Hore

Manfrotto Bumblebee M-10 PL z radu Pro Light

Pokračujeme v predstavovaní tých najzaujímavejších brašní a batohov od Manfrotta. Po jednokomorovom batohu Bumblebee 130 PL je to messenger Bumblebee M10 PL.

Manfrotto Bumblebee M10 PL, rovnako ako statné modely radu Bumblebee, nadväzuje na produkty značky Kata bags. Jedná sa o menší z dvojice messengerov. Po tom, čo Lowepro okresalo svoje portfólio, je Bumblebee  M10 PL vítaným doplnením ponuky kvalitných messengerov na našom i celosvetovom trhu.

Pre messengery je typické, že sú plochšie a z mäkších tvarovateľných materiálov, vďaka ktorým sa dokážu prispôsobiť telu nositeľa i technike do nich vloženej. Charakteristické je pre nich aj tenké veko, vďaka ktorému sa taška ľahko otvára. Platí to aj pre Bumblebee M10 PL, ktorý je celý v čiernej farbe s decentnými červenými doplnkami. Aj tento messenger je určený hlavne na nosenie krížom cez trup.

Hlavným materiálom je vodeodolný Nylon. Vnútro je rozdelené dvomi hlavnými priečkami červenej farby. Zmestí sa tu väčšia zrkadlovka aj s gripom a trojica väčších objektívov, alebo dva fotoaparáty bez gripu a trojica stredne veľkých objektívov. Mne sa do tašky zmestil Nikon D800E s nasadeným objektívom a dva ďalšie objektívy, ale ak by mali byť všetky zoomy F2,8, zvolil by som väčší model M-30 PL. Akurátne sa do tašky naraz zmestili dve bezzrkadlovky, konkrétne Canon EOS R6 + 24-105 a Olympus OM-D E-M1 Mark III + 12-100 a ešte k tomu objektív Canon RF 85/2. Celkovo je tento model vhodný hlavne pre väčšie bezzrkadlovky. Vnútro je navrhnuté aj pre prenášanie dronu, alebo gimbalu. Nájdete tu aj priestor pre 13” notebook.
Klasická foto zostava.


S pribaleným gimbalom.


Dron s príslušenstvom.


Detail uchytenia gimbalu.

V prednej časti tašky je vrecko pre príslušenstvo a osobné potreby. Nájdete v ňom aj pláštenku do dažďa. Mäkké veko sa zapína dvojicou praciek, alebo suchými zipsami, cez ktoré sa dá prehodiť silencer, aby nevydávali rušivý zvuk. Hore je zips chrániaci diskrétny prístup k technike.


Pláštenka je obojstranná, strieborná plocha odráža silné slnečné svetlo, vrátane UV žiarenia.


Suché zipsy je možné prekryť silencermi.


Diskrétny prístup bez otvorenia veka.

Rukoväť je dlhá, slúži zároveň pre upevnenie tašky na trolej rolleru. Rovnako, ako u batohov Bumblebee, aj tu pridal výrobca dve náhradné pútka na jazdce zipsov. Po stranách sú dve elastické vrecká, napr. na odloženie nápoja, alebo malého stolného statívu. O niečo väčší statív sa dá upevniť spredu. Zadná časť je bohato polstrovaná, stred je prekrytý sieťovinou pre lepšie odvetrávanie. Vďaka stredovému predelu sa taška dobre prispôsobuje tvaru tela. V zadnej časti sa nachádza dobre ukrytá kapsa, kde môžete odložiť doklady a peňaženku.


Spredu je možné upevniť monopod, alebo ľahší statív.


Rukoväť slúži aj na uchytenie na roller.


V zadnej časti nájdete diskrétnu kapsu pre doklady, peňaženku alebo telefón.
Detail odvetrávania.

Popruh je široký, polstrovanie je odnímateľné. Vďaka mechanizmu zamykania nastavenia popruhu EasyGrip sa jeho dĺžka dá veľmi rýchlo upraviť. Ak potrebujete tašku lepšie pripútať k telu, je tu ešte jeden popruh okolo pásu. Oceníte ho, ak pôjdete s tašku na bicykel.


Zafixovanie polohy pomocou druhého popruhu.


  • Materiál: Nylon, RipStop, |Synthetic Fabric
  • Typ brašne: Messenger
  • Vonkajšie rozmery: 140x18x28,5 cm
  • Vnútorné rozmery: 36x26,5x11 cm
  • Priestor pre notebook: 34x25x3,5 cm
  • Hmotnosť: 0,95 kg


https://www.manfrotto.com/uk-en/pro-light-camera-messenger-bumblebee-m-10-for-dslr-csc-mb-pl-bm-10/

Záver

Brašien typu messenger mám hneď niekoľko, pretože mi prídu najpraktickejšie. Peak Design Everyday Messenger 13, ThinkTank Retrospective 7 V2.0, Lowepro Stealth Reporter AW 100 a 300, Manfrotto for Olympus (Explorer) a dva Olympusy OM-D Messenger a OM-D Messenger mini. Majú rozdielne dizajny, vychytávky, rozmery. Dlhé roky boli pre mňa jedničkou brašne Lowepro Stealth Reporter. Lowepro ich pre mňa z nepochopiteľných dôvodov prestalo vyrábať a ani pre ne nemá náhradu. Manfrotto Bumblebee M-10 PL z radu Pro Light Reportery perfektne nahrádza. Po dvoch týždňoch nosenia musím povedať, že je to praktická a veľmi pohodlná profesionálna fototaška. Jeden z najlepších messengerov na trhu a s veľkou pravdepodobnosťou ho zaradím do svojej výbavy. Vzhľadom na kvalitu je výborná cena, odporúčaná je okolo 107 €, ale bežne sa predáva pod 100€. Bumblebee M-10 PL je skutočne dobrá kúpa. Pre väčšie zrkadlovky a objektívy odporúčam väčší model Bumblebee ML-30 PL.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované