Hore

Nové kompakty Sony Cyber-shot

Firma Sony predstavila tri nové modely digitálnych fotoaparátov z rady Cyber-shot. Cyber-shot W210 a W220 majú snímač s rozlíšením 12,1 megapixelov a 4x optický zoom Carl Zeiss. Zaostrovanie s detekciou tváre je spriahnuté so spustením závierky pri úsmeve pre krásne portréty. Inteligentná detekcia scény zjednodušuje snímanie a vďaka širokouhlému 30mm objektívu zachytíte na vašich fotografiách viac. Model W210 bude dodávaný v striebornej, čiernej, ružovej a modrej farbe. Model W220  v striebornej, čiernej, ružovej a zelenej farbe.

 

Tretím z nových modelov je Cyber-shot S950 s 10,1 megapixelovým snímačom a 4x optickým zoomom so stabilizáciou SteadyShot, detekciou tváre pre krásne portréty a veľkým 2,7" LCD. Ponúkaný bude v striebornej, ružovej a čiernej farbe.

Cyber-shot TM W220 a W210

 

 

Tieto dva najnovšie prírastky do štýlovej Cyber-shot TM série W s vysokým rozlíšením 12,1 efektívnych megapixelov sú vybavené vysokokvalitným objektívom Carl Zeiss so 4x optickým zoomom. Obidva modely majú stabilizácie obrazu SteadyShot (W220: Optická stabilizácia SteadyShot). Maximálna citlivosť je 3200 ISO.

 

Funkcia Smile Shutter spustí závierku v momente, keď sa fotografovaná osoba usmeje a je spriahnutá s funkciou detekcie tváre. Nastaviteľné je uprednostnenie detí alebo dospelých. Jemné zaostrovanie, expozícia, vyváženie bielej a podanie pleťových tónov zaručuje krásne portréty.

 

 

Obidva modely majú tiež funkciu inteligentného rozpoznávanie scény pre jednoduchšie fotografovanie v ťažkých podmienkach. To automaticky upraví nastavenia fotoaparátu pre dosiahnutie najlepších výsledkov v celej rade bežných situácii akými sú portrét za súmraku alebo fotografovanie v protisvetle.

 

Nasnímané fotografie je možné prezerať na veľkom 2,7" LCD displeji. Prezentáciu v HD rozlíšení možno sledovať na ľubovoľnom HD Ready LCD televízore s HDMI. Fotoaparáty sú optimalizované pre pripojenie k televízorom Sony BRAVIA, kde vďaka optimalizácii výstupu PhotoTV HD zaručujú žiarivé a pestré farby.

 

 

Cyber-shot TM S950

 

K dispozícii je v striebornej, ružovej alebo čiernej farbe. Cyber-shot TM S950 je váš dokonalý úvod do sveta krásnych digitálnych fotografií.

 

Kvalita obrazu vyniká vďaka veľkorysým 10,1 efektívnych megapixelov. Objektív má 4-násobný optický zoom od 33mm.  Na zobrazovanie fotografií slúži veľký 2,7 palcový displej. Začínajúci užívatelia nebudú zmätení komplikovaným ovládaním, fotoaparát disponuje jednoduchým menu a výberom zo šiestich ľahko voliteľných scénických režimov. Režim Easy Shot pomáha užívateľovi s nápoveďou na obrazovke.

 

   

Vylepšená Detekcia tváre môže sledovať až osem tvárí v scéne a bola prevzatá z najvyšších modelov triedy Cyber-shot a spolu s jemným doladením zaostrenia a expozície zabezpečuje krásne portréty. Stabilizácia obrazu SteadyShot kompenzuje chvenie fotoaparátu. Režim vysokej citlivosti (max. ISO 3200), je nápomocný pri snímaní bez statívu a za zlých svetelných podmienok.

 

Ku všetkým novým Cyber-shotom je dodávaný softvér Picture Motion Browser verzia 4.0 (S950) a verzia 4.2 (W210 a W220). Najnovšia verzia tejto aplikácie pre správu zjednodušuje triedenie, prehliadanie a vyhľadávanie fotografií a videoklipov uložených vo vašom počítači.

 

Existuje aj široká škála voliteľného príslušenstva, ktoré vám ešte viac pomôže s využitím vášho Cyber-shotu. Nové kožené a mäkké puzdra v rôznych dizajnoch a farbách.

 

Novo vyvinutý modul GPS-CS3KA môže vložiť geotag (údaj o zemepisnej polohe) do fotografií zaznamenaných fotoaparátmi Cyber-shot. Tieto potom môžu byť zobrazené na mapách Google Earth TM. Medzi kľúčové výhody oproti predchádzajúcemu modelu patria vyššia citlivosť, vstavaná pamäť, slot pre pamäťové karty SD a LCD displej.

 

Cyber-shoty W210, W220 a S950 budú v predaji od februára 2009.

 

 

Zdroj: Tlačová správa Sony

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marek
2009-01-09 22:01:08
Sony vie vzdy uputat dizajnom,hlavne neznejsie pohlavie.Sam vlastnim starsi model W1,ktory je v rodine velmi oblubenym.
 
cedeckoabc
2009-09-19 14:57:23
TAKY MAM
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované