Hore

PARKFOTO PIEŠŤANY 2018 po trinásty krát

Už po 12. krát sa v piešťanskom Mestskom parku (v roku 2017 na Kolonádovom moste)  uskutoční najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom: PARKFOTO PIEŠŤANY 2018.

Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub. Spolu alegorickým kvetinovým korzom ako súčasťou tradičnej floristickej súťaže Victoria Regia sa PARKFOTO stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Tento rok to bude 22. septembra.

Aj tento rok vynakladajú organizátori nemálo úsilia pri príprave podujatia tak, aby pre vystavujúcich fotografov i nevystavujúcu verejnosť boli vytvorené čo najlepšie prostredie s uvoľnenou a priateľskou atmosférou.  Pre záujemcov o fotografiu sme podujatie obohatili o možnosť vyskúšať si produkty FUJIFILM, ale aj techniku rôznych iných značiek z požičovne FOTO ZOLO počas celého podujatia.

Novinkou tohto ročníka je úsilie organizátorov pokúsiť sa  získať 1. zápis v slovenskej knihe rekordov  a to ako  „Najvyšší počet fotografií vystavených pod holým nebom na Slovensku“. Piešťanský fotoklub si uvedomuje, že pokus bude úspešný len v prípade širokej účasti vystavujúcich fotografov a ich početných výstavných kolekcií fotografií.

Victoria Regia je prehliadkou rôznych prezentácií aranžovaných kytíc, inštalácii i alegorických vozov. Kvetinové korzo je už tradične veľmi navštevovaným  podujatím. Alegorické vozy sú fotogenickým objektom záujmu fotografov, preto tento ročník bude obohatený o jeden voz určený pre fotografov tak, aby si raz mohli odfotografovať sprievod z tej druhej strany. Osobitnou ocenenou fotografiou PARK FOTO bude aj najlepšia fotografia kvetín, pretože kvet je častým objektom fotografov.

Pre všetkých návštevníkov je pripravený program:


Piatok 21.9.2018

15.30 – 19.00   Vešanie sieti pre PARK FOTO 2018 (každá pomoc vítaná)

Sobota 22.9.2018

09.00 - 11.00 - Registrácia vystavujúcich autorov - stan pri vstupe do mestského parku

10.00 - 17.00 - Rozdávanie štipcov návštevníkom pre hodnotenie fotografií
12.30 - 13.00 - Workshop pre vystavujúcich – pri fontáne za Kúpeľnou dvoranou
14.00 - 15.00 - Kvetinové korzo - alegorický sprievod Victoria Regia – z kúpeľného ostrova  k hudobnému pavilónu v parku

15.00 - 16.30 - Hodnotenie odbornou porotou
17.00 - Ukončenie hlasovania a sčítavanie získaných štipcov
17.20 - 17.30 -  Spoločné Foto
17:45 - 18.00 -  Vyhlásenie výsledkov v novom sídle  Piešťanského fotoklubu, v klubovni reštaurácie La Musica (Teplická 39)

18.00 – 20.00 – večera – tradičné pečené prasiatko

O čo ide?

V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby,  predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní  sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame  zobrať si so sebou niečo nasedenie, občerstvenie pre seba i okoloidúcich. dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu.  Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte  možnosť fotoaparátom zachytiť jeho  jesenné čaro.  Veľmi fotogenické je kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetmi vyzdobených vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria  Regia, ktorú každoročne v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola.

Hodnotenie návštevníkmi:
Každý návštevník má jeden hlas, dostane teda iba jeden štipec. Štipcom označí fotografiu, ktorá je jeho favoritom. Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom štipcov.

Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.

Cena Victoria Regia – najlepšia fotografia kvetín, podľa vyhodnotenia zástupcov Strednej záhradníckej školy, usporiadateľa kvetinového korza.

Nezabudnite 22. septembra od 9.00.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
belco
2018-09-18 13:55:55
Predpoveď počasia zatial moc nepraje.
 
dzajro
2018-09-19 14:13:09
dufame ze sa to zmeni ak by prsalo tak asi zvolime alternativu ako min rok na kupelnom moste
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia