Hore

Sony Xperia XZ2 Compact

Po dlhšej dobe k nám prišiel na test fotomobil. Keďže sme na ePhote, zameriame sa predovšetkým na jeho výkon vo fotografovaní a videu.

Ako to začína byť zvykom, výrobcovia mobilov ponúkajú okrem vlajkovej lode aj jej zväčšenú a zmenšenú verziu. Tá zmenšená nesie obvykle označenie Light a okrem toho, že je menšia, väčšinou má slabšie aj ostatné parametre. Typicky napr. fotoaparátu. Menšia verzia Xperie XZ2 má označenie Compact. A svet sa čuduj, fotograf sa raduj, parametrami za základným modelom nezaostáva. Displej je menší, batéria pochopiteľne tiež, ale ostatné parametre sú zhodné. Rovnaký predný aj zadný fotoaparát, rovnaká pamäť, aj kapacita úložiska, slot pre kartu, utesnenie, rovnaký procesor. Tu sa vážne šetrilo len na veľkosti.


Špecifikácia

Oproti predchodcom, so striktne hranatým dizajnom, sa zadná časť mierne vypúlila. Spolu s menej klzkým povrchom to zlepšuje bezpečnosť držania. Zoštíhľujúcu kúru zabezpečuje podlhovastejší displej s pomerom strán 18:9. Sony neexperimentovalo s rámikom okolo displeja. Po stranách je užší, nad a pod displejom sú tradičné väčšie plochy.

Na pravom boku je trojica tlačidiel. V strede ON/OFF, dole spúšť fotoaparátu a hore regulácia hlasitosti. Sloty pre SIM a MicroSD sú na ľavej bočnej časti. Vzadu je kruhový senzor odomykania odtlačkom a fotoaparát s LED bleskom. Hlavný fotoaparát má jeden objektív s ekvivalentným ohniskom 25 mm a svetelnosťou F2.0. Rozlíšenie snímača je 19 Mpx. Selfie fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx, objektív je ekvivalentom 23 mm so svetelnosťou F2.2.

Mobil je vybavený konektorom USB-C, 3,5 mm jack tu nenájdete. Slúchadlá pripojíte cez redukciu alebo bezdrôtovo.

XZ2 Compact je osadený procesorom Snapdragon 845 a GPU Adreno 630, mierne nadštandardná je operačná pamäť 4GB, vďaka čomu pobežia rýchlo aj náročnejšie aplikácie. Vstavaná pamäť má 64GB, čo bežne plne postačuje. Kto potrebuje väčšie úložisko, môže u Dual SIM verzie rozšíriť kapacitu až o 400GB, pomocou MicroSD karty. Operačný systém je Android 8 Oreo. 5" IPS LCD má rozlíšenie Full HD+ (1080 x 2160 px). Batéria má kapacitu 2870 mAh. Rozmery prístroja sú 135 × 65 × 12,1 mm, hmotnosť je 168 gramov.

https://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-xz2-compact/

Sony Xperia XZ2 Compact v praxi

Zapnutie mobilu je bleskové. Vlastne všetko čo robí, je bleskové. Až teraz som si uvedomil, ako môj starší LG G4 zastaral. AnTuTu Benchmark nameral skvelých 254 023 bodov, totálne tak zahanbil môj LG G4 s 65 764 bodmi.

Na úvod ma privítal šikovný asistent Xperia Assist, ktorý ma previedol funkciami a pomohol s migráciou. Akoby som chatoval so živým asistentom. Do iMac-u som nainštaloval dobre fungujúcu aplikáciu Xperia Companion pre správu telefónu, cez ktorú som aj sťahoval fotky a video do počítača. Napriek najnovšiemu Androidu, s ktorým nemám skúsenosti, som s obsluhou nemal problémy. Keďže som v minulosti nejaké Xperie testoval, neprekvapila ma funkcionalita predinštalovanej aplikácie fotoaparátu. Okrem fotografovania som si užil aj hudbu. Zaobišiel som sa bez chýbajúceho 3,5 mm jacku, pretože mám veľké BT slúchadlá Sony. Bez problémov som sa pripojil aj k reproduktoru Zeppelin od B&W.

Páči sa mi, že mobil má tlačidlo spúšte. Môžete si vybrať, či budete používať dotykové ovládanie, alebo tlačidlo.

Displej

5" displej je veľkosťou priemerný. Niektoré menšie modely uprednostňujú ženy, lebo sa im lepšie držia v ruke a zmestia sa do vrecka, či kabelky. Veď práve preto Sony ponúka model Compact. Full HD+ rozlíšenie je pre túto veľkosť akurátne. Displej je typu IPS s podporou 10-bitových farieb a HDR. Vďaka vysokému jasu je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Farby sú výrazne saturované. V tomto pripomína AMOLED displeje. Tie sú na mňa až moc cukríkové, displej XZ2 Compact mi vyhovuje lepšie.

HDR využijete aj pri štandardnom obraze. Technológia X-Reality™ konvertuje štandardný dynamický rozsah na HDR. HDR sa postupne zavádza u predplatených služieb pre pozeranie filmov a seriálov. Ďalej je tu technológia TRILUMINOS™, ktorá rozširuje rozsah zobraziteľných farieb. Práve to je to, čo ako fotografi oceníte.

Fotoaparát

Dúfam, že sa nikto nenahnevá, ak neotestujem 5 Mpx selfie fotoaparát. Selfie z duše nenávidím. Z pohľadu náročnejšieho fotografa je podstatne dôležitejší hlavný fotoaparát. Ten má rozlíšenie 19 Mpx. Uhlom záberu zodpovedá širokouhlému objektívu s ohniskovou dĺžkou 25 mm. To je tak akurát, aby ste mohli bez problémov fotografovať architektúru a krajinu. Svetelnosť objektívu je F2.0, špičkové fototelefóny mávajú aj o niečo lepšiu svetelnosť, ktorú využívajú pri snímaní za zlých svetelných podmienok.

Telefón má len jeden hlavný objektív. Nedokáže preto objekty opticky priblížiť, nemôže využiť informácie z dvoch objektívov pre bokeh efekt a ani nemôže využiť informácie pre skladanie expozície s menším šumom na fotkách. Je to hendikep, ale nie tak výrazný, akoby sa zdalo. 19 Mpx rozlíšenie dovoľuje robiť z fotografií aj radikálnejší výrez. Veď 4K rozlíšenie, ktoré majú špičkové televízory, má okolo 8 Mpx. Telefón ponúka aj bokeh efekt, samozrejme softvérový, podobne ako to dokážu telefóny Google Pixel 2.

Fotoaparát je označovaný ako Motion Eye, snímač je vyrobený technológiou skladania snímača a pamäte, podobne ako napr. pri Sony RX100 Mk V. Vďaka tomu je spracovanie dát veľmi rýchle.

Bohužiaľ hlavný fotoaparát nepodporuje RAW, s ním by sa dalo zo snímača vyťažiť ešte viac. Toto bude vadiť najnáročnejším fotografom, ktorý chcú dostať z prístroja maximum a upravovať fotografie v pokročilom editore, napr. v mobilnej verzii Lightroomu. Xperia XZ2 Compact tak mieri skôr na náročných, ale nie najnáročnejších užívateľov.

Ako fotograf vysoko oceňujem prítomnosť tlačidla spúšte. Nielen preto, že je ergonomickejšia ako dotykové ovládanie, ale aj preto, že umožňuje rýchly prístup k fotoaparátu. Do režimu fotenia sa rýchlo dostanete, či je prístroj v režime spánku, alebo práve používate nejakú aplikáciu. Plusom je rýchlosť fotoaparátu, teda odozvy spúšte, ktorá sa blíži "dospelým" fotoaparátom.

Z hľadiska makrofotografie nepatrí XZ2 Compact k špičke. Na šírku je schopný odfotiť objekt veľký približne 10 cm. 

Fotoaparát dokáže fotografovať detaily veľké okolo 10 cm, to ho radí do kategórie Close-Up, nie však makro.


Aplikácia "Fotoaparát"

"Nefotografi" určite dajú prednosť plnej automatike Superior Auto, ktorá detekuje fotografovanú scénu a automaticky vyberie najvhodnejšie nastavenie, vrátane makrorežimu a HDR. Ovplyvniť môžete korekciu expozície a jednoduché vyváženie bielej.

V manuálnom režime máte možnosť zaostrovať manuálne, nastaviť manuálne expozičný čas, ISO WB a korekciu expozície. K dispozícii je manuálne zapínateľné HDR.

Dostupné sú kreatívne efekty, ako AR, v ktorej sa vám po scéne prechádzajú dinosaury, efekt kaleidoskopu (môj obľúbený), panoramatický režim, ozvučená fotka a obľúbený efekt bokehu. Ten využíva dva zábery s rôznym zaostrením. Výsledok bokeh efektu je závislý na obrysoch objektu a štruktúre pozadia. K dokonalosti má ďaleko. Aby sa objavilo čo najmenej nedostatkov, musíte mať ideálne podmienky.


Efekt kaleidoskopu, ktorý mám rád od čias, kedy som testoval Xperie radu Z.


Efekt bokehu využíva dva zábery s rôznym zaostrením. Silu je možné plynule nastaviť.
Častým nedostatkom sa nevyhnete.

Fotografie

Tým, že mobil ukladá fotografie len do formátu JPG, musíte počítať s artefaktmi sprevádzajúcimi tento komprimovaný formát. Najvýraznejšie sa prejavuje odšumovanie a to aj pri relatívne nízkych citlivostiach. Aj keď je maximálna citlivosť ISO 12 800, automatika sa snaží neprekračovať ISO 200. Za dobrých svetelných podmienok je kvalita fotografií veľmi dobrá. Stačí však menej svetla a aj pri najnižšej citlivosti sa ukáže výraznejšie odšumovanie. Na 5" displeji vyzerajú fotografie fantasticky, problém nie je ani pri vysokých citlivostiach. Na kvalitnom veľkom monitore sa ukáže, že hranica použiteľnej citlivosti je maximálne ISO 800.

Dynamický rozsah snímača je obmedzený, preto odporúčam mať v režime M zapnuté HDR. To sa postará o zväčšenie DR a výsledky sú viditeľne lepšie, ako bez HDR. Pritom efekt je prirodzený.


Za dobrých svetelných podmienok je kvalita fotografií veľmi dobrá. Obidve fotografie sú snímané v režime M so zapnutým HDR.


Zátišie za zhoršených svetelných podmienok.


Interiér kostola preverí šum pri vyšších citlivostiach.

Video

Xperie XZ2 sú prvé mobily podporujúce 4K HDR video, ktoré si naplno vychutnáte na najnovších HDR televízoroch a samozrejme aj na svojom telefóne, ktorý má HDR displej. HDR skutočne výrazne pomáha so zaznamenaním veľkého dynamického rozsahu. Korektne ho však prehráte len na zariadeniach s podporou HDR. Inak vyzerá video veľmi plocho. Použiť môžete dva kodeky, H.264 a H.265. Ak chcete video univerzálne, tak aby bolo správne prehrávane kdekoľvek a kýmkoľvek, HDR vypnite.


Jedným z marketingových lákadiel rodiny XZ2 je slowmotion video, snímané frekvenciou až 960 fps.   Možnosti záznamu sú obmedzené. Spomalená časť videa má dĺžku zhruba 5 sekúnd. Rozlíšenie je len HD a na kvalite sa podpisuje brutálna kompresia. Video vyzerá dobre na telefóne, väčší monitor alebo TV naplno odhalia jeho slabšiu kvalitu. Pri spomalenom videu si môžete vybrať, či zaznamenáte len krátku spomalovačku, alebo počas snímania videa štandardnou rýchlosťou, vo vhodný okamih kúsok videa načas spomalíte. Pri Slow motion môžete nastaviť aj Full HD rozlíšenie, vtedy ale video zaznamená spomalene len polovičný čas, ako pri HD rozlíšení. Z 0,1 sekundy urobí 3 sekundový spomalený záber. To je pomerne krátky okamih, aby ste sa trafili presne do akcie.Audio

Nedá mi nespomenúť aj audio možnosti. Viacerým bude chýbať 3,5 mm jack. Ten sa postupne z mobilov vytráca. Môžete ho nahradiť redukciou, ale skôr sa tu počíta s bezdrôtovým prenosom hudby s využitím Wifi a najmä Bluetooth. Sony je špičkovým výrobcom audio zariadení, jeho BT slúchadlá s potlačením hluku patria k najlepším na trhu. Sony WH-1000XM2 s prehľadom vyhrávajú takmer všetky porovnávacie testy. Ja mám o niečo lacnejšie, ale tiež výborné slúchadlá MDR-ZX770BN. Sony využíva niekoľko technológií pre kvalitný bezdrôtový prenos zvuku a veru je to počuť. Toto je moderný wallkman.

Vstavané reproduktory sú stereo. Sú dostatočne silné, aby ste ozvučili menšiu miestnosť. Oproti malým BT reproduktorom im chýbajú basy. Zato ich smelo môžete vypeckovať, bez nežiaduceho väčšieho skreslenia.

Plusy a mínusy

+  aj keď menší, parametrovo na úrovni vlajkovej lode
+  HDR displej
+  rýchla WiFi
+  možnosť rozšírenia úložiska pomocou pamäťovej karty
+  tlačidlo spúšte
+  kvalitné audio
+  kompaktné rozmery
+  certifikácia IP68
+  rýchle nabíjanie
+  NFC
+  Android Oreo


-  nemá RAW
-  len jeden objektív
-  len 5 Mpx selfie
-  nemá 3,5 mm jack
-  kvalita fotografií pri vyššom ISO
-  960fps v horšej kvalite

Záver

V Xperii XZ2 Compact je toho viac, ako naznačujú jej rozmery. Je to zmenšená verzia základného vlajkového modelu XZ2, zachovávajúca všetky kvalitatívne a výkonnostné parametre. Veľkosťou utrpela len kapacita batérie.

Sony Xperia XZ2 Compact je mobil pre tých, ktorí chcú špičkový telefón, ale nepáčia sa im veľké lopaty. Pritom však nechcú zľaviť s požiadaviek na výkon. Výkon fotoaparátu uspokojí priemerne náročných. Výkonu fotomobilov okupujúcich popredné priečky dxomark.com nedosahuje. Za dobrých svetelných podmienok sú fotografie kvalitné, lepšiemu dynamickému rozsahu primerane pomáha funkcia HDR. Tým najnáročnejším budú chýbať možnosti, ktoré prináša len použitie 2, či 3 hlavných fotoaparátov a absencia formátu RAW. HDR video v 4K rozlíšení je pokrokom, pre jeho využitie však musíte mať zariadenie s podporou HDR. Nakrúcať môžete aj v štandardnom režime. Video je dostatočne kvalitné, aby ste si ho vychutnali aj na veľkom televízore s 4K rozlíšením. Atraktívne Slow Motion snímané s frekvenciou až 960fps je menej kvalitné, na displeji telefónu to ale nebude tak poznať. Pri sledovaní fotiek a videa oceníte kvalitný IPS LCD displej s HDR a rozšírenou paletou farieb.

Sony, ako známy výrobca audiotechniky, zabudoval do zariadenia aj kvalitný prehrávač Hi-Res audio. Kvôli absencii 3,5 mm jacku si ho najlepšie vychutnáte s BT slúchadlami. Tu musím Sony urobiť reklamu, pretože ich BT slúchadlá s potlačením hluku patria k najlepším na trhu. Nakoniec treba spomenúť aj certifikáciu IP68, ktorá zaručuje, že mobil prežije piesočnú pláž i obliatie kofolou.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marcel Rebro
2018-06-04 07:29:20
Ja som si kedysi kúpil X1 Compact. Stano J. a mladší syn Michal mi narozprávali že ako to skvele fotí. Tak reku keď pôjdem naľahko - behať, na bicák a tak. Ale zistil som, že aj "na ľahko" v pohode unesiem RX100 alebo G9X II. A fotí to kúsok lepšie. A hlavne do RAW.

To radšej namiesto kompaktného smartfónu nosím ešte kompaktnejší tlačítkový Evolve Ten vydrží a jedno nabitie týždeň a dokonca aj pláva na hladine. Ale Sony ako smartfón je fajn.

Nedávno som čítal taký článok, že ako vyberať smartfón pre fotografov. Záber bol : vyberte si ten čo vám najlepšie sedí ako mobil a na foťák sa vykašlite ...
 
MagickVamp
2018-06-04 07:49:22
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som si kedysi kúpil X1 Compact. Stano J. a mladší syn Michal mi narozprávali že ako to skvele fotí. Tak reku keď pôjdem naľahko - behať, na bicák a tak. Ale zistil som, že aj "na ľahko" v pohode unesiem RX100 alebo G9X II. A fotí to kúsok lepšie. A hlavne do RAW.

To radšej namiesto kompaktného smartfónu nosím ešte kompaktnejší tlačítkový Evolve Ten vydrží a jedno nabitie týždeň a dokonca aj pláva na hladine. Ale Sony ako smartfón je fajn.

Nedávno som čítal taký článok, že ako vyberať smartfón pre fotografov. Záber bol : vyberte si ten čo vám najlepšie sedí ako mobil a na foťák sa vykašlite ...
Noo...nove smartfony sli kvalitou neskutocne hore, S9 ako som vdaka tebe s prekvapenim zistil foti o dost lepsie ako S7. Ale stale oproti jednopalcakom je to ako jednopalcak oproti zrkadlovkam...za istych podmienok velmi dobry a s limitovanymi moznostami v post procese. ,-) No ak niekto nie je fotograf, tak dnes uz mu v pohode staci smartfon....ak nechce tlacit metrove printy a je to len na fb pre znamych.... ,-)
 
MagickVamp
2018-06-04 07:52:44
A jasne, ja momentalne tiez ci uz idem behat, alebo sa prejist, tak mam vzdy miesto na jednopalcak...nie vzdy mam specificke podmienky na vybornu foto z mobilu.
 
Marcel Rebro
2018-06-04 08:12:59
príspevok od: MagickVamp
A jasne, ja momentalne tiez ci uz idem behat, alebo sa prejist, tak mam vzdy miesto na jednopalcak...nie vzdy mam specificke podmienky na vybornu foto z mobilu.
Zopár mojich rannobežeckých - všetko G9X II. Okrem RAWka by mi asi na mobile chýbala aj možnosť pricloniť.
 
MagickVamp
2018-06-04 09:53:47
príspevok od: Marcel Rebro
Zopár mojich rannobežeckých - všetko G9X II. Okrem RAWka by mi asi na mobile chýbala aj možnosť pricloniť.
Hlbka ostrosti je aj napriek clone F1,5 dost velka, no celkovo neda sa stym tak pohrat ako s G7xmkII. Raw uz mala aj S7 ale bolo to velmi biedne, na S9 som ho ani neskusal, mozno aj v raw je zlepsenie, ale vacsi cip je vacsi cip, lepsie sa vyrovna so zlozitejsou scenou a zvysi moznosti v postprocese a ked sa to tiez zmesti do vrecka tak dilemy su pre nas zbytocne v tomto pripade. Horsie to je ked dakto dostane dobry mobil k pausalu zadarmo v tom pripade moze prist financna dilema ci este kupovat aj kompakt, hoc aj s 1palcovym cipom, pre uceli FB vela ludi uz rozdiel neuvidi.
 
Marcel Rebro
2018-06-04 10:25:24
príspevok od: MagickVamp
Hlbka ostrosti je aj napriek clone F1,5 dost velka, no celkovo neda sa stym tak pohrat ako s G7xmkII. Raw uz mala aj S7 ale bolo to velmi biedne, na S9 som ho ani neskusal, mozno aj v raw je zlepsenie, ale vacsi cip je vacsi cip, lepsie sa vyrovna so zlozitejsou scenou a zvysi moznosti v postprocese a ked sa to tiez zmesti do vrecka tak dilemy su pre nas zbytocne v tomto pripade. Horsie to je ked dakto dostane dobry mobil k pausalu zadarmo v tom pripade moze prist financna dilema ci este kupovat aj kompakt, hoc aj s 1palcovym cipom, pre uceli FB vela ludi uz rozdiel neuvidi.
Clona nie je len o hĺbke ostrosti. HO je jedna vec, rozmachlené slnko pri f1.5 druhá
 
JohnNewton
2018-06-04 10:36:25
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som si kedysi kúpil X1 Compact. Stano J. a mladší syn Michal mi narozprávali že ako to skvele fotí. Tak reku keď pôjdem naľahko - behať, na bicák a tak. Ale zistil som, že aj "na ľahko" v pohode unesiem RX100 alebo G9X II. A fotí to kúsok lepšie. A hlavne do RAW.

To radšej namiesto kompaktného smartfónu nosím ešte kompaktnejší tlačítkový Evolve Ten vydrží a jedno nabitie týždeň a dokonca aj pláva na hladine. Ale Sony ako smartfón je fajn.

Nedávno som čítal taký článok, že ako vyberať smartfón pre fotografov. Záber bol : vyberte si ten čo vám najlepšie sedí ako mobil a na foťák sa vykašlite ...
Tož veľká pravda, je dobré nebrať smartfón ako primárne zariadenie na foto, človek ušetrí nemálo euri a vyhne sa sklamaniu. Stačí sa pozrieť na foto pri ISO 200...
 
MagickVamp
2018-06-04 11:28:44
príspevok od: JohnNewton
Tož veľká pravda, je dobré nebrať smartfón ako primárne zariadenie na foto, človek ušetrí nemálo euri a vyhne sa sklamaniu. Stačí sa pozrieť na foto pri ISO 200...
No XZ2 foti dost biedne aj na pomery modernych smartfonov.
 
JohnNewton
2018-06-04 13:01:39
príspevok od: MagickVamp
No XZ2 foti dost biedne aj na pomery modernych smartfonov.
Pozrel som sample aj zo súčasného topu podľa DXO, mňa to neoslovuje, zvlášť nie ako fotoaparát za tie prachy
 
pa10
2018-06-04 14:29:25
Co pri ISO200 ... staci si priblizit zaber pri ISO40, uz to je riadna machlanina. Smartfon je ako svajciarsky nozik. V nudzi obcas pomoze, ale poriadnemu nozu sa nevyrovna.
 
MagickVamp
2018-06-04 14:33:37
príspevok od: JohnNewton
Pozrel som sample aj zo súčasného topu podľa DXO, mňa to neoslovuje, zvlášť nie ako fotoaparát za tie prachy
To ani mna nie, ale mam S9 ako sluzobny mobil a vidim ze v urcitych situaciach dokaze zasuplovat jednopalcak tak ako to dokaze jednopalcak so zrkadlovkou. Jednopalcak da ale moznosti ovela viac a zrkadlovka este viac...vsetko je to o pomere ochoty nieco nosit a kvality vystupu. A nie raz sa tu hlavne pri Olympusoch spominalo, ze najlepsi fotak je ten, co ma clovek pri sebe.... ,-) Pre mna je zabavne sledovat situaciu ktora vznika....urcite znacky akoby venovali vela usilia do boja proti velkym cipom a teraz im do tyla zautocili mobili a mozu kludne pouzit ich PR....a verim ze vela ludi im na to skoci.
 
JohnNewton
2018-06-04 14:50:36
príspevok od: pa10
Co pri ISO200 ... staci si priblizit zaber pri ISO40, uz to je riadna machlanina. Smartfon je ako svajciarsky nozik. V nudzi obcas pomoze, ale poriadnemu nozu sa nevyrovna.
Na druhú stranu, je to niečo, čo pred desiatkami rokov nebolo ani v najdivokejšiom sci fi
 
marek zelina
2018-06-05 14:08:21
telefony sa uz posunuli vpred,... tato foto je z iphone x
 
marek zelina
2018-06-05 14:13:55
príspevok od: marek zelina
telefony sa uz posunuli vpred,... tato foto je z iphone x
este dodam ze samozrejme to nedokaze to co poriadny chip a optika no na take to bezne mobilovanie to je uz na inej urovni ako pred dajme tomu 5 rokmi,... aj ked no,.. mal som nokiu lumia 1020 a to bol jeden uzasny fotomobil.
 
musicman
2018-06-05 20:19:22
zaujimave ze ste sa rozhodli pre test XZ2 ked na poli foto android smartfonov su momentalne ovela lepsie fotokusky, ako napr samsung S9+ ci LG V30+ (uz predstavili aj nastupcu V35+), Huawei P20 pro , Google pixel 2XL, HTC U12+, ci najnovsie aj Oneplus 6 a v neposlednom rade aj novopredstavene Mi8 od xiaomi s dxo mark 99 co je viac ako samsung S9 ci iphone X https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-8-camera-review-challenging-best/, vsetci tito daju foto kvalitou a vystupom tu XZ2 dole
 
fatality
2018-06-06 10:43:49
príspevok od: musicman
zaujimave ze ste sa rozhodli pre test XZ2 ked na poli foto android smartfonov su momentalne ovela lepsie fotokusky, ako napr samsung S9+ ci LG V30+ (uz predstavili aj nastupcu V35+), Huawei P20 pro , Google pixel 2XL, HTC U12+, ci najnovsie aj Oneplus 6 a v neposlednom rade aj novopredstavene Mi8 od xiaomi s dxo mark 99 co je viac ako samsung S9 ci iphone X https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-8-camera-review-challenging-best/, vsetci tito daju foto kvalitou a vystupom tu XZ2 dole
a co,beres niektory?
 
JohnNewton
2018-06-06 13:52:39
príspevok od: fatality
a co,beres niektory?
Mal by, ono sa to nezdá ale čas mu uteká, čo nevidieť pre neho príde do úvahy len senior mobil
 
fatality
2018-06-06 14:00:22
príspevok od: JohnNewton
Mal by, ono sa to nezdá ale čas mu uteká, čo nevidieť pre neho príde do úvahy len senior mobil
hehe
 
dimitry
2018-11-13 16:50:38
Od Sony som mal kedysi ericsson, to boli časy . Vyberám akurát novy telefón, respektíve fotomobil a celkom by ma zaujímalo ako si stojí z hľadiska fotenia XZ2 napríklad proti https://www.equiplo.sk/huawei-p20-lite/ (verzia Pro je na mňa už moc drahá). Podľa parametrov mi prídu podobné, pritom cenou je to inde. Dali by ste prednosť skôr P20 lite pred XZ2 s ohľadom na foto?
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované