostatné môže ísť do prdele

http://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_pro1/
šunka
 
zincica
2012-01-11 02:03:31
príspevok od: zajo79
mas fotky v albume? musim kuk... da sa presuvat ostriaci bod manualne kam potrebujes? vraj nie..
K dispozicii je na X10 49 ostriacich bodov, ktore je mozne vybrat na display po stlaceni tlacidla AF, pokial sa foti v rezime P, S, M. V plnoatuomatickych rezimoch tato volba nie je k dispozicii. V hladaciku samozrejme nie je viditelne, takze pokial chcete fotit s hladacikom, najlepsie je mat zvoleny stredovy ostriaci bod a po zaostreni (pribliznom, kedze v hladaciku nie je oznaceny stred) prekomponovat.
 
immortal20
2012-01-11 03:53:07
no cenou ma sklamali zatial G12 400dolarov a G1X cez 800 dolarov :-/
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 08:40:23
príspevok od: pathy
Neviem cim to je, ale tuto vlastnost zabijat manzelov za nakup fototechniky som postrehol u zeny kazdeho fotokamarata u mojej priatelky sa tiez crta podobne nadsenie pri nekonciasich sa investichiach pri nakupe fototechniky cize hovoris, ze manzesltvom sa to este pritvrdzuje?
no zatiaľ len konštatuje že to veľa stojí, aj ked asi by som jej mal spísať koľko s tým ročne zarobím aby videla ten pomer (a možno aby som ten pomer videl aj ja ) na a včera to bolo práve akútne - doobeda prebrala vyše 500,- Eurovú zásielku od kuriera l(ebo bola doma, aj ja som nemohol..), ktoru zaplatila za hotove(peniaze som jej nechal..) ale už sa to zle vysvetľuje potom že mi to FAKT treba
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 08:41:15
príspevok od: zajo79
podobne vlastnosti sa prejavuju aj u mojho manzela.. cize len zenskym rodom to nebude

i ked uz rezignoval a vyjadril sa- kup si nieco poriadne, co Ti par rokov vydrzi..zeby som ho potesila nakupom ff? ale mna to stale taha k niecomu mensiemu, s vystupom podobnym zrkadlovke.

..a teda zo zasady nevie, co presne kolko stoji....pre pokoj v rodine. tiez to mate tak?
jasne kup si niečo poriadne - ked zistí že za to mohol mať pekne auto tak ho rovno vystrie
 
rumpeak
2012-01-11 10:26:02
Pokud Nikon odpoví něčím podobným v ceně do 10 000 Kč a trochu světlejším objektivem s 9 lamelovou clonou, má u mě velkou šanci. Kompatibilitu s příslušenstvím jako blesk SB 900, dálková spoušť MC DC 2 a dalších věcí, které mám k zrcadlovce automaticky předpokládám. Jinak mě kompakt jako "doplněk" asi koupit nenapadne.
 
zajo79
2012-01-11 10:43:51
príspevok od: Jozef Peniak
jasne kup si niečo poriadne - ked zistí že za to mohol mať pekne auto tak ho rovno vystrie
chvalabohu auta ma poriesene.. a to by som mala inu vybavu

sklbit financovanie polovnictva a fotografovania- noo, sme sa nasli.... Aj som chcela, ze nech pricuchne k mojmu konicku- pre vacsie pochopenie, ale on len tie svoje gulovnice, brokovnice a podobne veci....
 
zajo79
2012-01-11 10:46:39
príspevok od: Jozef Peniak
no zatiaľ len konštatuje že to veľa stojí, aj ked asi by som jej mal spísať koľko s tým ročne zarobím aby videla ten pomer (a možno aby som ten pomer videl aj ja ) na a včera to bolo práve akútne - doobeda prebrala vyše 500,- Eurovú zásielku od kuriera l(ebo bola doma, aj ja som nemohol..), ktoru zaplatila za hotove(peniaze som jej nechal..) ale už sa to zle vysvetľuje potom že mi to FAKT treba
a ja pri troch detoch - pokial je najmensi estelen par mesacny, sa od neho nedostanem nikam, takze moc nezarobim.. aj z toho dovodu som chcela ze kupim nieco mensie, pokym nevyjde nastupca d700... ale zas nie nieco take co bude stat 1300telo plus 500 objektiv... vid novinka od fuji... asi moc nad tym rozmyslam, moc rozoberam, moc citam recenzie.. su asi len dve cesty, kupit co najskor d700 alebo pockat na d800 a zatial kupit x100vku...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 11:23:31
príspevok od: zajo79
chvalabohu auta ma poriesene.. a to by som mala inu vybavu

sklbit financovanie polovnictva a fotografovania- noo, sme sa nasli.... Aj som chcela, ze nech pricuchne k mojmu konicku- pre vacsie pochopenie, ale on len tie svoje gulovnice, brokovnice a podobne veci....
tak aspon nechlastáte a nefajčíte predpokladám, no a v čae núdze sa to zas dá stále predať za slušné prachy keby bolo najhoršie, nie su to uplne vyhodené prostriedky
 
bear
2012-01-11 11:28:34
príspevok od: zajo79
chvalabohu auta ma poriesene.. a to by som mala inu vybavu

sklbit financovanie polovnictva a fotografovania- noo, sme sa nasli.... Aj som chcela, ze nech pricuchne k mojmu konicku- pre vacsie pochopenie, ale on len tie svoje gulovnice, brokovnice a podobne veci....
Polovnikov treba vyliecit a preorientovat na teleobjektivy. Zastrelit zviera vie kazdy, ale spravit dobru fotku vo volnej prirode je narocnejsie.
 
zajo79
2012-01-11 11:38:19
príspevok od: bear
Polovnikov treba vyliecit a preorientovat na teleobjektivy. Zastrelit zviera vie kazdy, ale spravit dobru fotku vo volnej prirode je narocnejsie.
aj strielat bohuzial treba- kvoli udrzaniu stavov v reviry.. niesom tym nadsena..
ale snad ho raz dostanem tam kam potrebujem...teleobjektivy a tak podobne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-11 12:10:12
Tak som tu G1X vyskusal v nasom ateliery. AF ako u kompaktu (problematicky), obrazova kvalita vyborna. Zatial len JPG, kedze RAW nemam v com vyvolat.
 
bear
2012-01-11 12:23:48
príspevok od: Karol Srnec
Tak som tu G1X vyskusal v nasom ateliery. AF ako u kompaktu (problematicky), obrazova kvalita vyborna. Zatial len JPG, kedze RAW nemam v com vyvolat.
Odfot na dennom svetle Color Checker a posli RAW autorovi dcraw. Minule mi obratom na druhy den poslal verziu s podporou noveho fotaku.
http://www.cybercom.net/~dcoffin/dcraw/
 
afkaa.i
2012-01-11 12:37:46
ono 800 dolarov je celkom dost. ja zacinam uvazovat o Oly (sam tomu neverim, ze tato znacka ) Pen 1 z vypredaja. aj na Slovensku sa da zohnat so setakom okolo 250e a na take dovolenkove fotenie uplne staci.
 
marcus_labeo
2012-01-11 16:33:07
Pre tých, ktorí si nemôžu G1x "ohmatať", je fajn aplikácia na porovnanie veľkosti foťákov: http://camerasize.com/compare/#257,149
Napr. pri porovnaní s CSC je zrejmé, že pojem "kompakt" pri G1x nadobúda nové dimenzie.
 
bacil2
2012-01-11 18:55:17
príspevok od: marcus_labeo
Pre tých, ktorí si nemôžu G1x "ohmatať", je fajn aplikácia na porovnanie veľkosti foťákov: http://camerasize.com/compare/#257,149
Napr. pri porovnaní s CSC je zrejmé, že pojem "kompakt" pri G1x nadobúda nové dimenzie.
Super...je to veľmi dobré na porovnanie, ale chýba mi tam tretí rozmer!
... je to ten najdôležitejší rozmer pri foťáku, aby bol čo najviac „portable“ a nedá sa veľmi odrbať lebo priamo závisí od veľkosti čipu, svetelnosti, rozsahu zoomu a optickej konštrukcie objektívu.
...v Canone G1X sa pri riešení tohto problému dostali technologicky dosť ďaleko...možno až do extrému.
...pre lepšie porovnanie prikladám obrázok určený hlavne pre šťastných majiteľov „miniatúrnych“ NEXov a NXov
 
marcus_labeo
2012-01-12 10:07:58
bacil2: máš úplnú pravdu. Práve s ohľadom na zasúvateľný objektív má G1x opodstatnenie a ja osobne by som mu dal prednosť pred akýmkoľvek CSC.
Naopak CSC so zoomom pre mňa stráca význam, keďže oproti DSLR už nemá tú hlavnú výhodu - kompaktnosť. Ak CSC, tak s pancakom, nech je to malé a skladné ako kompakt a ak mi rozmery nevadia, potom rovno DSLR. Ale G1x rieši práve túto otázku: 4x zoom (viac ako seťáky) a zároveň rozmery ako CSC s pancakom. V tomto je jedinečný a preto má veľkú budúcnosť.
 
PeCh
2012-01-12 11:34:19
Pridám ešte toto porovanie šumu: http://www.focus-numerique.com/test-1354/compact-canon-g1-x-powershot-bruit-electronique-12.html

Mne subjektívne podľa tohto "neobjektívneho" porovnania vychádza, že obrazovo je z týchto mašiniek najlepšie Fuji X100, tesne nasledovaný Sony NEX-5N a Canonom G1X. Potom ide s výrazným odstupom Panasonic GX1 a s obrovským odstupom Canon G12 a Nikon P7100.

Osobne, keby som si mal vyberať, tak si vyberiem asi radšej X100 ako G1X. G1X môže mať síce podobný výstup, ale radšej obetujem zoom v prospech svetelnosti. Keby NEX pridal dobré pancake objektívy...
 
titinius
2012-01-14 12:42:24
GPS to nema,,,?
 
Marcel Rebro
2012-01-14 13:44:08
príspevok od: titinius
GPS to nema,,,?
ani ABS a ESP to nema
 
titinius
2012-01-15 12:14:31
príspevok od: Marcel Rebro
ani ABS a ESP to nema
vazne sa pytam
 
putnoki.sk
2012-01-17 00:28:09
maju ho v AQT
http://www.aqt.sk/foto-video/action/productdetail/oc/1511/product/canon-power-shot-g1x.xhtml
 
brenke666
2012-01-17 23:16:07
príspevok od: putnoki.sk
maju ho v AQT
http://www.aqt.sk/foto-video/action/productdetail/oc/1511/product/canon-power-shot-g1x.xhtml
iba pisu ze ho maju...budu mat najskor koncom februara-mozno marca...
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované