Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Aký Photoshop?

zuzu_lienka
2013-04-01 10:17:10+02
Chcem sa opýtať vie mi niekto poradiť aký fotoshop keď by som chcela ČB fotografiu a trebárs len jednu vec dáždnik alebo kvet poprípade len oči aby ostali farebné a fotka čiernobiela neviem ktorý program to dokáže robiť?
 
kaFOtka
2013-04-01 10:23:07+02
príspevok od: zuzu_lienka
Chcem sa opýtať vie mi niekto poradiť aký fotoshop keď by som chcela ČB fotografiu a trebárs len jednu vec dáždnik alebo kvet poprípade len oči aby ostali farebné a fotka čiernobiela neviem ktorý program to dokáže robiť?
prosim len toto nie.. to co tu opisujes bolo v mode mozno pred patnastimi rokmi..
 
Paulie
2013-04-01 10:24:52+02
príspevok od: kaFOtka
prosim len toto nie.. to co tu opisujes bolo v mode mozno pred patnastimi rokmi..
...história sa opakuje.
 
kaFOtka
2013-04-01 10:28:42+02
príspevok od: Paulie
...história sa opakuje.
tak to sa vratme radsej do doby kedy sa fotky neupravovali vobec.. alebo sa robil len dodge&burn..
 
Paulie
2013-04-01 10:30:51+02
príspevok od: kaFOtka
tak to sa vratme radsej do doby kedy sa fotky neupravovali vobec.. alebo sa robil len dodge&burn..
No ono je sranda v tom, že fotky sa vždy upravovali už od vzniku fotografie.
 
wlad
2013-04-01 10:32:37+02
príspevok od: kaFOtka
tak to sa vratme radsej do doby kedy sa fotky neupravovali vobec.. alebo sa robil len dodge&burn..
..este predtym sa len malovalo

..ale kvoli takejto blbosti kradnut photoshop....

Tu je postup v Gimpe:
http://www.gimp.org/tutorials/Selective_Color/
 
Maroš Kešjar
2013-04-01 10:49:10+02
Ak sa fotografii chceš venovať seriózne a vyberieš si žáner ktorý s retušou počíta, tak Adobe Photoshop CS6 (cca 670 € s DPH) ťa neminie. Pre účely skúšania sa trápiť s alternatívami a naučiť sa iba zlozvyky, keď budeš musieť obchádzať okľukami veci ktoré v PS ide spraviť rovno sa budeš posúvať dopredu v retušérstve veľmi pamaličky. Ale fakt je, že pre túto tvoju jednu fotku to asi cesta nebude. Treba sa na to pozrieť teda z tej perspektívy aké máš ambície. Veľká investícia ťa ale možno naopak prinúti "zabrať" a naučíš sa v softvéri pracovať majstrovsky. Je to ťažké rozhodnutie. Je skutočne zvláštne ako tvrdohlavo sa Photoshop drží na tróne a nemá plnohodnotnú alternatívu i keď napríklad práve spomínaný gimp má veľa spoločného.

Prajem veľa zdaru
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-01 11:01:13+02
Dnes funkciu selective colors bezne davaju do kompaktov, mirrorless aj amaterskych zrkadloviek. Prave preto aby sa amateri nemuseli ucit cely Photoshop, kvoli jednemu gycovemu efektiku. Aj ked obcas ho pouzijem aj ja, vynimocne. Fotka si ho musi priam pytat.
 
Photograph33
2013-04-01 11:21:37+02
Photoshop CS 2 je ponukany zdarma.....
 
j.a.r.o.
2013-04-01 12:53:37+02
PSP CS6 sa dá aj leasovať. Budeš platiť mesačný poplatok a tým sa vyhneš platbe za upgrade na vyššiu verziu, čo je výhodnejšie ako teraz zaplatiť za plnú verziu a potom platiť za upgrade na CS7.
 
wlad
2013-04-01 13:04:38+02
príspevok od: j.a.r.o.
PSP CS6 sa dá aj leasovať. Budeš platiť mesačný poplatok a tým sa vyhneš platbe za upgrade na vyššiu verziu, čo je výhodnejšie ako teraz zaplatiť za plnú verziu a potom platiť za upgrade na CS7.
este vyhodnejsie je kupit Photoshop Extended CS6 student & teacher verziu na dieta ktore je ziakom/studentom
 
haffen
2013-04-01 13:10:14+02
Na co je dobra fotografia kde je vsetko CB a farebne su len oci? Mne osobne sa to paci presne tak ako napisal Karol Srnec... ked si to fotografia vyslovene pyta, alebo treba upozornit na nejaky dolezity detail (nieco po vzore Schindlerovho zoznamu). Ale farebne oci?
 
j.a.r.o.
2013-04-01 13:38:49+02
príspevok od: wlad
este vyhodnejsie je kupit Photoshop Extended CS6 student & teacher verziu na dieta ktore je ziakom/studentom
Od koľkých rokov sa to môže (mám iba 10 r. dieťa),pravdepodobne od stredoškoláka, takže mňa sa to asi netýka
 
wlad
2013-04-01 13:52:39+02
príspevok od: j.a.r.o.
Od koľkých rokov sa to môže (mám iba 10 r. dieťa),pravdepodobne od stredoškoláka, takže mňa sa to asi netýka
nemam osobne skusenosti, ale:
http://www.alza.sk/adobe-photoshop-extended-cs6-student-teacher-d335357.htm

Osoby oprávnené používať verziu pre študentov a učiteľov:
Študenti univerzít a vyšších škôl: Študenti, ktorí sú zapísaní do inštitútu vyššieho vzdelávania, ktorý je definovaný ako akreditovaná verejná alebo súkromná univerzita alebo vyššia škola (vrátane vyššej strednej školy, pomaturitného štúdia a vyšších odborných škôl), ktoré udeľujú tituly vyžadujúce nie menej ako dva roky denného štúdia.
Študenti základných a stredných škôl: Študenti zapísaní do akreditovanej verejné alebo súkromné základné alebo stredné školy, ktorá zabezpečuje riadnu dennú výučbu.
Učiteľský zbor a zamestnanci: Učitelia a zamestnanci akreditované základnej alebo strednej školy, verejné alebo súkromné univerzity alebo vysokej školy, školských úradov alebo školských rád (vrátane penzionovaných profesorov)

..takze vpodstate uz 6 rocny prvacik moze mat licenciu
 
j.a.r.o.
2013-04-01 13:54:06+02
príspevok od: wlad
nemam osobne skusenosti, ale:
http://www.alza.sk/adobe-photoshop-extended-cs6-student-teacher-d335357.htm

Osoby oprávnené používať verziu pre študentov a učiteľov:
Študenti univerzít a vyšších škôl: Študenti, ktorí sú zapísaní do inštitútu vyššieho vzdelávania, ktorý je definovaný ako akreditovaná verejná alebo súkromná univerzita alebo vyššia škola (vrátane vyššej strednej školy, pomaturitného štúdia a vyšších odborných škôl), ktoré udeľujú tituly vyžadujúce nie menej ako dva roky denného štúdia.
Študenti základných a stredných škôl: Študenti zapísaní do akreditovanej verejné alebo súkromné základné alebo stredné školy, ktorá zabezpečuje riadnu dennú výučbu.
Učiteľský zbor a zamestnanci: Učitelia a zamestnanci akreditované základnej alebo strednej školy, verejné alebo súkromné univerzity alebo vysokej školy, školských úradov alebo školských rád (vrátane penzionovaných profesorov)

..takze vpodstate uz 6 rocny prvacik moze mat licenciu
Ďakujem za vysvetlenie. Vyzerá to výhodne!
 
kobliha
2013-04-01 14:12:24+02
www.uloz.to a máš to zadarmo
 
jurdas
2013-04-01 14:19:07+02
na to čo píšeš ti postačí aj zoner alebo gimp
 
tomatito
ocenenie redakciou 2013-04-01 14:22:15+02
photoshop ...hocijaky..
 
lochnes
2013-04-01 14:25:24+02
príspevok od: wlad
este vyhodnejsie je kupit Photoshop Extended CS6 student & teacher verziu na dieta ktore je ziakom/studentom
Kde to víde najlacnejšie ? zatial som na origináli LR a Zoner 13

PS: selektívne farby som robil už dááávno na Zoner 10 (už je 15) a je to program do 80e
 
lochnes
2013-04-01 14:28:46+02
príspevok od: Photograph33
Photoshop CS 2 je ponukany zdarma.....
Nechápem prečo tu dávali palčeky dole (- čísla) keď to je pravda, a pekne sa to dam dá spraviť...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()