Hore

Batohy a brašne NEST

Moderné batohy a brašne NEST z kvalitných materiálov prichádzajú konkurovať osvedčeným značkám.

Jar so sebou vždy prináša novinky a výnimkou nie je ani tento rok v kategórii brašien a batohov. Osvedčeným značkám prichádza konkurovať značka NEST. Batohy a Brašne tohto výrobcu sú vyrábané v Hong-Kongu, no nemusíte mať obavy, že by išlo o výrobky pochybnej kvality vyrábané v chatrči na kolene.

Všetky spoje, švy a zipsy sú prevedené veľmi kvalitne a pevne držia na svojom mieste. Dizajnéri si rovnako dali záležať aj na najcitlivejších a najviac namáhaných častiach, akými sú napríklad klipsy, ktoré sú vyrobené buď z kovu, alebo Duraflexu. Rovnako poteší aj pláštenka v skoro každom modeli. Čo sa týka farebných variácií, najfrekventovanejšie sú tri farby - biela, hnedá a čierna, no objaví sa tu aj exotická oranžová.

Radi by sme Vám v krátkosti predstavili momentálne dostupné modely. Portfólio výrobkov sa samozrejme postupne bude rozrastať aj o ďalšie modely.

Athena S20

Základný model malej ľahkej pištolovej brašne pre amatérsku zrkadlovku s nasadeným základným objektívom 18-55mm. Poteší kovovou prackou uzapínania, reflexným oranžovým vnútrom, ale aj samostatným priečinkom na pamäťovú kartu, alebo oddelením pre osobné veci (kľúče, doklady). Úchyty na popruh sú kovové, a na bokoch brašne nájdeme aj priečinky pre uchytenie modulárneho príslušenstva iných výrobcov. S20ku je samozrejme možné upevniť aj na opasok.

Athena 10/20/30/40

Desiatkový modelový rad sa od seba odlišuje jedine veľkosťou, inak sú všetky vlastnosti aj farebné prevedenia týchto brašní identické. Oproti S20ke odpadá možnosť uchytenia o opasok, avšak získavame pogumované nožičky na spodku brašne chrániace jej obsah pred následkami pádu. Predná pracka je kovová, reflexné oranžové púzdro je modulovateľné a teší nás pláštenka v cene. Okrem tradičného predného vrecka na doklady tu máme aj pohotovostné vrecko na prednom veku. Ideálne napríklad pre rýchly prístup k polarizačnému filtru. Najväčší model 40 je kapacitne skutočne veľkorysý - pojme zrkadlovku s nasadeným objektívom, 3-4 ďalšie objektívy, blesk a notebook / tablet do veľkosti 12". Ramenné popruhy nie sú na rozdiel od S20 odnímateľné a sú napevno zošité s telom brašne.

Athena 70

Batoh NEST Athena 70 má mimoriadny potenciál stať sa best-sellero vo svojej triede. Tento moderný a nenápadný dvojkomorový batoh do seba pojme zrkadlovku s nasadeným objektívom, ďalšie 2-3 objektívy a blesk. Objemná horná komora batohu bude pre svoju veľkosť obľúbená medzi turistami, či športovcami. Batoh je samozrejme vybavený pláštenkou proti nepriaznivým poveternostným podmienkam. Akčných fotografov istotne poteší okrem predného aj bočné otváranie batohu. Opačná bočná strana batohu zasa obsahuje držiak na statív. Polstrovanie chrbtovej časti batohu je prispôsobené aj na dlhodobejšie nosenie a je vybavené vzdušným kanálom proti poteniu. Spolu so svojou fototechnikou tu môžete prenášať aj notebook alebo tablet do 12"

Athena A90 

Druhý najväčší model výrobcu NEST sa pýši hneď niekoľkými skvelými vlastnosťami. Model A90 je jednokomorový batoh určený pre celú profesionálnu výbavu fotografa. Fototechnika je tu ukaldaná rovnako, ako do organizéra a vďaka modulovateľnému vnútornému systému priečok je možné mať neustále dokonalý prehľad. Prenášanie fotottechniky je v meste značne spríjemňované vstavanému teleskopickému madlu a silikónovým kolieskam. Pokiaľ podmienky, či terén použitie koliesok znemožnia, batoh je vybavený aj klasickými popruhmi na chrbát. A90ka do seba zmestí D-SLR s objektívom až 70-200, ďalších 5-6 objektívov, statív, notebook až do 14", blesk, príslušenstvo a osobné veci. Prípadný pád je tlmený gumenými nožičkami, ktoré chránia spodnú stenu aj pred nečistotami, keď batoh postavíte na zem. Pláštenka a uchytenie statívu sú samozrejmosťou.

Athena A100

Väčšia sestra A90ky s rozšírenou kapacitou až na 2x DSLR zrkadlovku s objektívom a ďalších 6-7 objektívov, blesk, káble, nabíjačku, pam.karty, notebook do 17 "a ďalšie príslušenstvo. A100 je už skutočný profesionálny cestovný organizér na kolieskach s teleskopickým madlom. Stále si však vďaka popruhom zachováva flexibilitu batohu. Pláštenka, úchyt na statív, či zosilnená dolná stena sú pri takomto modeli samozrejmosťou. Ďalšou výhodou je, že A100ka bola stále konštruovaná, ako Cabin Baggage, takže spĺňa rozmerové požiadavky väčšiny leteckých prepravcov. Na hornom okraji batohu nájdeme dokonca okienko pre identifikačné údaje majiteľa.

Explorer L/S

Je potešujúce, že NEST myslel aj na aktívnych ľudí. Tento model s výraznou oranžovou farbou zaujme najmä lyžiarov, cyklistov, či ostatných ľudí s aktívnym životným štýlom. Okrem bezpečného otvárania cez chrbát ponúka aj otváranie zboku. Pri takomto modeli je úchyt na statív a pláštenka úplnou samozrejmosťou rovnako, ako pohodlné polstrované ramenné popruhy. Bočné popruhy poslúžia na uchytenie karimatky, či ďalšieho out-doorového vybavenia. Dno batohu je vode odolné, takže batohu nevadí, ani hrubšie zaobchádzanie a podmienky. Vnútro je modulárne a horná komora je dostatočne veľká na zásobu jedna, alebo jednu sadu suchého oblečenia. Modely L a S sa od seba líšia iba minimálne - čo je poznať aj na cenovom rozdieli medzi nimi.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
j.radlinsky
2014-03-12 20:48:21
prida redakcia aj clanok s ponukou a nazorom na znacku Think Tank Photo? vopred dankešén
 
kozakm
2014-03-12 23:16:41
Na neznačkovou Čínu mi to přijde docela drahé...

Think Tank má super věci, aktuálně používám Retrospective 30 (recenze bude ve FOTO 18), Airport International V2.0 a pouzdra Skin Set.
 
katjo
2014-03-13 21:03:43
Kedze system nezobrazil doplneny clanok - komentar - nie je vidno doplneny,
aspon trochu k teme
www.ephoto.sk/fotoscena/knihy-casopisy/adobe-photoshop-lightroom-2/
tak pridavam sem znova (sorry za zaradenie, ale skvely plateny system vhodnejsie zaradit nedovoli):

chcel som dat do pozornost moznost stiahnut si

Perfect Effects 8 zdarma dnes na

http://www.ononesoftware.com/landing/ephto/?utm_campaign=PEPE_Partner&utm_medium=banner&utm_source=EPHTO

PS: Inak zdravim tvorcov plateneho obsahu, toto zamknutie tento portal takmer zabilo, navstevnosti to nijako nepomohlo, profik to nevyuzije a pre amatera su to tiez vyhodene prachy (darmo sa opyta, aj ked nie zadarmo , ak nejeden dalsi amater, kt. by aj poradil do fora publikovat nemoze..
Vid "uspechy" Piano ...
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia