Fotostĺpček 1/2026
Po troch týždňoch neskutočnej šedi konečne vyšlo slnko a ja som koniec roka mohol absolvovať s fotoaparátom v ruke, či vlastne na statíve.
Po troch týždňoch neskutočnej šedi konečne vyšlo slnko a ja som koniec roka mohol absolvovať s fotoaparátom v ruke, či vlastne na statíve.
Sedem mesiacov po predstavení Fujifilm FinePix F30, ktorý sa stal jedným z najlepších kompaktov vzhladom na vynikajúce rozlíšenie a nízky šum aj pri vyšších citlivostiach, je tu dalšia novinka Fujifilm FinePix F31fd.
Pentax k svojej novej 10 Mp zrkadlovke K10D pripravil tri nové objektívy, ktoré majú mat nielen profesionálny obraz ale aj utesnené telo a ultrasonic motor, ktorý zabezpecí nehlucné, rýchle a presné ostrenie.
V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece so širokorozsahovými objektívmi a to nielen u kompaktov, ale aj u objektívov pre digitálne zrkadlovky.
Dnes digitalizujú aj najzarytejší klasici. Tí, ktorí boli zvyknutí na profesionálne priehľadové fotoaparáty vyčítali digitálom ovládanie, ktoré bolo diametrálne odlišné od toho, na aké boli zvyknutí. Dnes majú ponuku v podobe nového profesionálneho priehľadového fotoaparátu Leica M8.
Samsung uvádza na trh nové objektívy určené pre digitálne Zrkadlovky Samsung GX-1S a GX 10.
Fujifilm predstavuje ďalšieho nástupcu zrkadloviek radu S, ktoré boli populárne vďaka veľkému dynamickému rozsahu a schopnosti zachovať detaily v tieňoch aj vo svetlách kontrastnej scény.
Sigma predstavuje dlho očakávanú zrkadlovku Sigma SD14 s revolučným 14 megapixelovým Foveon X3® direct-image-senzorom.
Prvá digitálna zrkadlovka s logom Samsung. Údajne dvojča fotoaparátu Pentax ٭ist DS2. V zaujímavej cene ponúka veľký hľadáčik, displej a predsklápanie zrkadla.
Jeden z mála širokorozsahových zoomov začínajúcich na ohnisku 28mm (v prepočte na kinofilm) na širokouhlom konci. Miniatúrne rozmery a rýchle reakcie.
ČLÁNKY - aktuálne diskutované