Hore

Lowepro Flipside Trek

Tri nové batohy rozširujú produktový rad Flipside. Prinášajú modernejšie spracovanie a krajší dizajn.

Batohy radu Flipside patria medzi bestsellery. Ale akési obyčajné. Až doteraz. Tri novinky rozširujú ponuku radu Flipside aj o atraktívnejší vzhľad. A nielen to.

Nové batohy nesú označenie Flipside Trek, v ponuke sú tri modely s rozdielnou veľkosťou. Miesto čiernej farby je tu požitá lesná zelená. Klasické Flipsidy sú jednokomorové, nie je v nich priestor pre osobné potreby (strava, oblečenie atď.). Treky sú dvojkomorové. Sú tak vhodnejšie na výlety do prírody, kde si môžete so sebou zobrať stravu a ľahké oblečenie.V redakcii sme si mohli vyskúšať najväčší model BP 450 AW. Batoh je dvojkomorový. V menšej vrchnej časti je dostatok priestoru pre osobné potreby na ľahší výlet do prírody. Zmestí sa sem aj fotoaparát veľkosti zrkadlovky. Je len na vás, ako priestor využijete.


V hornej časti je pomerne veľký priestor pre osobné potreby.V prednej časti je kapsa pre príslušenstvo, osobné potreby a 10” tablet.

V prednej časti sa nachádza rozmerná kapsa so samostatným priečinkom pre väčší tablet a rôzne príslušenstvo. Zmestil sa sem aj môj Macbook Air, 11” notebook.

Po stranách sú malé kapsy pre odloženie príslušenstva, ale zmestí sa sem aj fľaša. Sú tu pútka pre pripevnenie statívu. Pútka nájdete aj na prednej časti.

Hlavný priestor pre fototechniku je prístupný od chrbtovej časti. Tá ma polstrovanie typu Activ Zone.


Prístup k fototechnike je zozadu. Chrbtová časť je polstrovaná (Activ Zone) s odvetrávaním. Komfortné popruhy sú doplnené hrudným a bedrovým pásom.

Popruhy sú pohodlné s dostatočným polstrovaním, samozrejme nastaviteľné. Nechýba hrudný pás, dokonca s píšťalkou a bedrový pás. Potešilo ma, že je robustný, polstrovaný a sú na ňom dve malé praktické kapsy. Ako naznačuje skratka AW v označení, batoh je vybavený pláštenkou do dažďa.

Priestor pre techniku je rozdelený priečkami. Je ich nadbytok, nemusíte sa báť, že by vám nejaká chýbala. Prekvapujúca je hĺbka batohu. Zmestí sa sem aj profesionálna zrkadlovka s gripom.


Flipside Trek BP 250 AW


Kapacita:

 • CSC fotoaparát alebo menšia zrkadlovka, 1-2 objektívy
 • kompaktný statív, monopod, trekingové palice
 • 8” tablet
 • fľaša
 • osobné potreby, strava atď.


Vnútorné rozmery: 20 x 12 x 23 cm
Priestor pre tablet: 19 x 2.5 x 20 cm
Vonkajšie rozmery: 25.5 x 17 x 44 cm
Hmotnosť: 1.06 kg

http://store.lowepro.com/flipside-trek-bp-250-aw

Flipside Trek BP 350 AW


Kapacita:

 • CSC fotoaparát alebo štandardná zrkadlovka, 2-3 objektívy
 • kompaktný statív, monopod, trekingové palice
 • 10” tablet
 • fľaša
 • osobné potreby, strava atď.


Vnútorné rozmery: 23 x 14 x 29 cm
Priestor pre tablet: 23 x 2.5 x 24 cm
Vonkajšie rozmery: 28 x 20 x 51 cm
Hmotnosť: 1.4 kg

http://store.lowepro.com/flipside-trek-bp-350-aw

Flipside Trek BP 450 AW


Kapacita:

 • profesionálna zrkadlovka aj s gripom a nasadeným objektívom, 2-3 objektívy, blesk a príslušenstvo
 • statív, monopod, trekingové palice
 • 10” tablet
 • fľaša
 • osobné potreby, strava atď.


Vnútorné rozmery: 26 x 17 x 31 cm
Priestor pre tablet: 20 x 2.5 x 24 cm
Vonkajšie rozmery: 31 x 24 x 54 cm
Hmotnosť: 1.69 kg

http://store.lowepro.com/flipside-trek-bp-450-aw

Osobne používam dlhé roky profesionálne brašny a batohy Lowepro. Flipside batohy som vždy radil amatérskym fotografom, ktorí nechceli dať za batoh toľko, čo za fotoaparát. Sám som na ne však pozeral trochu zhora. Batohy Flipside Trek sa mi však páčia dizajnovo i spracovaním. Vyzerajú atraktívnejšie, sú praktickejšie a spracovaním sú o triedu vyššie. Flipside Trek batohy nie sú náhradou doterajších modelov, ale doplnením modelového radu. Priznám sa, batohy nosím nerád. Z väčšiny ma bolí chrbát. S Flipside Trek BP 450 AW som strávil dva dni intenzívneho fotenia. Chrbát sa neozval, cítil som sa pri nosení dobre. Testovaný model ma príjemne prekvapil kvalitou použitých materiálov. Dá sa tu očakávať výborná odolnosť a aj dobrá ochrana techniky.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia