Hore

Canon novinky - M50, EOS 2000D a EOS 4000D, Speedlite 470EX-AI

Spoločnosť Canon dnes predstavila niekoľko noviniek. 

Canon EOS M50 

Nová bezzrkadlovka EOS M50 ponúkne rozlíšenie 4K aj možnosť použitia širokej škály objektívov Canon.

 

BRATISLAVA, 26. februára 2018 – Canon predstavil ďalšiu posilu z produktového radu systémových fotoaparátov EOS M – doteraz najintuitívnejšie a technologicky najpokročilejšiu bezzdrkadlovku, EOS M50. Tento model je prvým systémovým fotoaparátom Canon, ktorý umožňuje natáčanie filmov v rozlíšení 4K. Okrem toho má vo výbave aj obrazový procesor DIGIC 8 alebo otočný dotykový displej.

Hlavné vlastnosti fotoaparátu Canon EOS M50:

 • Kompaktný a elegantný dizajn
 • Kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon
 • Technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS
 • Smart konektivita pre ovládanie pomocou Wi-Fi a Bluetooth
 • Intuitívne ovládanie


Canon EOS M50 je vhodným prístrojom pre používateľov smartfónov a kompaktov túžiacich po kvalitnejších fotografiách a videách. Teraz totiž dostanú k dispozícii ľahký a kompaktný fotoaparát, ktorý ponúka vlastnosti digitálnej zrkadlovky. A to aj vrátane podpory vymeniteľných objektívov, čo je pri vytváraní mnohých typov snímok a záberov zásadnou výhodou.

Srdcom EOS M50 je snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megapixelov, ktorý si skvele poradí so zlými svetelnými podmienkami, zachytí aj tie najjemnejšie detaily a umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Snímaču sekunduje obrazový procesor DIGIC 8, ktorý má dostatočný výkon pre prácu s rozlíšením 4K. Problémom preto nie je ani natáčanie technicky vysoko kvalitných filmov či vytváranie časozberných záberov. Použitá technika prináša maximálnu štandardnú hodnotu citlivosti ISO až 25 600 aj širokú škálu vylepšenia v oblasti automatického zaostrovania vrátane systému AF s duálnymi pixelmi CMOS. Nechýba ani automatická optimalizácia jasu (Auto Lighting Optimiser), digitálna optimalizácia vlastností objektívu (Digital Lens Optimiser) alebo vylepšovanie kresby v oblastiach s vysokým jasom (Highlight Tone Priority).

Za pozornosť stojí konektivita Wi-Fi[1] a Bluetooth[2] pre bezproblémové prepojenie fotoaparátu so smart zariadením alebo veľký elektronický hľadáčik. Fotografovanie a natáčanie filmov zjednodušuje tiež otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,5 cm, ktorý dovoľuje ovládať automatické zaostrovanie dotykom aj pretiahnutím. A samozrejme podporuje robenie záberov z rozličných uhlov.

Na diaľku? Vďaka konektivite Wi-Fi a technológiu Bluetooth

Na svoje si v prípade nového modelu prídu aj priaznivci mobilných technológií[3] - Canon EOS M50 je kompatibilný s aplikáciou Camera Connect, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS aj Android. Umožňuje tak bezproblémovú spoluprácu fotoaparátu so širokou škálou mobilných zariadení. Užitočná je aj podpora technológie Bluetooth s nízkou spotrebou energie, vďaka ktorej môže byť EOS M50 neustále prepojený s tabletom alebo smartfónom. Používatelia tak môžu svoje smart zariadenie využiť napríklad na "prebudenie" fotoaparátu, k vzdialenému snímaniu alebo napríklad k jednoduchému pripojeniu na Wi-Fi na vzdialené fotografovanie v režime živého náhľadu. Bezdrôtová konektivita navyše dovoľuje aj prenos súborov a zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, prípadne automatické ukladanie fotografií a filmov do cloudovej služby Canon Irista.

Inšpirujúca technológia pre filmové príbehy

Snímky zhotovené novým fotoaparátom sú vždy plné detailov – najmä vďaka rade optimalizačných technológií, ktoré ponúka obrazový procesor DIGIC 8. Akýkoľvek príbeh tak možno zachytiť do podoby filmu, v ktorom si diváci vychutnajú všetky podrobnosti vďaka rozlíšeniu 4K aj realistické farebné podanie. V prípade rozlíšenia HD možno využiť rýchlosť až 120 snímok za sekundu a získať tak úplne plynulý záznam akčných scén, prípadne túto snímkovaciu frekvenciu využiť pre kreatívnu prácu so spomalenými zábermi. Zaujímavé sú aj rýchlosti v prípade fotografovania – ak sa autori rozhodnú využiť kontinuálne automatické zaostrovanie, môžu sa spoľahnúť na rýchlosť až 7,1 snímok za sekundu, pri kontinuálnom snímaní je rýchlosť až 10 snímok za sekundu.

Canon EOS M50 je prvým fotoaparátom, ktorý podporuje nový 14-bitový súborový formát RAW CR3. Vďaka novej variante C-RAW možno snímky ukladať do súborov v plnom rozlíšení formátu RAW, avšak pri nižších nárokoch na kapacitu pamäťovej karty – oproti štandardnému RAW sú snímky menšie cca o 30 až 40 percent.

Široký výber objektívov a príslušenstva

Veľkou výhodou fotoaparátu EOS M50 je jeho kompatibilita so širokou škálou objektívov Canon. Priamo si nový fotoaparát rozumie s objektívmi radu EF-M a prostredníctvom adaptéra EF-EOS M s viac ako 80 objektívmi EF a EF-S. Užívatelia tak pre zhmotnenie svojich nápadov môžu využiť objektív, ktorý presne zodpovedá konkrétnym zámerom. Nesporným prínosom je aj pätica pre príslušenstvo, vďaka ktorej je možné pripojiť blesky Speedlite, a 3,5 mm vstup pre pripojenie externého mikrofónu ako napríklad smerového stereofónneho mikrofónu Canon DM-E1.

V kocke je teda EOS M50 najintuitívnejším a najvýkonnejším modelom v doterajšej histórii systémových fotoaparátov značky Canon. Vďaka spojeniu vysokého výkonu obrazového procesora, moderného snímača a podpory filmov v rozlíšení 4K získavajú používatelia pomocníka, ktorý im v ich tvorbe zásadným spôsobom uľahčí cestu.

Štandardné balenie bude zahŕňať telo fotoaparátu (v čiernej alebo bielej farbe), kryt R-F-4, popruh EM-200DB, batériu LP-12, nabíjačku batérií LC‑E12E a nabíjací kábel.


[1] Nie sú podporované všetky funkcie alebo zariadenia; podrobnosti nájdete v špecifikáciách.
[2] Zariadenie je vybavené technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou energie. Značka a logo Bluetooth® sú registrované ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Canon Inc. je na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Je potrebné počiatočné párovanie s kompatibilným zariadením.
[3] Prehľad mobilných zariadení so systémom iOS alebo Android kompatibilných s aplikáciou Canon Camera Connect nájdete v priložených špecifikáciách. Počítač Mac a PC s podporou aplikácie Canon Image Transfer Utility 2, podrobnosti sú uvedené v špecifikáciách.

Canon EOS 2000D a EOS 4000D

Canon predstavil dva prírastky do radu digitálnych zrkadloviek určených pre začiatočníkov – EOS 2000D a EOS 4000D. Oba modely vychádzajú v ústrety záujmu tých, ktorí začínajú spoznávať výhody vymeniteľných objektívov a ľahko použiteľných funkcií digitálnych zrkadloviek. Nováčikovia v oblasti fotografie určite ocenia aj jednoduché zdieľanie príbehov na sociálnych sieťach v podobe kvalitných a detailných fotografií či filmových Full HD záberov.

Hlavné vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 2000D:

 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 24,1 megaixelov
 • Obrazový procesor DIGIC 4+
 • Rozsah hodnôt citlivosti ISO 100 až 6 400 (hornú hranicu možno rozšíriť až na 12 800)
 • Filmy v rozlíšení Full HD / 1080p s frekvenciou 30 snímok za sekundu
 • Režim Video Snapshot
 • Kontinuálne snímanie rýchlosťou 3 snímky za sekundu
 • 9-bodobé automatické zaostrovanie
 • LCD displej (TFT) s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) a 920 tisíc bodmi
 • Vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami
 • Automatický inteligentný scénický režim
 • Kreatívne filtre
 • Wi-Fi konektivita a podpora funkcie NFC


Canon EOS 2000D

Hlavné vlastnosti digitálnej zrkadlovky Canon EOS 4000D:

 • Snímač CMOS typu APS-C s rozlíšením 18 megapixelov
 • Obrazový procesor DIGIC 4+
 • Rozsah hodnôt citlivosti ISO 100 až 6 400 (hornú hranicu možno rozšíriť až na 12 800)
 • Filmy v rozlíšení Full HD / 1080p s frekevenciou 30 snímok za sekundu
 • Režim Video Snapshot
 • Kontinuálne snímanie rýchlosťou 3 snímky za sekundu
 • 9-bodobé automatické zaostrovanie
 • LCD displej (TFT) s uhlopriečkou 6,8 cm (2,7 palcov) a 920 tisíc bodmi
 • Vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami
 • Automatický inteligentný scénický režim
 • Kreatívne filtre
 • Wi-Fi konektivita


Nové digitálne zrkadlovky sú predovšetkým ideálnou kombináciou snímača typu APS-C, obrazového procesora DIGIC 4+, bezdrôtovej konektivity a jednoduchého vstavaného sprievodcu funkciami a nastaveniami.

Základom je obrazový procesor DIGIC 4+

Canon EOS 2000D ponúka rozlíšenie 24,1 megapixelov (EOS 4000D 18 megapixelov), čo v oboch prípadoch, najmä v spojení s kvalitou mnohých výmenných objektívov, umožňuje tvorivú prácu napríklad s hĺbkou ostrosti. Obe novinky si poradia aj so zhoršenými svetelnými podmienkami, a to vďaka citlivosti ISO až 6 400, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu 12 800.

Základom oboch zrkadloviek je obrazový procesor DIGIC 4+, ktorý má výkon aj pre automatický inteligentný scénický režim zaisťujúci maximálnu kvalitu výstupu pri najjednoduchšom ovládaní. Fotoaparát tak každú snímku automaticky optimalizuje, aby jeho kvalita bola čo najlepšia. Výhodou je aj to, že si tento obrazový procesor bez problémov poradí aj s natáčaním videí v rozlíšení Full HD.

Súčasťou zadnej steny fotoaparátov je displej LCD s uhlopriečkou 7,5 cm v prípade modelu EOS 2000D a 6,8 cm pri EOS 4000D. Nechýba ani centrálny optický hľadáčik, ktorý dovoľuje zachytiť a rozprávať príbehy presne tak, ako ich videl a vnímal autor snímky. Zachytenie tých najdôležitejších momentov uľahčuje aj presné deväťbodové automatické zaostrovanie a kontinuálne snímanie rýchlosťou až 3 snímky za sekundu.


Canon EOS 4000D

Bez konektivity to už dnes nejde

Oba nové fotoaparáty sa môžu pochváliť Wi-Fi konektivitou pre bezproblémové pripojenie so smart zariadením (je nutné použiť aplikáciu Canon Camera Connect, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS a Android). Podpora Wi-Fi je vhodná aj pre zálohovanie nových fotografií a videí do dostupnej cloudovej služby Canon Irista, ktorá je zadarmo. V prípade zrkadlovky EOS 2000D je všetko ešte jednoduchšie, pretože tento model podporuje funkciu NFC (Near Field Communication), čo umožňuje nadviazať Wi-Fi spojenie jednoduchým vzájomným dotykom fotoaparátu a smart zariadenia so systémom Android.

Najnovšie digitálne zrkadlovky predstavujú skvelú príležitosť, ako si vďaka možnosti použitia výmenných objektívov vychutnať novú dimenziu fotografickej tvorby. S modelmi EOS 2000D a Canon EOS 4000D je možné veľmi ľahko dosiahnuť ostrých a detailných záberov, vrátane filmových v rozlíšení Full HD. Obidva fotoaparáty tak používateľom dávajú príležitosť posunúť tvorivé aktivity, pri ktorých sa doteraz spoliehali na smartfóny a kompakty, na novú a lepšiu úroveň. Oba nové modely sú navyše kompatibilné s viac ako 80 objektívmi systémov Canon EF a EF-S aj so širokou škálou ďalšieho príslušenstva.

Začiatočníkovi poradia aplikácie

Začínajúcim fotografom prvé kroky sa zrkadlovkou Canon uľahčí vstavaný sprievodca funkciami a nastaveniami. Užitočná je aj aplikácia Canon Photo Companion, ktorá poskytuje tipy a rady, ako z novej zrkadlovky vyťažiť úplné maximum. Popri základných automatických režimov a radu kreatívnych filtrov je možné navyše využívať aj šesť špeciálnych nastavení záberov a dať tak voľný priechod tvorivým nápadom.

Jednou z dôležitých výhod nových zrkadloviek je aj výdrž batérie – na jedno nabitie môžete zrealizovať približne 500 fotografií alebo natočiť až 90 minút videí v rozlíšení HD (v prípade modelu EOS 4000D ide o 75 minút). Používatelia teda majú istotu, že počas svojich dobrodružných výprav nebudú musieť vo väčšine prípadov riešiť nedostatok elektrickej energie.

Nové fotoaparáty budú k dispozícii ako v podobe samostatného tela, tak aj v sade s objektívom EF S 18 55mm f / 3.5-5.6 IS II. Štandardné balenie EOS 2000D aj EOS 4000D bude okrem tela prístroja zahŕňať aj očnicu EF, popruh EW-400D, batériu LP-E10, nabíjačku batérií LC-E10E vrátane napájacieho kábla a základné príručky.

Canon Speedlite 470EX-AI

Prvý blesk na svete s funkciou AI Bounce, ktorá vypočíta najlepšie natočenie hlavy blesku.

Canon uvádza blesk Speedlite 470EX-Al – prvý blesk na svete s funkciou AI Bounce. Jeho inteligentná automatika sama vypočíta najlepšie možné natočenie hlavy, nastaví ju do optimálnej pozície a pripraví ideálne svetelné podmienky pre najlepší výsledok snímky.

Hlavné vlastnosti blesku Speedlite 470EX-AI:

 • Funkcia AI Bounce s plne a poloautomatickým režimom
 • Smerné číslo 47 (v metroch, pri hodnote citlivosti ISO 100)
 • Pokrytie záberu v rozsahu ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm
 • Bezdrôtový optický prijímač
 • Veľký displej LCD a intuitívne užívateľské rozhranie
 • Konzistencia osvetlenie naprieč všetkými nasnímanými zábermi


Inovácia má meno AI Bounce

Jedným z problémov pri fotografovaní s bleskom sú tiene, ktorým možno predchádzať použitím odrazeného svetla. Nový Speedlite 470EX-AI to vďaka funkcii AI Bounce zvláda automaticky. Ide o úplne novú technológiu, ktorá pomocou skúšobného záblesku vypočíta ideálny uhol pre dosiahnutie čo najviac prirodzeného osvetlenia. Podľa toho potom hlavu blesku natočí do ideálnej pozície. Plne automatický režim[1] zaistí presné otočenie hlavy blesku s každým novým záberom, takže fotograf nestráca čas s vyhodnocovaním predchádzajúcich záberov a s ručným otáčaním hlavou blesku.

Fotografom s väčšími skúsenosťami je určený poloautomatický režim. Ten umožňuje nastaviť uhol záblesku pre jednotlivé scenáre. Speedlite 470EX-AI potom automaticky hlavu blesku nastaví podľa orientácie fotoaparátu. Poloautomatický režim je dôležitý najmä pre portrétnu fotografiu, pri ktorej dochádza k častému striedaniu orientácie záberov.

O kvalitách nového blesku svedčia slová portrétovej, lifestylovej a svadobnej fotografky Jo Thorne, ktorá ho mala možnosť využívať už počas vývoja. "Použila som Speedlite 470EX-AI v niekoľkých úplne odlišných situáciách a výsledky presiahli moje očakávania. S týmto bleskom som mohla zachytiť viac akčných záberov, teda vo výsledku som mala na výber z väčšieho počtu snímok. To sa prejavilo aj na zjednodušení postprodukčných prác. V kocke možno povedať, že Speedlite 470EX-AI ešte viac podporil moju lásku k svetlu, ktoré fotkám dodáva tú úžasnú atmosféru a hodnotu. "

 

Výkon a spoľahlivosť

Nový Speedlite 470EX-AI môže ponúknuť výnimočné nasvietenie scén v širokej škále scenárov. Navyše vďaka smerovému číslu 47[2] aj v prípade fotenia vzdialenejších objektov. Pôsobivé je tiež pokrytie ohniskových vzdialeností – blesk si totiž poradí s rozsahom 24 až 105 mm a pomocou vstavaného adaptéra zvládne dokonca 14 mm. Používatelia sa tak môžu spoľahnúť na najlepšie možné rozloženie záblesku aj v prípade širokouhlých záberov, ktoré sú dôležité napríklad na svadbách.

Canon Speedlite 470EX-AI sa môže pochváliť rýchlym a tichým nabíjaním – pri štyroch batériách LR6 veľkosti AA ide o 5,5 sekundy, v prípade dobíjacích batérií NiMH je potrebný čas dokonca ešte o dve sekundy kratší. Vďaka tejto rýchlosti je najnovší blesk perfektný aj pre zachytenie spontánnych okamihov pomocou po sebe rýchlo idúcich záberov. Novému blesku nechýba ani vysokorýchlostná synchronizácia, ktorá dovoľuje rýchle opakované spustenie záblesku, a teda aj použitie vyššej rýchlosti uzávierky.

Lepšia kontrola nad osvetlením záberov aj väčšia podpora tvorivých nápadov

Vďaka otáčaniu hlavy blesku až o 180 stupňov doľava alebo doprava a až o 120 stupňov smerom nahor, zamedzí funkcia AI Bounce vzniku nežiaducich tieňov a ponúkne mäkšie osvetlenie prakticky vo všetkých situáciách. Canon Speedlite 470EX-AI ponúka devätnásť užívateľských funkcií, ktoré umožňujú prispôsobiť nastavenie blesku individuálnym požiadavkám každého fotografa. Nechýba ani bezdrôtový optický prijímač, vďaka ktorému je možné blesk ovládať až na vzdialenosť 10 metrov. Užitočný je aj displej LCD, vďaka ktorému je ovládanie blesku maximálne intuitívne. Okrem toho dovoľuje ľahkú úpravu jednotlivých nastavení vrátane miery rozptýlenia alebo koncentrácie záblesku. Tvorivú prácu s bleskom zjednodušujú tiež klávesové skratky a otočný ovládač.


[1] Plne automatický režim AI Bounce je kompatibilný s fotoaparátmi radu EOS uvedenými po roku 2014 – okrem modelov EOS 2000D, EOS 4000D, 1300D, EOS M6, EOS M5 a EOS M3
[2] Smerové číslo 47 platí pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm a hodnote citlivosti ISO 100.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
z80
2018-02-26 09:14:33
V Canone v sklade asi nasli zabudnutu krabicu so starymi 18 Mpx snimacmi a vysledkom je EOS 4000D
 
MagickVamp
2018-02-26 09:41:33
príspevok od: z80
V Canone v sklade asi nasli zabudnutu krabicu so starymi 18 Mpx snimacmi a vysledkom je EOS 4000D
Hej oni chcu zuzitkovat asi vsetko....predavat to budu za babku asi....tak su ludia a trhy kde to asi ocenia.... u nas sa tomu asi vacsina ludi len zasmeje, lebo chape o co ide a nie je odkazana kupovat az take shity...

Ale novy blesk je super a M50 tiez potesi, snad predzvest konecne nejakeho lepsieho CSC coskoro.
 
z80
2018-02-26 10:12:14
príspevok od: MagickVamp
Hej oni chcu zuzitkovat asi vsetko....predavat to budu za babku asi....tak su ludia a trhy kde to asi ocenia.... u nas sa tomu asi vacsina ludi len zasmeje, lebo chape o co ide a nie je odkazana kupovat az take shity...

Ale novy blesk je super a M50 tiez potesi, snad predzvest konecne nejakeho lepsieho CSC coskoro.
Hej, M50 je zaujimava, vyzera to tak, ze v Europe bude v kite pod 600 €, co je oproti predrazenej M5 dost pokrok a dostava sa tak na uroven m43 konkurencie (E-M10 II, GX80). Ale rovnaky efekt by asi dosiahli, ak by zlacnili M5 , pretoze to 4k video je tam aj tak len ako marketingovy tah (len 24p, bez dual-pixel AF, 1,6 crop).
 
duves
2018-02-26 10:19:06
príspevok od: z80
V Canone v sklade asi nasli zabudnutu krabicu so starymi 18 Mpx snimacmi a vysledkom je EOS 4000D
A hlavne, že preskočili označenie 1400D. A hup rovno na dve a štyri tisíc. No asi to vyzera bombovo a každy, kto uvidi fotografa s takym označením, bude híkať úžasom.
 
GODZILA
2018-02-26 10:30:36
príspevok od: z80
Hej, M50 je zaujimava, vyzera to tak, ze v Europe bude v kite pod 600 €, co je oproti predrazenej M5 dost pokrok a dostava sa tak na uroven m43 konkurencie (E-M10 II, GX80). Ale rovnaky efekt by asi dosiahli, ak by zlacnili M5 , pretoze to 4k video je tam aj tak len ako marketingovy tah (len 24p, bez dual-pixel AF, 1,6 crop).
M50 má cenovku - $ 900
 
bear
2018-02-26 10:34:56
Trocha nerozumiem tomu, preco nema 470EX radio a ani master rezim.
 
Willi
2018-02-26 10:38:02
Tá implementácia 4K videa v M50 je vyslovene trápna, hneď ako som videl, že to má 4K video som predpokladal, že bude crop, ale že nebude fungovať ani dual pixel AF som nečakal. 4000D a 2000D sú zamerané na trhy ako je India, Pakistan, Bangladéš a podobne, tam sú teraz entry-level DSLR veľmi populárne.
 
z80
2018-02-26 10:42:48
príspevok od: GODZILA
M50 má cenovku - $ 900
Oprava: pod 600 € by malo byt cisto telo.
Vraj to za tu cenu chce predavat nejaka nemecka stranka.
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m50?comment=3102546248
 
z80
2018-02-26 10:46:06
príspevok od: duves
A hlavne, že preskočili označenie 1400D. A hup rovno na dve a štyri tisíc. No asi to vyzera bombovo a každy, kto uvidi fotografa s takym označením, bude híkať úžasom.
V Canone je zvykom, ze cim je viac cislic v nazve, tym je nizsii model. Take vysoke cislo zvolili preto, lebo ide naozaj o totalny low end
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-02-26 10:55:38
Chapem preso prisiel EOS 4000D. Aj u nas je vela zakaznikov iducich tvrdo po najnizsej cene. Pocas rokov vyrobcovia zlepsuju zakladne modely, az sa stane ze sa cenovo nedaju posunut pod urcitu magicku hranicu. Vtedy treba predstavit novy modelovy rad, ktory bude este nizsie a o tych par EUR, ktore treba dat dole, lacnejsi. To je presne EOS 4000D. Niekto predava starsie modely za nizsiu cenu, niekto predstavi starsie komponenty v novom tele a prida par novych funkcii. Mne je sympatickejsi druhy sposob.
Ci ma EOS 4000D vyznam aj u nas uvidime podla jeho ceny a cien EOS 2000D a vypredajoveho EOS 1300D.
 
Peter1974
2018-02-26 11:25:18
príspevok od: z80
Oprava: pod 600 € by malo byt cisto telo.
Vraj to za tu cenu chce predavat nejaka nemecka stranka.
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m50?comment=3102546248
Za 580 €
https://www.vienna-camera.com/shop.next/product.asp?EAN=0000000087240

 
Marcel Rebro
2018-02-26 12:07:18
príspevok od: Karol Srnec
Chapem preso prisiel EOS 4000D. Aj u nas je vela zakaznikov iducich tvrdo po najnizsej cene. Pocas rokov vyrobcovia zlepsuju zakladne modely, az sa stane ze sa cenovo nedaju posunut pod urcitu magicku hranicu. Vtedy treba predstavit novy modelovy rad, ktory bude este nizsie a o tych par EUR, ktore treba dat dole, lacnejsi. To je presne EOS 4000D. Niekto predava starsie modely za nizsiu cenu, niekto predstavi starsie komponenty v novom tele a prida par novych funkcii. Mne je sympatickejsi druhy sposob.
Ci ma EOS 4000D vyznam aj u nas uvidime podla jeho ceny a cien EOS 2000D a vypredajoveho EOS 1300D.
Taká Dacia Logan to je ... len s logom Renault
 
marcus_labeo
2018-02-26 13:09:09
príspevok od: Peter1974
Za 580 €
https://www.vienna-camera.com/shop.next/product.asp?EAN=0000000087240

To je síce fajn, ale keď sa dá M5 kúpiť za menej, neviem neviem: https://www.eglobalcentral.eu/canon-eos-m5-body-only-mirrorless-digital-camera-black.html
 
z80
2018-02-26 13:22:38
príspevok od: marcus_labeo
To je síce fajn, ale keď sa dá M5 kúpiť za menej, neviem neviem: https://www.eglobalcentral.eu/canon-eos-m5-body-only-mirrorless-digital-camera-black.html
Eglobalcentral je ale dost "specificky" obchod, vzhladom k plateniu cla a DPH
 
MagickVamp
2018-02-26 13:30:27
príspevok od: z80
Eglobalcentral je ale dost "specificky" obchod, vzhladom k plateniu cla a DPH
Je ale vzhladom na to za kolko sa tak daju M-ka kupit tak su praveze lacne v porovnani s konkurenciou. Znovu, Canon M5 ma ostrenie podobne M1 mk II, nie je tak pekna, nie je utesnena ale cena takmer tretinova na eglobal oproti M1 mkII. A to ani jeden Olympus okrem M1 mkII nema ostrenie ani cip ktory by M5ke mohlo konkurovat. CSC Canon su praveze cenovo velmi vyhodne.
 
marcus_labeo
2018-02-26 14:08:08
príspevok od: z80
Eglobalcentral je ale dost "specificky" obchod, vzhladom k plateniu cla a DPH
To mi je jasné, ale aj tak z pohľadu zákazníka je to reálna alternatíva. Ja tam nenakupujem len preto, že nemajú moju značku v ponuke. Zvažovať ale zmenu značky (resp. prechod na mirrorless), môj výber značky by do veľkej miery ovplyvnil fakt, koľko telá/sklá danej značky stoja na EGC. EOS M ako systém sa mi vôbec nepáči, ale ako píše MagicVamp, tak tá M5 je v kontexte ceny na EGC dobrá voľba. A verím, že M50 bude v "eglobalovskej cene" ešte zaujímavejší kauf.
 
Johnnny
2018-02-26 14:09:19
Zase M5 nemozes porovnavat s E-M1. M5 ma lepsi snimac, ale inak je to podstatne horsi fotak. Tym nehovorim, ze E-M1 si svoju cenu obhaji. Co sa eglobalu tyka, myslim, ze aj M50 tam bude za par tyzdnov za lepsi peniaz

Inak toto je sranda https://video.twimg.com/tweet_video/DW9aHz5XUAEMNnA.mp4
 
MagickVamp
2018-02-26 14:34:11
príspevok od: Johnnny
Zase M5 nemozes porovnavat s E-M1. M5 ma lepsi snimac, ale inak je to podstatne horsi fotak. Tym nehovorim, ze E-M1 si svoju cenu obhaji. Co sa eglobalu tyka, myslim, ze aj M50 tam bude za par tyzdnov za lepsi peniaz

Inak toto je sranda https://video.twimg.com/tweet_video/DW9aHz5XUAEMNnA.mp4
Myslis M5 v porovnani so starou E-M1? Tak E-M1 ma horsi snimac aj horsie ostrenie. M5 sa na to aka je mala celkom dobre drzi, urcite z nej nejde taky pocit luxusu ako z M1, ale ked si ju chytis do ruky citis pevny kvalitny fotak, vobec neposobi nazivo zle, ale to je o pocitoch a image. Canon M5 ostrenim a cipom slape na paty M1 mk II ktora je ovela drahsia. BTW M5 som si skusal cez weekend s adapterom a vobec to nie je taka tragedia ako som cakal. Ako mne to je jedno, moze tu Karol tlacit Olympus jak chce, ja by som bol nakoniec rad keby sa s Canonom konecne zatriasla stolicka aby spravil nieco fakt peckove, ale asi nepomoze ani ked na efoto vseci budeme na neho kricat. Nase pocity su vec jedna a realita a cisla su vec druha.
 
fatality
2018-02-26 14:39:30
príspevok od: Johnnny
Zase M5 nemozes porovnavat s E-M1. M5 ma lepsi snimac, ale inak je to podstatne horsi fotak. Tym nehovorim, ze E-M1 si svoju cenu obhaji. Co sa eglobalu tyka, myslim, ze aj M50 tam bude za par tyzdnov za lepsi peniaz

Inak toto je sranda https://video.twimg.com/tweet_video/DW9aHz5XUAEMNnA.mp4
nieze by ma tieto zabomysie vojny zaujimali,ale v c om vsetkom je M5 "podstatne horsi" fotak? bez ironie a flame sa pytam.. ..
lebo ked ma ako fotografa zaujima v prvom rade ostrenie a vystup,nepotrebujem 50 objektivov,odmyslim si marketingove kecy a zoberem do uvahy element,ktory zaujima ludi aj v podstatne bohatsich krajinach,nez sk,a to cenu,tak v com?
 
Willi
2018-02-26 14:40:35
Ja si nie som až tak istý horším snímačom v EM-1 Mark II oproti Canonu M5, minimálne čo sa týka dynamického rozsahu, bude EM-1 II lepší, aj keď som testoval Panasonic G9 proti 80D Panasonic nemá problém s -100 highlights / +100 shadows (pri nižšom ISO) zatiaľ čo u 80D to už nie je použiteľné aj keď to nie je až taká katastrofa ako u 6D II, ISO je tiež podobné, Olympus predsa len používa veľmi dobre ladený M43 senzor Sony.
Pokiaľ by sme to chceli hodnotiť takto, tak tu zase M5 rozbije Sony A6000 čo sa týka snímača aj zaostrovania a pritom je ešte lacnejší.
 
Johnnny
2018-02-26 14:46:32
príspevok od: fatality
nieze by ma tieto zabomysie vojny zaujimali,ale v c om vsetkom je M5 "podstatne horsi" fotak? bez ironie a flame sa pytam.. ..
lebo ked ma ako fotografa zaujima v prvom rade ostrenie a vystup,nepotrebujem 50 objektivov,odmyslim si marketingove kecy a zoberem do uvahy element,ktory zaujima ludi aj v podstatne bohatsich krajinach,nez sk,a to cenu,tak v com?
Konstrukcia, AF, snimac je porovnatelny, video, a stabilizaciu ktoru Canon nema vobec. Dalej je tam hromada sw featurie a samozrejme rychlost o akej moze Canon snivat (akoze to robi strasne vela snimok v strasne kratkom case). Prakticky v kazdom meratelnom parametri.

S druhou castou plne suhlasim. Tiez ma zaujima hlavne AF, hladacik, ovladanie a drzanie. V tomto je pre mna este vacsina CSC nedostacujuca, aj E-M1. Objektivne je to ale fotak na celkom inom lvl nez M5.
 
MagickVamp
2018-02-26 14:54:09
príspevok od: Johnnny
Konstrukcia, AF, snimac je porovnatelny, video, a stabilizaciu ktoru Canon nema vobec. Dalej je tam hromada sw featurie a samozrejme rychlost o akej moze Canon snivat (akoze to robi strasne vela snimok v strasne kratkom case). Prakticky v kazdom meratelnom parametri.

S druhou castou plne suhlasim. Tiez ma zaujima hlavne AF, hladacik, ovladanie a drzanie. V tomto je pre mna este vacsina CSC nedostacujuca, aj E-M1. Objektivne je to ale fotak na celkom inom lvl nez M5.
Vravis o M1 starej alebo M1 mk II?

Konstrukcia v oboch pripadoch lepsia na strane Olympusu o tom bez debat. AF ma stara M1 horsi a nove porovnatelny. Snimac ma stara M1 horsi a M1 mk II zas porovnatelny. Stabilizacia na strane Olympusu. Ten iny level z M1 robi hlavne neskutocny marketing a sikovne podchytenie si medialne silnych ambasadorov cz/svk, ktori o tom vedia tak pekne rozpravat a tak silno vyzdvihovat pozitiva a tutlat negativa, zovseobecnovat ked sa im to hodi a naopak konkretizovat ak sa hodi konkretizovat, ze sameho ma to obcas zblbne, natolko ze ma v eglobal delil den a vzal by som M1 mk II ale akurat ho stiahli z predaja.... ale je to hlavne ten image akym sa nam to tu den co den serviruje....viem to...a aj tak ked si precitam daco od Karola tak chytam na ten Olympus slinu..
 
Johnnny
2018-02-26 14:58:14
príspevok od: MagickVamp
Vravis o M1 starej alebo M1 mk II?

Konstrukcia v oboch pripadoch lepsia na strane Olympusu o tom bez debat. AF ma stara M1 horsi a nove porovnatelny. Snimac ma stara M1 horsi a M1 mk II zas porovnatelny. Stabilizacia na strane Olympusu. Ten iny level z M1 robi hlavne neskutocny marketing a sikovne podchytenie si medialne silnych ambasadorov cz/svk, ktori o tom vedia tak pekne rozpravat a tak silno vyzdvihovat pozitiva a tutlat negativa, zovseobecnovat ked sa im to hodi a naopak konkretizovat ak sa hodi konkretizovat, ze sameho ma to obcas zblbne, natolko ze ma v eglobal delil den a vzal by som M1 mk II ale akurat ho stiahli z predaja.... ale je to hlavne ten image akym sa nam to tu den co den serviruje....viem to...a aj tak ked si precitam daco od Karola tak chytam na ten Olympus slinu..
Hovorim o druhej generacii.

Nie, AF naozaj nie je porovnatelny. Pri S-AF mozno, pri C-AF urcite nie. Rovnako tak moznosti konfiguracie ktore Olympus u AF ma su niekde inde.

"Iny level" z neho robia ako som uz pisal vyssie aj stabilizacia, video, konstrukcia a rychlost (vacsi buffer, 60 snimkov za sekundu -> 2x CPU) atd.

Tieto fotaky naozaj nemozete porovnavat. E-M1 je velmi slusne vybaveny fotak, akurat s mensim snimacom. To je cele. M5 ma o malo vacsi snimac, ale neporovnatelne vacsiu vybavu. Co sa Olympusu a marketingu tyka, tak tu ano, tu suhlasim. Osobne si myslim, ze m4/3 o par rokov dopadne ako 4/3 system, ale momentalne tie fotaky nemaju najhorsie.
 
MagickVamp
2018-02-26 15:01:03
A po Olympuse ale nekukam kvoli telam...tie sa mi pacia ale som si strasne silne vedomi faktu ze oproti M5 to nie je ziaden podstatny skok...ano ta 5 osa...ale niekolko nasobne to preplatit? To preco hlavne pozeram po Olympusoch su nativne objektivy, je to 4/3 system, takze objektivy su mensie ako na APSC a su velmi dobre spravene, zas obcas nasobne drahsie...ale fotak na wildlife ci pracu uz mam... toto by som chcel pre radost...ako pekne hodinky...
 
Johnnny
2018-02-26 15:03:48
príspevok od: MagickVamp
A po Olympuse ale nekukam kvoli telam...tie sa mi pacia ale som si strasne silne vedomi faktu ze oproti M5 to nie je ziaden podstatny skok...ano ta 5 osa...ale niekolko nasobne to preplatit? To preco hlavne pozeram po Olympusoch su nativne objektivy, je to 4/3 system, takze objektivy su mensie ako na APSC a su velmi dobre spravene, zas obcas nasobne drahsie...ale fotak na wildlife ci pracu uz mam... toto by som chcel pre radost...ako pekne hodinky...
Ja mam zase Olympus a keby som mohol, resp keby to slo lahko, vratim sa k DSLR. Ono tie objektivy su pekne, ale zase tak uzasne tiez nie su. Hlavne na kratsich ohniskach im rozne chyby zehli sw a to pri tych cenach nie je moc cool.

Opat ale co sa tyka vybavy samotnych tiel, Canon je oproti Olykom take uboziatko. Ale mne obecne CSC este nesedia. Resp EVF a co sa tohto tyka, Olympus uz za konkurenciou celkom zaostava.
 
MagickVamp
2018-02-26 15:55:33
príspevok od: Johnnny
Hovorim o druhej generacii.

Nie, AF naozaj nie je porovnatelny. Pri S-AF mozno, pri C-AF urcite nie. Rovnako tak moznosti konfiguracie ktore Olympus u AF ma su niekde inde.

"Iny level" z neho robia ako som uz pisal vyssie aj stabilizacia, video, konstrukcia a rychlost (vacsi buffer, 60 snimkov za sekundu -> 2x CPU) atd.

Tieto fotaky naozaj nemozete porovnavat. E-M1 je velmi slusne vybaveny fotak, akurat s mensim snimacom. To je cele. M5 ma o malo vacsi snimac, ale neporovnatelne vacsiu vybavu. Co sa Olympusu a marketingu tyka, tak tu ano, tu suhlasim. Osobne si myslim, ze m4/3 o par rokov dopadne ako 4/3 system, ale momentalne tie fotaky nemaju najhorsie.
Jasne tak druha generacia je lespia vo vsetkom o kusok, ale M5 sa da kupit na eglobal aj s celkom dobrym setakom za 640 eur, ako je na tom M1mkII? Ja narazam hlavne na tu cenovu vyhodnost- pomer cena/vykon.
 
Johnnny
2018-02-26 16:11:35
Nie je to kusok, E-M1 je uplne iny level Z hladiska cenovej vyhodnosti je na tom samozrejme biedne, uz len v porovnani s G9. Na eglobale sa ale tiez dal kupit za nejakych 1200€.
 
MagickVamp
2018-02-26 17:52:24
príspevok od: Johnnny
Nie je to kusok, E-M1 je uplne iny level Z hladiska cenovej vyhodnosti je na tom samozrejme biedne, uz len v porovnani s G9. Na eglobale sa ale tiez dal kupit za nejakych 1200€.
No neviem, m5 co citam recenzie aj co som skusal ostri super, v kazdom pripade lepsie ako vsetky olympusy okrem teda m1 mk ii. Co sa tyka cipu je to +- jedno lebo ten Olympusacky 4/3 je fakt vyborny aj napriek tomu ze je 4/3. Ale pointa je ta co pises aj ty, ak sa nejdeme bavit a image tak pomer cena/vykon je biedna a o tolko aby ospravedlnil z praktickeho hladiska vobec dvoj nasobnu cenu oproti m5 je diskutabilne a vzhladom na to ze na eglobal sa uz nepredava tak ospravedlnit trojnasobnu cenu dokaze len srdce, mozog s tym uz nema nic. Takze ano uznavam ze vlajkovu lod ma olympus lepsiu ale pomer cena/vykon je na strane canonu.
 
Johnnny
2018-02-26 18:05:18
príspevok od: MagickVamp
No neviem, m5 co citam recenzie aj co som skusal ostri super, v kazdom pripade lepsie ako vsetky olympusy okrem teda m1 mk ii. Co sa tyka cipu je to +- jedno lebo ten Olympusacky 4/3 je fakt vyborny aj napriek tomu ze je 4/3. Ale pointa je ta co pises aj ty, ak sa nejdeme bavit a image tak pomer cena/vykon je biedna a o tolko aby ospravedlnil z praktickeho hladiska vobec dvoj nasobnu cenu oproti m5 je diskutabilne a vzhladom na to ze na eglobal sa uz nepredava tak ospravedlnit trojnasobnu cenu dokaze len srdce, mozog s tym uz nema nic. Takze ano uznavam ze vlajkovu lod ma olympus lepsiu ale pomer cena/vykon je na strane canonu.
Tak zase takto by som to nebral. Aktualne stoji Olympus 1700 eur, Canon u nas asi 900, cize viac nez polovicu. Eglobal je do istej miery risk, navyse tazko povedat ako dopadnes so zarukou a podobne. Olympus v tomto smere ponuka viac a aj olympusclub ponuka niekolko vyhod.

Co sa samotnych fotakov tyka, ako som pisal, porovnavat sa nedaju. E-M1 je level 7D MK II. Podobny vystup, podobne ostrenie (neviem ktore je lepsie, ale na akciu by som si zobral 7D kvoli hladaciku), podobna konstrukcia, no funckne je zase Olympus dalej. Tu je otazne co je pre koho prioritou. Niekto mozno vyuzije rozne focus stacky, live bulby, high ressi a podobne srandy. Olympus ich ma nespocet a ja ich mam uprimne rad. Akurat nie som ochotny za ne platit, lebo nepredstavuju prioritu a ak si ich odmyslim, Olympus mi vlastne nic moc neponuka. Su ale ludia, ktori to vidia inak a naopak ich nejake C-AF alebo rychlost trapia ako minulorocny sneh.
 
pa10
2018-02-26 20:45:06
najdi 10 rozdielov medzi canon 2000d a 4000d...
 
MagickVamp
2018-02-27 06:21:14
príspevok od: Johnnny
Tak zase takto by som to nebral. Aktualne stoji Olympus 1700 eur, Canon u nas asi 900, cize viac nez polovicu. Eglobal je do istej miery risk, navyse tazko povedat ako dopadnes so zarukou a podobne. Olympus v tomto smere ponuka viac a aj olympusclub ponuka niekolko vyhod.

Co sa samotnych fotakov tyka, ako som pisal, porovnavat sa nedaju. E-M1 je level 7D MK II. Podobny vystup, podobne ostrenie (neviem ktore je lepsie, ale na akciu by som si zobral 7D kvoli hladaciku), podobna konstrukcia, no funckne je zase Olympus dalej. Tu je otazne co je pre koho prioritou. Niekto mozno vyuzije rozne focus stacky, live bulby, high ressi a podobne srandy. Olympus ich ma nespocet a ja ich mam uprimne rad. Akurat nie som ochotny za ne platit, lebo nepredstavuju prioritu a ak si ich odmyslim, Olympus mi vlastne nic moc neponuka. Su ale ludia, ktori to vidia inak a naopak ich nejake C-AF alebo rychlost trapia ako minulorocny sneh.
Cosi... 7d mk ii patri k spicke v ostreni... keby takto ostrilo nejake csc tak by sa dalej bolo uplne bezpredmetne dalej bavit o ostreni csc. To je prave uplne iny level.
 
Johnnny
2018-02-27 07:58:10
No to je prave otazne. Podla Ondra Prosickeho dokaze E-M1 ostrit porovnatelne, dokonca mozno rychlejsie (on je Canonak)

A tu typek tiez nebol zo 7D MK II tiez uplne uneseny. Nehovoriac o tom, ze E-M1 ostri z principu presnejsie.
http://donsphoto.com/blog/2017/01/hands-on-and-shooting-hockey-with-the-nikon-d750-canon-eos-7d-ii-olympus-om-d-e-m1-ii/

Navyse sa ten AF priebezne zlepsuje updatami, co sa u Canonu velmi nedeje.

Vacsi problem pri sporte je podla mna skor hladacik.

Dalej z pohladu sportu dokaze E-M1 strielat rychlejsie a ma vacsi buffer.
 
z80
2018-02-27 08:08:54
príspevok od: pa10
najdi 10 rozdielov medzi canon 2000d a 4000d...
Nasiel som dva, ale tie su dost vyznamne:
1) Stary 18 Mpx senzor, ktory bol oproti sucasnej generacii Canon senzorov na tom dost biedne hlavne v dynamickom rozsahu
2) Plastovy bajonet - na lacnych objektivoch bezna vec, ale ne tele som plastovy bajonet este nevidel.
 
Johnnny
2018-02-27 08:27:04
príspevok od: MagickVamp
Cosi... 7d mk ii patri k spicke v ostreni... keby takto ostrilo nejake csc tak by sa dalej bolo uplne bezpredmetne dalej bavit o ostreni csc. To je prave uplne iny level.
Inak ak by sme vynechali E-M1, tak SONY A9 ostri rozhodne lepsie a myslim, ze ani taka X-T2, pripadne X-H1 nebudu velmi zaostavat.
 
MagickVamp
2018-02-27 09:04:07
príspevok od: Johnnny
No to je prave otazne. Podla Ondra Prosickeho dokaze E-M1 ostrit porovnatelne, dokonca mozno rychlejsie (on je Canonak)

A tu typek tiez nebol zo 7D MK II tiez uplne uneseny. Nehovoriac o tom, ze E-M1 ostri z principu presnejsie.
http://donsphoto.com/blog/2017/01/hands-on-and-shooting-hockey-with-the-nikon-d750-canon-eos-7d-ii-olympus-om-d-e-m1-ii/

Navyse sa ten AF priebezne zlepsuje updatami, co sa u Canonu velmi nedeje.

Vacsi problem pri sporte je podla mna skor hladacik.

Dalej z pohladu sportu dokaze E-M1 strielat rychlejsie a ma vacsi buffer.
Hmm zaujimave, mna by zaujimalo ako by zvladal ked nieco ide proti nemu pri nastaveni rovnakej hlbky ostrosti. To by bol asi rozhodujuci test ostrenia. Ale v kazdom pripade pre mna je aj Canon M5 uz nieco co mi bohate staci (az na citlivost, -1EV je pre mna malo), takze M1 mkII by mi stacil bohato. Tam narazam len na tu cenu stale.
 
MagickVamp
2018-02-27 09:08:25
príspevok od: Johnnny
Inak ak by sme vynechali E-M1, tak SONY A9 ostri rozhodne lepsie a myslim, ze ani taka X-T2, pripadne X-H1 nebudu velmi zaostavat.
Jo ale pri Sony narazam na tu cenu este viac, navyse pri objektivoch ake najcastejsie pouzivam ani neusetrim na vahe a este oproti Canonu je aj malo odolna - krehka. X-H1 je pre mna taka pecka (az na ostrenie, ktore je myslim tiez len od -1EV, co samozrejme sa tu bude tutlat), ze keby nemala ten FUJI cip, ale napriklad taky cip z nikonu D500 tak asi vsetko predavam a idem do FUJI, ja sam som otraveny z toho ako Canon pomaly inovuje, otraveny z neustaleho riesenia BF a FF
 
Johnnny
2018-02-27 09:39:54
príspevok od: MagickVamp
Hmm zaujimave, mna by zaujimalo ako by zvladal ked nieco ide proti nemu pri nastaveni rovnakej hlbky ostrosti. To by bol asi rozhodujuci test ostrenia. Ale v kazdom pripade pre mna je aj Canon M5 uz nieco co mi bohate staci (az na citlivost, -1EV je pre mna malo), takze M1 mkII by mi stacil bohato. Tam narazam len na tu cenu stale.
Ono to ale nemozes brat takto subjektivne. Ak by bola lite veriza E-M1 s jednym slotom, bez high ress a vsetkych tych somarin, no ostal by tam aspon ten EVF a AF ktory tam je s tym, ze by sa zachovalo telo a stuff a stalo by to poloviicu, idem do toho. Pre mna to nema az tak velmi zmysel, ale pre niekoho ano. Skratka pri scitani celkovej uzitkovej hodnoty a zvazeni vsetkych featur ktore to ma a ktore pri ziadnom inom fotaku nenajdes to proste tak predrazeny fotak nie je. Rovnako ako ty ale ani ja nie som ochotny za to platit, lebo tu hodnotu to pre mna nema a take 7D by mi vyhovovalo viac. Lenze to sme my ...
 
MagickVamp
2018-02-27 09:50:46
príspevok od: Johnnny
Ono to ale nemozes brat takto subjektivne. Ak by bola lite veriza E-M1 s jednym slotom, bez high ress a vsetkych tych somarin, no ostal by tam aspon ten EVF a AF ktory tam je s tym, ze by sa zachovalo telo a stuff a stalo by to poloviicu, idem do toho. Pre mna to nema az tak velmi zmysel, ale pre niekoho ano. Skratka pri scitani celkovej uzitkovej hodnoty a zvazeni vsetkych featur ktore to ma a ktore pri ziadnom inom fotaku nenajdes to proste tak predrazeny fotak nie je. Rovnako ako ty ale ani ja nie som ochotny za to platit, lebo tu hodnotu to pre mna nema a take 7D by mi vyhovovalo viac. Lenze to sme my ...
Hej len ja na to pozeram este z jedneho pohladu, ze 4/3 mi jednoducho pride na pracu a wildlife ovela menej univerzalny ako FF (to chce spustu kompromisov potom)....takze 4/3 by mi pasoval na prechadzky, fotenie psov, turistiku a vylety a na to mi pride vela vyhodit tolko penazi, ked teraz mam na to canon 100D + ultra rychly 18-135 nano objektiv a celkom staci ked o nic nejde. To by chcel odskusat kolko stratim v porovnani s 5DmkIV, kolko EV mi pomoze realne ta stabilizacia oproti stabilizovanemu objektivu na Canon, ake velke vyrezy mi to nasledne umozni robit, ci to nebude strasny skok dole...tak mam teraz moznost ako vsimam, tak to skusim. A na wildlife mi to ani neprichadza do uvahy, lebo tam X krat fotak stabilizujem o strom , ci lezim na zemi, takze je to len o sile ISO, co este pouzitelne je a co nie.
 
musicman
2018-02-27 12:22:44
konecne csc resp bezzrkadlo od canonu so 4K videom, hura, konecne, to trvalo! tak co tento M50 , GX9, GX80 , G80 ci oly e-m10 mkIII.? za M50 hovori jasne vacsi aps-c senzor, ale otazne je aka je ponuka objektivov na csc systemy canonu..
 
devilcek666
2018-02-27 13:04:01
príspevok od: Johnnny
Tak zase takto by som to nebral. Aktualne stoji Olympus 1700 eur, Canon u nas asi 900, cize viac nez polovicu. Eglobal je do istej miery risk, navyse tazko povedat ako dopadnes so zarukou a podobne. Olympus v tomto smere ponuka viac a aj olympusclub ponuka niekolko vyhod.

Co sa samotnych fotakov tyka, ako som pisal, porovnavat sa nedaju. E-M1 je level 7D MK II. Podobny vystup, podobne ostrenie (neviem ktore je lepsie, ale na akciu by som si zobral 7D kvoli hladaciku), podobna konstrukcia, no funckne je zase Olympus dalej. Tu je otazne co je pre koho prioritou. Niekto mozno vyuzije rozne focus stacky, live bulby, high ressi a podobne srandy. Olympus ich ma nespocet a ja ich mam uprimne rad. Akurat nie som ochotny za ne platit, lebo nepredstavuju prioritu a ak si ich odmyslim, Olympus mi vlastne nic moc neponuka. Su ale ludia, ktori to vidia inak a naopak ich nejake C-AF alebo rychlost trapia ako minulorocny sneh.
Aktuálna cena Olympus E-M1 mark II je 1499 eur ... Netvrdím, že je to málo, ale už zaujímavejšie.
 
Johnnny
2018-02-27 13:23:36
príspevok od: devilcek666
Aktuálna cena Olympus E-M1 mark II je 1499 eur ... Netvrdím, že je to málo, ale už zaujímavejšie.
No je otazne dokedy. Oficialna je myslim stale 1699. A ako som pisal, potrebujes k nemu aj grip ktory tiez musim pripocitat k cene, kedze bez neho je mi ten fotak k nicomu.
 
Johnnny
2018-02-27 13:25:09
príspevok od: MagickVamp
Hej len ja na to pozeram este z jedneho pohladu, ze 4/3 mi jednoducho pride na pracu a wildlife ovela menej univerzalny ako FF (to chce spustu kompromisov potom)....takze 4/3 by mi pasoval na prechadzky, fotenie psov, turistiku a vylety a na to mi pride vela vyhodit tolko penazi, ked teraz mam na to canon 100D + ultra rychly 18-135 nano objektiv a celkom staci ked o nic nejde. To by chcel odskusat kolko stratim v porovnani s 5DmkIV, kolko EV mi pomoze realne ta stabilizacia oproti stabilizovanemu objektivu na Canon, ake velke vyrezy mi to nasledne umozni robit, ci to nebude strasny skok dole...tak mam teraz moznost ako vsimam, tak to skusim. A na wildlife mi to ani neprichadza do uvahy, lebo tam X krat fotak stabilizujem o strom , ci lezim na zemi, takze je to len o sile ISO, co este pouzitelne je a co nie.
E-M1 MK II si vies pozicat. Minimalne ak si z BA. Ak si z ineho mesta, tam neviem ako to funguje, ale tu je to pomerne jednoduche. Mozno by Ti k nemu dali aj 300 f4, ale ked som ho mal doma ja, ten objektiv som k dispozicii nemal :/
 
fatality
2018-02-27 13:35:37
príspevok od: musicman
konecne csc resp bezzrkadlo od canonu so 4K videom, hura, konecne, to trvalo! tak co tento M50 , GX9, GX80 , G80 ci oly e-m10 mkIII.? za M50 hovori jasne vacsi aps-c senzor, ale otazne je aka je ponuka objektivov na csc systemy canonu..
huraa?? takze uz konecne kupujes,stancok??
 
pa10
2018-02-27 14:23:17
príspevok od: z80
Nasiel som dva, ale tie su dost vyznamne:
1) Stary 18 Mpx senzor, ktory bol oproti sucasnej generacii Canon senzorov na tom dost biedne hlavne v dynamickom rozsahu
2) Plastovy bajonet - na lacnych objektivoch bezna vec, ale ne tele som plastovy bajonet este nevidel.
aha, uz to chapem, cize 2000d je low-end, a 4000d je ultra low-end. to mi z clanku nebolo jasne. takato snaha zasypat trh lacnymi pristrojmi moze skoncit velmi zle pre vyrobcov, ktori maju na zrkadlovkach postavene cele portfolio. ked sa clovek pozrie na 4000d, tak len s nostalgiou zaspomina na casy, kedy boli zrkadlovky standardne chapane ako top fotopristroje, ked totiz niekto zacne predavat zrkadlovky za dve stovky, cela premiovost segmentu je fuc.
 
z80
2018-02-27 16:38:11
príspevok od: pa10
aha, uz to chapem, cize 2000d je low-end, a 4000d je ultra low-end. to mi z clanku nebolo jasne. takato snaha zasypat trh lacnymi pristrojmi moze skoncit velmi zle pre vyrobcov, ktori maju na zrkadlovkach postavene cele portfolio. ked sa clovek pozrie na 4000d, tak len s nostalgiou zaspomina na casy, kedy boli zrkadlovky standardne chapane ako top fotopristroje, ked totiz niekto zacne predavat zrkadlovky za dve stovky, cela premiovost segmentu je fuc.
Komponenty v 4000D pripomenu prave tu dobu, ked boli zrkadlovky chapane ako top pristroje, lebo tie komponenty pochadzaju z tej doby

Tieto fotaky su urcene pre tych, ktori chcu "vyzerat ako profi fotografi" a ti predsa "fotia len zrkadlovkou" ale nemaju extra vela penazi. V kazdom pripade, aj takyto ultra low-end urobi o niekolko tried lepsie fotky ako ten najlepsi mobil, teda obidve strany su spokojne aj "fotograf" aj vyrobca, ktory predal stare suciastky, ktore mal na sklade. Okrem toho si zaciatocnik zvykne na konkretnu znacku a ked bude upgradovat na vyssiu triedu, bude ju preferovat.

Premiovost segmentu zrkadloviek to neohrozi, ti co kupuju premiovejsie modely pozeraju na parametre, ergonomiu a nekupuju fotak kvoli imidzu ale ako nastroj na pracu alebo hobby.
 
Johnnny
2018-02-27 17:35:31
Ak by som chcel vyzerat ako profi fotograf, kupim si za tie peniaze jazdene 7D.
 
vd
2018-02-28 08:28:40
Auto Intelligent (AI) Bounce bude pravdepodobne fungovať tak spoľahlivo, ako samotne fotografovanie v režime AUTO
 
markato1
2018-03-01 20:01:37
príspevok od: vd
Auto Intelligent (AI) Bounce bude pravdepodobne fungovať tak spoľahlivo, ako samotne fotografovanie v režime AUTO
myslim si ze pre mnohych je aj rezim auto na nezaplatenie a pokial nieje zlozita expozicna scena,tak fotak vie vyprodukovat celkom slusne data,ktore sa mozu,alebo uz vobec nemusia ani spracavovat dalej v pc..
 
Roman Point
2018-03-05 05:36:00
príspevok od: z80
Eglobalcentral je ale dost "specificky" obchod, vzhladom k plateniu cla a DPH
Ako špecifický? Aké clo? Aká DPH?
 
z80
2018-03-05 07:28:03
príspevok od: Roman Point
Ako špecifický? Aké clo? Aká DPH?
Eglobalcentral pravdepodobne pri importe do EU neodvadza DPH a clo. Inak by neboli schopni dosiahnut take nizke ceny.
 
MagickVamp
2018-04-20 11:26:43
Nema uz nahodou niekto ten Canon M50?
 
asverusko
2018-04-20 12:22:16
príspevok od: MagickVamp
Nema uz nahodou niekto ten Canon M50?
Zdravím. Ja mám Canon 750D a tiež som bol zvedavý na M50. No obrázky na dpreview ma nepresvedčili na výmenu foťáku.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=panasonic_dmcg85&attr13_1=panasonic_dmcgx85&attr13_2=panasonic_dmcg85&attr13_3=nikon_d7200&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&attr171_0=1&attr171_1=1&attr171_2=1&normalization=full&widget=1&x=-0.39665893271461716&y=-0.7260941914904483
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-04-20 13:02:26
Canon EOS M50 mame teraz na testovanie s objektivmi 18-150 a 22/2.
 
MagickVamp
2018-04-20 14:21:48
príspevok od: Karol Srnec
Canon EOS M50 mame teraz na testovanie s objektivmi 18-150 a 22/2.
no s tou 22f2 to moze byt zaujimave, tak uz sa tesim na recenziu Co to ze Canonu sa uracilo daco poslat?
 
MagickVamp
2018-04-20 14:26:19
príspevok od: asverusko
Zdravím. Ja mám Canon 750D a tiež som bol zvedavý na M50. No obrázky na dpreview ma nepresvedčili na výmenu foťáku.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=panasonic_dmcg85&attr13_1=panasonic_dmcgx85&attr13_2=panasonic_dmcg85&attr13_3=nikon_d7200&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&attr171_0=1&attr171_1=1&attr171_2=1&normalization=full&widget=1&x=-0.39665893271461716&y=-0.7260941914904483
tam nema myslim co nepresvecit to je APSC cip...zavisi ake sklo sa nasadi a kto to foti.... ja som si pozeral na dpreview akurat ze DR to ma mierne lepsi jak 80D, sum rovnaky...zvysok je uz v nasich rukach myslim S 22vkou objektivom akurat do bedrovej kapsicky na batohu, alebo ladvinky na behanie. Na seriozne pouzitie to ale podla mna lepsie ako to co mas nebude, ja zas ani neratam ze sa mi stym bude robit lepsie ako so 100D...to len tak miesto M5 ked uz to ma to zaostrovanie na oko a citlivost od -2EV.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-04-20 23:07:19
príspevok od: MagickVamp
no s tou 22f2 to moze byt zaujimave, tak uz sa tesim na recenziu Co to ze Canonu sa uracilo daco poslat?
Novi ludia. ufam, ze je to zaciatok trvalej intenzivnejsej spoluprace.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované