Hore

Casio PMA novinky

Casio Exilim EX-V7


Casio bolo vždy známe miniaturizáciou svojich fotoaparátov a EX-V7 nie je výnimkou. Nie je síce najmenším fotoaparátom na svete, ale je najmenším fotoaparátom na svete so sedemnásobným zoomom (38-266 mm v prepočte na kinofilm). Sedmička je symbolické číslo a u EX-V7 taktiež. Okrem sedemnásobného zoomu fotografuje obrázky s rozlíšením 7,1 Mp.

Casio tak spĺňa tajné túžby užívateľov, ktorí chcú mať kvalitný obraz, veľký rozsah objektívu, ale nechcú sa ťahať s veľkým fotoaparátom, na čo boli doteraz odsúdení. Nové Casio má totiž hrúbku len 2,5 cm!!! Samozrejme udržať takýto malý fotoaparát s tak výkonným zoomom stabilný je oriešok. Casio ho lúska pomocou optického (mechanického) stabilizátora, ktorý fun-guje na základe vyrovnávajúceho pohybu CCD senzora. Fotoaparát má aj potlačenie rozma-zania obrazu pomocou zvýšenej citlivosti ISO, ale spôsob mechanickej (optickej) stabilizácie je omnoho účinnejší a bez negatívneho efektu na šum v obraze.

 

Casio Exilim EX-Z75

 

Tento fotoaparát má senzor s podobným rozlíšením 7,2 Mp. Je malý, ko-vový a štýlový, no rozsah zoomu je iba od 38-114mm v prepočte na kinofilm. Ide teda o 3x optický transfokátor, ktorého max. svetelnosť je F3,1-5,9. ISO je tiež obmedzené na rozsah od 100-400. Novinkou je mož-nosť snímať do širokouhlejšieho formátu a prezerať si obrázky na širo-kouhlom LCD displeji so zaujímavým pomerom strán 14:9. Ten je niekde medzi pomerom 3:2 (u kinofilmu a digi zrkadloviek) a 16:9 (kom-pakty s kinematografickým pomerom strán, napr. Panasonic LX2). Môžete tak komponovať živšie a dynamickejšie. Prístroj sa vyrába v rôz-nych štýlových farbách, napr. modrej alebo ružovej, alebo klasickej striebornej alebo čiernej.  

 

Casio Exilim EX-Z1050


Špecifikácie momentálnej vlajkovej lode Casia v rade EX sú veľmi podo-bné menšiemu súrodencovi, aparátu EX-Z75. Rozdiel je vo väčšom sen-zore (1/1,75" oproti 1/2,5") a vyššom rozlíšení (10Mp oproti 7,2 u EX-Z75). Rozsah objektívu ostáva zachovaný, no svetelnosťou sa trochu po-lepšil na Fmax 2,8-5,4. Za zmienku možno ešte stojí možnosť nahrávať video v rozlíšení 640x480 bodov s elektronickou stabilizáciou. Softvérovo rieši fotoaparát aj potlačenie rozmazania pri fotografovaní, pri ktorom automaticky zisťuje mieru pohybu fotoaparátu a vyberá najvhodnejšiu kombináciou clony a citlivosti ISO na zaručenie ostrej snímky. Inými slova-mi, akýsi high sensitivity režim. ISO možno pritom aj manuálne voliť až do hodnoty 800. Poslednou zaujímavou raritkou je high speed mód, v ktorom aparát zachytáva až 7 obr./s. Je to teda vhodný fotoaparát na zachytenie rýchlych dejov a akcií. Nesmiete mať ale veľké nároky na veľkosť takto zhotovených fotografií, keďže v tomto móde klesá rozlíšenie fotoaparátu na pätinu (2Mp) a kvalita JPG na normal.

   

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované