Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka do 500€

tiriel
tiriel 2015-10-06 17:13:22+02
ahojte , rada by som si dala poradiť nejaku zrkadlovku pre uplneho začiatočníka . Doteraz som fotila iba kompaktom . Pred nejakým časom som dostala Nikon Coolpix L110 , ale tomu na chuť nedokážem prísť , preto som sa rozhodla ísť do zrkadlovky . Viem , že výber nieje velmi velký , rozmýšlam nad telom Canon + objektív Canon 50mm f/1.8 II - na začiatok , že sa s tým naučím pracovať . Pozerala som nejake recenzie , viac menej tam toho vela na výber nieje - CANON EOS 100D , Canon EOS 1200D , Canon EOS 700D .. . Kupiť by som chcela nový , nie z bazaru a používať hlavne na fotenie krajiniek , či portretov , deti (taka amaterska klasika ) Viem , že nemáte radi takéto otázky , ale bola by som naozaj vdačná , ak by mi niekto poradil , ktorý z týcho vybrať . Poprípade niečo z Nikonu ,kedže sama neviem ,ktorá značka je lepšia .
 
lennyl
2015-11-01 10:14:51+01
belco: mne sa zda,ze mne na D750 isiel Helios 44-2 s tou redukcou co som jej dal fotit na priorite clony A. ale mozno si to iba mylim, ze som tak bol zvyknuty z Pentaxov. na nekonecno s tou redukciou ostrit ide (ma opticky clen), len do vacsej dialky asi nebude taka maximalna ostrost ako na modernych sklách (co mi bolo jedno, kedze M42 Heliosa som mal pre radost na hranie na chvilu).
 
tiriel
2015-11-01 10:25:04+01
hej ide,ale iba tak ako pise lennyl.. nezaostri poriadne do dialky a fotit mi ide iba na M, zial na A nejde vobec. mam to len na teraz,zajtra mi Zolo z Nr donesie 35mm, neskor by som nejaky zoom chcela.
 
tiriel
2015-11-03 17:53:49+01
už mám doma 35mm 1,8 , môžem fotiť ale hlavne musím vela čítať o fotení .... ohladne kompozície a všetkého okolo toho ... Mám knihu Mistrovstvi prace s DSLR , tak snád na začiatok stačí . Pre mna je npr. aj tato fotka pekná ,lebo sa to neda porovnať s tým ,ake fotky som robila doteraz kompaktom . Len oči skusených fotografov to vidia v pravom svetle . Musím si tiež zvyknuť, že takto zblízka fotiť s 35mm sa nesmie , malý vyzerá ako škriatok s velkou hlavou
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()