Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Co je lepsie Panasonic gx7 alebo Olympus de-m10

Kapustamordechai
Kapustamordechai 2015-02-28 18:08:01+01
Mam otazku o dvoch fotakoch: panasonic gx7 alebo Olympus de-m10, co je zaujmavejsie, co ma rychlejsie ostrenie?..ktory sa viac oplati ...hmm dakujem, vas Kapustamordechai.
 
booomerang3
2016-06-16 13:25:08+02
príspevok od: Oldiceq
Ahojte,
tak som sa rozhodol pre Panasonic GX7. Mame este jednu otazku. Na zaciatok financie stacia len na zakladak. Poradite mi prosim s volbou? Mam mozno kupit v sete s fotakom tento:
Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 Mega O.I.S.
alebo
kupim len telo a k nemu tento Oly:
Olympus m. zuiko 14-42mm f/3,5-5,6 II R

Co by ste brali? Je mi jasne ze ide o setaky, ale v danej situacii mam zatial len na ten. Navyse ak by som bral zvlast telo, mozem zobrat strieborne, co sa mi viac paci. Ten kit je len s ciernym telom.
Dakujem este raz za rady a pomoc.
panasonic 14-42mm II má lepšie výsledky oproti olympus 14-42mm II. Pozri si recenzie na ephotozine.com na nich napr.
 
Oldiceq
2016-06-16 13:30:25+02
príspevok od: booomerang3
Túto dilemu som riešil akurát ja. Predpokladám, že kupuješ z prolaiky Ja som tam kupoval, kupil som si strieborné telo. Písal som im tam či predávajú aj osobitne 14-42, keďže ho ponúkajú k čiernej verzii a neodpovedali vôbec na mail...
Ano presne tam Nakoniec som objednal cierny kit, ved fotak si nekupujem aby som sa nan pozeral ale aby som s nim fotil, tak som nechal tak riesenie farby Set strieborny je s tou palacinkou 20mm 1.7 ale nechcel som moc prekrocit rozpocet
Akurat ani mna nepotesili, lebo dnes maju uzavierku do 12:00 a ja som riesil o 12:17 tak fotak dostanem az buduci tyzden...skoda, som myslel ze budem testovat cez vikend :/
 
Oldiceq
2016-06-16 13:31:16+02
príspevok od: -rs-
Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 Mega O.I.S, ak ti nevadi trochu vacsia velkost objektivu

Dakujem, vzal som ten kit, takze tam by mal byt tento. Velkost mi nevadi, ved sama GX7 nie je az taky "prcek". Aj ked proti tej D90 je mensia a lahsia
 
booomerang3
2016-06-16 13:38:04+02
príspevok od: Oldiceq
Ano presne tam Nakoniec som objednal cierny kit, ved fotak si nekupujem aby som sa nan pozeral ale aby som s nim fotil, tak som nechal tak riesenie farby Set strieborny je s tou palacinkou 20mm 1.7 ale nechcel som moc prekrocit rozpocet
Akurat ani mna nepotesili, lebo dnes maju uzavierku do 12:00 a ja som riesil o 12:17 tak fotak dostanem az buduci tyzden...skoda, som myslel ze budem testovat cez vikend :/
veru s tou palacinkou ako hovoríš ty to už bola aj na mňa uff cena Veľa pekných fotiek prajem teda
 
dodo023
2016-06-16 17:24:58+02
príspevok od: booomerang3
Ďakujem ti za odpoveď Vedel by si možno porovnať oly 25mm a panasonic 20mm ? Videl som GX7 v ponuke iba s týmto, len ja som kupoval radšej iba telo, predsa len objektív sa stále dá zohnať lacnejšie ako ho len ponúkajú oni v eshopoch v kombinácii. Pevné ohnisko by mi ani nevadilo, pri zoomovaní som sa pristihol možno len pár krát aj to keď som chcel vytvoriť voľáke to pseudo makro
Olympus 25mm ostri o dost rychlejsie a je o kusok vacsi. Ma trocha krajsie farby ako Panasonic 20mm ale to je asi subjektivne. Ved ak chces a si z BA, kludne si mozes ten moj panasonic vyskusat.
 
booomerang3
2016-06-16 21:13:16+02
príspevok od: dodo023
Olympus 25mm ostri o dost rychlejsie a je o kusok vacsi. Ma trocha krajsie farby ako Panasonic 20mm ale to je asi subjektivne. Ved ak chces a si z BA, kludne si mozes ten moj panasonic vyskusat.
Ďakujem za fajn nápad, ale som z prešova, to je na druhom konci republiky, ale v BA možno budem toto leto, ak si spomeniem na túto ponuku tak by som sa ozval
 
dodo023
2016-06-16 21:45:22+02
príspevok od: booomerang3
Ďakujem za fajn nápad, ale som z prešova, to je na druhom konci republiky, ale v BA možno budem toto leto, ak si spomeniem na túto ponuku tak by som sa ozval
No ja už v BA počas leta nebudem. Každopádne objektív je naozaj dobrý. Ak ho nájdeš v bazári za rozumnú cenu, určite neváhaj. Či už ten alebo Olympus 25mm. Oba sú super.
 
-rs-
2016-06-17 09:27:12+02
príspevok od: booomerang3
Videl som, že máš v portfóliu 14-45 f/ 3.5 je nejaký rozdiel medzi 14-42 a tým tvojím ?
v niektorych testoch je lepsi 14-45, v inych zase 14-42. povedal by som, ze to je zanedbatelny rozdiel a budes spokojny. kvalitou urcite lepsi ako setovy olympus 14-42.
a casom aj tak prejdes na pevne skla alebo PRO zoom
 
mikkael
2016-06-19 16:40:39+02
Objektiv jedine second hand, alebo ak najdes na zemi, snad za to nebudes solit tie nekrestanske loove Najprv zisti, ake ti vyhovuju ohniska na street a potom sa rozhodnes, ci Oly 25 alebo Pana 20, pripadne este sirsie a drahsie sklo Vychutnaj si m4/3!
 
Oldiceq
2016-06-20 13:02:21+02
Ahojte,tak dnes mi kurier priniesol fotacik, vyzera super, ta cierna nakoniec nie je taka zla ako som myslel, paci sa mi aj tak, je viac nenapadny Kedze som nemal moznost ho vyskuat nazivo, ostal som prekvapeny to velkostou, resp. malostou. Grip vyzera byt pohodlny , chvilku si ale budem musiet zvyknut, predsalen ten Nikon D90 je ine hebedo proti tomuto fotaciku.
Snad bude dost casu po praci sa pozabavat, preluskat nastavenia a pofotit par skusobnych zaberov/videi.

Dakujem vsetkym za cenne rady a pomoc pri vybere

Este prosba na majitelov tohto fotacika, prosim tip na brasnu (kde by vosiel fotak s nasadenym setakom, plus miesto na jeden pevny objektiv a par drobnosti.
Tiez prosim tip na nahradne baterie okrem originalnej?

prajem pekny den a dobre svetlo
 
seifi
2016-06-20 17:09:06+02
a by som dal otázku, na akej úrovni musí fotograf byť, aby bolo poznať, že kedy fotí z technickej stránky lepším a kedy horším foťákom;
a ďalšia otázka, a prečo nemáš vo výbere 12-32 ? naopak, zarazil ma 45mm objektív ?
 
krispin.pucinko
2016-06-20 20:41:46+02
príspevok od: Oldiceq
Ahojte,tak dnes mi kurier priniesol fotacik, vyzera super, ta cierna nakoniec nie je taka zla ako som myslel, paci sa mi aj tak, je viac nenapadny Kedze som nemal moznost ho vyskuat nazivo, ostal som prekvapeny to velkostou, resp. malostou. Grip vyzera byt pohodlny , chvilku si ale budem musiet zvyknut, predsalen ten Nikon D90 je ine hebedo proti tomuto fotaciku.
Snad bude dost casu po praci sa pozabavat, preluskat nastavenia a pofotit par skusobnych zaberov/videi.

Dakujem vsetkym za cenne rady a pomoc pri vybere

Este prosba na majitelov tohto fotacika, prosim tip na brasnu (kde by vosiel fotak s nasadenym setakom, plus miesto na jeden pevny objektiv a par drobnosti.
Tiez prosim tip na nahradne baterie okrem originalnej?

prajem pekny den a dobre svetlo
baterku jednoznacne ebay sice si na nu pockas nejaky ten tyzden ale za cenu 10-12 eur si mozes kupit 5 za cenu originalky a este ti ostane na pivo vyzdrzi sice on 10-15% zaberov menej ako origo ale stale je to v pohode a na amaterske fotenie urcite postaci.
 
-rs-
2016-06-20 23:47:38+02
príspevok od: Oldiceq
Ahojte,tak dnes mi kurier priniesol fotacik, vyzera super, ta cierna nakoniec nie je taka zla ako som myslel, paci sa mi aj tak, je viac nenapadny Kedze som nemal moznost ho vyskuat nazivo, ostal som prekvapeny to velkostou, resp. malostou. Grip vyzera byt pohodlny , chvilku si ale budem musiet zvyknut, predsalen ten Nikon D90 je ine hebedo proti tomuto fotaciku.
Snad bude dost casu po praci sa pozabavat, preluskat nastavenia a pofotit par skusobnych zaberov/videi.

Dakujem vsetkym za cenne rady a pomoc pri vybere

Este prosba na majitelov tohto fotacika, prosim tip na brasnu (kde by vosiel fotak s nasadenym setakom, plus miesto na jeden pevny objektiv a par drobnosti.
Tiez prosim tip na nahradne baterie okrem originalnej?

prajem pekny den a dobre svetlo
@brasna:
ja pouzivam "LowePro Adventura 140" na Olympus M10. Vojde tam telo a 3 objektivy +/-.
Celkom spokojnost.
 
jurajp
2016-06-21 02:51:23+02
Ja mam LowePro Event Messenger 100. Trosku plytsia, aby ten fotak tam nebol tak utopeny a lepsie sa vyberal. Zmestia sa tam aj 2 objektivy a dopredu penazenka alebo telefon.
 
Oldiceq
2016-06-21 09:05:29+02
príspevok od: jurajp
Ja mam LowePro Event Messenger 100. Trosku plytsia, aby ten fotak tam nebol tak utopeny a lepsie sa vyberal. Zmestia sa tam aj 2 objektivy a dopredu penazenka alebo telefon.
Dakujem pekne, vyzera fajn, akurat ked tam nie je navrchu zips, tesni to dostatocne? Mam na mysli, ak by prsalo, nedostane sa tam voda? Ja mam furt smolu, ze ma chyti niekde dazd, zazipsovane mi to pripada bezpecnejsie. Je to v pohode? Vsetky brasne co mam doteraz su v prevedeni AW, ale zase pri tomto malom fotacik sa mi zda zbytocne kupovat nejaku megabrasnu...
 
Oldiceq
2016-06-21 09:18:24+02
príspevok od: krispin.pucinko
baterku jednoznacne ebay sice si na nu pockas nejaky ten tyzden ale za cenu 10-12 eur si mozes kupit 5 za cenu originalky a este ti ostane na pivo vyzdrzi sice on 10-15% zaberov menej ako origo ale stale je to v pohode a na amaterske fotenie urcite postaci.
Radsej by som to poriesil tu na SK, nieco taketo by mohlo byt v poho nie?
http://www.batteryshop.sk/produkt/baterie-t6-power-dmw-blg10-dmw-blg10e-bp-dc15/?gclid=CPS9y8bIuM0CFQhuGwod6nwHcw

Cena je celkom v poho tiez...
 
krispin.pucinko
2016-06-21 10:40:32+02
príspevok od: Oldiceq
Radsej by som to poriesil tu na SK, nieco taketo by mohlo byt v poho nie?
http://www.batteryshop.sk/produkt/baterie-t6-power-dmw-blg10-dmw-blg10e-bp-dc15/?gclid=CPS9y8bIuM0CFQhuGwod6nwHcw

Cena je celkom v poho tiez...
mas to uplne jedno co si vyberies tato "Slovenska" verzia pravdepodobne zisla z tej istej vyrobnej linky niekde v Cine ako "cinska" ebay verzia. ale mas pravdu, z SVK mas predsa aspon nejaku tu zaruku. ale cena bude trosku vyssia kvoli clu a marzi pre importera. Prinajhorsom pozri Bazos tam mas tiez lacnejsie, ale pouzivane
 
jurajp
2016-06-21 17:44:14+02
príspevok od: Oldiceq
Dakujem pekne, vyzera fajn, akurat ked tam nie je navrchu zips, tesni to dostatocne? Mam na mysli, ak by prsalo, nedostane sa tam voda? Ja mam furt smolu, ze ma chyti niekde dazd, zazipsovane mi to pripada bezpecnejsie. Je to v pohode? Vsetky brasne co mam doteraz su v prevedeni AW, ale zase pri tomto malom fotacik sa mi zda zbytocne kupovat nejaku megabrasnu...
Tak ano, zips navrchu nema. Pri zatvarani veka ma na boku take "kridelka", ktore sa pri zatvoreni zlozia dovnutra, takze ani z boku do nej nenaprsi. Ale hlave ked prsi, tak ja sedim doma Vybral som si ju aj preto, ze vyzera "civilnejsie".
 
pa10
2016-06-21 19:41:47+02
Na GX7 je vyborne originalne kozene puzdro, a do toho 12-32 objektiv, ktory je zo setovych objektivov najostrejsi. Mal som 14-42, 14-45, aj 14-42PZ, na GX1 aj GX7 a ostrost nic moc. 12-32 bol uspokojivy na bezne fotenie a zmesti sa do kozeneho puzdra. Pre mna na GX7 mali vyznam tri objektivy, 12-32 na cestovanie, 20mm/1.7 na lowlight a street (oba sa zmestia do originalneho kozeneho puzdra). A potom 42.5/1.7 na portrety, vyborny stabilizovany objektiv, kresba a ostrost je porovnatelna s 20mm/1.7.

GX7 je vyborne vybaveny fotoaparat a dlho som s nim fotil, ale nedavno som ho vymenil za LX100 a som napokon rad, ze som to urobil. Aj napriek tomu, ze GX7 je lepsie vybaveny, s vyssim rozlisenim, lepsim hladacikom, bleskom atd. vadila mi na nom jedna vec, a to je pliaga celej GX serie od GX1 az po GX8 - vyrazny shuttershock. Elektronicka zavierka ho odstranuje uplne, ale je tam rolling shutter efekt a teda nepouzitelne na dynamicke sceny, blesk a cokolvek pod 1s. Mechanicka zavierka naopak vdaka shutter shock efektu ruinuje ostrost inak kvalitnych objektivov. Je to fantasticky fotak, cela GX seria su uzasne pristroje, ale toto im lame kolena i hnaty, a pokial si pozriete dxomark, tak presne toto je dovod, preco objektivy na GX7 tele dostavaju radovo nizsie skore ako na inych telach. Som zvedavy, ak sa mi niekedy dostane do ruk GX80 (ktoru by som inak za GX7 nezamenil uz len z dovodu materialov/spracovania/ergonomie), ktora ma novy system uzavierky, ci dokaze shutter shock eliminovat. Ak by to fungovalo, bola by to bomba, najma do novych modelov ako GH5 a GX9.

Nicmenej, pokial to nie je problem a ziletkove fotky nie su prioritou, silne odporucam vybavit tento fotak spominanym puzdrom a gumenym adapterom na hladacik, zbavit sa 14-42 a zabezpecit si 12-32, je to namakana kombinacia. Fotaku ako GX7 pristane kvalita.
 
Oldiceq
2016-06-22 11:57:01+02
príspevok od: pa10
Na GX7 je vyborne originalne kozene puzdro, a do toho 12-32 objektiv, ktory je zo setovych objektivov najostrejsi. Mal som 14-42, 14-45, aj 14-42PZ, na GX1 aj GX7 a ostrost nic moc. 12-32 bol uspokojivy na bezne fotenie a zmesti sa do kozeneho puzdra. Pre mna na GX7 mali vyznam tri objektivy, 12-32 na cestovanie, 20mm/1.7 na lowlight a street (oba sa zmestia do originalneho kozeneho puzdra). A potom 42.5/1.7 na portrety, vyborny stabilizovany objektiv, kresba a ostrost je porovnatelna s 20mm/1.7.

GX7 je vyborne vybaveny fotoaparat a dlho som s nim fotil, ale nedavno som ho vymenil za LX100 a som napokon rad, ze som to urobil. Aj napriek tomu, ze GX7 je lepsie vybaveny, s vyssim rozlisenim, lepsim hladacikom, bleskom atd. vadila mi na nom jedna vec, a to je pliaga celej GX serie od GX1 az po GX8 - vyrazny shuttershock. Elektronicka zavierka ho odstranuje uplne, ale je tam rolling shutter efekt a teda nepouzitelne na dynamicke sceny, blesk a cokolvek pod 1s. Mechanicka zavierka naopak vdaka shutter shock efektu ruinuje ostrost inak kvalitnych objektivov. Je to fantasticky fotak, cela GX seria su uzasne pristroje, ale toto im lame kolena i hnaty, a pokial si pozriete dxomark, tak presne toto je dovod, preco objektivy na GX7 tele dostavaju radovo nizsie skore ako na inych telach. Som zvedavy, ak sa mi niekedy dostane do ruk GX80 (ktoru by som inak za GX7 nezamenil uz len z dovodu materialov/spracovania/ergonomie), ktora ma novy system uzavierky, ci dokaze shutter shock eliminovat. Ak by to fungovalo, bola by to bomba, najma do novych modelov ako GH5 a GX9.

Nicmenej, pokial to nie je problem a ziletkove fotky nie su prioritou, silne odporucam vybavit tento fotak spominanym puzdrom a gumenym adapterom na hladacik, zbavit sa 14-42 a zabezpecit si 12-32, je to namakana kombinacia. Fotaku ako GX7 pristane kvalita.
Dakujem pekne za prispevok, skoda ze som ho necital pred kupou, ale nevadi, co uz. Fotak uz mam, takze uz asi neskoro nieco riesit...nekupite niekto GX7+14-45+45-150 ? Dnes mi prisiel aj druhy objektiv (45-150 od Panasonicu). Este ked budu financie pojdem do niecoho svetelnejsieho, lebo lowlight pri tych setakoch je fakt bieda. Nechtiac stale porovnavam s tym Nikonom. Ale nechcem hrusky s jablkami miesat, ved ina velkost snimaca, aj ten vstavany blesk je uplne ina liga atd. Zatial toho mam malo pofotene, kazdopadne zvuk uzavierky je celkom zajimavy, a na moj vkus hlucny, skusal som aj elektronicku, ale tam som narazil na problem s bleskom, este fakt nemam vsetko nastudovane. V ramci vyberu som predtym zvazoval aj kompakt (sony rx100 prvy, LX100) ale nakoniec som to zavrhol s tym, ze by mi asi chybala moznost menit objekitvy. No teraz uz nie som si taky isty, uvidime casom, ked dokupim kvalitnejsie sklo. Premyslam nad tou 20kou.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()