Hore

Manfrotto Chicago Camera Backpack

Jeden z najzaujímavejších batohov, ktorý som mohol osobne vyskúšať, je Chicago Camera Backpack Small. Má aj väčšieho bračeka.

Pokračujeme v predstavovaní batohov, tašiek a puzdier Manfrotto, ktorých dovozcom sa nedávno stala firma Olympus. Pod článkom nájdete odkazy na už predstavené produkty.

Batohy Manfrotto Chicago sa vyznačujú moderným urbanistickým dizajnom a nemožno tu poprieť inšpiráciu batohmi Peak Design. Pohybujeme sa tu však v nižšej cenovej kategórii. Konštrukcia je dvojkomorová. Menšia vrchná komora je určená pre osobné veci alebo fotopríslušenstvo. Hlavná komora je určená pre fototechniku. Je v nej vyberateľná vložka s nastaviteľnými priehradkami. Dá sa použiť aj samostatne. Prístup k technike je z obidvoch bočných strán.

Batohy sú určené k pohodlnému a bezpečnému prenášaniu profesionálnych DSLR aj CSC fotoaparátov a všetkého potrebného vybavenia. Obidva si môžete zobrať na palubu lietadla ako príručnú batožinu.

Polstrované ramenné a hrudné popruhy poskytujú maximálne pohodlie pri nosení a prinášajú ideálne rozloženie hmotnosti. Na prednej strane potom nájdete držiak pre externé pripevnenie statívu s 3 možnosťami nastavenia. Pri rozmaroch počasia jednoznačne oceníte aj nepremokavú pláštenku, ktorá všetky dôležité veci uchová v bezpečí a pekne v suchu a v teple. Po odstránení elastických deličov zo syntetických vlákien z etylenvinylacetátu (EVA) možno razom premeniť tento fotobatoh na cestovný batoh. Tieto deliče navrhnuté na mieru majú možnosť sa v prípade potreby vyklopiť alebo povytiahnuť, aby bolo vaše zariadenie ochránené aj vo veľmi nečakaných situáciách.

Batohy sú vybavené renomovaným ochranným systémom Manfrotto Slim-Tech, ktorý ochráni vaše vybavenie pred nárazmi. Spodná časť batohu je vyrobená z odolných kevlarových vlákien, ktoré batohu zaistia extrémnu odolnosť proti poškodeniu. Použité sú tiež prémiové pracky Duraflex a zipsy YKK. Väčšina vonkajšej tkaniny (s výnimkou spodnej časti) je tvorená z RipStop materiálu z etylenvinylacetátových a nylonových vlákien, ktoré sú vodoodpudivé. RipStop sa vyrába zvláštnou technikou tkania látky, kedy má látka členitú štruktúru z rôzne hrubých vlákien s rozdielnou hustotou tkania. Do tenkej textílie sú totiž zatkané s odstupom 5 až 8 mm osnovné alebo útkové nite. Tým sa zníži hmotnosť materiálu a zvýši sa jeho pevnosť. Pri porušení štruktúry tkaniny by sa tak trhlina nemala ďalej zväčšovať, čo výrazne predlžuje životnosť tohto materiálu na naozaj dlhú dobu. RipStop má totiž prvotriedne vlastnosti – nízkoteplotnú húževnatosť, odolnosť proti trhlinám, vyšším teplotám, vlhkému prostrediu i proti UV žiareniu.

Obidva batohy sú vybavené množstvom praktických káps na prehľadné uloženie drobného príslušenstva a bezpečné uloženie cenností.Chicago Backpack 30

Tento malý tmavošedý batoh Chicago Backpack 30 od spoločnosti Manfrotto, navrhnutý pre mestského alebo pouličného fotografa, je elegantná taška s prístupom k vášmu fotoaparátu a zariadeniu z oboch strán. Je vhodná pre stredú zrkadlovku alebo profi bezzrkadlovku a objektívom 70 - 200 mm a 2 ďalšími objektívmi. Vo vnútri je vyberateľná vložka, ktorá sa dá nosiť samostatne na ramennom popruhu. Po odstránení tvložky sa batoh premení na víkendovú cestovnú tašku s hornou priehradkou na osobné veci.

Klapky v hlavnej komore majú vnútorné vrecká na uloženie gimbalu a iného príslušenstva a na opačnej strane chlopní sú vonkajšie vrecká na fľašu s vodou. Do zadného vrecka na zadnej strane tašky sa zmestí tablet a 13" notebook. Statívový nástavec na prednej strane tašky poskytuje tri rôzne možnosti pripevnenia vášho statívu k taške.

 • Praktický čierny fotobatoh Manfrotto MB CH-BP-30 Chicago Small Backpack pojme 1 DSLR / CSC fotoaparát a až 3 objektívy.
 • Predĺžená životnosť batohu – výnimočne odolný fotobatoh vďaka ripstopovému a kevlarovému materiálu.
 • Vyrobený talianskou značkou Manfrotto z voduodpudivej tkaniny, ktorá batoh spoľahlivo ochráni pri nepriaznivom počasí.
 • Polstrované ramenné i hrudné popruhy pre komfortné nosenie.
 • Oddelená priehradka pre 14" notebook či tablet.
 • Manfrotto Chicago Small Backpack možno po odstránení deličov pretvoriť na cestovný batoh.
 • Vďaka svojim kompaktným rozmerom skvele poslúži aj ako príručná batožinu do lietadla.
 • Možnosť externého pripojenia statívu na batoh pomocou špeciálnych pútok má 3 možnosti nastavenia.

Modelové označenie: MB CH-BP-30
Určenie: fotobatoh
Typ uzatváranie: YKK zips
Pracky: Duraflex
Kapacita: DSLR / CSC, až 3 stredne veľké objektívy, 14" notebook
Objem: 12 l
Držiak statívu: Áno
Počet popruhov: 2
Počet komôr: 2
Rozmery vrecka pre notebook: 26 x 2 x 37 cm
Rozmery priehradky pre kameru: 25 x 10 x 21 cm
Odolný proti vode: Áno
Materiál: RipStop – etylenvinylacetátové a nylonové vlákna, Kevlar
Farba: tmavo šedá
Hmotnosť: 1,6 kg
Vnútorné rozmery (Š x V x H): 26 x 13 x 39 cm
Vonkajšie rozmery (Š x V x H): 33 x 19 x 44 cm
Cena: 145€
Vhodné pre: DSLR / CSC fotoaparáty a ich príslušenstvo

Príklady kompatibilných dronov: DJI Mavic Pro

Príklady kompatibilných kamier: Canon EOS M3, Canon EOS M5, Canon EOS M6, Fujifilm X-Pro2, Fujifilm X-T1, Fujifilm X-T1 IR, Fujifilm X-T10, Fujifilm X-T2, Fujifilm X-T20, Leica TL, Leica TL2, Olympus OM-D E-M1 II, Olympus OM-D E-M10, Olympus OM-D E-M10 II, Olympus OM-D E-M10 III, Olympus OM-D E-M5 II, Olympus PEN-F, Panasonic Lumix DMC-G7, Panasonic Lumix DMC-G85, Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-GH5, Panasonic Lumix DMC-GX8, Sony Alpha 7 II, Sony Alpha 7R II, Sony Alpha 7S, Sony Alpha 7S II, Sony Alpha 9, Sony A7R III a mnoho ďalších

https://www.manfrotto.com/global/chicago-camera-backpack-small-for-dslr-csc-mb-ch-bp-30/

Chicago Backpack 50

Tento stredne tmavošedý batoh Chicago Backpack 50 od spoločnosti Manfrotto je určený pre mestského alebo pouličného fotografa. Je to elegantná taška s prístupom k vášmu fotoaparátu a zariadeniu z oboch strán. Je vhodná pre poloprofesionálnu zrkadlovku alebo profi bezzrkadlovku s objektívom 70 - 200 mm a 3 ďalšími objektívmi. Vo vnútri je vyberateľná vložka, ktorá sa dá nosiť samostatne na ramennom popruhu. Po odstránení tvložky sa batoh premení na víkendovú cestovnú tašku s hornou priehradkou na osobné veci.

Klapky v hlavnej komore majú vnútorné vrecká na uloženie gimbalu a iného príslušenstva a na opačnej strane chlopní sú vonkajšie vrecká na fľašu s vodou. Do zadného vrecka na zadnej strane tašky sa zmestí tablet a 15" notebook. Statívový nástavec na prednej strane tašky poskytuje tri rôzne možnosti pripevnenia vášho statívu k taške.

 • Praktický čierny fotobatoh Manfrotto MB CH-BP-50 Chicago Medium Backpack pojme 1 DSLR / CSC fotoaparát a až 4 objektívy.
 • Predĺžená životnosť batohu – výnimočne odolný fotobatoh vďaka ripstopovému a kevlarovému materiálu.
 • Vyrobený talianskou značkou Manfrotto z vodoodpudivej tkaniny, ktorá batoh spoľahlivo ochráni pri nepriaznivom počasí.
 • Polstrované ramenné i hrudné popruhy pre komfortné nosenie.
 • Oddelená priehradka pre 15" notebook či tablet.
 • Manfrotto Chicago Medium Backpack možno po odstránení deličov pretvoriť na cestovný batoh.
 • Vďaka svojim kompaktným rozmerom skvele poslúži aj ako príručná batožinu do lietadla.
 • Možnosť externého pripojenia statívu na batoh pomocou špeciálnych pútok má 3 možnosti nastavenia.

Modelové označenie: MB CH-BP-50
Určenie: fotobatoh
Typ uzatváranie: YKK zips
Pracky: Duraflex
Kapacita: DSLR / CSC, až 4 stredne veľké objektívy, 15" notebook
Objem: 18 l
Držiak statívu: Áno
Počet popruhov: 2
Počet komôr: 2
Rozmery vrecká pre notebook: 30 x 2 x 41 cm
Rozmery priehradky pre kameru: 28 x 11 x 21 cm
Odolný proti vode: Áno
Materiál: RipStop – etylenvinylacetátové a nylonové vlákna, Kevlar
Farba: tmavo šedá
Hmotnosť: 2 kg
Vnútorné rozmery (Š x V x H): 31 x 17 x 44 cm
Vonkajšie rozmery (Š x V x H): 35 x 20 x 49 cm
Cena: 179€

Vhodné pre: DSLR / CSC fotoaparáty a ich príslušenstvo

Príklady kompatibilných dronov: DJI Mavic Pro

Príklady kompatibilných kamier: Canon EOS M10, Canon EOS M100, Canon EOS M3, Canon EOS M5, Canon EOS M6, Fujifilm X-A2, Fujifilm X-A3, Fujifilm X-A10, Fujifilm X-E2S, Fujifilm X-E3, Fujifilm X-Pro2, Fujifilm X-T1, Fujifilm X-T1 IR, Fujifilm X-T10, Fujifilm X-T2, Fujifilm X-T20, Leica TL, Leica TL2, Nikon 1 J4, Nikon 1 J5, Nikon 1 S2, Nikon 1 V3, Olympus OM-D E-M1 II, Olympus OM-D E-M10, Olympus OM-D E-M10 II, Olympus OM-D E-M10 III, Olympus OM-D E-M5 II, Olympus PEN E-PL7, Olympus PEN E-PL8, Olympus PEN-F, Panasonic Lumix DMC-G7, Panasonic Lumix DMC-G85, Panasonic Lumix DMC-GF7, Panasonic Lumix DMC-GF8, Panasonic Lumix DMC-GF9, Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-GH5, Panasonic Lumix DMC-GM5, Panasonic Lumix DMC-GX7 Mark II, Panasonic Lumix DMC-GX8, Panasonic Lumix DMC-GX80, Panasonic Lumix DMC-GX85, Panasonic Lumix DMC-GX800, Panasonic Lumix DMC-GX850, Sony Alpha 7 II, Sony Alpha 7R II, Sony Alpha 7S, Sony Alpha 7S II, Sony Alpha 9, Sony Alpha a5000, Sony Alpha a5100, Sony Alpha a6000, Sony Alpha a6300, Sony Alpha a6500, Sony A7R III, Yi M1

https://www.manfrotto.com/global/chicago-camera-backpack-medium-for-dslr-handheld-gimbal-mb-ch-bp-50/

Batohy Manfrotto Chicago získali niekoľko ocenení:

 • TIPA 2017 – najdôležitejšie ocenenie fotografického priemyslu, o ktorom rozhodujú novinári z popredných fotografických časopisov a magazínov.
 • iF Design Award 2017 – uznávané ocenenie, ktoré sa stalo symbolom dokonalosti designu po celom svete.
 • Víťaz ceny Reddot 2017 za dizajn – jedna z najvyhľadávanejších značiek kvality pre dobrý dizajn.

Záver

Ja som vyskúšal menší model Chicago Backpack 30. Veľkostne mi akurát sadol pre Olympus OM-D E-M1 Mark III aj s gripom a nasadeným teleobjektívom M.Zuiko 40-150/2,8 PRO. Ďalej sa doň zmestili aj objektívy M.Zuiko 7-14/2,8 PRO, 12-40/2,8 PRO a 45/1,2 PRO. Páči sa mi prístup z obidvoch strán, je praktický, keď využívate vnútorne deliace priečky, aby ste oddelili od seba dva menšie objektívy. Popruhy sú pohodlné, množstvo káps umožňuje prehľadne uložiť drobné príslušenstvo. Využité je každé miestečko, z vonku aj vo vnútri. Praktické je to, že môžete vybrať celé vnútro a urobiť z fotobatohu obyčajný batoh. K správnemu mestskému batohu patrí aj priestor pre notebook, ten má oddelenú kapsu ešte pre tablet. Využil som aj zabudovaný nosič statívu. Myslel som si, že Sirui Traveller 7C v prepravnej konfigurácii budem musieť upevniť horizontálne, ale nosič je dobre navrhnutý aj pre tento typ statívu a mohol som ho upevniť vertikálne. Plusom je moderný dizajn, ktorý ale nie je pre fotobatohy typický, takže nepúta nežiadúcu pozornosť (samozrejme ak nemáte na batohu upevnený statív).

Manfrotto Chicago Backpack 50

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jozef84
2020-12-09 10:46:11
Zaujímavé riešenie uchytenia statívu tým vreckom naspodu. K vrchnej skríženej časti už mám výhrady. Skrížená časť popruhov je už dosť nízko. Chcelo by to ešte priečne uchytenie.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované