Hore

Najnovšie tlačiarne Canon PIXMA G

Najnovšie tlačiarne Canon PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi prinášajú výhodnú tlač bez akýchkoľvek kompromisov z pohľadu kvality výstupu.

Canon rozširuje svoj modelový rad tlačiarní PIXMA G o tri nové kompaktné a nákladovo efektívne zariadenia s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi. Prvým predstaveným modelom je multifunkčná farebná tlačiareň Canon PIXMA G6050, ktorú ocenia najmä malé kancelárie a podnikatelia. Okrem tlače umožňuje PIXMA G6050 tiež skenovanie alebo kopírovanie a za pozornosť stojí tiež predný výklopný dvojriadkový LCD displej. Ďalšou novinkou je jednoúčelová farebná atramentová tlačiareň Canon PIXMA G5050, ktorá ponúkne ethernetové rozhranie pre stabilné pripojenie k sieti aj Wi-Fi konektivitu pre spoluprácu so smart zariadeniami. Posledným prírastkom do portfólia značky Canon je PIXMA GM2050 – jednoúčelová čiernobiela tlačiareň, ktorá prináša nízke prevádzkové náklady a vysokú produktivitu do všetkých prostredí, ktoré vyžadujú monochromatickú tlač.

Každý z nových modelov navrhol Canon s ohľadom na požiadavky, ktoré sú spájané s častým využívaním atramentových tlačiarní v kanceláriách – najmä s cieľom ponúknuť vysokú kvalitu výstupov, rýchlu tlač aj konkurenčné prevádzkové náklady. Vďaka vylepšeným atramentovým zásobníkom s vysokou výťažnosťou, ich bezproblémovému doplňovaniu bez rizika zašpinenia okolia a širokým možnostiam prepojenia s ďalšími zariadeniami garantujú najnovšie tlačiarne PIXMA G všetkým používateľom z radov malých firiem nekompromisnú kvalitu aj rozsiahlu škálu funkcií.

Doplniteľné atramentové zásobníky s vysokou výťažnosťou zabezpečujú nízke tlačové náklady bez ohľadu na to, či tlačiarne využívajú realitní makléri, ktorí tlačia podrobnosti o ponúkaných nehnuteľnostiach, alebo napríklad reťazca reštaurácií, ktoré potrebujú každý deň vytlačiť nové podrobné menu. Z iba troch zásobníkov čierneho atramentu je možné vytlačiť celých 18 tisíc strán, prípadne z jednej sady farebných atramentov v prípade tlačiarní Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 až 7 700 strán [1]. Používatelia tak nemusia stále kupovať nové atramenty, doba medzi jednotlivými doplneniami je podstatne dlhšia a náklady na vytlačenie jednej strany sú výrazne nižšie.

Na vyššej produktivite sa v prípade všetkých troch tlačiarní podieľa aj automatická obojstranná tlač a zásobník papiera na 350 listov – uvádzané modely tak šetria náklady na papier a predlžujú dobu medzi dopĺňaním nových listov. Firmy vyžadujúce čo najmenšie prestoje môžu v prípade blížiaceho sa spotrebovania atramentu využiť špeciálne zásobníky s atramentom, ktoré Canon navrhol pre rýchle doplnenie bez nutnosti použitia sily.

Organizácie s veľkými objemami produkcie určite ocenia rýchlosť tlače až 13 strán za minútu čiernobielo a 6,8 strán za minútu farebne (v prípade tlačiarní Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050) [2]. Výsledkom vyššej rýchlosti je aj podstatné zlepšenie produktivity.

Dôležité je, že modelová série PIXMA G aj napriek úspore nákladov a vyššej produktivite neprináša žiadne kompromisy v oblasti kvality. Novo vyvinutý pigmentový atrament zabezpečuje ostro čierne texty, vďaka ktorým sú dokumenty aj prezentácie po technickej stránke naozaj profesionálne. Modely PIXMA G6050 a PIXMA G5050 sa môžu pochváliť bezokrajovou tlačou živých fotografií až do formátu A4 – samotná tlač je tiež rýchla. Napríklad fotografiu vo formáte 10 x 15 cm (4 x 6 palcov) môžu mať používatelia vytlačenú už za približne 37 sekúnd [3].

Pomocou aplikácie Canon PRINT pre operačné systémy iOS a Android môžu používatelia každej z predstavených tlačiarní pohodlne tlačiť z prostredia smart zariadení a vďaka prístupu k službe PIXMA Cloud Link nechýba ani podpora tlače z cloudových prostredí vrátane Google Drive, Dropboxu alebo Evernote. Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 sú navyše kompatibilné s technológiami AirPrint (iOS) a Mopria (Android) aj s operačným systémom Windows 10 Mobile a umožňujú tak bezdrôtovo tlačiť zo smart zariadení bez nutnosti využívať špeciálne aplikácie. A pre firmy vyžadujúce stabilnejšie pripojenie je k dispozícii aj klasická konektivita v podobe ethernetového rozhrania.

Majitelia malých firiem, ktorí uvažujú o rozšírení svojho podnikania aj do ďalších lokalít, môžu sledovať stav všetkých svojich tlačiarní pomocou on-line dostupnej služby využívajúcej Management Information Base. Systém umožňuje z jedného miesta kontrolovať hladinu atramentov aj počty vytlačených strán a včas objednávať nové atramentové zásobníky alebo papier.

Tlačiarne Canon PIXMA G6050 a Canon PIXMA G5050 sú kompatibilné s radom nových médií vrátane magnetického fotopapiera, samolepiek alebo fotografického papiera štvorcového formátu 8,9 × 8,9 cm (3,5 × 3,5 palca) a predstavujú tak perfektný nástroj pre kreatívnu tvorbu v domácom prostredí.

Vďaka najnovšiemu radu tlačiarní značky Canon s veľkoobjemovými doplniteľnými atramentovými zásobníkmi si môžu malé firmy aj domáce kancelárie užiť nákladovo efektívnu produktivitu aj vysokú výťažnosť tlačových materiálov bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti kvality.

Tlačiarne Canon PIXMA G6050, Canon PIXMA G5050 a Canon PIXMA GM2050 budú v predaji u oficiálnych predajcov značky Canon od júna 2019.

Hlavné vlastnosti tlačiarne Canon PIXMA G6050:

 • Štyri integrované doplniteľné atramentové zásobníky
 • Vysoká výťažnosť atramentu – 18 000 strán pre 3 zásobníky čierneho atramentu alebo 7 700 strán pre sadu farebných atramentov
 • Zásobník papiera na 350 listov – veľká kapacita pre bežný papier je rozdelená medzi predný zásobník (250 listov) a zadný podávač (100 listov)
 • Tlač, kopírovanie a skenovanie
 • Kompatibilita so službou Easy Ink Delivery, ktorá včas elektronickou poštou upozorní na dochádzajúci atrament

Hlavné vlastnosti tlačiarne Canon PIXMA G5050:

 • Štyri integrované doplniteľné atramentové zásobníky
 • Vysoká výťažnosť atramentu – 18 000 strán pre 3 zásobníky čierneho atramentu alebo 7 700 strán pre sadu farebných atramentov
 • Zásobník papiera na 350 listov – veľká kapacita pre bežný papier je rozdelená medzi predný zásobník (250 listov) a zadný podávač (100 listov)
 • Farebná tlač
 • Kompatibilita so službou Easy Ink Delivery, ktorá včas elektronickou poštou upozorní na dochádzajúci atrament

Hlavné vlastnosti tlačiarne Canon PIXMA G2050:

 • Integrovaný doplniteľný atramentový zásobník
 • Vysoká výťažnosť atramentu – 18 000 strán pre 3 zásobníky čierneho atramentu
 • Zásobník papiera na 350 listov – veľká kapacita pre bežný papier je rozdelená medzi predný zásobník (250 listov) a zadný podávač (100 listov)
 • Čiernobiela tlač
 • Kompatibilita so službou Easy Ink Delivery, ktorá včas elektronickou poštou upozorní na dochádzajúci atrament


[1] Výťažnosť atramentu pri prvom nastavení je nižšia ako po jeho výmene, pretože určité množstvo atramentu je spotrebovaného k zaplneniu tlačovej hlavy počas prvotnej inštalácie tlačiarne. Výťažnosť strán je odhadovaná hodnota na základe skúšobnej metódy spoločnosti Canon s použitím skúšobného farebného obrazca a simulácie nepretržitej tlače podľa normy ISO/IEC 24712 s náhradnými atramentmi po počiatočnom nastavení.

Výťažnosť čiernobielej a farebnej tlače nemožno kombinovať.

Výťažnosť sa významne líši v závislosti od tlačeného obsahu a ďalších faktoroch.

Výťažnosť strán je odhadovaná hodnota na základe skúšobnej metódy spoločnosti Canon s použitím skúšobného monochromatického obrazca a simulácie nepretržitej tlače podľa normy ISO/IEC 19752 s náhradnými atramentmi po počiatočnom nastavení.

[2] Hodnoty boli zistené na základe merania podľa medzinárodných noriem, a to pri použití štandardného nastavenia. Počas dlhotrvajúcej tlače môže tlačiareň svoju činnosť spomaliť, aby nedošlo k nárastu vnútornej teploty.

[3] Rýchlosť tlače fotografií vychádza z východiskového nastavenia a použitie štandardného vzoru ISO/JIS-SCID N2 tlačeného na lesklý fotografický papier Plus Glossy II a nezohľadňuje dobu nutnú na spracovanie dát v hostiteľskom počítači.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
martindolog
2019-04-14 06:51:14
Ci pana. Easy Ink Delivery ... To musí byť parádna vecička. Ľudstvo sa konečne pohlo vpred.

Mňa by omnoho viac potešila správa že aj na Slovensku Canon rozbehol takú istú ponuku ako pre chudobných Američanov
https://fstoppers.com/gear/get-canon-pixma-pro-printer-and-50-sheets-13x19-paper-149-limited-time-offer-356031
 
WildSammy
2019-04-14 13:54:11
škoda, že nerobia aj A3 model
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia