Hore

Veľká letná súťaž s nočnou fotografiou

Na Slovensku prebieha fotografický projekt #P8NocnySvet, ktorého cieľom je preveriť kvalitu fotografií zachytených smartfónmi v noci. Hlavnou súčasťou projektu je súťaž pre širokú verejnosť o atraktívne ceny (smartfóny Huawei P8, workshopy, výhra 3 600 Eur či zájazd do Číny) a záverečná vernisáž víťazných snímkov.

Projekt zameraný na nočnú fotografiu prebieha do 9.9.2015 a je realizovaný pod záštitou Asociácie profesionálnych fotografov ČR a za podpory spoločnosti Huawei. Cieľom tohto projektu je dokázať, že fotenie so smartfónmi má rovnako svoje kúzlo a kultúru a že vďaka kreativite a nadšeniu jednotlivcov je možné prostredníctvom týchto prístrojov rovnako vytvoriť umelecké diela.

Kreativite sa medze nekladú! A to viac je to cítiť v našom technologickom veku, kedy najmä v prípade fotografií mnoho používateľov nahrádza kompaktný fotoaparát tým, ktorý majú neustále so sebou vo vrecku. Kvalita snímok zachytených smartfónmi neustále narastá spolu s technickým vybavením týchto prístrojov a tak nečudo, že ľudia čoraz viac a čoraz častejšie fotia. Patríte aj vy do kategórie ľudí, ktorí radi fotia mobilom kreatívne zábery? Dokážte to a vyhrajte lákavé ceny! Projekt #P8NocnySvet prináša niečo, čo tu ešte nebolo – výzvu vytvoriť najlepší nočný záber mobilom. Trúfnete si?  Súťaže sa môže zúčastniť úplne každý, kto splní nasledujúce podmienky: pôjde o nočnú fotografiu vytvorenú smartfónom na niektorú z troch nasledujúcich tém: mesto a architektúra v noci, príroda v noci, pohyb a performance v noci (nočný život, festivaly, kluby). Súťažné fotografie je možné nahrať prostredníctvom webu www.P8NocnySvet.sk, sociálnych sietí Twitter a Instagram alebo nahratím na Facebookové stránky projektu, vždy s hashtagom #P8NocnySvet. Počet súťažných fotografií na jedného súťažiaceho nie je obmedzený.

Počas projektu sa uskutočnia taktiež workshopy s profesionálnymi fotografmi, ambasádormi (garantmi) súťaže a toto všetko vyvrcholí v druhej polovici septembra záverečnou akciou v Prahe, v rámci ktorej sa uskutoční aj vernisáž víťazných fotografií s menami ich autorov. Vaše meno sa tak môže objaviť pri známych fotografických menách ako Adolf Zika, David Kraus, Tereza z Davle či Zdenkou Hanout, ale aj vedľa mien známych slovenských osobností ako Mirka Partlová, Marián Labuda mladší, Nikita Slovák či Martin Šmahel.

Web projektu: www.p8nocnysvet.sk

Hashtag pre súťažné snímky na Instagrame: #P8NocnySvet

Garanti projektu 

 

      

         

  

Adolf ZIKA
www.adolfzika.com

Zdenko HANOUT
www.hanout.eu

Tereza Z DAVLE
www.terezazdavle.com

David KRAUS
www.david-kraus.com


Výber fotiek od fotografov (garantov projektu):


David Kraus.


David Kraus.


David Kraus.


Tereza Z Davle.


Zdenko Hanout.


Zdenko Hanout.


Zdenko Hanout.


Aktuálny výber od súťažiacich:


www.p8nocnysvet.sk

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia