Hore

Olympus OM-D Messenger Bag Mini

Väčší OM-D Messenger používam už zopár mesiacov. Krásna brašna v kombinácii textilu a kože, v retro dizajne, budí pozornosť všade, kde prídem. Nestretol som nikoho, komu by sa nepáčila. Zmestí sa do nej fotoaparát s nasadeným objektívom a tri ďalšie objektívy. Pre niekoho je to veľa miesta. Preto Olympus začal ponúkať aj menší model, pod označením Mini. Rovnaký retro design, rovnaké materiály.

Okrem rozdielu vo veľkosti je tu aj niekoľko zmien. Tú prvú si všimnete hneď, keď chcete brašnu otvoriť. Magnetický zámok bol nahradený mechanickým. Ihneď som si spomenul na svoju školskú aktovku zo základky. Olympus tu vypočul prianie užívateľov, ktorý chceli bezpečnejšie uzatváranie. Nielen kvôli zlodejom, ale magnetický zámok nie vždy držal dostatočne. Pri silnom vetre mi zvykne predné veko viať. Zo zadnej strany zmizla kapsa pre tablet. Na popruhu ani nenájdete polstrovanie. Výrobca usúdil, že na takto malej brašni je zbytočné. Mne chýbať nebude.


Magnetický zámok je nahradený bezpečnejším mechanickým, aký poznáme napr. zo školských aktoviek.

Pozrime sa však na to, čo nám Olympus nechal. Vpredu je to väčšie vrecko na odloženie dokladov a telefónu. Do menšieho vrecka môžete odložiť náhradnú batériu, filtre alebo čistiace potreby a iné príslušenstvo. Po troche hľadania tu nájdete aj dve priehradky pre SD karty.

Zadné vrecko som napokon objavil, presunulo sa dnu. V hlavnom priestore nájdete opäť vyberateľnú vložku s jednou nastaviteľnou prepážkou.


Vo vnútri nájdete vyberateľnú vložku s jednou nastaviteľnou prepážkou.


Do brašne sa zmestí fotoaparát s nasadeným objektívom, ďalší objektív, 8” tablet a drobné príslušenstvo.

Vonkajšie rozmery menšieho modelu OM-D Messenger Bag Mini: 21,5 x 17 x 9,5 cm (v x š x h)
Vonkajšie rozmery väčšieho modelu OM-D Messenger Bag: 24 x 35 x 14 cm (v x š x h)
Vnútorné rozmery menšieho modelu OM-D Messenger Bag Mini: 15 x 18 x 7,5 cm (v x š x h)
Vnútorné rozmery väčšieho modelu OM-D Messenger Bag: 20 x 2x12,5 x 8 cm (v x š x h)

Brašna je vyrobená z hrubej tkaniny šedej farby, veko je z prednej strany kožené, z kože sú aj niektoré drobné prvky. Popruh má materiálovo najbližšie k bezpečnostnému pásu v automobile. Zámok a spony na popruhu sú kovové, žiadne plasty tu nenájdete.


Koža má inú štruktúru oproti tej na väčšom modeli. Mne sa páči viac.


Rúčka je vyrobená z kože...


... ako i niektoré menšie prvky.


Nastaviteľný popruh.

Aj keď má brašna v názve OM-D, čo je modelový rad bezzrkadloviek Olympus, tvarovo inšpirovaných zrkadlovkou, je veľkostne vhodnejšia skôr pre modelový rad PEN, bez vystupujúcej striešky hľadáčika. Pohodlne sa do brašne zmestí OM-D E-M10 Mark II a OM-D E-M5 Mark II s gripom bez batériovej časti. Pre OM-D E-M1 je brašna úzka. Dostatok miesta tu bude mať PEN-F aj s nasadeným gripom.

V brašni je priestor pre fotoaparát s nasadeným objektívom a ďalší objektív, alebo miesto neho systémový blesk, či stolový ministatív. Ďalej sa sem zmestí maximálne 8” tablet, napr. iPad mini.Záver

Krásna štýlové brašna typu messenger. Určená je pre menšie modely OM-D, bez batériového gripu a pre všetky modely PEN. Najviac sa hodí určite k limitovanej verzii OM-D E-M10 Mark II s polepom z hnedej “kože”. Okrem podareného dizajnu musím oceniť aj kvalitu materiálov a spracovania. Oproti väčšiemu, skôr predstavenému modelu, je tu magnetický zámok nahradený bezpečnejším mechanickým.  Nebyť nenápadného loga Olympus, určite by po brašni siahli aj majitelia fotoaparátov iných značiek.

Na rozdiel od väčšieho modelu, nenájdete pribalený ako doplnok, luxusný popruh na fotoaparát.

Tento produkt si môžete zakúpiť aj v ephotoshop.sk a podporiť tak svoj obľúbený portál ePhoto.sk. Neprehliadnite akciové ponuky!

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
babieca
2016-05-31 06:39:41
Veľmi užitočná recenzia. Ďakujem! Keď tieto brašne pozerá človek v eshopoch nemá si šancu predstaviť veľkosť a účelovosť takejto brašne.
Ešte raz, ďakujem!
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia