Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 5D Mark III a rok 2015

hodo22
hodo22 2015-02-18 00:57:43+01
Rozmyslam nad kupou tohoto canonu, ale chcem sa spytat ludi co s nim pracuju, ci su spokojny a hlavne ci nepocituju to, ze je na trhu uz zopar rokov
Dakujem
 
IceDive1
2015-02-20 12:26:15+01
príspevok od: MagickVamp
Ohanat sa recickami ze ostrenie nie je dvolezite tiez nema zmysel ze? Kazda znacka ma svoje zameranie momentalne. tazko povedat ze s Nikonom sa vo vacsine situacii neda ostrit, daaa..ale Canon to vie lepsie. Tazko povedat ze Canon nema vo vacsine situacii postatcujuci DR, maa....ale to vie zas lepsie Sony.
To tu ale nikto nespochybnuje ze Canon ma aktualne lepsi AF. Ja len vidim ze ty tu mas neustale potrebu nas presviedcat ako je DR nepodstatny.
 
MagickVamp
2015-02-20 12:36:21+01
príspevok od: JohnNewton
DR nie je niečo imaginárne, čo je len v grafoch. Pri prechode z Nikonu D300 na Fuji XE to bol výrazný rozdiel v prospech Fuji. Nedá sa to prehliadnúť ani pri bežnom fotografovaní , a graf to už len potvrdzuje. (dprewiev). Hodnota vo svetlách je už do konca mimo ich meraní. A je ľahko si zvyknúť na to, že ti prakticky strata kresby vo svetlách nehrozí. Nedostatkov má aj Fuji tiež dosť, ale DR to nebolo. A už ho nemám, tak že to nehovorím, aby som sa uistil, že môj je najväčšíííí ...
Ja nevravim ze je to nieco imaginarne, to v ziadnom pripade. Len vo vacsine situacii co ponuka Canon je nad ramec toho co potrebuje myslim ze vacsina uzivatelov. A co sa stratu kresby vo svetle tyka, tak na to pozor, cipy Sony su prebornikom v DR, ale len jednym smerom akonahle niekto zacne hodnotit DR aj z pohladu kolko toho dostanes zo svetla tak vysledky uz nie su take oslnive. Takto meria dynamicky rozsah napriklad chip.de a nikdom D750 im tak v DR vysiel ako prepadak.

Odhliadnuc od toho spat k HDR...lebo to je to co vidia oci....podla mna aj to je buducnost a je otazka casu kedy sa zmenou technologii zrychli uzavierka a vsetko co treba natolko, aby sa HDR dalo fotit plnohodnotne z ruky. Mozno zmenou technologie sa to bude dat zrealizovat na jeden cvak. Zatial scifi, ale myslim ze sa toho este dozijem Rovnako ako sa dozijem pouzitelneho ISO 51200 ,-)
 
JohnNewton
2015-02-20 12:43:00+01
príspevok od: MagickVamp
Ja nevravim ze je to nieco imaginarne, to v ziadnom pripade. Len vo vacsine situacii co ponuka Canon je nad ramec toho co potrebuje myslim ze vacsina uzivatelov. A co sa stratu kresby vo svetle tyka, tak na to pozor, cipy Sony su prebornikom v DR, ale len jednym smerom akonahle niekto zacne hodnotit DR aj z pohladu kolko toho dostanes zo svetla tak vysledky uz nie su take oslnive. Takto meria dynamicky rozsah napriklad chip.de a nikdom D750 im tak v DR vysiel ako prepadak.

Odhliadnuc od toho spat k HDR...lebo to je to co vidia oci....podla mna aj to je buducnost a je otazka casu kedy sa zmenou technologii zrychli uzavierka a vsetko co treba natolko, aby sa HDR dalo fotit plnohodnotne z ruky. Mozno zmenou technologie sa to bude dat zrealizovat na jeden cvak. Zatial scifi, ale myslim ze sa toho este dozijem Rovnako ako sa dozijem pouzitelneho ISO 51200 ,-)
Ono aj 50 Mpx, čo dnes ponúka Canon sa môže zdať nad rámec. Ale o pár rokov to môže byť štandard. Nezabudnem na svoje prvé PC s diskom 4,3 GB. V odbornom časopise som sa dočítal, že na čo to už len komu bude, to sa predsa nedá zaplniť .....
 
MagickVamp
2015-02-20 12:48:26+01
príspevok od: IceDive1
To tu ale nikto nespochybnuje ze Canon ma aktualne lepsi AF. Ja len vidim ze ty tu mas neustale potrebu nas presviedcat ako je DR nepodstatny.
Nie nie...mam potrebu vraviet ze je to bublina a vacsine ludi staci DR aky na Canone ma. Su len specificke pripady kedy niekto potrebuje viac a ked potrebuje ma tu preca cipy od Sony a vsetky fotaky do ktorych sa dava. Mam potrebu vraviet ze su dolezitejsie veci, na ktore by sa nemalo zabudat. A nesudit znacku podla DR ked na zanre na ake je urcena ma zbrane ake treba a v danych zanroch vie zvitazit aj napriek tomu ze bojuje so starym modelom.
 
MagickVamp
2015-02-20 13:00:57+01
príspevok od: JohnNewton
Ono aj 50 Mpx, čo dnes ponúka Canon sa môže zdať nad rámec. Ale o pár rokov to môže byť štandard. Nezabudnem na svoje prvé PC s diskom 4,3 GB. V odbornom časopise som sa dočítal, že na čo to už len komu bude, to sa predsa nedá zaplniť .....
no nedavno som nieco podobne vravel aj ja priatelke, stale spominam ako som si do pc zakladal 128 MB RAM a mal pocit ze som vybaveny do konca zivota.

No hej ja viem ze je to tak, aj ked podla mna na take Mpx doba este nedozrela, nie je na to vela skiel a nie je to celkovo este tak vymakane aby ozaj platilo ze ked odfotis daco s 50 Mpx tak mas aj skutocne 2 krat viac detailov ako s 25Mpx. Momentalne mi pride robit vela aj 70Mb foto a aj 20MB mi pride dost, ale kupil som vasi disk a zvykam si. ,-)
 
IceDive1
2015-02-20 13:01:47+01
príspevok od: MagickVamp
Nie nie...mam potrebu vraviet ze je to bublina a vacsine ludi staci DR aky na Canone ma. Su len specificke pripady kedy niekto potrebuje viac a ked potrebuje ma tu preca cipy od Sony a vsetky fotaky do ktorych sa dava. Mam potrebu vraviet ze su dolezitejsie veci, na ktore by sa nemalo zabudat. A nesudit znacku podla DR ked na zanre na ake je urcena ma zbrane ake treba a v danych zanroch vie zvitazit aj napriek tomu ze bojuje so starym modelom.
Chlape ty musis mat fakt tazky zivot alebo ta musi Canon dobre platit.
 
MagickVamp
2015-02-20 13:05:14+01
príspevok od: IceDive1
Chlape ty musis mat fakt tazky zivot alebo ta musi Canon dobre platit.
mam len tazky zivot Ale chlape az raz bude k tebe dakto neobjektivny budes rad ze sa ta zastanem ,-)
 
kriketussska
2015-02-28 12:10:20+01
Chcem sa spýtať viete mi poradiť či je podobný typ foťáku v značke Nikon ako Canon EOS 5D Mark II?
 
atlantel
2015-02-28 14:12:47+01
príspevok od: kriketussska
Chcem sa spýtať viete mi poradiť či je podobný typ foťáku v značke Nikon ako Canon EOS 5D Mark II?
Cenovo alebo parametrami ?
 
neuhadnes
2015-02-28 18:43:41+01
Zaujímavé porovnanie s Nikon D810, čo sa týka videa: https://www.youtube.com/watch?v=gno4K2covrE
 
JohnNewton
2015-02-28 20:02:09+01
príspevok od: neuhadnes
Zaujímavé porovnanie s Nikon D810, čo sa týka videa: https://www.youtube.com/watch?v=gno4K2covrE
Človek by povedal, že v dnešnej dobe predsa nemôže byť Full HD vidieo problém. A veru že pre
niektorých výrobcov je. Ďalšia vec, ktorú sa veľa výrobcov naučilo je klamať v ISO, deklarované a skutočne namerané sa môže výrazne líšiť. Ono sa to potom pekne ukazuje, aha aké dobré je naše ISO 6400, a namerané sa k tomu ani nepribližuje.
 
neuhadnes
2015-02-28 20:15:08+01
príspevok od: JohnNewton
Človek by povedal, že v dnešnej dobe predsa nemôže byť Full HD vidieo problém. A veru že pre
niektorých výrobcov je. Ďalšia vec, ktorú sa veľa výrobcov naučilo je klamať v ISO, deklarované a skutočne namerané sa môže výrazne líšiť. Ono sa to potom pekne ukazuje, aha aké dobré je naše ISO 6400, a namerané sa k tomu ani nepribližuje.
https://www.youtube.com/watch?v=49b5fthQDzA
Pre mňa jednoznačne Nikon D810 aj na video.
 
JohnNewton
2015-02-28 20:57:09+01
príspevok od: neuhadnes
https://www.youtube.com/watch?v=49b5fthQDzA
Pre mňa jednoznačne Nikon D810 aj na video.
Ja preferujem EVF na video, čo u dslr nie je možné. Asi deformácia z mnohoročného vláčenia veľkej VHS kamery
 
markato1
2015-03-01 11:07:10+01
príspevok od: neuhadnes
Zaujímavé porovnanie s Nikon D810, čo sa týka videa: https://www.youtube.com/watch?v=gno4K2covrE
co je na tom zaujimave? uplne zle nastavene parametre na 5Dmk III
 
kriketussska
2015-03-01 16:35:10+01
príspevok od: atlantel
Cenovo alebo parametrami ?
Aj aj poprosím
 
atlantel
2015-03-01 18:54:51+01
príspevok od: kriketussska
Aj aj poprosím
Priamy ekvivalent uplne neexistuje ale ak sa mame cenovo priblizit, tak Nikon D610 od ruky, pripadne D600. Priklonil by som sa radsej k D610... Ak chces generacnu zhodu, tak Nikon D3x ale ten je aj bazarovy stale drahy a na svojich nastupcov (casto cenovo zhodnych pripadne lacnejsich) sa uz obrazovo nedotahuje. Ak by som mal zvolit zlaty stred, tak D750.
 
MagickVamp
2015-03-02 06:28:52+01
príspevok od: kriketussska
Chcem sa spýtať viete mi poradiť či je podobný typ foťáku v značke Nikon ako Canon EOS 5D Mark II?
Nie je, Nikon ma jedine profesionalne telo D810, takze ak ti ide len o profi telo tak D810. A mozno ti D810 bude stacit. 5D mark III je aj po 3 rokoch stale sampion v oblasti sport, akcia a wildlife a v auguste ma prist uz dokonca jeho nastupca.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-02 06:56:52+01
príspevok od: kriketussska
Aj aj poprosím
Aj ked je EOS 5D Mark II vlastne uz legendou, nei je to obzvlast vydareny aparat. Mizerne zaostrovanie a rovnako mizerny displej. Obrazovo a azaostrovanim ho prekonava kazdy aktualny FF od NIkonu. Takze to kludne mozu byt tieto modely: D600/D610/D750/D800/D800E/D810. Z nich by som momentalne bral D750, alebo ak si pri peniazoch, tak D810.
 
JohnNewton
2015-03-02 08:23:28+01
príspevok od: Karol Srnec
Aj ked je EOS 5D Mark II vlastne uz legendou, nei je to obzvlast vydareny aparat. Mizerne zaostrovanie a rovnako mizerny displej. Obrazovo a azaostrovanim ho prekonava kazdy aktualny FF od NIkonu. Takze to kludne mozu byt tieto modely: D600/D610/D750/D800/D800E/D810. Z nich by som momentalne bral D750, alebo ak si pri peniazoch, tak D810.
No, a priprav sa na canon džihád
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-02 08:33:33+01
príspevok od: JohnNewton
No, a priprav sa na canon džihád
Vo svojej dobe priekopnik, dnes uz prekonany. Kazdy, kto ho vlastnil ho vtedy musel milovat za obrazovy vystup a video a nenavidiet za AF. Mam ho v redakcii a ani mi nenapadne ho pouzit, ked sa mi ovela lepsie pracuje s Niknom D800E a dokonca aj Olympusmi OM-D.
 
Strana 5 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()