Hore

Samsung odhalil novú generáciu smartfónov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge a kameru Samsung Gear 360

Pre obidve zariadenia sú kľúčové mobilné zážitky, ktoré sú vlastné celej rodine Samsung Galaxy. Súčasne vynikajú elegantným dizajnom, vysokým výkonom, pokročilými funkciami fotoaparátu, odolnosťou proti vode a externou pamäťou.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes predstavila najnovšie prírastky do rodiny mobilných zariadení Galaxy: Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Obe novinky sú vytvorené na mieru súčasnému životnému štýlu spotrebiteľov. Vynikajú vycibreným dizajnom, špičkovým fotoaparátom, efektívnejšími funkciami softvéru a bezkonkurenčnou schopnosťou prepojiť sa s ďalšími zariadeniami a službami.

  
Samsung S7                                                      Samsung S7 Edge

Veríme vo svet, ktorý je žiarivejší, prenikavejší, príjemnejší a zábavnejší. A túto víziu sa snažíme s Galaxy S7 a Galaxy S7 edge ponúkať prostredníctvom spojenia elegantného dizajnu s funkčnosťou a poskytovaním nerušeného mobilného zážitku,“ povedal DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications Business, Samsung Electronics, a dodal: „Dávame spotrebiteľom technológiu, ktorá im pomôže získať viac zo života a bude aj naďalej posúvať hranice možného.“

Vyspelý fotoaparát: zábery s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu či miesto

Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge sú prvé smartfóny vybavené fotoaparátom Dual Pixel. Zachytávajú tak jasnejší a ostrejší obraz, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Vďaka revolučnej technológii Dual Pixel, má fotoaparát vyššiu rýchlosť uzávierky a presnejšie automatické zaostrovanie. Nový režim Motion Panorama prináša do tradičných panoramatických fotografií pohyb. Užívatelia tak získavajú dokonalý vizuálny zážitok.

Vycibrený dizajn a funkcie

Samsung Galaxy S7 s uhlopriečkou 5,1 palca a Galaxy S7 edge s uhlopriečkou 5,5 palca sú vyrobené z 3D skla a kovu. Toto elegantné prevedenie s dlhou životnosťou a ergonomickými krivkami sa aj príjemne drží v ruke. Nová funkcia displeja Always-On umožňuje užívateľom zjednodušené, bezdotykové ovládanie, vďaka ktorému nezmeškáte žiadny hovor alebo dôležité upozornenie.
Najnovšie smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge majú vyššiu odolnosť proti vode a prachu (IP68) bez toho, aby to narušilo ich prémiový dizajn. Edge UX v zariadení Galaxy S7 edge poskytuje praktické a efektívnejšie ovládanie prostredníctvom jednoduchých skratiek k najobľúbenejším používateľským funkciám ako sú email, režim selfie, režim panoráma alebo aplikácie tretích strán.

   
Samsung S7                                                      Samsung S7 Edge

Vylepšený výkon: od nabíjania po hranie

Smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge podporujú funkciu rýchleho nabíjania cez kábel aj bezdrôtovo. Obe novinky majú tiež hybridný slot, do ktorého môže používateľ vložiť SIM kartu i microSD kartu, a tak získať ďalšie úložisko o veľkosti až 200 GB. Vo vybraných krajinách je možné tento slot využiť pre duálnu SIM kartu.

Samsung výrazne upravil hardvér a softvér telefónov, aby optimalizoval ich herný výkon. Výkonný procesor a väčšia kapacita batérie zaisťujú dlhší čas na hranie, zatiaľ čo interný chladiaci systém zabraňuje prehrievaniu prístroja. Nový doplnok pre hráčov Game Launcher umožňuje upravovať spotrebu batérie a minimalizovať notifikácie. Okrem toho môžu používatelia svoje herné zážitky nahrávať a svoje obrazovky zdieľať s ostatnými hráčmi. Vďaka spárovaniu s Vulkan API si užívatelia Galaxy S7 a Galaxy S7 edge užijú aj graficky náročné hry bez toho, aby príliš vyťažovali batériu.

Galaxy Experience

Samsung aj naďalej posúva hranice hardvéru, softvéru a služieb. Vytvára tak zariadenia, ktoré zlepšujú spôsob pripojenia, zdieľanie a užívania si života. Vďaka ničím nerušeným mobilným zážitkom posúva Samsung hranice súdobých technológií.

Či už je to bezproblémové prepojenie Galaxy S7 a Galaxy S7 edge s novými inteligentnými hodinkami Gear S2 Classic pre monitorovanie kondície, alebo prepojenie s Gear VR pre precestovanie sveta. Samsung novo definuje, čo je možné pre mobilné zážitky i mimo nich.

Spoločne so smartfónmi Galaxy S7 a Galaxy S7 edge používatelia získajú tiež najlepšiu službu pre mobilné platby Samsung Pay, ktorá je bezpečná, ľahká a akceptovaná takmer kdekoľvek. Samsung Pay funguje cez NFC (Near Field Communication), MST (Magnetic Secure Transmission) a technológiu čiarových kódov, čo sprístupňuje mobilné platby viacerým obchodníkom a spotrebiteľom ako kedykoľvek predtým. Služba je chránená riešením Samsung KNOX, snímaním odtlačkov prstov a pokročilou tokenizáciou.

Najnovšie smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge budú v predaji od polovice marca 2016.
Ďalšie informácie nájdete na www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

Technické špecifikácie Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Galaxy S7

Galaxy S7 edge

OS

Android 6.0 (Marshmallow)

Sieť

LTE Cat.9 (450/50 Mbps) *Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov

Rozmery

142,4 x 69,6 x 7,9 mm, 152 g

150,9 x 72,6 x 7,7mm, 157 g

AP

Osemjadrový (štyri 2,3GHz + štyri 1,6GHz), 64 bit, 14nm proces

Štvorjadrový (dve 2,15GHz + dve 1,6GHz), 64 bit, 14nm proces

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov

Pamäť

4 GB RAM (LPDDR4), 32/64 GB (UFS 2.0) + microSD (až do 200 GB)

Displej

5,1” Quad HD Super AMOLED

2560 X 1440 (577 ppi)

5,5” Quad HD Super AMOLED

2560 X 1440 (534 ppi)

Obrazovka Edge

Fotoaparát

Zadný: Dual Pixel 12 MP (F1.7), Smart OIS

Predný: 5 MP (F1.7)

Batéria

3000 mAh

3600 mAh

Rýchle nabíjanie cez kábel i bezdrôtovo

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s WPC a PMA

Platba

NFC, MST

Konektivita

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), MIMO, Bluetooth® v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, lokalizácia

Senzory

Akcelerometer, senzor priblíženia, svetlo RGB, kompas, gyro senzor,

barometer, snímač odtlačkov prstov, Hallov senzor, HRM

Kód IP

IP68

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobkov môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.

Samsung Gear 360 mení spôsob zachytávania a zdieľania

Najnovšia kamera od spoločnosti Samsung umožňuje robiť 360° videá, ukladať ich do mobilných zariadení Samsung Galaxy a nahrávať ich na sociálne siete. Vlastný obsah možno použiť aj vo virtuálnej realite s Gear VR.
Barcelona, 21. februára 2016 – Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes predstavila 360° kameru Samsung Gear 360, ktorá umožňuje ľahko vytvárať, prezerať a zdieľať zážitky prostredníctvom videí a statických snímok. Keďže Gear 360 poskytuje nevšedný vizuálny zážitok, je určená pre cestovanie, slávnostné príležitosti a všetky ostatné činnosti medzi tým. Užívatelia sa tak môžu stať tvorcami vlastného obsahu virtuálnej reality, ktorý si užijú cez Gear VR.
„Samsung opäť posúva hranice mobilných skúseností, ktoré sa už nezameriavajú len na samotné smartfóny. Čoskoro po minuloročnom uvedení Gear VR pokračuje predstavením Gear 360 v prekonávaní zabehnutých limitov v robení a sledovaní obsahu. Poskytuje totiž vizuálny zážitok, ktorý umožňuje zachytávanie a zdieľanie životných okamihov ešte ľahšie,“ povedal DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications Business, Samsung Electronics.
Kompaktný dizajn s vysokým výkonom pre každú aktivitu
Kamera Samsung Gear 360 je vybavená duálnymi objektívmi s efektom rybieho oka, pričom oba majú 15-megapixelové snímače. Užívateľom tak umožňujú zachytiť 360° videá vo vysokom rozlíšení (3840x1920) a zároveň podporujú 30-megapixelové statické snímky. Možno tiež zhotovovať 180° širokouhlé videá a obrázky s použitím iba jednej strany objektívu. Kamera Gear 360 je pripravená na ktorúkoľvek dennú dobu. Objektív Bright Lens F2.0 zachytáva snímky vo vysokom rozlíšení aj za zhoršených svetelných podmienok, v ktorých môžu používatelia vytvárať aj plne panoramatické videá.
Ľahký, kompaktný dizajn a guľatý tvar Samsung Gear 360 spĺňa podmienky na prenosnosť pri natáčaní na cestách i pri indoorových aktivitách. Vo výbave Gear 360 nechýba statív a je kompatibilný aj s širokým výberom doplnkov a stojanov na trhu.
Galaxy Experience
Samsung rozširuje aj ponuku hardvéru, softvéru a služieb. Vytvára tak zariadenia, ktoré zlepšujú spôsob pripojenia, zdieľania a užívania si života. Vďaka ničím nerušeným mobilným zážitkom posúva Samsung hranice súdobých technológií.
Ak sa Gear 360 synchronizuje so smartfónmi Samsung, môžu používatelia sledovať náhľad nahrávaného obsahu v reálnom čase. Kamera automaticky ponúkne natočený obsah používateľom na zobrazenie a uloženie v smartfóne alebo na zdieľanie priamo na sociálnych sieťach vrátane Google Street View. Skutočný 360° zážitok pri sledovaní vlastného obsahu si užívatelia vychutnajú s okuliarmi Samsung Gear VR. Všetky tieto funkcie budú dostupné prostredníctvom špecializovanej mobilnej aplikácie na stiahnutie z Galaxy Apps a Google Play. PC softvér potom ponúkne rozšírené možnosti úprav obsahu.
Samsung Gear 360 je kompatibilný s vybranými smartfónmi Samsung vrátane najnovších modelov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.
Samsung Gear 360 bude k dispozícii od druhého polroka 2016 vo vybraných krajinách.
Pre viac informácií navštívte www.samsungmobilepress.com/.
Technické špecifikácie Samsung Gear 360
Kamera Dva CMOS 15megapixelové snímače s efektom rybieho oka
Zobrazovací procesor DRIMe5s
Video MP4 (H.265)
- Duálny objektív: 3840x1920 (30 fps)
Snímky JPEG
- Duálny objektív: 30 M (7776x3888)
Audio Kodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+
Formát: MP3, M4A, AAC, OGG
Pamäť karta microSD (až do 128 GB)
Funkcie Displej
- 0,5” (72 x 32) PMOLED
Režimy snímania
- Video, Photo, Time Lapse Video, Looping Video
Režim kamery
- režim Duálny/Single objektív
Nastavenie kamery
- ostrosť, vyváženie bielej, HDR, EV, ISO limit, potlačenie šumu vetra
Certifikácia odolnosti proti prachu a vode IP53
Služby Samsung Aplikácia Samsung Gear 360, PC S/W (Gear 360 Action Director)
Konektivita WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz)
WiFi Direct
BT v4.1
USB 2.0
NFC
Senzory Akcelerometer, gyroskop
Rozmery 66,7 x 56,2 x 60 mm
Váha 153 g (vrátane batérie)
Batéria 1350 mAh Li-ion
* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobkov môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.
** Výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie a používania zariadenia.

Najnovšia kamera od spoločnosti Samsung umožňuje robiť 360° videá, ukladať ich do mobilných zariadení Samsung Galaxy a nahrávať ich na sociálne siete. Vlastný obsah možno použiť aj vo virtuálnej realite s Gear VR.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes predstavila 360° kameru Samsung Gear 360, ktorá umožňuje ľahko vytvárať, prezerať a zdieľať zážitky prostredníctvom videí a statických snímok. Keďže Gear 360 poskytuje nevšedný vizuálny zážitok, je určená pre cestovanie, slávnostné príležitosti a všetky ostatné činnosti medzi tým. Užívatelia sa tak môžu stať tvorcami vlastného obsahu virtuálnej reality, ktorý si užijú cez Gear VR.

Samsung opäť posúva hranice mobilných skúseností, ktoré sa už nezameriavajú len na samotné smartfóny. Čoskoro po minuloročnom uvedení Gear VR pokračuje predstavením Gear 360 v prekonávaní zabehnutých limitov v robení a sledovaní obsahu. Poskytuje totiž vizuálny zážitok, ktorý umožňuje zachytávanie a zdieľanie životných okamihov ešte ľahšie,“ povedal DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications Business, Samsung Electronics.

Kompaktný dizajn s vysokým výkonom pre každú aktivitu

Kamera Samsung Gear 360 je vybavená duálnymi objektívmi s efektom rybieho oka, pričom oba majú 15-megapixelové snímače. Užívateľom tak umožňujú zachytiť 360° videá vo vysokom rozlíšení (3840x1920) a zároveň podporujú 30-megapixelové statické snímky. Možno tiež zhotovovať 180° širokouhlé videá a obrázky s použitím iba jednej strany objektívu. Kamera Gear 360 je pripravená na ktorúkoľvek dennú dobu. Objektív Bright Lens F2.0 zachytáva snímky vo vysokom rozlíšení aj za zhoršených svetelných podmienok, v ktorých môžu používatelia vytvárať aj plne panoramatické videá.

Ľahký, kompaktný dizajn a guľatý tvar Samsung Gear 360 spĺňa podmienky na prenosnosť pri natáčaní na cestách i pri indoorových aktivitách. Vo výbave Gear 360 nechýba statív a je kompatibilný aj s širokým výberom doplnkov a stojanov na trhu.

Galaxy Experience

Samsung rozširuje aj ponuku hardvéru, softvéru a služieb. Vytvára tak zariadenia, ktoré zlepšujú spôsob pripojenia, zdieľania a užívania si života. Vďaka ničím nerušeným mobilným zážitkom posúva Samsung hranice súdobých technológií.

Ak sa Gear 360 synchronizuje so smartfónmi Samsung, môžu používatelia sledovať náhľad nahrávaného obsahu v reálnom čase. Kamera automaticky ponúkne natočený obsah používateľom na zobrazenie a uloženie v smartfóne alebo na zdieľanie priamo na sociálnych sieťach vrátane Google Street View. Skutočný 360° zážitok pri sledovaní vlastného obsahu si užívatelia vychutnajú s okuliarmi Samsung Gear VR. Všetky tieto funkcie budú dostupné prostredníctvom špecializovanej mobilnej aplikácie na stiahnutie z Galaxy Apps a Google Play. PC softvér potom ponúkne rozšírené možnosti úprav obsahu.

Samsung Gear 360 je kompatibilný s vybranými smartfónmi Samsung vrátane najnovších modelov Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.Samsung Gear 360 bude k dispozícii od druhého polroka 2016 vo vybraných krajinách.Pre viac informácií navštívte www.samsungmobilepress.com

Technické špecifikácie Samsung Gear 360

Kamera: Dva CMOS 15megapixelové snímače s efektom rybieho oka
Zobrazovací procesor:  DRIMe5s
Video: MP4 (H.265), Duálny objektív: 3840x1920 (30 fps)
Snímky: JPEG, Duálny objektív: 30 M (7776x3888)
Audio: Kodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+
Formát: MP3, M4A, AAC, OGG
Pamäť: karta microSD (až do 128 GB)
Funkcie: Displej
- 0,5” (72 x 32) PMOLED
Režimy snímania
- Video, Photo, Time Lapse Video, Looping Video
Režim kamery
- režim Duálny/Single objektív
Nastavenie kamery
- ostrosť, vyváženie bielej, HDR, EV, ISO limit, potlačenie šumu vetra
Certifikácia odolnosti proti prachu a vode IP53
Služby Samsung: Aplikácia Samsung Gear 360, PC S/W (Gear 360 Action Director)
Konektivita: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz)
WiFi Direct
BT v4.1
USB 2.0
NFC
Senzory: Akcelerometer, gyroskop
Rozmery: 66,7 x 56,2 x 60 mm
Váha : 153 g (vrátane batérie)
Batéria: 1350 mAh Li-ion

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobkov môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia.
** Výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie a používania zariadenia.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
marcus_labeo
2016-02-22 12:55:46
Je to PR text určený pre fotoportál, tak sa chlapci z PR mohli viac zamerať na fotografické vylepšenia. Pretože v tomto ohľade S7 je pomerne zaujímavá: 1/2,6" senzor s rozlíšením zníženým zo 16 na 12 MPX, a to s cieľom väčších pixelov: fotodiódy sú väčšie o 56%, čo sľubuje výrazné zlepšenie v rozhodujúcich parametroch.
Tiež zlepšenie svetelnosti objektívu z f1,9 na f1,7 stojí za pozornosť.
Mám Xperiu Z1, ktorá bola svojho času revolučná z hľadiska foťáku (1/2,3" senzor, f2 objektív Zeiss) a konkurencia (ale ani nástupnícke modely Z2/Z3/Z5) veľký posun nepriniesli. Fotoaparát S7 ale vyzerá fakt zaujímavo.
 
Gino
2016-02-22 13:33:48
Samsung si pravdepodobne patentoval Dual Pixel CMOS AF od Canonu, je dobré vidieť, že sa vo svete "dinosaurích" DSLR nájde technológia, ktorú dokáže Samsung komunikovať ako kľúčové vylepšenie svojej vlajkovej lode.
 
Gino
2016-02-22 13:40:33
edit: licencoval
 
smartin
2016-02-22 15:45:30
príspevok od: marcus_labeo
Je to PR text určený pre fotoportál, tak sa chlapci z PR mohli viac zamerať na fotografické vylepšenia. Pretože v tomto ohľade S7 je pomerne zaujímavá: 1/2,6" senzor s rozlíšením zníženým zo 16 na 12 MPX, a to s cieľom väčších pixelov: fotodiódy sú väčšie o 56%, čo sľubuje výrazné zlepšenie v rozhodujúcich parametroch.
Tiež zlepšenie svetelnosti objektívu z f1,9 na f1,7 stojí za pozornosť.
Mám Xperiu Z1, ktorá bola svojho času revolučná z hľadiska foťáku (1/2,3" senzor, f2 objektív Zeiss) a konkurencia (ale ani nástupnícke modely Z2/Z3/Z5) veľký posun nepriniesli. Fotoaparát S7 ale vyzerá fakt zaujímavo.
No mna by zaujimalo tiez zporovnanie Sony Xperia Z5 alebo X s 24MPix a F2 - fyzikalne by mal byt na tom svetelnejsie Samsung. Sony ma zase najlepsie snimace, takze zbytok mohli dohnat kvalitnou elektronikou.
Fakt dnes papierove parametre nemusia vela znamenat
 
Roman Point
2016-02-22 18:06:20
príspevok od: smartin
No mna by zaujimalo tiez zporovnanie Sony Xperia Z5 alebo X s 24MPix a F2 - fyzikalne by mal byt na tom svetelnejsie Samsung. Sony ma zase najlepsie snimace, takze zbytok mohli dohnat kvalitnou elektronikou.
Fakt dnes papierove parametre nemusia vela znamenat
Pokiaľ ja viem tak 16mpx snímač či už v Samsungu alebo LG G4 je od Sony takže predpokladám že tento je rovnako od Sony. Alebo využili skúsenosti z NX rady.
 
Roman Point
2016-02-22 19:28:16
príspevok od: smartin
No mna by zaujimalo tiez zporovnanie Sony Xperia Z5 alebo X s 24MPix a F2 - fyzikalne by mal byt na tom svetelnejsie Samsung. Sony ma zase najlepsie snimace, takze zbytok mohli dohnat kvalitnou elektronikou.
Fakt dnes papierove parametre nemusia vela znamenat
Myslím, že pokiaľ dobre zvládli spracovanie obrazu tak opäť vyhrá LG s novou G5kou.. 2x 8Mpx je podstatne lepšie než 1x16Mpx a tak isto lepšie než 1x12Mpx
 
smartin
2016-02-23 08:42:43
príspevok od: Roman Point
Pokiaľ ja viem tak 16mpx snímač či už v Samsungu alebo LG G4 je od Sony takže predpokladám že tento je rovnako od Sony. Alebo využili skúsenosti z NX rady.
Predpokladas zle Samsung ma vlastne snimace.
 
smartin
2016-02-23 08:43:02
príspevok od: Roman Point
Myslím, že pokiaľ dobre zvládli spracovanie obrazu tak opäť vyhrá LG s novou G5kou.. 2x 8Mpx je podstatne lepšie než 1x16Mpx a tak isto lepšie než 1x12Mpx
2x8 = 16
 
Roman Point
2016-02-23 10:19:52
príspevok od: smartin
2x8 = 16
Dve cocky a jeden snímač? To tam je potom Apsc že
Matematika ti ide ale fyzyka a konštruktívne hlavne to technické myslenie... dopln podľa ľubovôle
 
smartin
2016-02-23 18:27:39
príspevok od: Roman Point
Dve cocky a jeden snímač? To tam je potom Apsc že
Matematika ti ide ale fyzyka a konštruktívne hlavne to technické myslenie... dopln podľa ľubovôle
Neviem sice o com tocis, ale ocividne ani ty nie
 
Roman Point
2016-02-23 18:50:53
príspevok od: smartin
Neviem sice o com tocis, ale ocividne ani ty nie
2x 8 = 2x 8 keďže nejde obraz z dvoch optík na jeden snímač. Ak by išiel musel by tam byť minimálne 1" bsi snímač ale skôr apsc aby pokryl obraz z dvoch optík. Či myslíš že je v tomto telefóne nejaké vodovodné potrubie ktoré vedie svetlo z dvoch optík na jeden prťavý snímač?
Nemáš predstavivosť a ani asi nerozumieš technike. A podporil si to tým že "nevieš o čom točím"
 
smartin
2016-02-23 19:19:33
príspevok od: Roman Point
2x 8 = 2x 8 keďže nejde obraz z dvoch optík na jeden snímač. Ak by išiel musel by tam byť minimálne 1" bsi snímač ale skôr apsc aby pokryl obraz z dvoch optík. Či myslíš že je v tomto telefóne nejaké vodovodné potrubie ktoré vedie svetlo z dvoch optík na jeden prťavý snímač?
Nemáš predstavivosť a ani asi nerozumieš technike. A podporil si to tým že "nevieš o čom točím"
Aj ked bola ta moja rovnicka skor taka sranda, ty si sa toho chytil a hned si zacal mudrovat - tak podme pekne poporiadku: Zrejme tocis o LG G5 - tak si pozri specifikacie - je tam sice dva krat 8Mpix, ale kazdy na inej strane. Na zadnej strane je jeden 16Mpix a jeden 8Mpix snimac (samozrejme kazdy so samostatnou optikou). Kym 16Mpix za zorny uhol 78° je celkom dostatocne, tak 8Mpix na siroky uhol 135° nieje nic ohromujuce. Samozrejme nebude ziade scitavanie obrazovych signalov z dvoch snimacov pre zlepsenie vysledneho obrazu su to len obycajne dva fotaciky na jednej strane (priemerny a podpriemerny). Fotit sa s nimi bude podla vsetkeho samostatne, podobne ako ked mas jeden snimac s optikou v predu a druhy v zadu. Cize fotis bud jednym alebo druhym, akurat su oba na jednej strane - je tam este predna 8Mpix kamera, cize 2x8 + 16 - tak to uz sa da povazovat skor za plytvanie snimacmi a nie za nejaku technologicku vyhodu, ale tebe s tvojimi technickymi znalostami to bude isto dostacovat
 
smartin
2016-02-23 20:03:31
príspevok od: smartin
Aj ked bola ta moja rovnicka skor taka sranda, ty si sa toho chytil a hned si zacal mudrovat - tak podme pekne poporiadku: Zrejme tocis o LG G5 - tak si pozri specifikacie - je tam sice dva krat 8Mpix, ale kazdy na inej strane. Na zadnej strane je jeden 16Mpix a jeden 8Mpix snimac (samozrejme kazdy so samostatnou optikou). Kym 16Mpix za zorny uhol 78° je celkom dostatocne, tak 8Mpix na siroky uhol 135° nieje nic ohromujuce. Samozrejme nebude ziade scitavanie obrazovych signalov z dvoch snimacov pre zlepsenie vysledneho obrazu su to len obycajne dva fotaciky na jednej strane (priemerny a podpriemerny). Fotit sa s nimi bude podla vsetkeho samostatne, podobne ako ked mas jeden snimac s optikou v predu a druhy v zadu. Cize fotis bud jednym alebo druhym, akurat su oba na jednej strane - je tam este predna 8Mpix kamera, cize 2x8 + 16 - tak to uz sa da povazovat skor za plytvanie snimacmi a nie za nejaku technologicku vyhodu, ale tebe s tvojimi technickymi znalostami to bude isto dostacovat
Tym som nechcel ani nahodou povedat ze je tam 32Mpix APS-C snimac (ani s vodovodno-svetelnym potrubim )
 
Roman Point
2016-02-23 20:03:39
príspevok od: smartin
Aj ked bola ta moja rovnicka skor taka sranda, ty si sa toho chytil a hned si zacal mudrovat - tak podme pekne poporiadku: Zrejme tocis o LG G5 - tak si pozri specifikacie - je tam sice dva krat 8Mpix, ale kazdy na inej strane. Na zadnej strane je jeden 16Mpix a jeden 8Mpix snimac (samozrejme kazdy so samostatnou optikou). Kym 16Mpix za zorny uhol 78° je celkom dostatocne, tak 8Mpix na siroky uhol 135° nieje nic ohromujuce. Samozrejme nebude ziade scitavanie obrazovych signalov z dvoch snimacov pre zlepsenie vysledneho obrazu su to len obycajne dva fotaciky na jednej strane (priemerny a podpriemerny). Fotit sa s nimi bude podla vsetkeho samostatne, podobne ako ked mas jeden snimac s optikou v predu a druhy v zadu. Cize fotis bud jednym alebo druhym, akurat su oba na jednej strane - je tam este predna 8Mpix kamera, cize 2x8 + 16 - tak to uz sa da povazovat skor za plytvanie snimacmi a nie za nejaku technologicku vyhodu, ale tebe s tvojimi technickymi znalostami to bude isto dostacovat
Priemerný a podpriemerný? ten tvoj ťamťung to schovalo výstupom už v jpg nie ešte v rawe G4ka nebola podľa EISA vyhlásená za fotomobil roka len preto aby ta to nasralo.
Veľa krát sa mi stalo že mi chýbalo širšie ohnisko takže uhlo 135° bude úplná paráda. A je to jo sakra ohromujúce. Neviem o žiadnom mobile ktorý by mal fotoaparát s tak širokým záberom. A môžeš mi veriť že opäť výhra ocenenie fotomobil roka pre jeho obrazový výstup. Potom ta už snáď roztrhne od zlosti a ja budem mať pokoj
 
smartin
2016-02-23 20:07:25
príspevok od: Roman Point
Priemerný a podpriemerný? ten tvoj ťamťung to schovalo výstupom už v jpg nie ešte v rawe G4ka nebola podľa EISA vyhlásená za fotomobil roka len preto aby ta to nasralo.
Veľa krát sa mi stalo že mi chýbalo širšie ohnisko takže uhlo 135° bude úplná paráda. A je to jo sakra ohromujúce. Neviem o žiadnom mobile ktorý by mal fotoaparát s tak širokým záberom. A môžeš mi veriť že opäť výhra ocenenie fotomobil roka pre jeho obrazový výstup. Potom ta už snáď roztrhne od zlosti a ja budem mať pokoj
Ok, tak ty si kludne fot mobilom, mna to nenaserie ja fotim plnoformatovou zrkadlovkou
 
Roman Point
2016-02-23 20:13:14
príspevok od: smartin
Ok, tak ty si kludne fot mobilom, mna to nenaserie ja fotim plnoformatovou zrkadlovkou
Ja nemám toľko peňazí aby som mohol mať plnokrvnú zrkadlovku.. Tak dobrý mobil poteší.
Táto foto je jpg výstup z G4ky takže mi netreba ani objektívy kupovať ani nič. A stačí mi to.
 
Lukáš Fendek
2016-02-28 23:05:12
No par sa mi ich vala na stole
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované