Hore

Novinky - Fujifilm GFX100S II / Fujinon GF50mm F5,6 / Fujifilm X-T50 / Fujinon XF16-50mm F2,8-4,8

Fujifilm včera predstavilo niekoľko noviniek.  

FUJIFILM X-T50

FUJIFILM Corporation (sídlo: Minato-ku, Tokio; prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto ) predstavuje bezzrkadlový digitálny fotoaparát FUJIFILM X-T50 ("X-T50"), najnovší model zo série X, ktorý poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu s jedinečnou technológiou reprodukcie farieb v kompaktnom a ľahkom tele. Uvedenie do predaja je plánované v polovici júna 2024.

X-T50 má kompaktné a ľahké telo s hmotnosťou približne 438 g ※ 1 a je vybavený 40,2-megapixelovým snímačom „X-Trans™ CMOS 5 HR“, vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu „X-Processor 5 ※ 2 , a 5-osová stabilizácia obrazu v tele s účinnosťou až 7,0EV ※ 3 .

X -T50 je digitálny fotoaparát, ktorý spája jednoduchosť snímania s kompaktným a ľahkým telom, pohotovo dostupným voličom simulácie filmu a vynikajúcimi funkciami, ktoré poskytujú ešte viac radosti z fotografovania .

1 Vrátane batérie a pamäťovej karty.
2 X -Trans™ je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.
3 Na základe štandardu CIPA, smer sklonu/vybočenia, s nasadeným objektívom "FUJINON Lens XF35mmF1.4 R"".

Vlastnosti produktu

Vysoká kvalita obrazu a výkon s novým snímačom a vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu

Piata generácia série X je vybavená 40,2 megapixelovým snímačom X-Trans™ CMOS 5 HR so zadným podsvietením. Najnovší algoritmus spracovania obrazu poskytuje vysoké rozlíšenie pri zachovaní vysokého pomeru signálu k šumu.

Vylepšená pixelová štruktúra umožňuje efektívne zachytiť viac svetla, natívna citlivosť je oproti predchodcom teraz už na ISO125. ※ 4 Okrem toho je možné nastaviť elektronickú uzávierku na rýchlosť uzávierky 1/180 000 s.

Automatické zaostrovanie na detekciu predmetov založeným na AI vyvinutým pomocou technológie hlbokého učenia. Fotoaparát teraz dokáže rozpoznať zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá, vlaky, hmyz a drony ※ 6 . Okrem toho je vybavený predikčným algoritmom automatického zaostrovania, ktorý je pokročilejší ako predchádzajúce modely. To umožňuje pohodlnejšie snímanie širokého spektra objektov vrátane rýchlo sa pohybujúcich áut a zvierat .

X-T50 má k dispozícii celkom 20 režimov „ Film Simulation“, vrátane „ REALA ACE“, ktorý kombinuje vernú reprodukciu farieb a ostré tónové gradácie. Môžete si vychutnať širokú škálu farebného vyjadrenia, ako keby ste vyberali fotografický film podľa objektu alebo scény.

Vysoké rozlíšenie 40,2 megapixelov využíva funkcia digitálneho telekonvertora. ※5 Obrázky je možné zväčšiť 1, 4x a 2x

Bezzrkadlový digitálny fotoaparát X-T30 II .
5 V závislosti od režimu snímania nemusí byť digitálny telekonvertor deaktivovaný alebo zvolený.

Vylepšené funkcie na ďalšie rozšírenie možností

・Fotoaparát je tiež vybavený 5-osovou funkciou stabilizácie obrazu v tele s účinnosťou 7,0EV . Pri zachovaní mobility , ktorá bola vlastnosťou predchádzajúcich modelov, umožňuje pohodlné snímanie z ruky aj v tmavých scénach, ako sú napríklad nočné scény, čím sa výrazne rozširuje pole snímania.

・Nahrávanie videa je možné v 6,2K/30P. Pre vysokokvalitný záznam videa je k dispozícii aj funkcia Tracking AF počas nahrávania videa .

・Fotoaparát dokáže snímať v režime AUTO, ktorý detekuje scénu a automaticky vyberie optimálne nastavenia snímania, jednoduchým použitím páčky prepínania režimu AUTO na hornej strane tela. Automaticky rozpozná objekt a sleduje ho, pričom ho udržiava zaostrený, čím uľahčuje snímanie vysokokvalitných statických obrázkov a videosekvencií.

6 Nastavte detekciu objektu na „Bird“ na detekciu hmyzu alebo „Lietadlo“ na detekciu dronov.

Sofistikovaný dizajn produktu s maximálnou funkčnou krásou

Nový tvar rukoväte pohodlne padne do ruky pri zachovaní kompaktných rozmerov.

Na vrchnej časti je nový volič simulácie filmu, ktorý umožňuje používateľom prepínať medzi režimami simulácie filmu podľa objektu alebo scény a rôznych farebných tónov statických aj pohyblivých obrázkov.

X-T50 je vybavený rovnakým výklopným zadným LCD monitorom s rozlíšením 1,84 milióna bodov ako predchádzajúci model. Navyše, tvar rukoväte a rozloženie tlačidiel na zadnej strane fotoaparátu boli doladené tak, aby umožňovali pohodlnejšie snímanie statických aj pohyblivých obrázkov.

Fujifilm GFX100S II

FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto ) oznamuje uvedenie najnovšieho modelu bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu „série GFX“, „FUJIFILM GFX100S II“ (GFX100S II), vybaveného veľkoformátovým snímačom *1 približne 1,7-krát väčším ako 35 mm full frame snímač.

GFX100S II je vybavený 102MP snímačom, „GFX 102MP CMOS II“ a najnovším procesorom na spracovanie obrazu, „X-Processor 5“, všetko uložené v kompaktnom tele s hmotnosťou približne 883 g.*2.

GFX100S II ponúka nielen bohaté tónové vyjadrenie a možnosti trojrozmerného vykresľovania, ktoré umožňujú jedinečné vlastnosti veľkoformátového snímača, ale aj detekciu objektov založenú na AI, ktorá výrazne pokročila od svojho predchodcu 3 . Vďaka rýchlemu a vysoko presnému automatickému zaostrovaniu a vylepšenej rýchlosti sériového snímania až 7,0 snímok za sekundu 4 dokáže presne zachytiť pohybujúce sa objekty ako nikdy predtým. Vylepšená bola aj funkcia stabilizácie obrazu v tele, ktorá dosahuje maximálny výkon v piatich osiach s 8,0 EV účinnosťou5. S týmito funkciami v ľahkom a kompaktnom tele s hmotnosťou približne 883 g si môžete vychutnať mimoriadnu kvalitu obrazu GFX v širokej škále scén. Pokiaľ ide o výkon videa, môžete natáčať živé a plynulé videá v rozlíšení 4K/30P, čo umožňuje aj produkciu videa vo vysokej kvalite.

*1 Obrazový snímač s dĺžkou uhlopriečky 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm šírka x výška), ktorý má približne 1,7-krát väčšiu plochu ako snímač formátu 35 mm
*2 Vrátane batérie a pamäťovej karty
*3 "FUJIFILM GFX100S".
*4 Pri použití mechanickej uzávierky
*5 V súlade so štandardom CIPA v smeroch sklon/vybočenie, s namontovaným objektívom „ Fujinon Lens GF63mmF2.8 R WR“

Vlastnosti produktu

Vďaka veľkoformátovému snímaču s rozlíšením 102 MP dosahuje mimoriadnu úroveň kvality obrazu.

GFX100S II je vybavený novovyvinutým 102MP veľkoformátovým snímačom „GFX 102MP CMOS II“ a najnovším procesorom na spracovanie obrazu „X-Processor 5“.  Verne zobrazuje zachytenú scenériu až do tých najjemnejších detailov vďaka kombinácii technológie reprodukcie farieb, ktorá sa mnoho rokov rozvíja s fotografickým filmom.

Zlepšenie štruktúry pixelov zvýšilo počet nasýtených elektrónov nového snímača, čo umožnilo ISO80 ako štandardnú citlivosť. Pri tejto hodnote dokážete snímať zábery s väčším dynamickým rozsahom a nižším šumom ako pri predchádzajúcom modeli *6 .

Mikrošošovky nového snímača sú vylepšené, aby sa zvýšila efektivita využitia svetla na okrajoch snímača, čím sa zlepšila kvalita obrazu a presnosť AF na okrajoch oproti predchádzajúcemu modelu.

GFX100S II je vybavený celkovo 20 režimami „filmovej simulácie“, vrátane „REALA ACE“, ktorý kombinuje vernú reprodukciu farieb a definovaný tónový prejav, schopný vyjadrovať širokú škálu farieb. Výberom vhodného režimu simulácie filmu, ktorý zodpovedá vášmu objektu alebo scéne, si môžete vychutnať rozmanitú škálu farebných prejavov, podobne ako pri výbere filmu.

GFX100S II je vybavený funkciou „Pixel Shift Multi-Shot“, ktorá s vysokou presnosťou ovláda stabilizáciu obrazu v tele, aby sa posunul obrazový snímač pri snímaní fotografií. Vytvorením 16-snímkového súboru RAW, posunutím obrazového snímača o 0,5 pixelu pre každý záber a použitím špeciálneho softvéru „Pixel Shift Combiner“ na spojenie 16 súborov RAW je možné vygenerovať obrázok s približne 400 miliónmi pixelov. Navyše v režime „Real Color“, ktorý zachytí štyri súbory RAW s posunom o jeden pixel pre každý záber, je možné generovať obrázky s rozlíšením 102 miliónov pixelov pri potlačení falošných farieb, iba v jednej štvrtine čas snímania a objem dát v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

*6 Pri snímaní do 16-bitového RAW

IBIS v kompaktnom tele

Vďaka precízne navrhnutej jednotke IBIS a kombinácii gyroskopických a akceleračných senzorov, ktoré presne zachytia aj ten najmenší pohyb, spolu s využitím obrazových informácií na detekciu chvenia a zlepšenie presnosti korekcie dosahuje až osemstopový výkon päťosovej stabilizácie. Bez statívu môžete pohodlne zachytiť zábery aj pri slabo osvetlených scénach.

Pri vývoji zostala veľkosť tela kompaktná, s výškou približne 104 mm a hĺbkou približne 87 mm, podobne ako u predchádzajúcich modelov. V porovnaní s predchádzajúcou verziou bola tiež ďalej znížená hmotnos na približne 883 g, ide teda o najľahšie telo „série GFX“ vybavených 102 MP veľkoformátovým snímačom.

GFX100S II obsahuje textúru „BISHAMON-TEX“ *7 , ktorá zvyšuje pevnosť úchopu v rôznych uhloch pri držaní fotoaparátu.

*7 BISHAMON-TEX je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie a sériové snímanie.

Okrem vylepšeného automatického zaostrovania na tvár a oči dosiahnutého pokrokmi v algoritmoch je vybavený automatickým zaostrovaním na detekciu predmetov založenom na AI vyvinutom pomocou technológie hlbokého učenia. Dokáže odhaliť zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá, vlaky, hmyz a drony *8 . Vďaka schopnosti automaticky sledovať objekt pri zachovaní zaostrenia sa môžete sústrediť na zachytenie dokonalého záberu a kompozície. Okrem toho obsahuje v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi vylepšený prediktívny algoritmus automatického zaostrovania, ktorý mu umožňuje efektívne zvládať situácie pri vysokorýchlostnom sledovaní pohybu.

Vďaka novému 102 MP snímaču „GFX 102MP CMOS II“ a zlepšenej rýchlosti čítania spolu s novo vyvinutým pohonom uzávierky dosahuje výkon nepretržitého snímania 7,0 snímok za sekundu.

Elektronický hľadáčik (EVF) s vysokým rozlíšením 5,76 milióna bodov a so zväčšením 0,84x potláča skreslenie a tok obrazu posunmi v polohe oka, čím zaisťuje vynikajúcu viditeľnosť pri používaní hľadáčika.

*8 Nastavte „NASTAVENIE DETEKCIE PREDMETU“ na „VTÁK“, ak chcete zistiť hmyz, a na „LIETADLO“, ak chcete zistiť drony.

Záznam videa v rozlíšení 4K/30P

Vďaka novému „GFX 102MP CMOS II“ je v režime videa k dispozícii štandard ISO 100, ktorý poskytuje ešte vyššiu kvalitu obrazu pri videozáznamoch.

Je vybavený funkciou sledovania AF počas nahrávania videa. Pri použití AF-C + Wide/Tracking AF môžete jednoducho zachytiť zamýšľaný objekt aj v situáciách, keď je prítomných viacero objektov jednoduchým dotykom objektu, ktorý chcete sledovať.

Plynulé nahrávanie 4K videa rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Je schopný nahrávať v rozlíšení 4K/30P 4:2:2 10bit na internú SD kartu fotoaparátu. Okrem toho je možné nahrávať pomocou Apple ProRes *9 pripojením externého SSD pomocou kábla USB Type-C. *10

Je vybavený „F-Log2“, ktorý ponúka široký dynamický rozsah 13+ stop *11 pre záznam, čo umožňuje zvýšenú flexibilitu pri postprodukcii. Okrem toho má schopnosť nahrávať a odosielať rôzne video formáty pomocou rôznych záznamových médií a výstupu HDMI. Môžete napríklad nahrávať pomocou „F-log2“ na záznamové médium a súčasne sledovať video so simuláciou filmu na externom monitore, vďaka čomu je vhodný pre rôzne operácie.

Podporuje Frame.io Camera to Cloud. To vám umožňuje priamo nahrávať súbory videa a statických obrázkov na Frame.io, čím sa výrazne zrýchli pracovný postup od snímania až po úpravu.

*9 Apple ProRes je ochranná známka spoločnosti Apple Inc. , registrovaná v USA a ďalších krajinách.
*10 Môžu existovať určité režimy nahrávania, ktoré nie sú kompatibilné s určitými typmi diskov SSD. Na webovej stránke našej spoločnosti nájdete zoznam SSD, ktoré boli testované a potvrdené ako kompatibilné.
*11 Interné testovanie vykonávané našou spoločnosťou.

Voliteľné príslušenstvo

Grip MHG-GFX S

Kovový dodatočný grip zlepšuje úchop a stabilitu pri fotografovaní s väčšími teleobjektívmi a tiež zlepšuje pohodlie pri používaní statívu.

Členstvo v C2PA *12 a CAI *13 a vývoj systému *14 na poskytovanie kontextu a histórie pre digitálne médiá

V posledných rokoch sa stalo dôležitou globálnou otázkou či je možno kreatívne a obchodné aktivity vykonávať so zámerom chrániť obsah a dokazovaním falšovania a pravosti obrázkov pri manipulácii s fotografiami a videami, preto sa spojili dve organizácie, Koalícia pre Pôvod a autenticita obsahu „C2PA“ a iniciatíva za autentickosť obsahu „CAI“. Zúčastňujeme sa tohto projektu, ktorého cieľom je chrániť obsah a jeho tvorcov a používateľov prostredníctvom digitálnych nátlačkov, a budeme pokračovať vo vývoji systému na poskytovanie kontextu a histórie, ktoré podporujú autentickosť obrázkov pridávaním informácií, ako je pôvod a záznam do fotografických súborov . Toto riešenie budeme postupne rozširovať na náš rad GFX a X *15 vrátane GFX100S II.

*12 Odvetvová organizácia, ktorá formuluje normy a technické špecifikácie na dôkaz histórie, ako je napríklad pôvod a história zmien digitálneho obsahu.
*13 Komunita, ktorá vedie globálne úsilie na podporu používania dôkazov o pôvode a histórie zmien digitálneho obsahu.
*14 Plán spustenia podľa krajín alebo regiónov bude oznámený hneď, ako budú dokončené.
*15 Plánované nasadenie podľa potreby prostredníctvom aktualizácií firmvéru. (Harmonogram nasadenia sa určí).

FUJINON GF500mmF5.6 R LM OIS WR

FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto ) oznamuje uvedenie objektívu „FUJINON Lens GF500mmF5.6 R LM OIS WR“ (GF500mmF5.6 R LM OIS WR).

GF500mmF5.6 R LM OIS WR je super-teleobjektív, ktorý dokáže zachytiť snímky až do 500 mm (ekvivalent 396 mm vo formáte 35 mm), vďaka čomu je najdlhším objektívom*2 v rade objektívov GF. V kombinácii s Fujinon Teleconverter GF1.4X TC WR, ktorý rozširuje ohniskovú vzdialenosť objektívu, dosahuje maximálnu ohniskovú vzdialenosť 700 mm (ekvivalent 554 mm pri 35 mm formáte). Napriek tomu, že ide o super teleobjektív, váži približne 1 375 g*3 a ponúka vysokú mobilitu.

Kombinácia výkonného teleobjektívu GF500mmF5.6 R LM OIS WR a vysokého rozlíšenia umožňuje presné zobrazenie jemných detailov. Miniaturizáciou typicky veľkého a ťažkého super teleobjektívu a dosiahnutím vysokorýchlostného a presného automatického zaostrovania sa rozšíria možnosti GFX pri fotografovaní športu, divokej prírody a vtákov, kde sa vyžaduje vysoká mobilita. Okrem toho s vylepšenou presnosťou snímania stabilizácie obrazu a optimálnym mechanickým dizajnom dosahuje výkonný mechanizmus stabilizácie obrazu s účinnosťou až 6,0 EV*4. Môžete si pohodlne vychutnať snímanie z ruky v náročnom rozsahu superteleobjektívu, kde je väčšia pravdepodobnosť chvenia fotoaparátu.

*1 Obrazový snímač s uhlopriečkou 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm) a je približne 1,7-krát väčší ako 35 mm plnoformátový snímač
*2 Od 16. mája 2024.
*3 Vrátane krytky objektívu, clony a držiaka na statív.
*4 Podľa noriem CIPA smer sklonu/vybočenia.

Vlastnosti produktu

Najdlhší teleobjektív zo série objektívov GF
 • Je vybavený ohniskovou vzdialenosťou 500 mm (ekvivalent 396 mm v 35 mm formáte), vďaka čomu je najdlhším v histórii objektívov GF a vyniká pri fotografovaní športu, divokej zveri a vtákov.
 • V kombinácii s Fujinon Telekonvertorom GF1.4X TC WR, ktorý rozširuje ohniskovú vzdialenosť objektívu, dosahuje maximálnu ohniskovú vzdialenosť ekvivalentnú 700 mm (ekvivalent 554 mm vo formáte 35 mm).
 • Konštrukcia optiky so 14 skupinami a 21 prvkami vrátane dvoch šošoviek Super ED a piatich šošoviek ED, ktoré účinne potláčajú chromatickú aberáciu špecifickú pre super teleobjektívy a dosahujú výkon s vysokým rozlíšením. Presne zachytáva úroveň detailov, ktorá presahuje to, čo môže vidieť voľné oko, čo je jedinečné pre super teleobjektívy.

Kombinácie ľahkej konštrukcie a odolnosti.
 • Vďaka prepracovaniu komponentov a dizajnu ľahkých dielov dosiahol objektív hmotnosť približne 1 375 g, čo prevracia zaužívanú predstavu o veľkoformátových teleobjektívoch. Okrem ľahkej konštrukcie každého objektívu optimálne usporiadanie ED šošoviek a Super ED šošoviek minimalizuje chromatickú aberáciu.
 • Napriek tomu, že ide o teleobjektív, ktorý má tendenciu mať väčší predný prvok, vďaka optimalizácii umiestnenia objektívu dosahuje pohodlné uchopenie bez pocitu hmotnosti prednej časti. Vychutnajte si pohodlné a menej zaťažujúce fotografovanie pomocou teleobjektívu.
 • Má štruktúru odolnú voči poveternostným vplyvom a nízkym teplotám -10 °C s tesnením v 18 bodoch na tubuse objektívu. Okrem toho je predný prvok šošovky potiahnutý fluórom, ktorý poskytuje vodoodpudivé vlastnosti a zabraňuje rozmazaniu. S pokojom v duši ho možno použiť na dlhotrvajúce snímanie v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Výkonná 6,0EV stabilizácia obrazu
 • Zlepšením presnosti snímania chvenia fotoaparátu a implementáciou optimálneho dizajnu mechanizmu dosahuje výkonný mechanizmus stabilizácie obrazu s 6,0 EV. Môžete si pohodlne vychutnať snímanie z ruky v náročnom rozsahu superteleobjektívu, kde je väčšia pravdepodobnosť chvenia fotoaparátu.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie s pohodlným ovládaním
 • Pri zachovaní vysokého rozlíšenia využíva systém vnútorného zaostrovania, ktorý obsahuje menšiu a ľahšiu zaostrovaciu šošovku a poháňa zaostrovaciu skupinu pomocou lineárneho motora. To umožňuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie (AF) s minimálnym oneskorením približne 0,31 sekundy ※6 . Dokonca aj pri snímaní superteleobjektívom, kde sa vyžaduje presné zaostrenie, umožní rýchlo a presne zachytiť objekt bez toho, aby ste premeškali rozhodujúci moment.
 • Funkcia Focus Preset je vybavená tak, aby bolo možné posunúť zameranie na miesto vopred definované tlačidlom Focus Preset ※7 . To znižuje pracovné zaťaženie používateľov, pretože nemusia znova upravovať zaostrenie na cieľový objekt.
 • Objektív je tiež vybavený obmedzovačom zaostrenia *8 , ktorý používateľom umožňuje obmedziť rozsah AF objektívu. To môže efektívne skrátiť čas AF pri fotografovaní objektu, ktorý je vzdialený päť metrov alebo viac.
 • Tlačidlo ovládania zaostrenia *7 je umiestnené na prednom okraji tubusu objektívu. Stlačením tohto tlačidla okamžite vyvoláte funkciu, ktorú ste priradili voličom zaostrenia *7 pre plynulé automatické zaostrovanie.

*6 Rýchlosť automatického zaostrovania na strane teleobjektívu pomocou internej metódy merania v súlade s usmerneniami CIPA, keď je namontovaný na bezzrkadlovom digitálnom fotoaparáte „FUJIFILM GFX100 II“ s aktivovaným automatickým zaostrovaním s detekciou fázy a zapnutým režimom vysokého výkonu .
*7 Aby ste mohli ovládať „tlačidlo SET“, „tlačidlo ovládania zaostrenia“ a „prepínač výberu zaostrenia“ na FUJIFILM GFX50S, je potrebné aktualizovať telo fotoaparátu na verziu 3.10 alebo novšiu.
*8 Funkcia obmedzovača zaostrenia sa aktivuje voličom rozsahu zaostrenia.

FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR

FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto ) oznamuje uvedenie objektívu FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR (XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR). Nový objektív sa pripája k rozsiahlemu radu vymeniteľných objektívov XF navrhnutých pre bezzrkadlové digitálne fotoaparáty radu X, ktoré sú známe svojim kompaktným a ľahkým dizajnom a vynikajúcou kvalitou obrazu dodávanou s patentovanou technológiou reprodukcie farieb spoločnosti Fujifilm.   

XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR je štandardný zoom objektív, ktorý pokrýva rozsah vzdialenosti od širokouhlého ohniska 16mm (ekvivalent 24mm v 35mm formáte) až po stredný teleobjektív 50mm (ekvivalent 76mm v 35mm formáte). Spája v sebe výkon s vysokým rozlíšením kompatibilný so 40,2 miliónmi pixelov snímačov X-Trans™ CMOS 5 HR *1 v celom rozsahu zoomu a nízku *2 hmotnosť cca 240 g. Ponúka vysokorýchlostné a presné automatické zaostrovanie, zväčšenie 0,3x na teleobjektíve (ekvivalent zväčšenia 0,45x pri 35mm formáte) a konštrukciu odolnú voči poveternostným vplyvom a nízkym teplotám -10°C.

*1 X-Trans je registrovaná ochranná známka alebo ochranná známka spoločnosti Fujifilm Corporation.
*2 Od 16. mája 2024.
*3 Pri použití na konci s teleobjektívom. Na širokom konci je to 0,1x (ekvivalent 0,15x vo formáte 35 mm).

Vlastnosti produktu

Všestranné využitie
 • Vďaka konfigurácii objektívu s 9 skupinami a 11 členmi vrátane 3 asférických šošoviek a 3 šošoviek ED potláča chromatickú aberáciu a zachováva výkon vo vysokom rozlíšení v celom rozsahu zoomu.
 • Pokrýva všestranný rozsah ohniskových vzdialeností, od širokouhlého 16 mm (ekvivalent 24 mm vo formáte 35 mm), ktorý vyniká pri fotografovaní krajiny a skupinových fotografií, až po stredný teleobjektív 50 mm (ekvivalent 76 mm vo formáte 35 mm), ktorý je ideálny na fotografovanie portrétov. .
 • Dosahuje maximálne 0,3-násobné zväčšenie snímania na konci teleobjektívu (ekvivalent maximálneho 0,45-násobného zväčšenia vo formáte 35 mm). Umožňuje priblížiť sa až na 24 cm v minimálnej vzdialenosti zaostrenia v celom rozsahu zoomu a až na 15 cm od prednej časti objektívu k objektu.

Nízka váha a kompaktné rozmery.
 • Optimalizáciou umiestnenia objektívu dosahuje hmotnosť približne 240g, čím sa stáva najľahším zoomovým objektívom v rade objektívov XF pri zachovaní vysokého rozlíšenia. Ľahká konštrukcia umožňuje jednoduchú prenosnosť a výrazne zlepšuje pohodlie tohto všestranného štandardného objektívu so zoomom.
 • Konštrukcia s konštantnou dĺžkou, kde sa šošovka počas zoomovania nevysúva, poskytuje pohodlnejšie ovládanie zoomu pre váš pôžitok.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie
 • Využíva systém vnútorného zaostrovania, lineárny motor poháňa kompaktnú a ľahkú skupinu zaostrovacích šošoviek. Okrem toho vysokorýchlostný a vysoko presný systém automatického zaostrovania dosiahnutý miniaturizáciou skupiny zaostrovacích šošoviek zaisťuje, že rozhodujúce momenty zachytíte do približne 0,015 sekundy.


*4 Rýchlosť automatického zaostrovania na širokouhlom konci pomocou internej metódy merania v súlade s usmerneniami CIPA, keď je namontovaný na bezzrkadlovom digitálnom fotoaparáte „FUJIFILM X-T4“ s aktivovaným automatickým zaostrovaním s detekciou fázy a zapnutým režimom vysokého výkonu.

Praktické použitie so štruktúrou odolnou voči poveternostným vplyvom
 • Konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom a nízkym teplotám (-10 °C) s utesnením na 13 oblastiach tubusu objektívu. Môžete ho pokojne používať v širokej škále situácií v prostredí s miernym dažďom alebo prachom až po snímanie krajiny na zasnežených poliach alebo pri mori.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
quapor
2024-05-18 08:20:03
vaha 1375g pre GF 500mm F5.6 je az neuveritelna
kvitujem arca swiss patku (haloo sony?)
 
landov
2024-05-18 09:12:06
príspevok od: quapor
vaha 1375g pre GF 500mm F5.6 je az neuveritelna
kvitujem arca swiss patku (haloo sony?)
Preco neuveritelna ? Sigma 500/5,6 ma rovnaku hmotnost, Nikon 500/5,6 podobnu atd...
 
martinmlm
2024-05-18 14:57:38
príspevok od: landov
Preco neuveritelna ? Sigma 500/5,6 ma rovnaku hmotnost, Nikon 500/5,6 podobnu atd...
pretože velkosť snímača
 
DenisBede
2024-05-25 13:19:00
príspevok od: quapor
vaha 1375g pre GF 500mm F5.6 je az neuveritelna
kvitujem arca swiss patku (haloo sony?)
Tiež ma to prekvapilo vzhľadom k tomu, že to je objektív pre veľký snímač a vyzerá postatne robustnejšie ako napr. Sigma 500/5.6. Som inak zvedavý koľko ich Fujifilm predá... A dúfam že koncom roka naozaj predstavia XF 500/5.6 ktorý bude mať okolo 1 kg... to by bolo veľmi zaujímavé.
 
Porubo
2024-05-25 17:50:03
príspevok od: gytheio
Neskutocne sa radujem z Cechov, to je uplne iny class.
Nerozumiem, preco? Co tam je Fuji lacnejsie? Vsak ak by bolo, tak by sa malo dat lahko doviezt z CR, ak mas vazny zaujem o kupu Fuji.
 
gytheio
2024-05-27 08:55:27
Tak to by ma nikdy nenapadlo, ze tu tak pohotovo zmazu gratulaciu Cechom k majstrom sveta.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-05-27 12:03:31
príspevok od: gytheio
Tak to by ma nikdy nenapadlo, ze tu tak pohotovo zmazu gratulaciu Cechom k majstrom sveta.
Toto je portal o fotografovania. Na facebooku, ci strankach o hokeji mozes gratulovat kolko chces. Tu je to trolovanie.
 
gytheio
2024-05-27 12:07:38
príspevok od: Karol Srnec
Toto je portal o fotografovania. Na facebooku, ci strankach o hokeji mozes gratulovat kolko chces. Tu je to trolovanie.
Je tu vela ludi z Ciech, bolo to smerovane im a nie tebe, nic iba nevinna gratulacia a ty si opat ukazal kto si.
Ked tu hrubo urazali zeny a deti, to bolo samozrejme so stanovami tohto tejto stranky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-05-27 12:27:32
príspevok od: gytheio
Je tu vela ludi z Ciech, bolo to smerovane im a nie tebe, nic iba nevinna gratulacia a ty si opat ukazal kto si.
Ked tu hrubo urazali zeny a deti, to bolo samozrejme so stanovami tohto tejto stranky.
Aj tak nechapem, preco by tu v clanku o Fuji mal niekto gratulovat Cechom.
 
gytheio
2024-05-27 12:40:20
príspevok od: Karol Srnec
Aj tak nechapem, preco by tu v clanku o Fuji mal niekto gratulovat Cechom.
Iba gratulacia, preco nie hoci aj pod clankom o Fuji🙂
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-05-27 13:03:36
príspevok od: gytheio
Iba gratulacia, preco nie hoci aj pod clankom o Fuji🙂
A kto ju tam bude hladat?
 
gytheio
2024-05-27 13:06:42
príspevok od: Karol Srnec
A kto ju tam bude hladat?
Mozno ani netusis aku krutu pravdu si napisal.
 
roka222
2024-05-31 12:47:55
https://www.youtube.com/watch?v=L0Rb-ZOghd4&t=328s
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované