Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Aký Photoshop?

zuzu_lienka
zuzu_lienka 2013-04-01 10:17:10+02
Chcem sa opýtať vie mi niekto poradiť aký fotoshop keď by som chcela ČB fotografiu a trebárs len jednu vec dáždnik alebo kvet poprípade len oči aby ostali farebné a fotka čiernobiela neviem ktorý program to dokáže robiť?
 
calven
2013-04-01 15:06:11+02
Pretože jediný PS uvoľnený ako free od Adobe je Photoshop1 z roku 1990. Ak si niekto stiahne zo stránky Adobe kolekciu CS2 vrátane zverejneného kľúča, tak je rovnaký pirát ako keby si to stiahol z uloz.to.
 
Brian
2013-04-01 16:13:05+02
príspevok od: calven
Pretože jediný PS uvoľnený ako free od Adobe je Photoshop1 z roku 1990. Ak si niekto stiahne zo stránky Adobe kolekciu CS2 vrátane zverejneného kľúča, tak je rovnaký pirát ako keby si to stiahol z uloz.to.
preco by mal byt pirat? neviem nestudoval som ake su tam podmienky pouzivania, ale ked to ma oficialne vyrobca na stranke na stiahnutie...prosim vysvetlit
 
lochnes
2013-04-01 16:20:35+02
príspevok od: calven
Pretože jediný PS uvoľnený ako free od Adobe je Photoshop1 z roku 1990. Ak si niekto stiahne zo stránky Adobe kolekciu CS2 vrátane zverejneného kľúča, tak je rovnaký pirát ako keby si to stiahol z uloz.to.
Nechápem prečo by som mal byť pirát, som zástanca origináliek... je to tam na official site...
 
imajtan
2013-04-01 18:41:31+02
príspevok od: Brian
preco by mal byt pirat? neviem nestudoval som ake su tam podmienky pouzivania, ale ked to ma oficialne vyrobca na stranke na stiahnutie...prosim vysvetlit
lebo je to na stiahnutie pre majiteľov už kúpenej licencie sady CS2. CS2 používala aktiváciu, Adobe vyplo aktivačné servery pre CS2. Tí ktorí stále používajú legálne CS2 by nemohli po preinštalovaní aktivovať. Verzia ktorú zverejnili na stránke nevyžaduje aktiváciu. Pri SW je platný doklad o nadobudnutí, nie že sa dalo stiahnuť. Keď nájdem nezabezpečené auto, tiež ma neoprávňuje si ho zobrať.
 
bobo222
2013-04-01 18:56:06+02
Zoner to zvláda v poho, trial tuším na 30 dní je zadarmo, aj verzia pro. Sú tam aj iné mršidlá a filtre
 
Brian
2013-04-01 19:00:04+02
príspevok od: imajtan
lebo je to na stiahnutie pre majiteľov už kúpenej licencie sady CS2. CS2 používala aktiváciu, Adobe vyplo aktivačné servery pre CS2. Tí ktorí stále používajú legálne CS2 by nemohli po preinštalovaní aktivovať. Verzia ktorú zverejnili na stránke nevyžaduje aktiváciu. Pri SW je platný doklad o nadobudnutí, nie že sa dalo stiahnuť. Keď nájdem nezabezpečené auto, tiež ma neoprávňuje si ho zobrať.
su uzivatelia ktory nemaju PS na komercne ucely, len tak si napr doma klikaju. Takym uzivatelom nemozes zazlievat ze si nieco stiahnu ked to vyrobca jednoducho poskytne....
to ze niekto potrebuje doklad o kupe pre nejake komercne ucely je druha vec. to je moj nazor.
 
calven
2013-04-01 19:04:02+02
príspevok od: Brian
su uzivatelia ktory nemaju PS na komercne ucely, len tak si napr doma klikaju. Takym uzivatelom nemozes zazlievat ze si nieco stiahnu ked to vyrobca jednoducho poskytne....
to ze niekto potrebuje doklad o kupe pre nejake komercne ucely je druha vec. to je moj nazor.
To je predsa úplne jedno. Pýtal si sa, aké tam sú podmienky, tak Ti boli napísané. Keď na to nemám, nekradnem. Existujú alternatívy za menej peňazí alebo zadara. A nech mi nik netvrdí, že doma na hrajkanie potrebuje PS...
 
calven
2013-04-01 19:06:05+02
príspevok od: imajtan
lebo je to na stiahnutie pre majiteľov už kúpenej licencie sady CS2. CS2 používala aktiváciu, Adobe vyplo aktivačné servery pre CS2. Tí ktorí stále používajú legálne CS2 by nemohli po preinštalovaní aktivovať. Verzia ktorú zverejnili na stránke nevyžaduje aktiváciu. Pri SW je platný doklad o nadobudnutí, nie že sa dalo stiahnuť. Keď nájdem nezabezpečené auto, tiež ma neoprávňuje si ho zobrať.
Tak tak. Je to presne tak, ako si napísal.
 
Brian
2013-04-01 19:35:15+02
príspevok od: calven
To je predsa úplne jedno. Pýtal si sa, aké tam sú podmienky, tak Ti boli napísané. Keď na to nemám, nekradnem. Existujú alternatívy za menej peňazí alebo zadara. A nech mi nik netvrdí, že doma na hrajkanie potrebuje PS...
ano dakujem mu za to ze mi to vysvetlil ved to som sa pytal....
a asi nevies ale kradne sa prave preto, lebo na to ludia nemaju (to bolo na odlahcenie )
 
Akelan
2013-04-01 20:00:15+02
príspevok od: Brian
ano dakujem mu za to ze mi to vysvetlil ved to som sa pytal....
a asi nevies ale kradne sa prave preto, lebo na to ludia nemaju (to bolo na odlahcenie )
V tomto prípade sa kradne preto, lebo je to jediné logické a rozumné riešenie...
 
kaFOtka
2013-04-01 20:28:05+02
mozeme sa tu zacat udavat ze kto si ho kupil a kto nie.. ale nech hodi kamenom ten kto ani raz v zivote nepouzil kradnuty photoshop.. pochybujem, ze si to niekto kupil este predtym ako zistil ako sa to ovlada
 
total empty
2013-04-01 21:37:22+02
Stiahni si photofiltre 7, je to staršia verzia a je zadarmo,potom si stiahni najstaršiu verziu v češtine,nainštaluj,v program files najdi ten dotyčný program,skopiruj priečinok CZ v langue niekde na druhy disk,odinštaluj zo všetkym cez revouninstaler,vymaž všetko,nainštaluj photofiltre sedem,choď do program files a otvor priečinky programu a do langue šupni ten priečinok z CS.
A máš to po česky. Lebo na sedmičku ešte nieje čeština. A nový soft si evidentne nechceš zakúpíť,aspoň nie za 500 eury.
Tam sa môžeš učiť a vyblázniť.
 
Brian
2013-04-01 22:01:48+02
príspevok od: kaFOtka
mozeme sa tu zacat udavat ze kto si ho kupil a kto nie.. ale nech hodi kamenom ten kto ani raz v zivote nepouzil kradnuty photoshop.. pochybujem, ze si to niekto kupil este predtym ako zistil ako sa to ovlada
ja si tiez myslim ze aspon 80% ludi co ma kupeny PS sa najprv naucilo na ilegalne stiahnutom...
 
Paulie
2013-04-01 22:11:04+02
príspevok od: kaFOtka
mozeme sa tu zacat udavat ze kto si ho kupil a kto nie.. ale nech hodi kamenom ten kto ani raz v zivote nepouzil kradnuty photoshop.. pochybujem, ze si to niekto kupil este predtym ako zistil ako sa to ovlada
Aký velký kameň môžem použiť, je nejaký limit?
 
wlad
2013-04-01 22:21:30+02
Photoshop Elements stoji okolo 80 eur (vid heureka a pod) a podla mna staci kazdemu, kto si na velky Photoshop nedokaze zarobit. Kazdy nastroj obsahuje link na dokumentaciu kde je popisane ako funguje, vratane nejakeho ilustracneho prikladu na fotke. Okrem toho su k dispozicii video tutorialy aj klasicke tutorialy pre najcastejsie upravy fotiek.

Jednoducho PSE je podla mna idealna priprava na velky Photoshop, v dnesnej dobe uz obsahuje viac funkcii ako nejaky bezny domaci kutil dokaze vyuzit.
 
Milstar
2013-04-02 08:32:30+02
príspevok od: zuzu_lienka
Chcem sa opýtať vie mi niekto poradiť aký fotoshop keď by som chcela ČB fotografiu a trebárs len jednu vec dáždnik alebo kvet poprípade len oči aby ostali farebné a fotka čiernobiela neviem ktorý program to dokáže robiť?
Vždy to začína jednoduchými úpravami, ale časom zistíš, že chceš dokázať viac ako si pôvodne myslela. A tu už budeš potrebovať ako napísal Wlad PSE, alebo Lightroom. Obi dva programy sa dajú zohnať za pomerne slušný peniaz s výhodou získania bezplatného upgradu a väčšina fotografov aj na tomto portáli ich používa.
 
Akelan
2013-04-02 09:55:23+02
Dokáže niekto popísať rozdiely medzi Photoshop CS6 a Photoshop CS6 Extended? Ešte som niekde našiel aj Photoshop CS6 Ultimate (na nejakom fóre)?? Tá verzia Photoshop CS6 Extended Student... je funkčne iná, ako klasický Photoshop CS6 Extended? Je v tom zmätok a nikde sa poriadne okrem oficiálnych prezentácií nedá nejako k ničomu dostať.
 
Filip Bucher
2013-04-02 13:52:43+02
príspevok od: Akelan
Dokáže niekto popísať rozdiely medzi Photoshop CS6 a Photoshop CS6 Extended? Ešte som niekde našiel aj Photoshop CS6 Ultimate (na nejakom fóre)?? Tá verzia Photoshop CS6 Extended Student... je funkčne iná, ako klasický Photoshop CS6 Extended? Je v tom zmätok a nikde sa poriadne okrem oficiálnych prezentácií nedá nejako k ničomu dostať.
no nemyslim si ze by okrem oficialnych rozdielov boli ešte niake dalšie skrité.
 
Akelan
2013-04-02 14:47:01+02
príspevok od: Filip Bucher
no nemyslim si ze by okrem oficialnych rozdielov boli ešte niake dalšie skrité.
Zle som sa vyjadril, tie "oficiálne prezentácie" som myslel skôr popisy, aké sú napr. pri týchto programoch na alza.sk - "nová verzia prináša prevratné kreatívne možnosti profesionálom... bla, bla, bla"... Niečo podobné, nič nehovoriace, je pri oboch produktoch, napriek tomu sú tam dosť podstatné rozdiely cenové, čo zas tiež niečo naznačuje... Teda možno, je v tom zmätok, viem že už aj tu na fóre bolo na to niekoľko otázok, čo sa týka označovania Adobe Photoshop produktov, tak reku ma napadlo, či by niekto vedel akosi zosumarizovať rozdiely, resp. je tam aj viac verzií tých istých produktov, ktoré sa cenovo a tuším aj názvom mierne líšia, neviem, či v dôsledku nejakých nadstavbových modulov, pluginov...
 
Filip Bucher
2013-04-02 16:04:05+02
príspevok od: Akelan
Zle som sa vyjadril, tie "oficiálne prezentácie" som myslel skôr popisy, aké sú napr. pri týchto programoch na alza.sk - "nová verzia prináša prevratné kreatívne možnosti profesionálom... bla, bla, bla"... Niečo podobné, nič nehovoriace, je pri oboch produktoch, napriek tomu sú tam dosť podstatné rozdiely cenové, čo zas tiež niečo naznačuje... Teda možno, je v tom zmätok, viem že už aj tu na fóre bolo na to niekoľko otázok, čo sa týka označovania Adobe Photoshop produktov, tak reku ma napadlo, či by niekto vedel akosi zosumarizovať rozdiely, resp. je tam aj viac verzií tých istých produktov, ktoré sa cenovo a tuším aj názvom mierne líšia, neviem, či v dôsledku nejakých nadstavbových modulov, pluginov...
Už presne neviem ale v extended je navyse pokročilejšia uprava, a praca s 3D vrstvami a 3d modelmi. Plus je tam že novinky dostavaju ako prvy ešte pred normálnymi uživatelmi. niaky prístup do cloudu tusim. pristup na ich webe k roznemu obsahu neviem napriklad fonty a podobne co tam maju tak tusim tam maju viac moznosti a ponuky. a v podsatte taketo zbytocnosti navyse maju. idem tam hlavne o to 3Dcko.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()