Hore

Fujifilm predstavuje FUJIFILM GFX100 IR (Infrared)

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje uvedenie modelu FUJIFILM GFX100 IR (GFX100 IR), novej verzie stredoformátového bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu GFX100, ktorý teraz umožňuje vytváranie infračerveného obrazu. To je ideálne na použitie vo forenzných, vedeckých a kultúrnych aplikáciách.

Infračervené fotografie je možné teraz vytvárať pri rozlíšení 100Mpix - a dokonca pri rozlíšení 400 MP s pomocou novej funkcie Pixel Shift Multi-Shot, aby ste zaznamenali zložité detaily v objekte alebo scéne, ktoré možno bežne vidieť iba cez infračervené spektrum.

Vytvárajte obrázky v infračervenom spektre v neuveriteľnom rozlíšení 100 alebo 400Mpix

Zábery zhotovené v rámci infračerveného spektra môžu odhaliť detaily, ktoré bežný (non-IR) digitálny fotoaparát alebo voľné oko nevidí. Napríklad v oblasti súdneho lekárstva to môže byť dôležitý nástroj, ktorý pomáha pri identifikácii falošných dokladov. Pre jednotlivcov pracujúcich v kultúrnej digitalizácii môže byť GFX100 IR použitý na analýzu pigmentov, umeleckých diel a historických artefaktov, aj keď sa časom degradovali. Použitím funkcie Pixel Shift Multi-Shot na fotoaparáte GFX100 IR môžete vytvoriť 400Mpix obrázky s neuveriteľnými detailmi.

Používanie GFX100 IR s funkciou Pixel Shift Multi-Shot je pre kultúrny výskum neoceniteľné, pretože kontrola fotografií subjektu v infračervenom spektre by v konečnom dôsledku mohla viesť k potenciálnemu odomknutiu nevýslovných tajomstiev niektorých z najcennejších artefaktov histórie. Môže to byť tiež neuveriteľne mocný nástroj pre výskumníkov, ktorí používajú obrázky na hodnotenie umeleckých diel alebo dôkazov.

Na vytvorenie snímok s konkrétnymi vlnovými dĺžkami použite špeciálne filtre

Na vytváranie snímok s rôznymi vlnovými dĺžkami, ktoré umožňujú odhaliť rôzne detaily objektu, je možné použiť rôzne infračervené filtre pred objektívom fotoaparátu. Použitie vhodného filtra na zníženie infračerveného žiarenia však umožní, aby sa model GFX100 IR používal normálne (rovnako ako štandardný model GFX100) na vytváranie bežných farebných obrázkov vo viditeľnom spektre.

Navyše, keď je fotoaparát prepojený s programom Capture One alebo s podobnou kompatibilnou softvérovou aplikáciou, ktorá umožňuje využívať funkciu zdieľaného záznamu, môžu používatelia vytvárať snímky s rovnakým uhlom pohľadu a udržiavať jednoduché snímanie s maximálnym pracovným tokom.

Tento produkt je navrhnutý pre účely forenznej, vedeckej a kultúrnej dokumentácie a nebude poskytnutý bežným zákazníkom na osobné použitie. Predaj modelu GFX100 IR je možné uskutočniť, iba ak je k nemu podpísaná zmluva s používateľom GFX100 IR, ktorá stanovuje podmienky používania fotoaparátu.

FUJIFILM GFX100 dostal nový firmvér s funkciou Pixel Shift Multi-Shot pre pre 400MPix zábery

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje firmvér verzie 3.00 pre fotoaparáty FUJIFILM GFX100 (GFX100), ktorý pridáva funkciu Pixel Shift Multi-Shot . Update umožňuje vytvárať zábery s rozlíšením až 400Mpix. Dnes je tiež k dispozícii nová softvérová aplikácia FUJIFILM Pixel Shift Combiner (Pixel Shift Combiner), ktorá kombinuje 16 snímok RAW vytvorených novou funkciou Pixel Shift Multi-Shot do jedného 400Mpix obrázka.

Tento jednoduchý pracovný postup snímania a úpravy je skvelým riešením pre fotografov výtvarného umenia alebo zátiší, pretože vyššie rozlíšenie vytvára fotografie s neuveriteľne presnou farebnou reprodukciou, ktoré sú vysoko detailné a bohaté na tonalitu.

Použite funkciu Multi-Shot s technológiou Pixel Shift na vernú reprodukciu všetkých detailov a dosiahnutie špičkovej kvality obrazu s rozlíšením 400 megapixelov.

  • Použitie najmodernejších technológií na vytvorenie obrazu: Vďaka použitiu stredoformátového snímača 102 MP*1 GFX100, vysoko presného mechanizmu stabilizácie obrazu v tele (IBIS) a výkonného obrazového procesora X Processor 4, funkcia Pixel Shift Multi-Shot mierne posúva obrazový snímač o 0,5 pixela, aby postupne zaznamenávala informácie o pixeloch RGB s vysokým rozlíšením v priebehu vytvárania 16 fotografií RAW. Tieto fotografie je potom možné importovať do aplikácie Pixel Shift Combiner a vytvoriť tak jeden obrázok s rozlíšením 400Mpix a odoslať ich ako súbor DNG RAW na ďalšie spracovanie v aplikácii Capture One*2 alebo inom kompatibilnom editovacom softvéri.
  • Zachovanie detailov, jeden pixel po druhom: Funkcia Pixel Shift Multi-Shot reprodukuje jemné detaily a presnosť farieb posunutím obrazového snímača tak, aby každý pixel zaznamenával obrazové údaje červenou, zelenou a modrou farbou. To umožňuje bezkonkurenčnú reprodukciu farieb, pričom nedochádza k žiadnym falošným farbám, a to ani pri tých najmenších detailoch. Táto výhoda z neho robí dokonalú voľbu pre digitálnu archiváciu a uchovanie umeleckých, kultúrnych diel a iných aplikácií, ktoré si vyžadujú nesmiernu farebnú vernosť a reprodukciu jemných detailov.
  • Jednoduchý pracovný tok pre tethering alebo bez tethering prepojenia: Okrem kombinovania a výstupu súborov DNG RAW zo snímok vytvorených pomocou funkcie Pixel Shift Multi-Shot poskytuje Pixel Shift Combiner fotografom aj funkciu rýchleho snímania, ktorá umožňuje plynulý prechod od vytvárania fotografií ku kombinovaniu a ich následnej úprave v aplikácii Capture One*2 alebo akomkoľvek inom kompatibilnom programe.


Nie len pre tých, ktorí pracujú v oblasti archívneho alebo kultúrneho uchovávania, sú tieto nové funkcie obzvlášť cenné, pretože je možné ich uchovať digitálne pri 400MPix s farebnou reprodukciou, ktorú môže poskytnúť iba spoločnosť Fujifilm. Vďaka funkcii Pixel Shift Multi-Shot je možné teraz pomocou GFX100 presne zaznamenať tieto artefakty, aby ich bolo možné zdieľať s budúcimi generáciami skôr, ako budú navždy stratené.

*1 Veľkoformátový snímač: obrazový snímač s rozmermi uhlopriečky 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm), s plochou približne. 1,7 krát vyššou ako u 35 mm snímača s plným rámom

*2 Capture One je registrovaná ochranná známka alebo ochranná známka spoločnosti  Phase One A/S in the EU a / alebo ďalších krajinách.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
fatality
2020-11-26 10:03:14
fajn preklad "s plochou približne. 1,7 krát vyššou ako u 35 mm snímača s plným rámom"
 
z80
2020-11-28 09:48:18
Este keby to dávali za ceny ako robí IR konverzie Duves, keď je to tam už od výroby
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia