Hore

Samsung predstavil niekoľko noviniek

Samsung predstavil revolučný skladací smartfón Galaxy Fold, telefóny z radu Galaxy S10  a predstavuje aj nové nositeľné zariadenia.

Samsung zdvíha so smartfónom Galaxy S10 latku o ďalší stupeň vyššie: väčší displej, viac fotoaparátov aj možností

Funkcie ponúkané novým smartfónom sú oslavou 10 rokov inovácií prinášaných smartfónmi Galaxy.

Spoločnosť Samsung Electronics oslavuje desať rokov od uvedenia prvého telefónu Galaxy S do predaja a predstavuje nový rad prémiových smartfónov: Galaxy S10. Nový rad Galaxy S10 skladajúci sa z celkovo troch jedinečných zariadení bol navrhnutý s ohľadom na špecifické potreby dnešného trhu so smartfónmi, a umožňuje spotrebiteľom robiť viac vecí, ktoré sú pre nich dôležité. Každé z týchto zariadení ponúka novú generáciu zážitkov v kategóriách, ktoré sú pre spotrebiteľov najdôležitejšie: revolučné inovácie týkajúce sa displeja, fotoaparátu a výkonu. Všetky smartfóny Galaxy S10 bude možné predobjednávať od 20. februára do 7. marca. K predobjednávkam smartfónov Galaxy S10 a S10+ zákazník dostane ako darček slúchadlá Galaxy Buds v hodnote 149 Eur.

Produkt

Farby

Odporúčaná  maloobchodná cena

Dostupnosť

Galaxy S10+ 1 TB

Ceramic čierna

1 599 €

8. marca

Galaxy S10+ 512 GB

Ceramic čierna

1 249 €

8. marca

Galaxy S10+ 128 GB

čierna, biela, zelená

999 €

8. marca

Galaxy S10 512 GB

čierna, biela, zelená

1149€

8. marca

Galaxy S10 128 GB

čierna, biela, zelená

899 €

8. marca

Galaxy S10e 128 GB

čierna, biela, zelená, žltá

749 €

8. marca


Galaxy S10 je vyústením desiatich rokov inovácií. Bol navrhnutý pre tých, ktorí chcú prémiový smartfón s vysokým výkonom, a vytvára priestor pre novú generáciu mobilných zážitkov. Galaxy S10+ poteší najmä spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len s takým zariadením, ktoré je doslova naplnené funkciami, pretože posúva na novú úroveň prakticky všetky parametre – počínajúc displejom, cez fotoaparát až po výkon. Galaxy S10e bol vytvorený pre tých, ktorí chcú získať všetky nevyhnutné atribúty prémiového smartfónu v kompaktnom prístroji s plochým displejom. Rad Galaxy S10 prichádza s úplne novým Dynamic AMOLED displejom, fotoaparátom novej generácie a inteligentne riadeným výkonom. Ponúka spotrebiteľom viac možností voľby a nastavuje v oblasti smartfónov nový štandard.

„Od svojho uvedenia na trh pred desiatimi rokmi sa rad Galaxy S stala synonymom špičkových inovácií – ponúka spotrebiteľom neuveriteľné zážitky a dáva im možnosť nájsť si zariadenie, ktoré je pre nich tým pravým,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy S10 stavia na neuveriteľnom dedičstve a prichádza s revolučnými inováciami, ktoré sa týkajú displeja, fotoaparátov a výkonu. Každý z trojice nových prémiových smartfónov je určený pre konkrétny typ spotrebiteľa, a Samsung tak zúročuje celých desať rokov, keď už stojí na špici odboru, a uvádza nás do novej éry technológií pre smartfóny.“

Dynamic AMOLED displej: pohlcujúci Infiniti-O displej s ultrazvukým snímačom odtlačkov prstov

Rad Galaxy S10 je vybavený doposiaľ najlepším displejom značky Samsung – celosvetovo prvým Dynamic AMOLED displejom. Displej prvého smartfónu s certifikáciou HDR10+ dokáže zobraziť digitálny obraz v živých farbách s dynamickým mapovaním tónov, takže uvidíte viac farebných odtieňov, ktoré zaručia jasný, realistický obraz. Dynamic AMOLED displej smartfónu Galaxy S10 získal taktiež certifikáciu VDE, ktorá potvrdzuje žiarivo jasné podanie farieb [1] a dosahuje najvyšší kontrastný pomer, aký je na mobilnom zariadení k dispozícii, čo umožňuje zobraziť ešte hlbšiu čiernu a ešte jasnejšiu bielu.[2]

Spoločnosť DisplayMate potvrdila, že celosvetovo najpresnejšie farebné podanie, aké bolo kedy mobilné zariadenie schopné ponúknuť, si vychutnáte [3] aj na priamom slnečnom svetle. Dynamic AMOLED displej navyše vďaka technológii Eye Comfort, ktorá získala certifikáciu TÜV Rheinland, dokáže obmedziť množstvo modrého svetla [4] bez toho, aby tým bola ovplyvnená kvalita obrazu alebo bez toho, aby bolo nutné používať filter.

Vďaka revolučnému konštrukčnému riešeniu bolo možné do otvoru v displeji Infinity-O smartfónu Galaxy S10 zabudovať celý rad senzorov a fotoaparát, takže máte k dispozícii maximum zobrazovacieho priestoru bez akýchkoľvek rušivých prvkov.

Dynamic AMOLED displej smartfónu Galaxy S10 obsahuje taktiež vôbec prvý vstavaný ultrazvukový snímač odtlačkov prstov [5],  ktorý dokáže naskenovať 3D reliéf na brušku vášho prstu – teda nielen  zosnímať jeho 2D snímku – čo zlepšuje odolnosť proti pokusom podvrhnúť váš odtlačok prsta. Táto biometrická autentizácia novej generácie získala ako celosvetovo prvá certifikáciu od združenia FIDO pre biometrické komponenty a zaručuje vášmu zariadeniu bezpečnosť na úrovni trezoru, ktorý udrží vaše súkromie v bezpečí.

Fotoaparát profesionálnej kvality

Smartfón Galaxy S10 stavia na prvenstvách fotoaparátov v smartfónoch Samsung, ktoré prišli ako prvé s objektívmi s duálnymi pixelmi a variabilnou clonou, a predstavuje novú technológiu fotoaparátov a pokročilú inteligenciu, ktorá umožňuje jednoducho urobiť dychberúce fotografie a videá:

 • Ultraširokouhlý objektív: Ako prvý zástupca radu S ponúka smartfón Galaxy S10 ultraširokouhlý objektív s uhlom záberu 123 stupňov, čo zodpovedá zornému uhlu ľudského oka, takže je schopný zachytiť všetko, čo vidíte. Tento objektív je ideálny pre tvorbu pôsobivých snímok krajiny, širokých panorám, a dokonca ho využijete, keď budete chcieť zmestiť celú širšiu rodinu na jednu fotografiu. Ultraširokouhlý objektív vám zaručí, že za každých okolností zachytíte celú scénu.
 • Superstabilné videonahrávky vo vysokej kvalite: Galaxy S10 umožňuje vďaka technológii digitálnej stabilizácie robiť superstabilné videonahrávky. Či už sa oddávate tancu uprostred skvelého koncertu, alebo sa pokúšate zachytiť každý detail hrboľatej cesty na bicykli, funkcia Super Steady vám umožní zachytiť každý okamih. Na predný a zadný fotoaparát je možné nahrávať v kvalite až UHD a ako u vôbec prvého mobilného zariadenia vám zadný fotoaparát dáva možnosť natáčať v HDR10+. [6]
 • Fotoaparát s podporou umelej inteligencie: Pri smartfóne Galaxy S10 dosahujú inteligentné funkcie väčšiu presnosť vďaka procesoru pre neurónové siete (NPU), takže môžete získať snímky profesionálnej kvality, ktoré stoja za zdieľanie bez toho, aby ste museli manuálne upravovať pokročilé nastavenie fotoaparátu. Funkcia pre optimalizáciu scény teraz vďaka podpore NPU dokáže rozpoznať a presnejšie spracovať omnoho väčší počet scén. Vďaka funkcii Shot Suggestion navyše poskytuje Galaxy S10 automatické odporúčanie, ktoré sa týka kompozície záberu, takže urobíte kvalitnejšie zábery než kedykoľvek predtým.

Inteligentné funkcie pre zvýšenie výkonu vám pomôžu dostať z vášho smartfónu maximum

Galaxy S10 bol vytvorený s použitím špičkového hardvéru a softvéru vyvinutého na základe strojového učenia, ktoré odvedú väčšinu driny za vás bez toho, aby ste sa museli s čímkoľvek namáhať. Vďaka úplne novej podpore technológie bezdrôtové zdieľanie energie s inými zariadeniami, výkonovým zlepšením založeným na umelej inteligencii a inteligentnej Wi-Fi 6 je Galaxy S10 skrz naskrz doposiaľ najinteligentnejším zariadením značky Samsung.

 • Bezdrôtové zdieľanie energie: Spoločnosť Samsung predstavuje pri smartfóne Galaxy S10 technológiu bezdrôtového zdieľania energie Wireless PowerShare, ktorá umožňuje jednoducho nabiť každé zariadenie s certifikáciou Qi. Ako prvé zariadenie vo svojom odbore bude smartfón Galaxy S10 schopný použiť Wireless PowerShare taktiež na nabíjanie kompatibilných nositeľných zariadení. Okrem toho je Galaxy S10 schopný po pripojení k bežnej nabíjačke nabíjať sám seba a súčasne prostredníctvom technológie Wireless PowerShare [7] aj ďalšie zariadenie, takže až sa vyberiete na cesty, budete môcť nechať druhú nabíjačku doma.
 • Inteligentný výkon: Nový softvér založený na umelej inteligencii v smartfóne Galaxy S10 automaticky optimalizuje využitie batérie, CPU, RAM, a dokonca aj teplotu zariadenia podľa spôsobu, akým ho používate, a postupom času sa učí a zlepšuje. Galaxy S10 maximálne využíva schopnosti umelej inteligencie a učí sa taktiež na základe toho, ako prístroj používate, aby mohol rýchlejšie spúšťať najčastejšie používané aplikácie.
 • Inteligentná Wi-Fi: Galaxy S10 disponuje inteligentnou Wi-Fi, ktorá umožňuje neprerušované a bezpečné pripojenie bezproblémovým prepínaním medzi Wi-Fi a LTE a upozorňovaním na potenciálne rizikové Wi-Fi pripojenia. Galaxy S10 podporuje taktiež nový štandard Wi-Fi 6, ktorý po pripojení ku kompatibilnému routeru umožňuje lepší výkon Wi-Fi.
 • Bixby Routines: Inteligentný asistent Bixby v smartfóne Galaxy S10 automatizuje vaše každodenné úkony a ponúka personalizované odporúčania, ktoré vám zjednodušia život. Vďaka prednastaveným a personalizovaným rutinám ako Driving (jazda) a Before Bed (pred spaním), ktoré sú prispôsobené vašim zvyklostiam, vám Galaxy S10 zjednodušuje život tým, že automaticky znižuje počet dotykov a krokov, ktoré musíte na smartfóne v priebehu dňa urobiť. [8]

To najlepšie sa stáva štandardom: základný a nadštandardný ekosystém Galaxy

Galaxy S10 ponúka všetko, čo od radu Galaxy S očakávate, a ešte niečo navyše – vrátane rýchleho bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0, odolnosti voči vode a prachu s krytím IP68 [9], procesoru novej generácie a služieb spoločnosti Samsung ako Bixby, Samsung Health a Samsung DeX. Získate najväčšiu úložnú kapacitu, aká je v ktoromkoľvek zariadení Galaxy k dispozícii, a to 1 TB interného úložiska [10] s možnosťou jeho rozšírenia až na 1,5 TB prostredníctvom karty MicroSD s kapacitou 512 GB. [11]

 • Rýchlosť: Galaxy S10 vám umožní prístup k Wi-Fi 6 [12], ktorá vám v porovnaní s ostatnými užívateľmi poskytne prioritizovaný a štyrikrát rýchlejší prístup [13] v preplnených oblastiach, ako sú napr. letiská. Taktiež si budete môcť vychutnať superrýchle pripojenie k sieti LTE pre sťahovanie a prezeranie internetových stránok, vôbec po prvýkrát rýchlosťou až 2,0 Gb/s [14].
 • Hranie hier: Galaxy S10 je navrhnutý pre čo najlepší herný zážitok, a obsahuje teda softvér pre optimalizáciu herného výkonu s využitím umelej inteligencie a špičkový hardvér vrátane priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý je najnovšie rozšírený o herný režim a chladiaci systému s výparníkovou komorou. Galaxy S10 je taktiež prvé mobilné zariadenie optimalizované pre hry vytvorené na platforme Unity.
 • Zabezpečenie: Galaxy S10 je vybavený bezpečnostnou platformou Samsung Knox, úložiskom zabezpečeným na hardvérovej úrovni, v ktorom sú bezpečne uložené všetky vaše súkromné kľúče a dáta.

Dostupnosť a predobjednávka smartfónov Galaxy S10

Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v bielom, čiernom, zelenom a žltom prevedení. [15] Galaxy S10+ bude taktiež k dispozícii v úplne novom keramickom prevedení farby: Ceramic čierna. [16]


Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10e

Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v kamenných a internetových obchodoch na vybraných trhoch od 8. marca 2019. Ceny začínajú od 899 Eur za Galaxy S10, 999 Eur za Galaxy S10+ a 749 Eur za Galaxy S10e. Prijímanie predobjednávok smartfónov Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e začne 20. februára 2019. Pre obdobie predobjednávok (20. 2. až 7. 3.) ponúka Samsung k modelom Galaxy S10 alebo S10+ možnosť získať zdarma bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds (v hodnote 149 Eur). Viac informácií o akcii sa dozviete na www.samsung.sk/predobjednavky.

Vymeňte starý za nový!

Znížte si cenu nového Samsung Galaxy S10 odpredajom vášho starého zariadenia. Viac informácií nájdete na www.novysamsung.sk.

Prémiový servis MojeGalaxy

Pre majiteľov nových smartfónov Galaxy S10 bude k dispozícii aj služba MojeGalaxy. Ta poskytuje možnosť spojiť sa s operátorom, ktorý poskytne informácie o nastavení smartfónu, návode na používanie či reklamácii. Telefónne číslo 0800 66 53 77 je k dispozícii od pondelka do soboty od 8:00 - 20:00 a v nedeľu od 8:00 - 18:00 hod. Služba ďalej slúži aj v prípade poruchy, kedy je možné si zaistiť osobné vyzdvihnutie smartfónu na zadanej adrese. Prostredníctvom infolinky si zákazník dohodne čas a miesto vyzdvihnutia. Po dobu opravy bude mať zákazník zapožičaný náhradný smartfón rovnakého typu.

Veľkou výhodou MojeGalaxy sú aj opravy na počkanie pri osobnej návšteve servisu. V prípade, že to umožňuje charakter poruchy a servis má náhradný diel, tak celá oprava bude trvať menej než hodinu. Táto služba funguje v Bratislave (Samsung Plaza, Avion Shopping park) a Žiline (Zákaznícke centrum Samsung Plaza Žilina, Pribinova).

Všetky služby v rámci MojeGalaxy sú pre zákazníkov k dispozícii platené aj mimo záručnú dobu a najnovšie je tomu tak aj pre firemných zákazníkov. Ďalšie informácie o službe MojeGalaxy sú k dispozícii na samsung.com/sk/mojegalaxy/.

Ďalšie informácie o smartfóne Galaxy S10 získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy nebo samsung.com/galaxy

Špecifikácia produktov radu Galaxy S10

Galaxy S10

Galaxy S10+

Galaxy S10e

Displej

6,1-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (550 ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

* Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho ale v nastavení zmeniť na Quad HD+ (WQHD+).

6,4-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (522ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

* Východiskové rozlíšenie je Full HD+; je možné ho ale v nastavení zmeniť na Quad HD+ (WQHD+).

5,8-palcový plochý dynamický AMOLED s rozlíšením Full HD+, 19:9, (438ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 91,6 %

* Rozmer displeja je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia k zaobleniu rohov; skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát menšia.

Fotoaparát

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
- teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5x/2x optický zoom, až 10x digitálny zoom

Predný:
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
- teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5×/2× optický zoom, až 10× digitálny zoom

Predný: Duálny fotoaparát
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)
- hĺbka RGB: 8 Mpx FF, f/2,2 (90°)

Zadný: Duálny fotoaparát s OIS
- širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
- ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
- 0,5× optický zoom, až 8× digitálny zoom

Predný:
- Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)

Telo

70,4 × 149,9 × 7,8 mm, 157 g

74,1 × 157,6 × 7,8 mm, 175 g (keramické: 198 g)

69,9 x 142,2 x 7,9 mm, 150 g

Aplikačný procesor

8nm 64-bitový osemjadrový procesor (max. 2,7 GHz + 2,3 GHz + 1,9 GHz)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Pamäť

8 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

8 GB/12 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB/1 TB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

6 GB (LPDDR4X), 128 GB
+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
* Veľkosť užívateľskej pamäti je menší než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

SIM karta

Duálny (hybridný): jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM alebo MicroSD (až 512 GB)

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
* Karta MicroSD sa predáva samostatne.

Batéria [17]

3 400 mAh (typická)

4 100 mAh (typická)

3 100 mAh (typická)

Rýchle nabíjanie káblom a bezdrôtovo

Vyššia rýchlosť nabíjania pomocou bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0.

Bezdrôtové zdieľanie energie [18]


* Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC
* Bezdrôtové nabíjaní kompatibilné so štandardmi WPC a PMA
* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.

OS

Android 9.0 (Pie)

Siete

Vylepšená 4x4 MIMO, až 7CA, LAA, LTE kat. 20
- sťahovanie 2,0 Gb/s, odosielanie 150 Mb/s

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

- sťahovanie 1,2 Gb/s / odosielanie 1,2 Gb/s

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB typ C, NFC, navigácia (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

*Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.

Platby

NFC, MST

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Senzory

Akcelerometer, barometer, ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor tepu, senzor blízkosti, svetelný snímač RGB

Akcelerometer, barometer, kapacitná čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor priblíženia, svetelný senzor RGB

Overovanie

Typ uzamknutia: Gesto, vzor, PIN kód, heslo
Biometrické typy uzamknutia: Odtlačky prstov, tvár

Audio

Stereofónne reproduktory vyladené spoločnosťou AKG

Priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos (vrátane Dolby Digital, Dolby Digital Plus)


Podporované zvukové formáty:

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosť a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.


[1] Podľa hodnotenia DisplayMate dosahuje displej maximálny jas až 1 200 nitov.
[2] Displej smartfónov Galaxy S10e, S10 a S10+ získal certifikáciu nemeckého inštitútu VDE, ktorý potvrdzuje pokrytie 100 % mobilného farebného priestoru a dosiahnutie kontrastného pomeru 2 000 000 : 1.
[3] Podľa hodnotenia DisplayMate dosahuje displej farebnú presnosť 0,4 JNCD pri farebnom gamute DCI-P3.
[4] TÜV Rheinland, celosvetovo uznávaný certifikačný inštitút, udelil displejom smartfónov Galaxy S10, S10+ a S10e certifikáciu Eye Comfort, ktorá potvrdzuje schopnosť displeja výrazne obmedziť škodlivé účinky modrého svetla. Príslušný certifikát je k dispozícii na stránkach www.tuv.com pod ID 1419064785.
[5] K dispozícii pri smartfónoch Galaxy S10 a S10+. Pri smartfóne Galaxy S10e je čítačka odtlačkov prstov umiestnená na vypínači.
[6] Kvalita záznamu urobeného technológiou HDR10+ sa môže líšiť v závislosti na platforme použitej na zdieľanie záznamu a na prostredí, v ktorom je záznam prehrávaný; farebné podanie v HDR10+ je k dispozícii len na podporovaných zariadeniach a platformách.
[7] Pokiaľ nabíjate dve zariadenia súčasne, nemusí byť pri smartfóne Galaxy S10e, S10 a S10+ k dispozícii funkcia Fast Wireless Charging 2.0 pre rýchle bezdrôtové nabíjanie.
[8] Rutina Driving je k dispozícia len u automobilov vybavených technológiou Bluetooth.
[9] Odolnosť voči vode do hĺbky 1,5 m na dobu až 30 min. Opláchnite nečistoty/osušte. Neodporúča sa používať na pláži alebo v bazéne.
[10] Dodatočné úložisko až 512 GB prostredníctvom externej pamäťovej karty MicroSD pre dosiahnutie maximálnej úložnej kapacity 1,5 TB, ktorá je k dispozícii len pri smartfóne Galaxy S10+.
[11] Karta MicroSD sa predáva samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a výrobcu.
[12] Rýchlejší než predchádzajúce protokoly Wi-Fi. V závislosti od krajiny alebo oblasti, v ktorej žijete, nemusí byť podpora WI-FI 6 k dispozícii.
[13] Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.
[14] Môže sa líšiť podľa krajiny a operátora.
[15] Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií sa môže líšiť v závislosti od regiónu, popr. mobilnom operátorovi.
[16] Keramická verzia je k dispozícii len pri modeloch Galaxy S10+ s kapacitou 8 GB/512 GB a 12 GB/1 TB.
[17] Typická hodnota potvrdená testami v podmienkach nezávislého laboratória. Menovitá (minimálna) kapacita je nižšia. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na parametroch používaných sietí, spôsobu používania a ďalších faktoroch. Ďalšie informácie získate na adrese www.samsung.com.
[18] Technológiu Wireless PowerShare podporujú len smartfóny Samsung alebo smartfóny iných značiek s bezdrôtovým nabíjaním WPC Qi, ako sú Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a nositeľné zariadenia, ako sú Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch (46/42 mm) a Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných značiek. V závislosti od sieťového prostredia môže mať použitie tejto technológie vplyv na príjem telefónnych hovorov alebo na používanie dátových služieb.

Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení: Galaxy Fold

Prvý dynamický displej AMOLED Infinity Flex na svete, nekonečné možnosti multitaskingu a náš doposiaľ najflexibilnejší fotoaparát – to všetko v jednom revolučnom zariadení.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila s napätím očakávaný Galaxy Fold, nové skladacie zariadenie, ktoré vytvára úplne novú mobilnú kategóriu. Galaxy Fold je vybavený vôbec prvým 7,3-palcovým displejom Infinity Flex na svete, ktorý umožňuje zložiť prístroj do kompaktných rozmerov s displejom na vnútornej strane. Galaxy Fold, ktorého vývoj trval roky, ponúka nové a výkonné možnosti multitaskingu, sledovanie videí, hranie hier a omnoho viac, a uvádza tak do života nové zážitky a možnosti. O dostupnosti zariadenia Galaxy Fold na Slovensku a jeho lokálnej cene zatiaľ nebolo rozhodnuté.

„Samsung dnes píše novú kapitolu v histórii mobilných inovácií a mení, čo sa pri smartfónoch doposiaľ považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcom úplne novej kategórie mobilných zariadení, ktorá vďaka displeju Infinity Flex otvára cestu doposiaľ nevídaným možnostiam,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold sme vytvorili pre tých, ktorí chcú zažiť, aké možnosti dokáže ponúknuť prémiové skladacie zariadenie, a ktorí chcú prekročiť obmedzenie bežných smartfónov.“

Smartfón. Tablet. Zložený v jedno.

Galaxy Fold je zariadenie, ktoré tvorí samostatnú kategóriu. Ponúka totiž užívateľom nový druh mobilnej skúsenosti, pretože im umožňuje robiť veci, aké by s bežným telefónom neboli možné. Užívatelia teraz dostávajú do ruky to najlepšie z oboch svetov – kompaktné zariadenie, ktoré je možné rozložením premeniť na smartfón s doposiaľ najväčším displejom, aký telefón Samsung kedy ponúkol. Galaxy Fold je výsledkom viac než osemročného vývoja, ktorý nasledoval po predstavení prvého prototypu ohybného displeja spoločnosti Samsung v roku 2011, a spájajú sa v ňom inovácie zamerané na použité materiály, konštrukčné riešenie a technológiu displeja.

 • Nové materiály displeja: Vnútorný displej nie je len ohybný. Je možné ho úplne ohnúť. Ohnutie je intuitívnejší pohyb, ale je omnoho zložitejšie takúto inováciu zrealizovať. Samsung vynašiel novú polymérovú vrstvu a vytvoril displej, ktorý je približne o polovicu tenší než bežný displej smartfónu. Vďaka novému materiálu je Galaxy Fold ohybný a odolný, takže vydrží.
 • Nový mechanizmus pántov: Galaxy Fold sa otvára hladko a prirodzene ako kniha a zavrieť je ho možné do úplne plochej a kompaktnej podoby, čo potvrdí uspokojivé zacvaknutie. Aby bolo možné niečo takéto dosiahnuť, vyvinul Samsung sofistikovaný pántový mechanizmus s do seba zapadajúcimi ozubenými kolieskami. Celý mechanizmus je umiestnený v skrytom puzdre, čo zaručuje ničím nerušený a elegantný vzhľad.
 • Nové dizajnové prvky: Či už sa zameriate na displej prístroja alebo na jeho kryt, Samsung neponechal u žiadneho prvku, ktorý je vystavený pohľadu či dotyku, kameň na kameni. Čítačka odtlačkov prstov je umiestená na strane, kde sa o prístroj prirodzene opiera palec, čo umožňuje jednoduché odomknutie prístroja. Dve batérie a ďalšie súčasti prístroja sú v tele zariadenia rozmiestené rovnomerne, takže Galaxy Fold je pri držaní v ruke vyváženejší. Farby s jedinečnou povrchovou úpravou – Space Silver (vesmírna strieborná), Cosmos Black (kozmická čierna), Martian Green (marťanská zelená) a Astro Blue (hviezdna modrá) – a rytím zdobený pánt s logom Samsung dotvárajú elegantný vzhľad aj povrchovú úpravu.

Úplne nová skúsenosť

Keď sme Galaxy Fold vytvárali, mysleli sme predovšetkým na užívateľov smartfónov – našou snahou bolo ponúknuť im väčšie a lepšie rozmery, ktoré umocnia ich užívateľské skúsenosti. Galaxy Fold sa dokáže premieňať a ponúknuť vám taký displej, aký v daný okamih potrebujete. Jednoducho ho vylovte z vrecka, keď chcete jednou rukou vybaviť telefonát, napísať správu či ho použiť na ďalšie veci, a roztvorte ho pre multitasking bez hraníc a pre sledovanie obsahu vo vyššej kvalite na našom najväčšom mobilnom displeji, ktorý je ideálny pre prezentácie, čítanie digitálnych časopisov, sledovanie filmov, či rozšírenú realitu.

Jedinečné užívateľské rozhranie vytvorené špeciálne pre Galaxy Fold ponúka nové spôsoby, ako z vášho smartfónu dostať úplné maximum:

 • Niekoľko aktívnych okien: S Galaxy Fold, ktorý je navrhnutý pre maximálny multitasking, sú možnosti prakticky nekonečné. Na hlavnom displeji môžete otvoriť súčasne až tri aktívne aplikácie, aby ste mohli surfovať, písať, pracovať, sledovať alebo zdieľať.
 • Kontinuita aplikácií: Intuitívne a prirodzene prechádzajte medzi vnútorným a hlavným displejom. Po zavretí a opätovnom otvorení Galaxy Fold sa aplikácie automaticky zobrazia v stave, v akom ste ich opustili. Keď potrebujete urobiť snímku, robiť rozsiahlejšie úpravy alebo si podrobnejšie prechádzať príspevky, rozložte displej a získate veľký displej s väčším priestorom.


Spoločnosť Samsung spolupracovala so spoločnosťou Google a s komunitou vývojárov aplikácií pre Android, aby aplikácie a služby mohli byť k dispozícii aj v užívateľskom prostredí Galaxy Fold.

Špičkový výkon v skladacom prevedení

Galaxy Fold je navrhnutý pre najnáročnejšie a najintenzívnejšie použitie, či už je to práca, hranie alebo zdieľanie, teda činnosti, ktoré vyžadujú vysoký výkon. Galaxy Fold je vybavený výkonným hardvérom, ktorý tieto úlohy bez problémov zvládne.

 • Robte toho viac naraz: Aby všetko bežalo hladko aj pri súčasnom spustení troch aplikácií, vybavila spoločnosť Samsung telefón Galaxy Fold vysoko výkonným čipovým balíkom AP novej generácie a 12 GB RAM s výkonom blížiacim sa osobným počítačom. Sofistikovaný systém s dvoma batériami bol špeciálne navrhnutý tak, aby s vami dokázal držať krok. Galaxy Fold je taktiež po pripojení k bežnej nabíjačke schopný nabíjať súčasne sám seba a prostredníctvom technológie Wireless PowerShare taktiež druhé zariadenie, takže ďalšiu nabíjačku môžete nechať doma.
 • Prvotriedny multimediálny zážitok: Galaxy Fold je určený pre zábavu. Vďaka podmanivému obrazu na dynamickom displeji AMOLED a krištáľovo čistému a jasnému zvuku od AKG so stereoreproduktormi ožívajú obľúbené filmy a hry v bohatej palete zvukov a farieb.
 • Náš doposiaľ najvšestrannejší fotoaparát: Nezáleží na tom, ako prístroj držíte alebo zložíte, fotoaparát bude vždy pripravený zachytiť aktuálnu scénu, takže nikdy o nič zaujímavé neprídete. Vďaka šiestim objektívom – trom vzadu, dvom na vnútornej strane a jednému na vonkajšej – je sústava fotoaparátov Galaxy Fold mimoriadne flexibilná. Galaxy Fold prináša novú úroveň multitaskingu, ktorá vám napr. v priebehu videohovoru umožní používať ďalšie aplikácie.

S Galaxy Fold môžete robiť všetko

Galaxy Fold je viac než len mobilné zariadenie. Je to vstupná brána do celej galaxie pripojených zariadení a služieb, ktoré spoločnosť Samsung vyvíja rad rokov, aby spotrebiteľom umožnila robiť to, čo predtým nemohli. Pre ešte vyššiu produktivitu blížiacu sa práci na stolnom počítači môžete telefón spárovať s dokovacou stanicou Samsung DeX [1]. Hlasový asistent Bixby je podporovaný novými funkciami osobnej inteligencie, ako sú Bixby Routines, ktoré dokážu predvídať vaše potreby, zatiaľ čo Samsung Knox ochráni vaše dáta a informácie. Či už používate telefón na nákupy alebo na správu činností týkajúcich sa zdravia a životnej pohody, ekosystém zariadení Galaxy je vám k dispozícii, kedykoľvek sa venujete veciam, ktoré vás bavia.

Ďalšie informácie o Galaxy Fold získate na internetových stránkach samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo samsung.com/galaxy.

Špecifikácie výrobku Galaxy Fold

Špecifikácie výrobku Galaxy Fold

Galaxy Fold

Displej

Hlavný displej: 7,3” QXGA+ dynamický AMOLED (4,2:3)

Vonkajší displej: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9)

* Rozmer displeja je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia na zaoblenie rohov

Fotoaparát

Vonkajší fotoaparát

10 Mpx, selfie fotoaparát, f/2,2

Zadný trojitý fotoaparát

16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, f/2,2

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, Dual Pixel AF, OIS, f/1,5 / f/2,4

12 Mpx teleobjektív, PDAF, OIS, f/2,4, 2x optický zoom

Predný duálny fotoaparát

10 Mpx širokouhlý selfie fotoaparát,  f/2,2

8 Mpx RGB hĺbkový objektív, f/1,9

Aplikačný procesor

7nm 64bitový osemjadrový procesor

Pamäť

12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)

* Veľkosť užívateľskej pamäti je menšia než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

* Bez slotu MicroSD

Batéria

4 380 mAh (typická)*

Rýchle nabíjanie káblom aj bezdrôtovo

Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

* 4 380 mAh (typická) sa vzťahuje k typickej hodnote kapacity batérie testovanej v podmienkach nezávislého laboratória. Typická hodnota je odhadovaná priemerná hodnota s ohľadom na odchýlku v kapacite batérie pri vzorkách batérií. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 275 mAh. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na parametroch používaných sietí, spôsobe používania a ďalších faktoroch.

___________________________________________________________________________________

[1] Príslušenstvo Samsung DeX sa predáva samostatne.

Samsung predstavuje tri nové nositeľné zariadenia pre vyvážený a prepojený život

Sortiment nositeľného príslušenstva Galaxy sa rozširuje o hodinky Galaxy Watch Active, náramky Galaxy Fit a slúchadlá Galaxy Buds – elegantné, moderné zariadenia, ktoré zjednodušujú správu aktivít pre rozvoj telesnej a duševnej kondície a pohody.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila svoje nové prírastky v sortimente nositeľného príslušenstva Galaxy: Galaxy Watch Active, Galaxy Fit/Galaxy Fit e a Galaxy Buds. Smart hodinky, náramky na sledovanie fyzickej aktivity a bezdrôtové slúchadlá pre fanúšikov rôznych životných štýlov. Tieto nositeľné zariadenia Samsung robia dosahovanie cieľov týkajúcich sa telesnej a duševnej pohody príjemnejším, štýlovejším a zábavnejším zážitkom pre každého, kto hľadá životnú rovnováhu alebo väčšiu motiváciu.

Produkt

Farby

Odporúčaná maloobchodná cena

Dostupnosť

Galaxy Watch Active

čierna, strieborná, ružovo-zlatá, zelená

249 €

29. marca

Galaxy Fit

čierna, strieborná

99 €

máj

Galaxy Fit e

čierna, biela, žltá

39 €

máj

Galaxy Buds

biela, čierna, žltá

149 €

15. apríla

Powerbanka s bezdrôtovým nabíjaním (10 000 mAh s USB-C)

strieborná, ružová

49,90 €

apríl

„Spotrebitelia stavajú pri rozhodovaní sa o životnom štýle stále častejšie na prvé miesto celkovú pohodu a hľadajú nositeľné zariadenia, ktoré im zjednodušujú byť každý deň aktívnymi a nachádzať rovnováhu medzi pracovným a osobným životom,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Každý má svoj vlastný spôsob, ako dosiahnuť vytýčené ciele. Sme radi, že vám môžeme predstaviť náš nový rad nositeľných zariadení, ktoré sa stanú prirodzenou súčasťou vášho života a budú vás sprevádzať na vašej osobnej ceste za duševnou a telesnou pohodou.“

Galaxy Watch Active: móda a športový štýl

Pre vyznávačov módnych trendov, ktorí chcú žiť každý deň zdravšie, sú hodinky Galaxy Watch Active rovnako inteligentné ako krásne. Hodinky Galaxy Watch Active, ktoré sú nabité špičkovými funkciami porovnateľnými s hodinkami Galaxy Watch, sa dodávajú v športovom prevedení, ktoré je tenké, ľahké a všestranné, a pomôžu vám udržať si vyvážený životný štýl. Atraktívny, minimalistický dizajn umožňuje jednoduché ovládanie. Vyberte si štýlový ciferník a športový remienok vo farbe, ktorá bude zodpovedať vášmu jedinečnému štýlu.

Každodenná pohoda to nie je len sledovanie fyzickej zdatnosti. Galaxy Watch Active dokážu sledovať všetky dôležité aspekty vášho života. Vďaka funkciám pre sledovanie fyzických aktivít, spánku, stresu i zdravia sa hodinky Galaxy Watch Active stávajú osobným trénerom pre tých, ktorí túžia po zdravšom tele a duchu. Spájajú v sebe to najlepšie z dedičstva Galaxy so zdokonalenými funkciami pre udržanie telesnej a duševnej pohody a kondície.

 • Monitorovanie krvného tlaku [1] : Hodinky Galaxy Watch Active, ktoré sú novým prírastkom v sortimente nositeľného príslušenstva Galaxy, umožňujú inteligentnejšie sledovanie krvného tlaku priamo na zápästí. Priamo do hodiniek Galaxy Watch Active si stiahnete výskumnú aplikáciu My BP Lab vyvinutú v spolupráci s Kalifornskou univerzitou v San Franciscu (UCSF), ktorá bude každý deň sledovať váš krvný tlak a fyzické zdravie.
 • Každý deň s kľudom v duši: Zvládanie stresu je teraz pomocou nástroja Stress Tracker v hodinkách Galaxy Watch Active menej stresujúce. Udržujte stres pod kontrolou a budete na dobrej ceste k dlhodobému zdraviu. Priamo z protistresového widgetu môžete začať s dychovými cvičeniami, ktoré vám vrátia potrebnú rovnováhu.
 • Jednoduché sledovanie telesnej kondície: Vyberte si aktivitu a začnite. Je to tak jednoduché. Hodinky Galaxy Watch Active vás sledujú a automaticky detegujú, či bežíte, idete na bicykli, veslujete, používate eliptický trenažér alebo robíte dynamický tréning. Manuálne si môžete vybrať sledovanie viac než 39 aktivít, nastaviť denné ciele a sledovať svoj pokrok.


Hodinky Galaxy Watch Active obohacujú váš životný štýl a vďaka bezproblémovej integrácii do ekosystému zariadení Galaxy umožňujú prepojenie s ďalšími zariadeniami. Hodinky Galaxy Watch Active sú kompatibilné s platformami Android a iOS a ponúkajú tréning v reálnom čase, sledovanie aktivít vo vnútri aj vonku a obsahujú obľúbené aplikácie tretích strán – vrátane aplikácií Under Armour, Spotify a Strava. Prostredníctvom asistenta Bixby, ktorý vám umožní volať alebo posielať správy, môžete ovládať Galaxy Watch Active hlasom bez toho, aby ste museli vziať telefón do ruky.

Galaxy Fit a Galaxy Fit e: každodenné udržiavanie kondície pre každého

Náramky Galaxy Fit a Galaxy Fit e podporujú aktívny životný štýl a sú určené pre všetky typy športových nadšencov, od príležitostných bežcov až po profesionálnych športovcov. Vďaka tenkému a ľahkému telu sa Galaxy Fit a Galaxy Fit e jednoducho štýlovo upravujú a pohodlne nosia celý týždeň.

Tenké a štýlové náramky Galaxy Fit a Galaxy Fit e umožňujú jednoduché a intuitívne sledovanie, ktoré vám pomôže dosiahnuť vaše ciele v oblasti telesnej kondície. Galaxy Fit a Galaxy Fit e začnú automaticky sledovať vašu aktivitu, keď sa venujete chôdzi, behu, veslovaniu, cvičíte na eliptickom trenažéri [2] alebo začnete iné dynamické cvičenie. V aplikácii Samsung Health môžete taktiež ručne vybrať niektorú z viac než 90 prednastavených aktivít, a Galaxy Fit/Galaxy Fit e ju začne automaticky sledovať. Vďaka vylepšenej analýze spánku a inteligentnému zvládaniu stresu môžete sledovať vašu telesnú i duševnú pohodu v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu.

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu užívateľskému rozhraniu a vďaka inteligentným, užívateľsky prívetivým funkciám je možné náramky Galaxy Fit a Galaxy Fit e jednoducho používať aj pri najrôznejších aktivitách. Prijímajte upozornenia a správy alebo si skontrolujte widget zobrazujúci synchronizované informácie priamo z vášho telefónu – napr. budíky, kalendár alebo predpoveď počasia – bez toho, aby ste sa museli dotknúť telefónu. Pokiaľ cestujete do iného časového pásma, Galaxy Fit taktiež automaticky zobrazia dva ciferníky hodín, takže sa jednoduchšie zorientujete v dennom rozvrhu. Obe zariadenia sú vodeodolné až do tlaku 5 ATM [3], takže si ich v závere dňa môžete bez problémov ponechať na ruke, keď idete do sprchy a do bazénu.

Galaxy Buds: lifestylový spoločník do vášho ucha

Galaxy Buds sú špičkové bezdrôtové slúchadlá určené pre tých, ktorí požadujú bezproblémové pripojenie za všetkých okolností. Vďaka skutočne pohodlnému tvaru, jednoduchému ovládaniu, čistému zvuku a kompaktnej veľkosti sú každodenným lifestylovým spoločníkom vo vašom uchu.

Galaxy Buds ponúkajú špičkovú kvalitu zvuku, o ktorú sa stará zvuková technológia spoločnosti AKG. Funkcia Enhanced Ambient Sound vám umožní zreteľne počuť, čo sa deje okolo vás, aj keď máte slúchadlá práve v ušiach, takže nestratíte sluchový kontakt s okolím, ani keď telefonujete alebo počúvate svoju obľúbenú hudbu. Tvrdenie o špičkovej kvalite platí aj o kvalite záznamu vášho hlasu. Adaptívny duálny mikrofón sa skladá z jedného vstavaného mikrofónu a jedného vonkajšieho mikrofónu v každom zo slúchadiel, takže slúchadlá dokážu zachytiť váš hlas jasne a zreteľne v hlučnom a tichom prostredí.


Galaxy Buds s vami zvládnu celý deň a vydržia streamovať cez Bluetooth až šesť hodín, alebo s nimi zvládnete až päť hodín telefónnych hovorov. Ich kompaktné puzdro ich navyše dokáže nabiť na ďalších až sedem hodín [4] a 15 minút rýchleho nabíjania dokáže predĺžiť výdrž Galaxy Buds až o 1,7 hodiny. Vďaka bezdrôtovému nabíjaniu a možnosti zdieľať energiu s iným zariadením môžete slúchadlám dodať potrebnú energiu aj v priebehu ich používania priamo z najnovšieho smartfónu Galaxy S10 od spoločnosti Samsung.

Galaxy Buds podporujú na najnovších mobilných zariadeniach Galaxy inteligentného asistenta Bixby, takže ich môžete aktivovať rýchlo a bez toho, aby ste sa vôbec museli dotknúť telefónu. Jednoducho hlasovými príkazmi vytáčajte hovory, odosielajte textové správy alebo skontrolujte úroveň nabitia vašich slúchadiel.

Ďalšie informácie o Galaxy Watch Active, Galaxy Fit/Galaxy Fit e a Galaxy Buds získate na stránkach samsungmobilepress.com/galaxy-wearables alebo news.samsung.com/galaxy.

Špecifikácie produktov Galaxy Watch Active, Galaxy Fit / Galaxy Fit e a slúchadiel Galaxy Buds

Galaxy Watch Active

Kategória

Vlastnosti produktu

Farba

Strieborná, čierna, ružovo-zlatá, zelená

Rozmery a hmotnosť

40 mm, 39,5 × 39,5 × 10,5 mm, 25 g

Displej

1,1” (28 mm) 360 × 360 AMOLED, plnofarebný Always On Display

Corning® Gorilla® Glass 3

Remienok

20 mm (vymeniteľný)

Batéria

230 mAh

Aplikačný procesor

Exynos 9110 dvojjadrový 1,15 GHz

OS

Tizen-based Wearable OS 4.0

Pamäť

768 MB RAM + 4 GB interná pamäť

Konektivita

Bluetooth®4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass

Senzory

Akcelerometer, gyroskop, barometer, snímač tepovej frekvencie, snímač okolitého osvetlenia

Nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie podľa štandardu WPC

Odolnosť

5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G

Kompatibilita

Samsung, iné zariadenia Android: Android 5.0 alebo vyšší, RAM viac než 1,5 GB
iPhone: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

Galaxy Fit / Galaxy Fit e

Kategória

Vlastnosti náramku Galaxy Fit

Vlastnosti náramku Galaxy Fit e

Farba

Čierna, strieborná

Čierna, biela, žltá

Displej

0,95” plnofarebný AMOLED

120 × 240, 282 ppi

0,74” PMOLED

64 × 128, 193 ppi

Aplikačný procesor

MCU Cortex M33F 96 MHz + M0 16 MHz

MCU Cortex M0 96 MHz

OS

Realtime OS

Realtime OS

Veľkosť

18,3 (š) × 44,6 (v) × 11,2 (tl.) mm

24 g (s remienkom)

16,0 (š) × 40,2 (v) × 10,9 (tl.) mm

15 g (s remienkom)


Pamäť

2 MB RAM + 32 MB ROM

128 kB RAM + 4 MB ROM

Konektivita

Bluetooth

Bluetooth

Senzory

Tepová frekvencia, akcelerometer, gyroskop

Tepová frekvencia, akcelerometer

Batéria

120 mAh

70 mAh

Nabíjanie

Bezdrôtové NFC

POGO

Odolnosť

Odolnosť voči vode do tlaku 5 ATM

MIL STD 810G

Odolnosť voči vode do tlaku 5 ATM

MIL STD 810G

Kompatibilita

Samsung, iné zariadenia Android: Android 5.0 alebo vyšší, RAM viac než 1,5 GB
iPhone: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

Galaxy Buds

Kategória

Vlastnosti produktu

Farba

Čierna, biela, žltá

Veľkosť

Slúchadlo: 17,5 (š) x 19,2 (h) x 22,3 (v) mm/ Puzdro: 38,8 (š) x 70 (h) x 26,5 (v) mm

Hmotnosť

Slúchadlo: 5,6 g jedno slúchadlo / Puzdro: 39,6 g

Konektivita

Bluetooth 5.0

Senzory

Akcelerometer, senzor priblíženia, Hallov senzor, senzor dotyku, detekcia vloženia či vybratia z ucha

Batéria

Slúchadlo: 58 mAh / Nabíjacie puzdro: 252 mAh

USB

Typ C

Reproduktor

5.8pi Dynamic Driver

Kompatibilita

Android 5.0 alebo novší, RAM 1,5 GB alebo viac

Audio

Audio kodek: SBC, AAC, Scalable (proprietárny kodek spoločnosti Samsung)[1] K dispozícii v piatich krajinách: USA, Kanada, Singapur, Austrália a Nemecko.
[2] Funkciu automatického sledovania cvičení na veslárskom a eliptickom trenažéri podporuje len GALAXY FIT.
[3] Galaxy Watch Active, Galaxy Fit a Galaxy Fit e majú taktiež certifikáciu ISO 22810:2010 pre náramkové hodinky do tlaku 5 atm zodpovedajúcu hĺbke 50 metrov (165 stop) za definovaných podmienok tlaku, doby, rýchlosti a teploty. Tieto zariadenia je možné bez problémov nosiť v daždi alebo pri sprchovaní a je možné ich taktiež používať pri pohybe v plytkej vode, napr. pri plávaní v bazéne alebo v mori. Galaxy Watch Active, Galaxy Fit ani Galaxy Fit e nie sú určené pre športové potápanie, vodné lyžovanie alebo iné činnosti, pri ktorých dochádza k náhlym zmenám teploty, pri ktorých by sa mohli dostať do styku s rýchlo prúdiacou vodou alebo by mohli byť ponorené do väčšej hĺbky. Po použití v morskej vode ich opláchnite sladkou vodou a osušte.
[4] Nabíjacie puzdro dokáže predĺžiť dobu prehrávania hudby až na 13 hodín a dobu hovoru až na 11 hodín.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
close
2019-02-21 11:14:56
Leporelo s ktorým sa dá telefonovať...no nekúp to!
 
matpi
2019-02-21 17:27:03
Plnou parou vzad. Po rokoch znova 2cm hruby mobil A pozerat fotky a videa v stvorcovom formate...korejski inzinieri sa dali na drogy
 
youreye
2019-02-22 08:14:11
toto veru nieje cesta...myslim tie skladacky!
 
Cako
ocenenie redakciou 2019-02-22 09:12:57
príspevok od: matpi
Plnou parou vzad. Po rokoch znova 2cm hruby mobil A pozerat fotky a videa v stvorcovom formate...korejski inzinieri sa dali na drogy
a strašne špatný telefón keď je zavretý. To už nemohli dať normálne displej cez celú prednú stranu? Jaj, potom by nemali ako vylepšiť ďalšiu generáciu
BTW vyzerá to ako vylepšená nokia communicator
 
blahoslav J B Art
2019-02-22 09:24:44
Konečne nejaká vítaná zmena, tie súčasné mobily sa podobajú ako vajce vajcu
 
om1ci
2019-02-22 13:31:52
škoda že to nie je Fuji.....to by bola diskusia premúdrelá.
 
jozef84
2019-02-24 17:02:30
príspevok od: Cako
a strašne špatný telefón keď je zavretý. To už nemohli dať normálne displej cez celú prednú stranu? Jaj, potom by nemali ako vylepšiť ďalšiu generáciu
BTW vyzerá to ako vylepšená nokia communicator
Nokia 92010 u tej mi veru nevadila veľkosť a dotaraz mi chýba jej ergonómia, vychytané a odladené menu...
 
close
2019-02-24 21:46:42
ked uz tak toto vyzerá o dosť krajšie

https://techbox.dennikn.sk/huawei-mate-x-je-skladaci-smartfon-otvarajuci-dvere-do-sveta-5g/
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia