Hore

Fujifilm predstavuje nové produkty

Spoločnosť FUJIFILM (Predseda Shigehiro Nakajima) oznamuje s hrdosťou premiéru nového objektívu FUJINON XF35mm F2 R WR a telekonvertora FUJINON XF1,4x TC WR, ktorý zväčší rozsah objektívov s bajonetom X *1.

Fujifilm objektív FUJINON XF35mm F2 R WR

Výkonný objektív s pevným ohniskom so štandardnou ohniskovou vzdialenosťou a rýchlym autofokusom FUJINON XF35mm F2 R WR rozšíri ponuku vymeniteľných objektívov rady X určených pre bezzrkadlovky Fujifilm X. Nový model ponúka ohniskovú vzdialenosť, ktorá s je ekvivalentom 53 mm *1, uhol záberu podobný ako u ľudského oka a světelnost f2,0.FUJINON XF35mm F2 R WR je objektív s pevným ohniskom so štandardnou ohniskovou vzdialenosťou pre,  expresívne fotografie a pekný efekt bokeh. Optický systém sa skladá z 9 členov v 6 skupinách (z toho 2 asférické členy) a zachováva ideálnu rovnováhu medzi vysokou kvalitou obrazu a kompaktnými rozmermi. Objektív má najmenší priemer z celej rady a vďaka systému vnútorného zaostrovania a krokovému motoru je autofokus pripravený už za 0,08 s *2.

Telo objektívu je odolné voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10° C.

*1 Ekvivalent formátu 35 mm.
*2 Údaje získané v súlade s pokynmi CIPA (Camera & Imaging Products Association) v režime vysokého výkonu.

1Hlavné črty

(1) Expresívne, prvotriedne fotografie

・Optika sa skladá z 9 členov v 6 skupinách a zaručuje expresívne, prvotriedne fotografie Bohaté na detaily, dokonca aj pri clone F2,0.

(2) Kompaktné a diskrétne rozmery

・Použitie dvoch asférických šošoviek umožnilo zachovať neveľké, kompaktné rozmery. Útle telo má dĺžku len 45,9mm a priemer 60mm. Tieto rozmery umožňujú pohodlnú obsluhu a nepriťahujú zvláštnu pozornosť. V súvislosti s tým sa dokonale osvedčujú v portrétnej, street a reportážnej fotografii.

(3) Rýchly autofokus: 0,08 s*2

・Zásluhou systému vnútorného zaostrovania, ktorý pohybuje malými, ľahkými šošovkami a spolupracuje s krokovým motorom, pracuje autofokus ticho, precízne a rýchlo. Objektív sa tak dokonale osvedčuje pri robení záberov jednou rukou, keď chceme spontánne zachytiť nejaký okamih.

*2 Údaje získané v súlade s pokynmi CIPA (Camera & Imaging Products Association) v režime vysokého výkonu s použitím vnútorných metód merania.

(4) Celokovové telo odolné voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10 °C

・Telo objektívu je zhotovené celé z kovových častí, čo je zárukou pevnosti v rôznych podmienkach fotografovania. Drobná textúra kovových častí umožňuje ľahké a presné ovládanie objektívu tiež mokrými rukami alebo v rukaviciach. Konštrukcia objektívu je odolná voči poveternostným podmienkam a prachu. Jeho telo je utesnené na ôsmich miestach, takže ho môžeme používať bez strachu z dažďa, prachu alebo postriekaniu vodou. Navyše ho môžeme používať pri teplote -10 °C.

(5) Dva druhy slnečnej clony objektivu

・Vďaka slnečným clonám objektív nezachytáva zbytočné svetlo a zachováva si maximálny optický výkon. Pre objektív XF35mm F2 R WR sú dostupné dva druhy slnečných clôn. Ľahká, kompaktná a guľatá slnečná clona objektívu je súčasťou súpravy, zatiaľ čo klasická, štýlová, z kovu vyrobená slnečná clona LH-XF35-2 je dostupná v ponuke voliteľného príslušenstva. Obe slnečné clony zároveň umožňujú používanie prednej krytky objektívu.

2Špecifikácia

Typ

Objektív FUJINON XF35mm F2 R WR

Konfigurácia objektívu

9 členov v 6 skupinách (z toho 2 asférické členy)

Ohnisková vzdialenosť

f=35 mm (ekvivalent formátu 35mm: 53mm)

Uhol záberu

44,2°

Clona

F2 – F16

Ovládanie clony
Počet lamiel
Veľkosť kroku


9 (kruhový otvor clony)
1/3 EV (19 krokov)

Zaostrovacia vzdialenosť

35 cm-∞

Max. priblíženie

0,135x

Vonk. rozmery:
(vzdial. od príruby bajonetu)

Φ 60,0x45,9 mm

Hmotnosť (cca) (bez krytiek)

170 g

Priemer filtra

Φ 43 mm

Príslušenstvo v balení

Krytka objektívu FLCP-43
Krytka RLCP-001
Slunečná clona
Látkové vrecko

Fotografie výrobku3. Doplnkové informácie

Pre dosiahnutie plnej kompatibility je potrebné vykonať aktualizáciu firmwaru tela fotoaparátu. Sprístupnenie tejto aktualizácie je naplánované na 29. októbra 2015.

Ďalšie informácie môžete nájsť na stránke:

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/fw_table.html

Telekonvertor FUJINON XF1,4x TC WRpre objektívy s bajonetom X*1

Výkonný telekonvertor FUJINON XF1,4x TC WR zväčší ohniskovú vzdialenosť objektívu *1 až 1,4-krát. Aj keď sa po namontovaní telekonvertora hodnota clony zvyšuje o jeden krok, jeho dokonale navrhnutá optika skla zo 7 členov v 3 skupinách zachováva optické vlastnosti objektívu. Vďaka homogénnej konštrukcii je telekonvertor nasadený na objektív *1 odolný voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10 ° C. Vďaka tomu ho môžeme používať bez problémov spoločne s telom fotoaparátu X-T1 a objektívom XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR odolným voči poveternostným podmienkam a prachu.

 *1 kompatibilný objektív (stav k 21. Okt. 2015)
XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR ⇒ 70-196 mm F4 s telekonvertorom (ekvivalent formátu 35 mm: 107-299 mm)

1Hlavné črty

(1) Vysoká kvalita obrazu a zachovanie pôvodných optických vlastností objektívu

・Konštrukcia sa skladá zo 7 členov v 3 skupinách a zachováva optický výkon pôvodného objektívu.

・Optimálne parametre kvality obrazu použité vo všeobecnej charakteristike pôvodného objektívu a telekonvertora 1,4x umožňujú zachovať dokonalú kvalitu fotografií a významne obmedziť aberácie po 1,4-násobnom zväčšení ohniskovej vzdialenosti.

・Po namontovaní telekonvertora fotoaparát zobrazuje a ukladá informácie s prihliadnutím na zmenené hodnoty clony a ohniskovej vzdialenosti.

(2) Telekonvertor ovplyvňuje funkciu autofokusu vo fotoaparáte

・Po namontovaní telekonvertora zostáva rýchlosť autofokusu rovnaká, ako bez telekonvertoru.

・Autofokus s detekciou kontrastu v režime náhľadu v reálnom čase umožňuje vytvárať snímky s minimálnou hodnotou clony napriek tomu, že telekonvertor zvyšuje hodnotu clony o jeden krok. Navyše zásluhou snímača, ktorý je zodpovedný za funkciu mechanizmu autofokusu, je zaostrovanie presné aj v prípade priblíženia na úrovni super teleobjektívu s malou hĺbkou ostrosti.

(3) Odolnosť voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10 °C

・Pripevnenie telekonvertora na fotoaparáte a objektíve odolnom voči poveternostným podmienkam (napr. FUJIFILM X-T1 s objektívom FUJINON XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR) neovplyvňuje odolnosť celej súpravy.

(4) Prvotriedny subtílny dizajn

・Telo telekonvertora z vysoko akostného kovu bolo navrhnuté pre výrobky radu X. Po jeho nasadení na kompatibilný objektív FUJINON sa stávajú jedným celkom.

2Všeobecná špecifikácia

Typ

Telekonvertor FUJINON XF 1,4X TC WR

Konfigurácia optiky

7 členov v 3 skupinách

Ohnisková vzdialenosť

1,4x v porovnaní s pôvodným objektívom

Maximálna clona

1 krok via

Minimálna clona

1 krok viac

Zaostrovací rozsah

Viacmenej identický s použitým objektívom

Maximálne zväčšenie

1,4x v porovnaní s použitým objektívom

Vonk rozmery:

cca Φ 58x15 mm

Hmotnosť

cca 130 g


3. Doplnkové informácie

Pre dosiahnutie plnej kompatibility je potrebné vykonať aktualizáciu firmwaru tela fotoaparátu a objektívu XF50-140mm F2,8 R LM OIS WR. Sprístupnenie tejto aktualizácie je naplánované na 29. októbra 2015. pred

Ďalšie informácie o tom, ako overiť verziu firmware a vykonať jeho aktualizáciu, môžete nájsť na stránke: http://fujifilm.com/support/digital_cameras/software/#firmware.

Aktuálne informácie o kompatibilných objektívoch môžete nájsť na stránke:

http://fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujinon_lens_xf14x_tc_wr/

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
sharkyyy
2015-10-28 09:39:41
Fuji ide ako pila! Dobra praca fuji.
 
JohnNewton
2015-10-28 14:13:42
príspevok od: sharkyyy
Fuji ide ako pila! Dobra praca fuji.
Vážne úspech, telekonvertor použiteľný s jedným objektívom Druhý Vám pridajú na budúce vianoce
 
sharkyyy
2015-10-29 09:01:20
U tejto znacky vidim jasny progres. Dopredu dane objektivy s datumami, ked vyjdu. Ziadne cakanie ako ovecky u niektorych konkurencnych znaciek, ktori netusia, kedy dostanu zakladne objektivy.
 
JohnNewton
2015-10-29 18:53:02
príspevok od: sharkyyy
U tejto znacky vidim jasny progres. Dopredu dane objektivy s datumami, ked vyjdu. Ziadne cakanie ako ovecky u niektorych konkurencnych znaciek, ktori netusia, kedy dostanu zakladne objektivy.
Jasný progres nastane, keď 16 Mpx x-trans odíde do zabudnutia, Fuji bude citlivo a rýchlo ostriť, zvládne video a zistí, že existuje 5 osá stabilizácia, práca s ext. bleskami, nebude klamať v ISO, že RAW musi byť lepší ako JPEG..atď... To čo nazývaš progresom je len dobiehanie zmeškaného vlaku, žiaľ ...
 
blahoslav J B Art
2015-10-29 19:28:08
príspevok od: JohnNewton
Jasný progres nastane, keď 16 Mpx x-trans odíde do zabudnutia, Fuji bude citlivo a rýchlo ostriť, zvládne video a zistí, že existuje 5 osá stabilizácia, práca s ext. bleskami, nebude klamať v ISO, že RAW musi byť lepší ako JPEG..atď... To čo nazývaš progresom je len dobiehanie zmeškaného vlaku, žiaľ ...
otazkou moze byt, ci je rozumne dobiehat vlak, ktory ide nespravnym smerom?
 
JohnNewton
2015-10-30 05:13:57
príspevok od: blahoslav J B Art
otazkou moze byt, ci je rozumne dobiehat vlak, ktory ide nespravnym smerom?
A v čom je to čo som spomenul ako progres nesprávne ? Vlak sa k filmu už nepoberie Na rok sa priprav na 100 mpx FF
 
blahoslav J B Art
2015-10-30 05:44:22
príspevok od: JohnNewton
A v čom je to čo som spomenul ako progres nesprávne ? Vlak sa k filmu už nepoberie Na rok sa priprav na 100 mpx FF
myslel som to viac vseobecne a filozoficky ... prave vcera som kdesi cital rozhovor so slovenskym vedcom a pedagogom na temu technickeho pokroku ... otazkou je ... budu moje fotky lepsie a bude ma to viac bavit fotit so 100 megovym fotakom ako so 16 megovym?
 
JohnNewton
2015-10-30 06:00:05
príspevok od: blahoslav J B Art
myslel som to viac vseobecne a filozoficky ... prave vcera som kdesi cital rozhovor so slovenskym vedcom a pedagogom na temu technickeho pokroku ... otazkou je ... budu moje fotky lepsie a bude ma to viac bavit fotit so 100 megovym fotakom ako so 16 megovym?
To už je u každého iné Kamarát, predajca ma ukecal vyskúšať full odpružený bike s elektropohonom. A poviem Ti bavilo ma to bohovo Len tá cena.....
 
Demikát
2015-10-30 08:56:03
príspevok od: JohnNewton
Vážne úspech, telekonvertor použiteľný s jedným objektívom Druhý Vám pridajú na budúce vianoce
A k akému inému objektívu by si ho chcel zmysluplne používať?
Keď už chceš hejtovať tak aspoň rozmýšľaj
 
Demikát
2015-10-30 09:05:34
príspevok od: JohnNewton
Jasný progres nastane, keď 16 Mpx x-trans odíde do zabudnutia, Fuji bude citlivo a rýchlo ostriť, zvládne video a zistí, že existuje 5 osá stabilizácia, práca s ext. bleskami, nebude klamať v ISO, že RAW musi byť lepší ako JPEG..atď... To čo nazývaš progresom je len dobiehanie zmeškaného vlaku, žiaľ ...
Ty si sa mal narodiť o 1000 rokov neskôr. Určite by si mal s tou technikou lepšie fotky
 
JohnNewton
2015-10-30 14:12:44
príspevok od: Demikát
Ty si sa mal narodiť o 1000 rokov neskôr. Určite by si mal s tou technikou lepšie fotky
Zo sto miliárd ročne urobených foto, má skutočnú využiteľnú a umeleckú hodnotu len malé percento, o 1000 rokov si to netrúfam odhadnúť Fotografia je silne prebytkovým tovarom.
 
JohnNewton
2015-10-30 14:14:43
príspevok od: Demikát
A k akému inému objektívu by si ho chcel zmysluplne používať?
Keď už chceš hejtovať tak aspoň rozmýšľaj
Nebuď trápny . Z necnosti urobíte prednosť. (lebo Fuji)
 
JohnNewton
2015-10-30 20:33:06
Lubo, vymazal si si fotografie, neznesieš kritiku ? No to nepotrebuje ďalší komentár.... Neprežívaj to tak dramaticky, rob to pre vlastné potešenie. Jedna kritika Ťa položila ? Ja už v zapĺňaní serverov nevidím zmysel. S vivom mi odišlo cca 200 foto, niektoré s viacej ako 3000 vzhliadnutiami. Virtuálny svet nie je realita Ja som sám sebe najväčším kritikom, na každej svojej foto nájdem chybu, doporučujem Ti to isté .... pre pokoj v duši a radosť z tvorivej činnosti
 
Demikát
2015-11-03 17:18:54
príspevok od: JohnNewton
Lubo, vymazal si si fotografie, neznesieš kritiku ? No to nepotrebuje ďalší komentár.... Neprežívaj to tak dramaticky, rob to pre vlastné potešenie. Jedna kritika Ťa položila ? Ja už v zapĺňaní serverov nevidím zmysel. S vivom mi odišlo cca 200 foto, niektoré s viacej ako 3000 vzhliadnutiami. Virtuálny svet nie je realita Ja som sám sebe najväčším kritikom, na každej svojej foto nájdem chybu, doporučujem Ti to isté .... pre pokoj v duši a radosť z tvorivej činnosti
Snáď si nemyslíš že kvôli tebe? Nebuď smiešny. Tvoj názor ma nezaujíma...
...Na technologickom webe vystavovať fotky? To je nezmysel
 
JohnNewton
2015-11-03 17:34:46
príspevok od: Demikát
Snáď si nemyslíš že kvôli tebe? Nebuď smiešny. Tvoj názor ma nezaujíma...
...Na technologickom webe vystavovať fotky? To je nezmysel
Ale no To je len prerastené sebavedomie a nedostatok súdnosti a nadhľadu voči svojej osobe. Hádam z toho vyrastieš, ale skôr asi nie ..... Všetci sa rodíme ako hlupáci....ale nie všetci tak umrú.... A viem čo teraz chceš napísať......
 
Demikát
2015-11-03 17:58:52
príspevok od: JohnNewton
Ale no To je len prerastené sebavedomie a nedostatok súdnosti a nadhľadu voči svojej osobe. Hádam z toho vyrastieš, ale skôr asi nie ..... Všetci sa rodíme ako hlupáci....ale nie všetci tak umrú.... A viem čo teraz chceš napísať......
Odmietam komunikovať na tvojej úrovni.
 
JohnNewton
2015-11-03 18:17:27
príspevok od: Demikát
Odmietam komunikovať na tvojej úrovni.
Dobre robíš
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia