Hore

Manfrotto Messenger M z kolekcie Advanced²

Dovoľte, aby som vám predstavil druhú kolekciu batohov a tašiek Manfrotto, ktoré do našich končín nedávno začala distribuovať spoločnosť Olympus.

Manfrotto Advanced² je rad batohov, tašiek a puzdier strednej triedy. Dnes si predstavíme celú kolekciu a špeciálne Messenger. Malú ochutnávku ste dostali minule, v podobe predstavenia koltového puzdra.

Advanced² family

Kolekcia Manfrotto Advanced² sa vyznačuje decentným elegantným dizajnom a modernými materiálmi. Kombinácia čiernej a tmavošedej sa hodí aj k elegantnejšiemu oblečeniu. Všetky modely sú vyrobené z impregnovanej syntetickej tkaniny, súčasťou výbavy je aj pláštenka. Plastové karabíny poukazujú na amatérsku triedu. Celkové prevedenie je ale kvalitné a uspokojí aj náročnejších užívateľov. V kolekcii nájdete 6 batohov, 3 koltové puzdra, 4 klasické fototašky a jeden messenger.

Batohy

V kolekcii nájdete 6 batohov, práve tie sú z nej najzaujímavejšie. Vyberie si každý. Od klasického jednokomorového batohu, po dvojkomorové batohy, s rôzne rozdelenými priestormi pre techniku a osobné veci.Advanced² camera Active backpack je obľúbenej dvojkomorovej konštrukcie. Vrchná časť je určená pre osobné potreby, spodná pre techniku je vysúvacia, s ľahším prístupom k fotoaparátu a objektívom.

Advanced² camera Gear backpack je jednokomorový batoh. Celý hlavný priestor je vyhradený pre techniku.

Advanced² camera Fast backpack je dvojkomorový batoh s rýchlym prístupom k technike z rôznych strán. Pre techniku sa dá využiť aj vrchná časť, inak určená pre osobné potreby.

Advanced² camera Hybrid backpack je kombináciou batohu a tašky. Na rozdiel od ostatných batohov má vyberateľnú vložku.

Advanced² camera Compact backpack zaujme tých, čo chcú fotobatoh, kde je viac priestoru pre osobné veci ako pre techniku. Zaujme aj tým, že prístup k technike je zhora.

Advanced² camera Travel backpack je najväčší z batohov. Priestor je variabilný, asi najviac sa podobá na batohy Peak Design. Je na užívateľovi, akú časť vyhradí pre techniku a akú pre osobné potreby.

Koltové puzdra

Koltové puzdra klasického trojuholníkového tvaru sú tri. Do najväčšieho sa zmestí zrkadlovka aj s objektívom 70-200/2,8, do najmenšieho bezzrkadlovka alebo menšia zrkadlovka so štandardným setovým alebo pevným objektívom.

Fototašky

Fototašky sú štyri, líšia sa veľkosťou. Všetky majú prístup zhora, pričom veko sa odklápa dopredu. Do najmenšej sa zmestí menšia bezzrkadlovka s objektívom. Do väčšej s dvomi objektívmi, do ešte väčšej aj s dvomi objektívmi naviac. Najväčší model pojme zrkadlovku s tromi objektívmi.

https://www.manfrotto.com/in-en/products/camera-bags/?vis_product_collection=361%2C361

Advanced² camera Messenger M

Stredne veľký messenger z kolekcie Advanced² je veľmi praktický. Hlavný priestor je rozdelený kvalitne navrhnutými nastaviteľnými priečkami. Hlavné sú červené. Zmestia sa sem dve zrkadlovky alebo bezzrkadlovky bez gripu, s nasadenými objektívmi. K tomu jeden väčší alebo dva menšie objektívy, alebo blesk. Na výšku sa zmestí aj objektív typu 70-200/2,8 alebo 100-400. Alebo jeden fotoaparát s nasadeným objektívom a 2 až 3 ďalšie objektívy. Je tu aj priestor pre až 14” notebook alebo tablet. Pomerne skryté sú dve vnútorné vrecká na príslušenstvo.


Vnútro je rozdelené nastaviteľnými priečkami, ktoré sú dobre navrhnuté.

Veko sa zapína jednou veľkou prackou, drží ho aj suchý zips, ale bez silencerov, takže otváranie je vždy hlučné. Veko kompletne prekrýva hornú a prednú časť tašky. Hore je zips chrániaci diskrétny prístup k technike.
Diskrétny prístup k technike.

V prednej časti, pomerne nenápadné, je pomerne rozmerné vrecko na osobné potreby, napr. powerbanku, slnečné okuliare, cestovného sprievodcu atď. Veľká kapsa je v zadnej časti, tá sa zíde na odloženie cennejších vecí, ako doklady a peňaženku.


V prednej časti je rozmerné vrecko pre osobné potreby a príslušenstvo.

Hore je rukovať, vzadu pás pre pripevnenie na trolej rolleru. Po stranách sú elastické vrecká, kde si môžete odložiť malý nápoj, filter alebo krytku. Myslené je aj na menší statív, ktorý sa dá upevniť na prednú časť.


Detail upnutia statívu.

Popruh je široký s pohodlnou polstrovanou poduškou. Je rýchlo nastaviteľný a tašku je možné fixovať na telo ešte pomocným popruhom, napríklad keď si ju zoberiete na bicykel.

Ako všetky modely z kolekcie Advanced² je messenger vyrobený z vodoodpudivej syntetickej tkaniny. Zipsy sú dobre kryté, ale pre prípad intenzívneho dažďa je k dispozícii aj pláštenka.


Dĺžka popruhu je rýchlo nastaviteľná.


Tašku je možné k telu fixovať pomocným popruhom.


Pre prípad intenzívneho dažďa je k dispozícii aj pláštenka.

Technické údaje

  • Vonkajšie rozmery: 39 x 19,5 x 28 cm
  • Vnútorné rozmery: 36 x 13 x 26 cm
  • Rozmery priehradky pre notebook: 36 x 2,5 x 26 cm
  • Hmotnosť: 1,2 kg
  • Materiál: syntetická látka s vode odpudivou povrchovou úpravou
  • Kompatibilné fotoaparáty: Canon EOS M3, Canon EOS M5, Canon EOS M6, Fujifilm X-Pro2, Fujifilm X-T1, Fujifilm X-T1 IR, Fujifilm X-T10, Fujifilm X-T2, Fujifilm X-T20, Leica TL, Leica TL2, Olympus OM-D E-M1 II, Olympus OM-D E-M10, Olympus OM-D E-M10 II, Olympus OM-D E-M10 III, Olympus OM-D E-M5 II, Olympus PEN-F, Panasonic Lumix DMC-G7, Panasonic Lumix DMC-G85, Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-GH5, Panasonic Lumix DMC-GX8, Sony Alpha 7 II, Sony Alpha 7R II, Sony Alpha 7S, Sony Alpha 7S II, Sony Alpha 9 , Sony A7R III a podobne

https://www.manfrotto.com/in-en/advanced2-camera-messenger-m-for-dslr-csc-mb-ma2-m-m/

Záver

Messenger M je veľmi praktická fototaška, naviac elegantná a nenápadná. Konštrukcia je tuhšia, dobre drží tvar, vďaka čomu má technika stále rovnaký priestor a dobre sa s ňou manipuluje. Hodí sa predovšetkým do mesta. Dizajn ocenia tí, čo potrebujú elegantný messenger, ktorý sa hodí aj k obleku. Týždeň som v ňom nosil Canon EOS R6 + 24+105 + 85/2 Macro, Panasonic Lumix S5 + 20-60 a tablet. Odporúčaná MOC je 89€.       
      

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia