Hore

Synology predstavuje DiskStation DS1019+ a DS2419+

DiskStation DS1019+

Mimoriadny výkon v kompaktnom tele

Spoločnosť Synology Inc. predstavila zariadenie DiskStation DS1019+, päťšachtové stolové NAS zariadenie, ktoré ponúka vynikajúci výkon a možnosti rozšírenia a je tou správnou voľbou pre malé kancelárie a nadšencov do IT.

„Pre profesionálnych domácich používateľov a používateľov v malých kanceláriách je vždy náročné nájsť taký NAS server, ktorý bude poskytovať súčasne vynikajúci výkon, možnosti rozšírenia a zároveň vysokú použiteľnosť. Vďaka kompaktnej konštrukcii samotnej skrine všetky tieto obavy rieši práve náš model DS1019+,” uviedol Kevin Meng, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. “Vďaka štvorjadrovému procesoru, 8 GB pamäte a dvom slotom M.2 NBMe SSD umožňuje zariadenie DS1019+ vytvoriť medzipamäť SSD bez obsadenia miest na disky. Vďaka možnosti prekódovania videa v 4K rozlíšení v dvoch kanáloch a škálovateľnému úložisku je toto zariadenie ideálnym riešením pre multimediálne aplikácie a dokonale sa hodí k prenášaniu dátového prúdu videa s Ultra HD rozlíšením medzi vašimi zariadeniami.”

Úložný server škálovateľný vo všetkých aspektoch

Rozšíriteľná konštrukcia zariadenia DS1019+ umožňuje bezproblémové rozširovanie úložiska s minimálnym úsilím a zariadenie je tak ideálnym riešením pre zdieľanie súborov, zálohovanie dát a ich obnovu. Predinštalovaný pamäťový modul s dvomi kanálmi o veľkosti 8 GB a podpora medzipamäte NVMe SSD zabezpečuje, že bude mať zariadenie DS1019+ dostatočný výkon pre aplikácie s vysokou intenzitou vstupu/výstupu a pre nasadenie virtualizácie.

  • Škálovateľné úložisko: Až na 140 TB pomocou jednej rozširovacej jednotky
  • Dvojkanálová pamäť: Obsahuje dva pamäťové moduly o veľkosti 4 GB (celkom 8 GB pamäte)
  • Dva vstavané sloty M.2 SSD: Zvýšenie hodnoty náhodnej IOPS pomocou medzipamäte NVMe SSD
  • Vysoký výkon: ponúka sekvenčnú priepustnosť šifrovaných dát cez 225 MB/s pri čítaní a zápise

Ideálna knižnica multimédií

Vďaka podpore prekódovania videa v 4K rozlíšení v dvoch kanáloch v reálnom čase ponúka zariadenie DS1019+ pozoruhodný zážitok pri prenose dátového streamu a zdieľaní videa v Ultra HD rozlíšení. Môžete rovnako využívať technológiu rozpoznávania obrázkov ponúkanú službou Synology Moments, ktorá automaticky a bezpracne usporiada vaše cenné spomienky.

Spracuje so systémom DiskStation Manager

Zariadenie DS1019+ využíva systém DiskStation Manager, pokročilý a intuitívny operačný systém pre zariadenia Synology NAS ponúkajúci kvalitné aplikácie zvyšujúce zabezpečenie dát a produktivitu práce. Spoločnosť Synology získala celý rad mediálnych ocenení, napríklad popredné miesto v kategórii stredne rozsiahlych NAS serverov v prieskume riešení úložísk realizovaným spoločnosťou TechTarget a osem rokov za sebou prvé miesto v ankete Voľba čitateľov webového magazínu PC Mag Readers.

Ďalšie informácie o zariadení DS1019+ nájdete na stránke:

https://www.synology.com/products/DS1019

DiskStation DS2419+

Desktopový NAS Server s vysokou kapacitou pomáha rastúcim firmám zvládať pracovnú záťaž

Spoločnosť Synology Inc. predstavila model DiskStation DS2419+, 12-šachtové desktopové zariadenie umožňujúce malým a stredným podnikom zvládať rýchlo rastúce objemy dát z rôznych aplikácií. IT správcovia sa už nemusia starať o neustále rastúce objemy dát sprevádzajúce rast firmy.

„Nie všetky malé a stredné firmy majú vlastnú vyhradenú serverovňu, do ktorej by mohli umiestniť svoju IT infraštruktúru,“ uviedol Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. „Model DS2149+ je určený k tomu, aby umožnil rastúcim firmám bezpracne nasadiť rozsiahle a škálovateľné úložné riešenie, ktoré sa ľahko vojde do existujúceho kancelárskeho prostredia.“

Kľúčové funkcie predstaveného modelu DS2419+:

  • Rozsiahly a škálovateľný priestor úložiska zrovnateľný so štandardnými rackovými servermi: Vďaka podpore až 12 šácht na disky v jednom zariadení veľkosti stolového počítača ponúka DS2419+ ohromný úložný priestor odpovedajúci štandardnému rackovému serveru typu 2U. Pripojením jednej rozširovacej jednotky DX1215 je možné zväzok úložiska rozšíriť až na 336 TB.
  • Štvorjadrový procesor a operačná pamäť DDR4 rozšíriteľný až na 32 GB: štvorjadrový procesor taktovaný na 2,1 GHz zvládne rôzne úlohy a integrovanú pamäť typu DDR4 SODIMM je možné rozšíriť až na obrovských 32 GB.
  • Slot PCIe 3.0 flexibilne podporuje voliteľnú sieťovú kartu alebo kartu adaptéru M.2 NVMe/SATA SSD M2D18: V závislosti na spôsoboch využitia si môžu používatelia zvoliť rôzne prídavné možnosti. Okrem štyroch vstavaných portov 1GbE je k dispozícii voliteľná karta sieťového rozhrania, ktorá dokáže zvýšiť priepustnosť siete až na 1700 Mb/s. K zvýšeniu výkonu náhodné IOPS je rovnako k dispozícii karta adaptéru M.2 NVMe/SATA SSD označená ako M2D18.
  • Rozšírený súborový systém Btrfs ponúkajúci 65 000 snímkov celého systému a 1024 snímkov každej zdieľanej zložky: vďaka využívaniu súborového systému Btrfs podporuje zariadenie DS2419+ tu najnovšiu technológiu vytvárania snímkov dát. Zabezpečuje plánovateľnú a takmer okamžitú ochranu dát a zabezpečuje, že firemné dáta v zdieľaných zložkách a virtuálne počítače na jednotkách iSCSI LUN budú v bezpečí a dostupné aj v prípade havárie.


Zariadenie DS2419+ využíva systém DiskStation Manager, pokročilý a intuitívny operačný systém pre zariadenia Synology NAS ponúkajúci kvalitné aplikácie zvyšujúce zabezpečenie dát a produktivitu práce. Spoločnosť Synology získala celý rad mediálnych ocenení, napríklad popredné miesto v kategórii stredne rozsiahlych NAS serverov v prieskume riešení úložísk realizovaným spoločnosťou TechTarget a osem rokov za sebou prvé miesto v ankete Voľba čitateľov webového magazínu PC Mag Readers.

Spoločne so zariadením DS2419+ je možné zakúpiť doplnkovú službu predĺženej záruky Synology (EW202), ktorá je dostupná vo vybraných regiónoch celého sveta a ponúka až 5 rokov záruky na hardvér.

Ďalšie informácie o zariadení DS2419+ nájdete na stránke:

https://www.synology.com/products/DS2419

Ďalšie informácie o predĺženej záruke nájdete na stránke:

https://www.synology.com/products/Extended_Warranty

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
bear
2019-02-25 19:27:33
Najprv som pouzival maly fileserver, ale s narastajucou velkostou fotiek a datovym tokom 4K videa ma zacala limitovat gigabitova siet. Disky presunul do PC, ale bezat PC nonstop len koli vzdialenemu pristupu k datam a potreba pridat dalsi disk ma trocha dotlacila do NAS, ale vybral som si model co ma moznost 10gbit pripojenim a odporucam to aj ostatnym, ktory potrebuju pracovat s vacsimi datami. Lacnejsia alternativa pri niektorych NAS je aj prepojenie s PC pomocou USB 3.1, alebo thunderbolt.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované