Hore

Sony predstavuje tri nové vysoko výkonné plnoformátové objektívy radu G

Novo predstavené 50mm, 40mm a 24mm objektívy kombinujú neuveriteľnú kvalitu obrazu a intuitívne ovládanie.

Spoločnosť Sony predstavila nové prírastky svojho pozoruhodného radu pre bajonet E – tri vynikajúce objektívy radu G™ – FE 50mm F2.5 G (model SEL50F25G), FE 40mm F2.5 G (model SEL40F25G) a FE 24mm F2.8 G (model SEL24F28G). Všetky tri objektívy prinášajú vysokú kvalitu obrazu a krásny bokeh v ľahkom a kompaktnom dizajne. Sú ideálne pre fotografov aj tvorcov videí, ktorí sa usilujú o výnimočné snímky a jednoduchú mobilitu.

V spojení s plnoformátovým fotoaparátom Sony alebo s fotoaparátom so snímačom APS-C sa všetky tri objektívy pýšia vysokým rozlíšením, intuitívnou obsluhou a rýchlym, presným a tichým automatickým ostrením. Objektívy predstavujú dokonalé riešenie pre fotografie i videá a umožňujú širokú škálu použitia, vrátane fotografovania momentiek, portrétov či krajiny.

„V spoločnosti Sony neustále prichádzame s inováciami, vďaka ktorým prinášame nástroje, ktoré tvorcovia potrebujú na zachytenie krásy tohto sveta," uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. „Vďaka vynikajúcemu rozlíšeniu a okúzľujúcemu bokehu, ktoré kompaktný a prepracovaný dizajn objektívov prináša, umožňujú novinky FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G užívateľom zažiť radosť z toho, že majú objektívy, ktoré dokážu zachytiť rôzne pohľady na rovnakú scénu."

Tieto tri objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou poskytujú ohniskovú vzdialenosť pre akúkoľvek snímku, pričom 50mm objektív sa najlepšie hodí na portréty, 40mm model je optimálny na momentky alebo nakrúcanie a 24mm je ideálny na fotografovanie krajiny. Vďaka intuitívnej ovládateľnosti a vynikajúcej kvalite konštrukcie predstavujú tieto tri modely fantastickú sadu objektívov.

A čo viac – všetky tri objektívy majú rovnakú veľkosť (priemer 68 mm x 45 mm), všetky majú rovnaký priemer filtra (49 mm) a takmer rovnakú hmotnosť (FE 50mm F2.5 G 174g, FE 40mm F2.5 G 173g a FE 24mm F2.8 G 162g) a interné ostrenie, takže výmena objektívov je jednoduchá aj keď používate gimbal. Majú rovnaký vonkajší štýlový dizajn, ale ohniskové vzdialenosti sú jasne značené, aby ich bolo možné rýchlo meniť.

Vysoké rozlíšenie v kompaktnom prevedení

Objektívy FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G poskytujú vysokú kvalitu obrazu charakteristickú pre rad G, napriek tomu sú kompaktné a ľahké. Kvalita obrazu je dosiahnutá vďaka najmodernejšej optike s použitím asférických prvkov a sklenených prvkov ED (Extra-Low Dispersion) [i], ktoré poskytujú vysoké rozlíšenie a potláčajú efekt farebných okrajov (colour fringing). Asférické prvky zabezpečujú vysoké rozlíšenie po celej ploche snímky až do rohov a to aj pri nastavení najširšej clony s malou hĺbkou ostrosti. Užite si fotografovanie vo vysokom rozlíšení v kompaktnom dizajne.

Optimalizáciou kruhovej clony bol dosiahnutý úžasný bokeh typický pre objektívy G. Ten je možné dosiahnuť pri maximálne otvorenej clone každého objektívu (F2,5 na 50 mm, F2,5 na 40 mm a F2,8 na 24 mm).

Všetky tri objektívy boli dôkladne navrhnuté pre optimálnu mobilitu a sú dostatočne kompaktné a ľahké, aby vyhovovali použitiu v akejkoľvek lokalite. Či už fotografujete portréty, krajinu alebo momentky, nahrávate videá s gimbalom a kombinujete objektívy s fullframovým fotoaparátom alebo s telom s APS-C snímačom, vždy budú veľkosť aj hmotnosť dokonale vyvážené. Vyskúšajte výhody výmenných objektívov, ktoré vyhovujú akejkoľvek scéne alebo disciplíne.

Zaostrovacie vzdialenosti

50mm objektív FE 50mm F2.5 sa ideálne hodí na portréty a rýchle fotografovanie alebo filmovanie, má minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 0,35m (AF) / 0,31m (MF) a maximálne zväčšenie 0,18 x (AF) / 0,21 x (MF). Je preto vhodný pre rôzne scény a objekty.

40mm objektív FE 40mm F2.5 G je ideálny na zhotovovanie statických snímok alebo nakrúcanie filmov s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,28m (AF) / 0,25m (MF) a maximálnym zväčšením 0,20 x (AF) / 0,23 x (MF). Najmä pri nakrúcaní filmov je preferovaným zorným uhlom 40mm, pretože zodpovedá prirodzenému zornému poľu, ohnisko 40mm umožňuje, aby vynikli objekty na pozadí.

Vďaka širokému zornému uhlu 24mm objektívu je FE 24mm F2.8 G dokonalý v situáciách, kedy je do kompozície snímky zahrnuté pozadie, napríklad pri fotografovaní na gimbale alebo pri fotografovaní selfie s pripojeným gripom. A s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,24m (AF) / 0,18m (MF) a maximálnym zväčšením 0,13 x (AF) / 0,19 x (MF) môžete tiež zhotovovať makrosnímky s rozostreným pozadím.





Vysoká funkčnosť a spoľahlivosť

Napriek svojej kompaktnej veľkosti sú objektívy vybavené tlačidlom na uzamknutie zaostrenia, prepínačom režimu ostrenia a clonovým krúžkom so spínačom zapnutie / vypnutie cvakania pre ideálne ovládanie. Tlačidlo na uzamknutie zaostrenia možno prostredníctvom menu fotoaparátu naprogramovať a priradiť mu tak funkciu, ktorú užívateľ preferuje. Krúžok clony prináša pri fotografovaní alebo nakrúcaní intuitívnejšiu a priamejšiu odozvu v porovnaní s ovládaním clony z tela fotoaparátu. Clonový krúžok je tiež vybavený prepínačom cvakania clony, ktorý umožňuje pre nakrúcanie filmu vypnúť cvakanie clony pri zmenách clony prostredníctvom clonového krúžku. Okrem toho je odozva zaostrovacieho krúžku vďaka Linear Response MF pri manuálnom ostrení presná a lineárna, takže ovládanie je okamžité a intuitívne, priamo odráža zámer fotografa a umožňuje jemné úpravy zaostrenia.

Hliníkové prevedenie s gravírovaným logom Sony zabezpečuje prémiový, sofistikovaný vzhľad i zvýšenú pevnosť a odolnosť. Priemery závitov filtra na slnečnej clone a tele objektívu sú rovnaké [ii] (49mm), čo umožňuje pripevnenie rovnakého krytu a filtra k slnečnej clone aj tubusu objektívu. Objektívy boli navrhnuté tak, aby boli odolné proti prachu a vlhkosti [iii]. Vďaka tomu ich je možné používať vo všetkých vonkajších podmienkach.

Rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie

Objektívy FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G sú vybavené dvoma lineárnymi motormi, ktoré zabezpečujú rýchle a presné automatické zaostrovanie (AF) s vynikajúcim sledovaním objektu, ktoré je zachované aj vtedy, keď sa fotografovaný objekt začne náhle pohybovať. Objektív sa preto ideálne hodí na zachytenie pohybujúcich sa objektov. Automatické zaostrovanie je tiché, takže je vhodné ako na fotografovanie, tak na nahrávanie videí.

Ceny a dostupnosť

Objektívy FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G a FE 24mm F2.8 G budú v predaji od apríla 2021 u mnohých autorizovaných predajcov Sony s približnou maloobchodnou cenou 700 EUR.

Podrobné informácie o týchto troch objektívoch nájdete na stránkach:


Produktové videá k tejto sade troch objektívov si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=LPRArAXOYNU

Rad exkluzívnych príbehov, videí a vzrušujúceho nového obsahu zhotoveného najnovšími fotoaparátmi a ďalšími produktmi Sony nájdete tu. Európske fotografické centrum spoločnosti Sony je k dispozícii v 22 krajinách a obsahuje podrobné informácie o produktoch, súťaže a aktuálny zoznam akcií Sony v každej krajine.


[i] FE 24mm F2.8 G 1 x ED, 3 x asférické členy

FE 40mm F2.5 G 3 x asférické členy

FE 50mm F2.5 G 1 x ED, 2 x asférické členy

[ii] Nevzťahuje sa na VX8018

[iii] Nezaručuje 100% odolnosť proti prachu a vlhkosti

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
robertondrejovic
2021-03-24 09:05:30
Vždy keď vydajú nový objektív ktorý sa mi páči a je inej značky ako Nikon ktorej výbavu vlastním, sa mi natíska otázka prečo sa vlastne výrobcovia fototechniky nedohodli na jednom univerzálnom bajonete a rovnakej vzdialenosti čipu od bajonetu nebolo by to perfektné keby sme si na svoje foto telá mohli v plnej funkčnosti nasadiť akýkoľvek objektív?Lebo sú objektívy ktoré trebárs závidia nikonisti Canonu,Sony, Olympusu a platí to samozrejme aj domiešane naopak.Podľa mňa by v tržbách nikto o nič neprišiel len by sa každý výrobca musel viac snažiť zaujať zákazníka.
 
robertondrejovic
2021-03-24 09:12:11
príspevok od: robertondrejovic
Vždy keď vydajú nový objektív ktorý sa mi páči a je inej značky ako Nikon ktorej výbavu vlastním, sa mi natíska otázka prečo sa vlastne výrobcovia fototechniky nedohodli na jednom univerzálnom bajonete a rovnakej vzdialenosti čipu od bajonetu nebolo by to perfektné keby sme si na svoje foto telá mohli v plnej funkčnosti nasadiť akýkoľvek objektív?Lebo sú objektívy ktoré trebárs závidia nikonisti Canonu,Sony, Olympusu a platí to samozrejme aj domiešane naopak.Podľa mňa by v tržbách nikto o nič neprišiel len by sa každý výrobca musel viac snažiť zaujať zákazníka.
Ešte sa doplním nie len bajonet ale aj vzdialenosť čipu od bajonetu by musela byť rovnaká u všetkých značiek , ale keby sa chcelo išlo by to.
 
robertondrejovic
2021-03-24 09:32:43
príspevok od: robertondrejovic
Ešte sa doplním nie len bajonet ale aj vzdialenosť čipu od bajonetu by musela byť rovnaká u všetkých značiek , ale keby sa chcelo išlo by to.
To že sa opakujem nie som na vine ja ale čosi iné po uzavretí prvého príspevku som sa ešte v editácii doplnil lebo som sprvoti spomínal len bajonet no napísalo mi že je neskoro a editácia nie je možná tak som napísal druhý príspevok aj keď ho nieje treba lebo napriek správe o odmietnutí sa tam zmena neskôr dostavila.
 
bobo222
2021-03-24 10:22:30
príspevok od: robertondrejovic
Vždy keď vydajú nový objektív ktorý sa mi páči a je inej značky ako Nikon ktorej výbavu vlastním, sa mi natíska otázka prečo sa vlastne výrobcovia fototechniky nedohodli na jednom univerzálnom bajonete a rovnakej vzdialenosti čipu od bajonetu nebolo by to perfektné keby sme si na svoje foto telá mohli v plnej funkčnosti nasadiť akýkoľvek objektív?Lebo sú objektívy ktoré trebárs závidia nikonisti Canonu,Sony, Olympusu a platí to samozrejme aj domiešane naopak.Podľa mňa by v tržbách nikto o nič neprišiel len by sa každý výrobca musel viac snažiť zaujať zákazníka.
Výrobcovia sa nedohodnú ani na blbej nabíjačke, predstava o jednom bajonete pre všetkých je dnes čisté sci fi. To by museli byť voľné a prístupné aj ostriace protokoly, a to je ten najmenší problém.
 
z80
2021-03-24 12:11:15
príspevok od: robertondrejovic
Vždy keď vydajú nový objektív ktorý sa mi páči a je inej značky ako Nikon ktorej výbavu vlastním, sa mi natíska otázka prečo sa vlastne výrobcovia fototechniky nedohodli na jednom univerzálnom bajonete a rovnakej vzdialenosti čipu od bajonetu nebolo by to perfektné keby sme si na svoje foto telá mohli v plnej funkčnosti nasadiť akýkoľvek objektív?Lebo sú objektívy ktoré trebárs závidia nikonisti Canonu,Sony, Olympusu a platí to samozrejme aj domiešane naopak.Podľa mňa by v tržbách nikto o nič neprišiel len by sa každý výrobca musel viac snažiť zaujať zákazníka.
Pretože potom by nemali v rámci svojho systému monopol ale museli by si navzájom konkurovať. Konkurencia znižuje ceny, čo nie je pre výrobcov výhodné.
 
matpi
2021-03-24 13:53:37
príspevok od: robertondrejovic
Vždy keď vydajú nový objektív ktorý sa mi páči a je inej značky ako Nikon ktorej výbavu vlastním, sa mi natíska otázka prečo sa vlastne výrobcovia fototechniky nedohodli na jednom univerzálnom bajonete a rovnakej vzdialenosti čipu od bajonetu nebolo by to perfektné keby sme si na svoje foto telá mohli v plnej funkčnosti nasadiť akýkoľvek objektív?Lebo sú objektívy ktoré trebárs závidia nikonisti Canonu,Sony, Olympusu a platí to samozrejme aj domiešane naopak.Podľa mňa by v tržbách nikto o nič neprišiel len by sa každý výrobca musel viac snažiť zaujať zákazníka.
Preco by to robili? Ved potom by si vsetci kupovali iba lacne tamrony, sigmy alebo samyangy Navyse objektivy zastaravaju iba velmi pomaly a drzia si cenu. Ked niekto zafinancuje vyvoj a vyrobu nejakeho objektivu, moze na nom zarabat dost dlhu dobu.
 
Štefan Káčer
2021-03-24 15:39:12
príspevok od: matpi
Preco by to robili? Ved potom by si vsetci kupovali iba lacne tamrony, sigmy alebo samyangy Navyse objektivy zastaravaju iba velmi pomaly a drzia si cenu. Ked niekto zafinancuje vyvoj a vyrobu nejakeho objektivu, moze na nom zarabat dost dlhu dobu.
to ako teraz si tie tamrony, sigmy a samyangy nemozu kupovat? Vadi im v tom bajonet?
ale ked sa napise blby prvy komentat, tak sa to velmi casto zvrtne na uplne ...
 
matpi
2021-03-25 02:06:17
príspevok od: Štefan Káčer
to ako teraz si tie tamrony, sigmy a samyangy nemozu kupovat? Vadi im v tom bajonet?
ale ked sa napise blby prvy komentat, tak sa to velmi casto zvrtne na uplne ...
Majitelia bezzrkadlovych canonov a nikonov si momentalne z tych sigiem, tamronov a samyangov prilis vyberat nemozu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-25 07:36:43
EU sa snazila o to, aby bola moznost na objektivoch servisne prehadzovat bajonety, ale nejako to nepresadila. Pre fotografov by na prvy pohlad jednotny bajonet bol super. Na druhu stranu to znamena pribrzdenie pokroku. Kto by navrhol bajonet, ktory sa stane standardom? A co ked niekto vymysli nieco lepsie? Ma to hodit pod koberec?
 
Štefan Káčer
2021-03-25 08:21:44
príspevok od: matpi
Majitelia bezzrkadlovych canonov a nikonov si momentalne z tych sigiem, tamronov a samyangov prilis vyberat nemozu.
mozno je to tym, ze vyrobit kvalitne sklo za tretinovu cenu nie je az take jednoduche a asi sa to neda urobit za rok. aj canonu a nikonu to bude trvat este dost rokov ...
ale nemam pocit, ze by fotograf bol limitovany technikou, nedostatkom objektivov. nie je to len take nase "muzske huncutstvo", ze by sme chceli to najnovsie, akoze najlepsie a este aj aby to bolo najlacnejsie hned? kto vie, co chce a co naozaj potrebuje ma davno vybrate...
ono velmi casto ta "stara, povodna" manzelka "funguje" pri udrziavanom firmveri (teda manzelovi) najlepsie (dufam ze toto moja nebude citat) ...
 
gytheio
2021-03-25 09:16:08
Keby spravili univerzalny bajonet, lepsie fotografie by ti ktori najviac dupkaju s nohou o zem robit nebudu. Kto by si kupil Ladu s motorom VW ked si moze kupit rovno VW? Keby spravili ten bajonet, Canonu by sa rapidne zvysil podiel na trhu, to je cele.
 
matpi
2021-03-25 12:18:50
príspevok od: Štefan Káčer
mozno je to tym, ze vyrobit kvalitne sklo za tretinovu cenu nie je az take jednoduche a asi sa to neda urobit za rok. aj canonu a nikonu to bude trvat este dost rokov ...
ale nemam pocit, ze by fotograf bol limitovany technikou, nedostatkom objektivov. nie je to len take nase "muzske huncutstvo", ze by sme chceli to najnovsie, akoze najlepsie a este aj aby to bolo najlacnejsie hned? kto vie, co chce a co naozaj potrebuje ma davno vybrate...
ono velmi casto ta "stara, povodna" manzelka "funguje" pri udrziavanom firmveri (teda manzelovi) najlepsie (dufam ze toto moja nebude citat) ...
Canon R aj Nikon Z su na trhu uz vyse dva roky. Skor je to tym, ze sa nechcu delit o informacie, ktore dovolia tretim vyrobcom vyrabat lacnejsie objektivy.

"Kto vie, co chce a co naozaj potrebuje ma davno vybrate..." S tym nesuhlasim. Sony mirrorless je na trhu uz vecnost a stale chybaju napr. profesionalne telezoomy, pripadne "lacna" 300mm f2.8.
 
Štefan Káčer
2021-03-25 13:43:41
príspevok od: matpi
Canon R aj Nikon Z su na trhu uz vyse dva roky. Skor je to tym, ze sa nechcu delit o informacie, ktore dovolia tretim vyrobcom vyrabat lacnejsie objektivy.

"Kto vie, co chce a co naozaj potrebuje ma davno vybrate..." S tym nesuhlasim. Sony mirrorless je na trhu uz vecnost a stale chybaju napr. profesionalne telezoomy, pripadne "lacna" 300mm f2.8.
a preto som si nevybral sony
a nech este vyrobcovia lacnejsich objektivov vyrobia aj ziskove lacnejsie fotoaparaty a je to, no nie? ale toto je debata skutocne len "pre kratenie covid casu"
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia