Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka do 500€

tiriel
tiriel 2015-10-06 17:13:22+02
ahojte , rada by som si dala poradiť nejaku zrkadlovku pre uplneho začiatočníka . Doteraz som fotila iba kompaktom . Pred nejakým časom som dostala Nikon Coolpix L110 , ale tomu na chuť nedokážem prísť , preto som sa rozhodla ísť do zrkadlovky . Viem , že výber nieje velmi velký , rozmýšlam nad telom Canon + objektív Canon 50mm f/1.8 II - na začiatok , že sa s tým naučím pracovať . Pozerala som nejake recenzie , viac menej tam toho vela na výber nieje - CANON EOS 100D , Canon EOS 1200D , Canon EOS 700D .. . Kupiť by som chcela nový , nie z bazaru a používať hlavne na fotenie krajiniek , či portretov , deti (taka amaterska klasika ) Viem , že nemáte radi takéto otázky , ale bola by som naozaj vdačná , ak by mi niekto poradil , ktorý z týcho vybrať . Poprípade niečo z Nikonu ,kedže sama neviem ,ktorá značka je lepšia .
 
lennyl
2015-10-23 20:51:15+02
Nahodou tie skla nie su rarohy a da sa stym pekne vyhrat . Redukciu M42 aj s optickym clenom na ostrenie na nekonecno mam doma v sufliku,zadarmo ti ju dam ak si z Bratislavy/Povazskej Bystrice
 
tiriel
2015-10-23 21:14:48+02
príspevok od: lennyl
Nahodou tie skla nie su rarohy a da sa stym pekne vyhrat . Redukciu M42 aj s optickym clenom na ostrenie na nekonecno mam doma v sufliku,zadarmo ti ju dam ak si z Bratislavy/Povazskej Bystrice
no žial , som z opačneho kúta Sk
 
Johnnny
2015-10-24 09:44:54+02
príspevok od: Maxpayne
Ram na vykone nepridava moc aj ked 8gb je lepsia volba, vo photoshope je vacsi narok na procesor a skvele by sa hodil ssd disk
To zalezi dost na konkretne cinnosti. Ked pracujes s vacsim objemom fotiek, tak tu ram jednoducho potrebujes.
 
tiriel
2015-10-25 08:33:40+01
Oplatí sa mi na tu D90 kupiť pevne sklo Nikkor 50 mm f 1 1.8 D . Mám ju už zajednanu a šla by som pre nu buduci týžden . Kedže niesom odborník , zaujíma ma , či to vziať alebo isť radšej do novšej G verzie . Alebo teda skor do 35mm 1,8 - žeby to bolo na začiatok všestrannejsie .
 
lennyl
2015-10-25 11:18:31+01
50/1,8D nema zagulatene lamely clony - robi uholnikovy bokeh po zacloneni, ostri cez srob a je ju pocut. dal by som za nu 90-100euro max, posluzit posluzi.
ja som kupoval 50/1,8G za 165e - tiche ostrenie, gulaty bokeh v pozadi.
http://foto.bazos.sk/inzerat/53743621/Nikon-35-f-18-G-a-Nikon-50-f-18-G.php
 
tiriel
2015-10-25 11:22:43+01
príspevok od: lennyl
50/1,8D nema zagulatene lamely clony - robi uholnikovy bokeh po zacloneni, ostri cez srob a je ju pocut. dal by som za nu 90-100euro max, posluzit posluzi.
ja som kupoval 50/1,8G za 165e - tiche ostrenie, gulaty bokeh v pozadi.
http://foto.bazos.sk/inzerat/53743621/Nikon-35-f-18-G-a-Nikon-50-f-18-G.php
no možem ju mat za 80 e novu,par krat pouzitu
 
lennyl
2015-10-25 11:24:53+01
https://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-8g/2
 
tiriel
2015-10-25 13:32:01+01
fotak vyskušany , uzavierky sedia , som spokojná už len vybrať objektív a fotiť
 
kenny438
2015-10-25 22:19:43+01
ja som kupil teraz pevnu 50/1,4G za 250e. ale doporucil by som ti skor tu 35/1,8. sa mi zda to sklo ostrejsie a praktickejsie
 
tiriel
2015-10-29 16:05:49+01
tak ja už vdaka lennylovi môžem od dnes fotiť a hrať sa so starým objektívom z Praktici - ešte raz takto dakujem
V pondelok mi príde pevne sklo 35mm , tak sa veelmi teším , dovtedy sa dufam že trošku viac zoznámym s clonou,isom ... prikladam jednu zo skušobných prvých fotočiek .
Dakujem ešte raz aj ostatným za všetky rady a trpezlivosť so mnou
 
tiriel
2015-10-31 12:57:00+01
.. tak ešte jedna , sa tešim , že ten starý objektív takto ostrí , nečakala som to .
 
belco
2015-10-31 19:19:06+01
príspevok od: tiriel
.. tak ešte jedna , sa tešim , že ten starý objektív takto ostrí , nečakala som to .
Ide ti aj ostriť na nekonečno?
 
tiriel
2015-10-31 19:26:21+01
ide mi fotiť iba na M a velmi sa ešte v teorii nevyznám ( teda ani v tomto starom objektíve,ktorý je akýsi "zapečený" , takže dosť to da namahu ním ostriť manualne ) , takže neviem,či mi ide na nekonečno - ako to zistím ?
 
Roman Point
2015-10-31 19:40:35+01
príspevok od: PeCh
V princípe by som povedal, že by si sa mala zamyslieť, či chceš fotiť profesionálne a má záujem uvažovať o zrkadlovke, alebo len hobby a zrkadlovka je pre teba zbytočná. Podľa mňa zrkadlovky typu Canon 1200D, Nikon D3x00 nemajú žiadne praktické oddovodnenie a vyrábajú ich iba z čisto marketingového hľadiska, že vždy sa niekto ulakomí na lacnú zrkadlovku, ale v skutočnosti ju nepotrebuje a bude mu len na oštaru. Väčšiu službu ti urobí nejaký malý CSC foťáčik (Sony A5x00/A6000, Olympus PEN/OM-D, Fuji), ktorý ti ponúkne rovnaký výstup, rovnaké možnosti a zároveň sú menšie a ľahšie a preto ich budeš častejšie používať.

BTW všetky popisované foťáky ti dajú výborný obrazový výstup. Toho sa nemusíš báť. Rozdiel je skôr v ergonómii a pozor aby si si nekúpila niečo, čo sa ti nebude chcieť so sebou nosiť, alebo budeš len otrokom toho foťáku.

BTW2 fotenie detí je neskutočne náročné bez ohľadu na to, čím ich fotíš.
Každý píše o profesionálnych fotoaparátoch a spomína pri nich mini snímače alebo apsc snímače. To mi nereže. Ja si myslím že profesionálny fotografi idú od FF vyššie. To len tak mimo tému. Bol si prvý pri ktorom som si to tu všimol a zareagoval nejde o nič osobné
 
Roman Point
2015-10-31 19:47:03+01
príspevok od: netmouse
nechcem ta odhovarat od Canona, ja sam mam Nikona D200 ale chod sa pozriet aj na Olympus OMD-M10 mozno ti lepsie sadne do ruky a kvalita vystupu je uzasna. U mna to bude prva moznost, ktoru pojdem pozriet ked dosluzi Nikon.

Ved aj sefredaktor ephota ho pouziva na reporty
napr.: www.ephoto.sk/fotoscena/fotoreporty/bitka-pri-viedni-aj-o-bratislavu/
Šéf redaktor používa všetko, pretože vie že dnes všetko fotí rovnako dobre a záleží na fotografovy a nie na technike ktorou fotí. Ak niekto ako šéfredaktor používa CSC fotak tak len kvôli jeho nízkej váhe prípadne pre výber skiel. Ako tu minule spomínal tlačí na tlačiarni Canon nie Epson nie HP atď. To tiež niečo znamená? Nie nič vôbec nič tlačiareň dostal od spoločnosti Canon Slovensko.
 
zvonec
2015-10-31 20:00:47+01
príspevok od: Roman Point
Každý píše o profesionálnych fotoaparátoch a spomína pri nich mini snímače alebo apsc snímače. To mi nereže. Ja si myslím že profesionálny fotografi idú od FF vyššie. To len tak mimo tému. Bol si prvý pri ktorom som si to tu všimol a zareagoval nejde o nič osobné
tu o tych profesionaloch a foteni len na FF som uz dnes niekde cital na dpreview v nejakom vlakne o pripravonych pevnych ohniskach EFM, a FF bezzrkadlovke od Canonu.
Je to sice uz offtopic, ale tusim ti dnes ide karticka....
 
Roman Point
2015-10-31 20:23:19+01
príspevok od: zvonec
tu o tych profesionaloch a foteni len na FF som uz dnes niekde cital na dpreview v nejakom vlakne o pripravonych pevnych ohniskach EFM, a FF bezzrkadlovke od Canonu.
Je to sice uz offtopic, ale tusim ti dnes ide karticka....
Bol to len môj názor Nevidel som veru profesionála fotiť mydlovou krabičkou na zákazku, alebo vyberať si nejaký apsc ( aj to minimálne 7DmkII/D7200 výber len na základe doma odložených objektívov ) fotaparát v obchode bez toho aby doma už mal 5DmkIII, alebo D810 prípadne ten "hajzelblat" to je realita a je jedno čo sa tu napíše.

p.s. dojebať si ma mal za hrúbku ktorú vystrúhal môj mobil miesto fotografovi som napísal fotografovy

M3 systém som mal aj všetky objektívy ( okrem 22mm ) takže ho poznám ako svoje topánky môžem len odporučiť pre niekoho komu je veľkosť zrkadlovky príliš ale chce mať kvalitný, veľký snímač s zbytočne veľa megapixelmi ale má to aj výhodu. Pri fotení miest s nízkym osvetlením a použití ISO 3200 a 6400 v PP po odstránení ( minimálnom preto som mal pocit že to ani nie je canon snímač ) tak po tomto odšumení zostalo stále toľko detailov že fotka vyzerala krásne ostro a bez šumu dokonca lepšie než zo 600D/7D pri iso 200-400
 
blahoslav J B Art
2015-10-31 21:04:55+01
príspevok od: Roman Point
Každý píše o profesionálnych fotoaparátoch a spomína pri nich mini snímače alebo apsc snímače. To mi nereže. Ja si myslím že profesionálny fotografi idú od FF vyššie. To len tak mimo tému. Bol si prvý pri ktorom som si to tu všimol a zareagoval nejde o nič osobné
podla mna sa hlboko mylis ... prikladam link na fotky vyfotene Fuji a 'setakom' 18-55/2.8-4 (aj ked Fuji su najlepsie fotaky )
http://www.lovegrovephotography.com/fujifilm-xf-18-55mm/

a dalsi profesionalny fotograf fotiaci Fuji X-E1
http://www.jiriruzek.net/blog/fotoglosy/
 
Roman Point
2015-10-31 22:47:10+01
príspevok od: blahoslav J B Art
podla mna sa hlboko mylis ... prikladam link na fotky vyfotene Fuji a 'setakom' 18-55/2.8-4 (aj ked Fuji su najlepsie fotaky )
http://www.lovegrovephotography.com/fujifilm-xf-18-55mm/

a dalsi profesionalny fotograf fotiaci Fuji X-E1
http://www.jiriruzek.net/blog/fotoglosy/
Koľko je to percent reálne z Profi fotografov čo chodia po svete? Ja tvrdím 2% a aj to som prehnal o 150% to je fakt. A zbytok ľudí čo chcú mať "pekné zrno" aké produkuje fujinka ( v dobrom myslené to zrno je naozaj pohľadné ) tak si kúpia, alebo majú niečo podobné, pokiaľ ide teda o špecifické typy fotografií.

https://www.youtube.com/watch?v=50UmC6uutMo
 
belco
2015-11-01 09:25:20+01
príspevok od: tiriel
ide mi fotiť iba na M a velmi sa ešte v teorii nevyznám ( teda ani v tomto starom objektíve,ktorý je akýsi "zapečený" , takže dosť to da namahu ním ostriť manualne ) , takže neviem,či mi ide na nekonečno - ako to zistím ?
To je jasné ze stare manualne objektívy pojdu len na M. Skús ci ti pojde zaostrit na nejaký vzidalený objekt. Totiz to, velka nevýhoda Nikonu a starych objektívov s M42 závitom, je nemoznosť zaostrit na nekonecno. U mna su tieto manualne objektivy len hračkou a nie na seriozne fotenie a to uz par kuskov doma mám. Nakoniec aj tak budes musiet investovat do do Nikon objektivu.
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()