Hore

Photokina 2008 - prvý deň

Dnes, 22.9.2008, sme sa objavili na výstavisku v Kolíne nad Rýnom.

 

Bol som celý natešený a žhavý a podobne tak aj Erik. Našu redaktorskú dvojicu dopĺňal pán Biath, ktorý je majiteľom stránky Ephoto a prišiel sem hovoriť s predstaviteľmi značiek o spolupráci.

 

 

 

Náš prvý kontakt s Photokinou bol športový, od stanice sme sa totiž dostali k južnému vchodu a press centrum, kde sme sa najprv museli akreditovať, je na severe výstaviska. Ako správni športovci sme odmietli ponuku ísť kyvadlovým busom

pre novinárov na druhú stranu. Až neskôr sme pochopili, prečo tak ostatní neurobili. Výstavisko v Kolíne je také veľké, že kým sme prešli na druhú stranu, ledva sme stihli sprievodcu veľtrhom. Po akreditácii sme dostali slúchadlá a celú túru, predĺženú

o zachádzky k stánkom sme absolvovali ešte raz.

OK, nie sú to stánky ale stany, staniská ...

 

Náš prvý dojem - sklamanie. Niektoré pódiá sa ešte len stavali, pulty boli prázdne a okolo hučali vŕtačky a búchali kladivá.

 

Myslel som si, že v deň pre novinárov je už výstavisko kompletne zariadené a že si celú výstavu užijeme ako návštevníci, ale s tým rozdielom, že to bude v kľude a pohode.

 

No nič. Absolvovali sme celú túru po najvýznamnejších spoločnostiach a dozvedeli sme sa viacero noviniek. Niektoré vám prinášame už dnes, niektoré v priebehu najbližších dní.

 

Najväčšie prekvapenie, pre mňa osobn,e čakalo v stánku Olympus, ktorý sa zapája do systému micro 4/3 fotoaparátom. Ten akoby z oka vypadol diaľkomerom z minulého storočia. Minimálny dizajn, 4/3 senzor a prísľub  nových objektívov. Osobne som sa opýtal Haruo Ogawa, manažéra divízie, či nás, street fotografov potešia aj nejakými pevnými sklami.

Mr. Ogawa povedal, že reflektujú požiadavky fotografov a určite prídu aj svetelné pevné sklá. Tak som celý natešený položil poslednú otázku, a na moje potešenie jej odpoveď bola opäť kladná - Olympus s pevnými sklami vyrobí aj externé hľadáčiky, aby fotograf nebol nútený fotografovať iba pomocou displeja.

 

S ďalšími novinkami sa ozveme 2. deň nášho pobytu

 

Julo

 

 

Novinky a aktuálne reportáže z veľtrhu Photokina 2008 Vám prináša:

 

 

hlavný partner Ephoto 
pre  Photokina 2008

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
2008-09-23 00:57:21
parada chlapi, drzte sa, neodpadnite od unavy :)

kua to taky bordel tam je po zemi pocas novinarskeho dna? ufff
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia