Hore

Manfrotto Bumblebee-130 PL z radu Pro Light

Manfrotto nie je už len výrobca statívov. Firma ponúka aj LED svetlá, batohy a brašne. Patrí pod skupinu Vitec, ktorá zastrešuje značky Lowepro, Joby, Gitzo, Lastolite atď. Niektoré z týchto značiek u nás distribuuje Olympus. Po novom bude distribuovať aj batohy a brašny Manfrotto, takže sa s nimi u nás budeme stretávať častejšie. Postupne vám predstavíme jednotlivé modelové rady a vybrané produkty.

Naše predstavenie začnem fotobatohom Bumblebee-130 PL. Ak vám dizajn a názov niečo pripomínajú, máte pravdu. Viacerí si určite spomínajú na značku Kata Bags, ktorá už neexistuje. Prevzala ju skupina Vitec a začlenila pod Manfrotto. To si ponechalo a prepracovalo niekoľko modelov, medzi nimi aj batohy Bumblebee.

Batohy Bumblebee sa už v Kata Bags stali legendou, pre svoj svieži dizajn a kvalitné spracovanie. Manfrotto ich prepracovalo do svojich farieb, čiernej a červenej. Manfrotto prevzalo ale aj iné batohy a brašne Kata Bags. Ponúka ich v kolekcii Pro Light. Kým si predstavíme batoh Bumblebee, pozrieme sa stručne na rad Pro Light. Z neho vám neskôr podrobnejšie predstavíme ešte niekoľko produktov.

Produkty v rade Pro Light sú určené náročným užívateľom. Vyrobené sú z pevných a zároveň ľahkých materiálov.

3N1 family

Táto kolekcia nadväzuje na svojho času veľmi populárne batohy Kata Bags 3 v jednom. Charakteristické pre túto kolekciu je dvojkomorové prevedenie s prístupom z rôznych strán. Batohy sa dajú nosiť tromi spôsobmi, klasicky s dvomi ramennými popruhmi, so skríženými ramennými popruhmi a s jedným popruhom krížom cez telo (sling).

https://www.manfrotto.com/global/catalogsearch/result/?q=3N1

Bumblebee family

V kolekcii Bumblebee nájdete dve pekné tašky typu messenger a tri batohy. Batohy sú jednokomorové, dvojramenné s prístupom k technike spredu. Zvlášť pozorne je navrhnutá zadná časť s plastovou výstužou, odvetrávaním a nastaviteľnými popruhmi.  Aj u messengerov je veľký dôraz kladený na pohodlné nosenie, prepracovaný je popruh i zadná časť, ktorá sa dobre prispôsobuje telu. K technike je diskrétny prístup aj zhora a suché zipsy je možne prekryť silencermi.



https://www.manfrotto.com/global/catalogsearch/result/?q=bumblebee

Reloder family

V tejto kolekcii nájdete tuhé škrupinové i polotuhé rollery s dvomi alebo štyrmi kolieskami. Niektoré je možné nosiť aj ako batoh.

https://www.manfrotto.com/global/catalogsearch/result/?q=reloader

Cinematic family

V kolekcii Cinematic je dvojica batohov špeciálne navrhnutá pre filmárov, ktorí potrebujú nosiť aj rozmerné statívy, gimbaly, či steadycamy.

https://www.manfrotto.com/global/catalogsearch/result/?q=cinematic

Redbee family

V tejto kolekcii nájdete trojicu jednokomorových batohov. Na rozdiel od batohov Bumblebee je tu prístup k technike z viacerých strán.

https://www.manfrotto.com/global/catalogsearch/result/?q=redbee

Fast trac family

Táto kolekcia má len jedného zástupcu. Je ním batoh/taška populárneho sling dizajnu, čiže sa nosí krížom cez trup. K technike je pohodlný prístup z dvoch strán.

https://www.manfrotto.com/global/pro-light-camera-sling-bag-fasttrack-8-for-csc-mb-pl-ft-8/

Ďalšie

V rade Pro Light nájdete ďalej pláštenky, popruh pre fotoaparát, brašne pre videokamery a svetlá.


Na stránkach Manfrotto nájdete aj modely, ktorých výroba už bola ukončená. Niektoré modely sa naviac u nás nebudú predávať. Ohľadom aktuálnych cien a ponuky sa informujte u vášho obľúbeného predajcu, alebo použite porovnávač cien, nap. Heureka.


Manfrotto Bumblebee-130 PL


Batohy Bumblebee majú charakteristický dizajn s peknými krivkami.

Manfrotto Bumblebee-130 PL je jednokomorový fotobatoh pre náročných užívateľov. Okrem neho Manfrotto ponúka ešte väčší model 230 PL. Praktický celý priestor je určený pre fototechniku a notebook, alebo tablet. Pre osobné veci je tu minimum miesta. 130-ka je stredne veľký fotobatoh, určený pre bezzrkadlovky a zrkadlovky bez prídavného gripu. Batoh je vyrobený z odolného nylonu, povrch je vodeodpudivý. K batohu je dodávaná aj pláštenka do nepohody. Jej strieborný povrch odráža UV žiarenie.

   
Pláštenka je obojstranná, strieborný povrch odráža svetlo, vrátane UV žiarenia.

Vnútorný priestor je členený nastaviteľnými priečkami. Zmestí sa doň fotoaparát s väčším objektívom typu 70-200/2,8 a pod., ďalej až 8 objektívov alebo telo fotoaparátu, blesk a objektívy. Pri rozmernejších objektívoch je lepšie zvoliť dvojradové usporiadanie. Vtedy sa doň zmestí aj teleobjektív 400/2,8.






Ukážka využitia vnútorného priestoru.

Batoh má charakteristický tvar, predná časť je zaoblená. Veko je čiastočne vystužené. Na jeho prednej strane sú dve menšie kapsy pre drobné príslušenstvo alebo osobné potreby. Veko sa zapína zipsom, na ktorom sú až 4 jazdce. Je to preto, že otváranie je variabilné. Buď otvoríte celé veko do strany, alebo môžete otvárať len vrchnú časť, alebo len spodnú časť. Šikovné riešenie. Sympatické je, že Manfrotto pribalilo dve náhradné očká na jazdce zipsov.




Alternatívny prístup k fototechnike.

Na batohu sú dve rúčky a pútko na zavesenie. Na jednom boku je elastická kapsa napr. pre nápoj, na druhej vrecko a pútka pre upevnenie statívu. V chrbtovej časti je priestor pre až 15” notebook, prístup k nemu je zhora.

   
Dva spôsoby upevnenia statívu.


Na druhej strane je elastické vrecko.

Chrbtová časť je dômyselne prepracovaná. Nachádza sa v nej plastový rám a sieťovina. Chrbtová časť sa vďaka tomu neopiera o zadnú časť, čo zamedzuje poteniu. Hmotnosť je prenášaná na ramená a bedrá. Polstrované ramenné popruhy sú nastaviteľné aj nad ramenami. Nechýba hrudný a bedrový popruh, naň sa dajú pripevniť puzdra. Práve na chrbtovej časti je zrejmé, že Bumblebee od Manfrotta nie je len rebrandovaná Kata. Manfrotto zadnú časť kompletne prepracovalo.


Chrbtová časť je vystužená plastovým rámom. O odvetrávanie sa stará aj sieťovina zabraňujúca priamemu kontaktu chrbta s batohom.

Špecifikácia

Vonkajšie rozmery: 30 x 24 x 46 cm
Vnútorné rozmery: 28 x 17 x 44 cm
Rozmery priestoru pre notebook: 28 x 2 x 44 cm
Materiály: Nylon, RipStop, syntetická tkanina
Hmotnosť: 1.95 kg
Odporúčaná MOC: 177€


https://www.manfrotto.com/global/pro-light-camera-backpack-bumblebee-130-for-dslr-csc-mb-pl-b-130/

Záver

Manfrotto Bumblebee-130 PL nemá len ľúbivý dizajn, ale je aj kvalitne spracovaný. Oceňujem variabilné otváranie hlavného priestoru a jeden z najlepších chrbtových systémov, aké na fotobatohu nájdete.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
sharkyyy
2020-09-28 10:06:33
Mna zaujal ten fast trac family. Pouziva to niekto realne?
Vyzera to podla popisu prakticky, brasna a popruh v jednom, rychle "tasenie " fotaku, pripadne rychle odopnutie fotaku od popruhu... Je tam dost miesta este aj na dalsie 2 objektivy alebo ine prislusenstvo.
 
landov
2020-09-28 11:16:11
Podla toho naco chces pouzivat a kolko do toho nabalis. Mal som jeden sling batoh na jedno plece, ale aj pri lahsej zostave (D7200+16-80) som mal po par hodinach dost, taha to plece do jednej strany. Do mesta OK, ale vyrazit s tym na nejaky vylet/turu musi byt neprijemne.
 
francesco
2020-09-28 15:59:42
Mal som tiez nieco podobne, tusim od case logic. Je to blbost hned isiel prec.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované