Hore

National Geographic Africa NG A2540 a NG A5270

Niekoľko modelov zo série Africa sme si už predstavili, teraz si predstavíme brašnu a batoh z tejto série, ktoré ale majú úplne odlišný dizajn, od tých skôr prestavených.

Viac by sa hodili do legendárnej série Earth Explorer. Najvýraznejším rozdielom je iná farba. Earth Explorery sú kaki, Afrikáni tmavo hnedý. Máme tu však rovnaké hrubé plátno (canvas), tentokrát ale doplnené kožou. Tá je použitá na zapínanie, rukoväti a upevnení popruhov.

National Geographic Africa Camera Satchel S (NG A2540)

Typická messenger brašna strednej veľkosti. Zapínanie je pomocou dvoch remeňov, vnútro je možné kompletne uzavrieť zipsom. Na prednej strane prekrytu sú dve štvorcové kapsy, uzatvárateľné zipsom. Prekvapením je vysúvacia menovka, z ktorej trčí len logo National Geographic. V zadnej časti je popruh na upevnenie na trolej kufra na kolieskach, hore je kožou obšitá rukoväť. Textilný ramenný popruh je pevný, dĺžkovo nastaviteľný. Nie je na ňom polstrovanie, ale je dostatočne široký, aby bol pohodlný.

Vnútro tašky je zo syntetickej tkaniny horčicovej farby, doplnenej africkým motívom. V prednej časti je kapsa pre príslušenstvo a osobné drobnosti. Zmestí sa sem 10" tablet, ktorý ma samostatnú kapsu. Pre fototechniku je vyhradená vyberateľná uzatvárateľná vložka, opäť v kombinácii horčicovej a afrického motívu. Vo vnútri je jedna vyberateľná priečka. Vložka zaberá približne 2/3 vnútra tašky, takže tu ostáva priestor ešte pre nejaké príslušenstvo alebo osobné potreby. Do vložky sa zmestí zrkadlovka strednej veľkosti (Nikon D7200, Canon EOS 80D), bez gripu s objektívom, alebo bezzrkadlovka veľkosti Sony A7, Nikon Z6/Z7 bez gripu a s objektívom. V prípade menšej zrkadlovky, alebo bezzrkadlovky, sa sem zmestí aj menší objektív veľkosti 50/1,8. Po vybraní vložky sa dá Camera Satchel S používať ako obyčajná messenger taška.

Technické údaje

Materiál: bavlna, plátno, koža
Hmotnosť: 0,958 kg
Vnútorné rozmery: 27 x 11.5 x 23 cm
Rozmery vložky pre fototechniku: 17.5 x 11 x 16.5 cm
Vonkajšie rozmery: 28 x 15 x 24 cm
Kapacita: DSLR alebo CSC bez gripu, 1-2 objektívy, 10" tablet. Bez možnosti pripojenia statívu.

National Geographic Africa Camera Satchel S je klasický messenger. Má univerzálne využitie. Po vybratí vložky s technikou sa dá nosiť ako obyčajná taška a keď treba fotograf si pribalí svoj obľúbený fotoaparát. Nie je to teda čistokrvná fototaška.

National Geographic Africa Camera Backpack M (NG A5270)

Dvojkomorový batoh strednej veľkosti je rozdelený tak, že vrchná časť je určená pre osobné potreby a spodná pre fototechniku. Zvonku nájdete kapsy pre drobné príslušenstvo a aj vysúvateľnú menovku, ktorú prezrádza len logo National Geographic. Po stranách sú dve uzatvárateľné kapsy. Na jednu zo strán je možné pripevniť aj statív.

Chrbtová časť je polstrovaná, polstrované sú aj nastaviteľné popruhy s hrudným pásom. Nechýba pohodlná, kožou obšitá, rukoväť. Na chrbtovej časti je priestor pre 15" notebook.

Hlavný vrchný priestor je prístupný cez zdvojený zips. Priečka medzi ním a priestorom pre fototechniku sa dá odstrániť a dá sa tak vytvoriť obyčajný jednokomorový batoh. Vnútro je horčicovej farby, časť je s africkým dekorom. Sú tu kapsičky pre drobné príslušenstvo.

Spodná časť, opäť s prístupom s dvojitým zipsom, je rozdelená nastaviteľnými priečkami, horčicovej farby. Zvyšok je s africkým motívom. Zmestí sa sem zrkadlovka alebo bezzrkadlovka bez gripu (veľkosť Nikon D7200, Canon EOS 80D, Fujifilm X-T3, Sony A7/A9, Olympus OM-D E-M1 Mark II a pod.) spolu s 3-4 objektívmi. Batoh je vhodný aj pre prepravu dronu.

Technické údaje

Materiál: bavlna, plátno, koža
Hmotnosť: 1,38 kg
Vnútorné rozmery: 29 x 12 x 25 cm
Rozmery časti pre fototechniku: 26 x 12 x 21 cm
Vonkajšie rozmery: 31 x 18 x 44 cm
Kapacita: DSLR alebo CSC bez gripu, 3-4 objektívy, 15" notebook. S možnosťou pripojenia statívu.

National Geographic Africa Camera Backpack M je typický dvojkomorový fotobatoh. Obidve komory sú podobne veľké, takže je tu dostatok priestoru pre techniku i osobné potreby. Nie je tu rýchly prístup k technike z boku, pri manipulácii je nutné batoh položiť.Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
luboD90
2019-11-25 21:01:34
Tá kapacita brašne NG A 2540 je v popise mierne poddimenzovaná.V pohode tam dám Nikon D700 s gripom, Nikon 18-35, Nikon 70-200 2,8 VR II, a Nikon 50 1,8. Ak je telo bez gripu tak aj blesk. Samozrejme 10” iPad, a drobnosti ako filtre, peňaženka, kľúče, tel., čítačku kariet. Vzhľadom na vonkajšie rozmery sa tam zmestí naozaj veľa a hodnotím ako Top brašňu na cestovanie s FF DLSR ak sa uskromníte s 2-3 sklami. Bez gripu a blesku tam dám aj Osmo stabilizátor a bundu do dažďa.
Samozrejme nie je to batoh, ale mala univerzálna brasna aj do prace.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia