Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka do 500€

tiriel
tiriel 2015-10-06 17:13:22+02
ahojte , rada by som si dala poradiť nejaku zrkadlovku pre uplneho začiatočníka . Doteraz som fotila iba kompaktom . Pred nejakým časom som dostala Nikon Coolpix L110 , ale tomu na chuť nedokážem prísť , preto som sa rozhodla ísť do zrkadlovky . Viem , že výber nieje velmi velký , rozmýšlam nad telom Canon + objektív Canon 50mm f/1.8 II - na začiatok , že sa s tým naučím pracovať . Pozerala som nejake recenzie , viac menej tam toho vela na výber nieje - CANON EOS 100D , Canon EOS 1200D , Canon EOS 700D .. . Kupiť by som chcela nový , nie z bazaru a používať hlavne na fotenie krajiniek , či portretov , deti (taka amaterska klasika ) Viem , že nemáte radi takéto otázky , ale bola by som naozaj vdačná , ak by mi niekto poradil , ktorý z týcho vybrať . Poprípade niečo z Nikonu ,kedže sama neviem ,ktorá značka je lepšia .
 
dekel
2015-10-14 16:39:33+02
aj napriek tomu, ze chces novy, odporucam bazarovy nikon d90, neznicitelna masina, overena rokmi a velmi dobry peniaz, stale ma dopredaj btw ak by si chela novu, no zanovna sa taktiez oplati, amaterske fotenie sa casom zmeni na fanatizmus a zacnes skusat vselico (sam to poznam) kde ti velmi pomoze vstavany motorcek a naucis sa vyuzivat stavovy displej
nerob rozdiely canon/nikon, ale ergonomia/črevá
do 500 vies kupit telo, ktore ma zlomok cyklov zivotnosti uzavierky, zakladnu 50tku a nejaky sirokac, ak najdes dobru cenu
 
Martin8101
2015-10-14 16:56:12+02
príspevok od: tiriel
tak som si bola pozriet vo fotolabe a veru,najhorsie mi sedi 700D. ta 100D mi pride na moje ruky sikocnejsia,ale nikon 3200 5200 sa mi drzali naj ... tak to teraz dobre zamiesalo moje karty
.
Ja som Ti to hovoril Nikony maju hlbsi grip.
Ja uz len jeden komentar - Ty si sa viazala na Canon, lebo kamaratka ho ma, ale samozrejme kamaratka Ti ani len nepozicia 50/1,8 na vyskusanie... Tak nevidim jeden dovod preferovat ho a si zase na zaciatku...
 
tiriel
2015-10-14 20:31:31+02
príspevok od: Martin8101
Ja som Ti to hovoril Nikony maju hlbsi grip.
Ja uz len jeden komentar - Ty si sa viazala na Canon, lebo kamaratka ho ma, ale samozrejme kamaratka Ti ani len nepozicia 50/1,8 na vyskusanie... Tak nevidim jeden dovod preferovat ho a si zase na zaciatku...
ta si mohol radiť,ked ja neviem čo je grip ale pred par dnami som zistila, že tu hen odvedla skorosused má canon 300D a oba objektívy 18-55 + 50mm a ten mi sám ponukol , že si možem prisť požičiať a vyskušať,čo mi sedi . Ale tak ako si napísal , som zas na začiatku :/
 
Martin8101
2015-10-15 07:37:31+02
Uz prosim neries. Nikon D3200 + 18-55 alebo Canon 100D + 18-55. Nic nepokazis ani s jednym. Dnes su uz vsetky zrkadla dobre. 50/1,8 sa k obidvom da dokupit pomerne lacno (130-150 €). Na dva roky Ti to vystaci. Lebo takto budes len riesit a cas uteka. Treba kupit a fotit, vzdelavat sa, citat, upravovat a v priebehu toho zistis, kam sa chces rozvijat...
 
fatality
2015-10-15 09:22:35+02
príspevok od: Martin8101
Uz prosim neries. Nikon D3200 + 18-55 alebo Canon 100D + 18-55. Nic nepokazis ani s jednym. Dnes su uz vsetky zrkadla dobre. 50/1,8 sa k obidvom da dokupit pomerne lacno (130-150 €). Na dva roky Ti to vystaci. Lebo takto budes len riesit a cas uteka. Treba kupit a fotit, vzdelavat sa, citat, upravovat a v priebehu toho zistis, kam sa chces rozvijat...
ked zobere Nikon a 18-55,mala by si dat pozor nech to je verzia VRII..aj ked ja bych odporucal skor 18-105..
 
juraj07
2015-10-15 13:59:12+02
Low end canikony sa nechytaju na Pentax K-50. Dva rolery, 100% hladačik, vodotesne kovove telo.. Ked som porovnaval s tymi lacnymi plastovymi canikonmi, tak mi prisli ako detske hracky.
Tiez pevne svetelne objektivy Pentax DA 50/1,8 a DA 35/2,4 sú uplna špicka v danej cenovej relacii. Za cca 130€ nič lepšie nezoženieš.
 
sharkyyy
2015-10-15 15:53:37+02
príspevok od: juraj07
Low end canikony sa nechytaju na Pentax K-50. Dva rolery, 100% hladačik, vodotesne kovove telo.. Ked som porovnaval s tymi lacnymi plastovymi canikonmi, tak mi prisli ako detske hracky.
Tiez pevne svetelne objektivy Pentax DA 50/1,8 a DA 35/2,4 sú uplna špicka v danej cenovej relacii. Za cca 130€ nič lepšie nezoženieš.
Suhlas,
mal som pentax k-30, uzasny fotak. Ked ho porovnam s radou nikon d5*** alebo trojkovou radou od canonu, tak je ovladanim a isom o krok vpred. Je to uz poctivy fotak.
 
Martin8101
2015-10-15 16:20:40+02
príspevok od: juraj07
Low end canikony sa nechytaju na Pentax K-50. Dva rolery, 100% hladačik, vodotesne kovove telo.. Ked som porovnaval s tymi lacnymi plastovymi canikonmi, tak mi prisli ako detske hracky.
Tiez pevne svetelne objektivy Pentax DA 50/1,8 a DA 35/2,4 sú uplna špicka v danej cenovej relacii. Za cca 130€ nič lepšie nezoženieš.
To vieme vsetci... az na to, ze to je zase o nieco drahsie ako odporucane alternativy a naviac problem Pentaxu je niekde inde - ponuka/system. Milionkrat to tu bolo rozoberane.
 
Martin8101
2015-10-15 16:22:07+02
príspevok od: fatality
ked zobere Nikon a 18-55,mala by si dat pozor nech to je verzia VRII..aj ked ja bych odporucal skor 18-105..
Nechcela nic bazarove a D3200 sa v tomto kite nepredava (alebo ano?). Aj ked ja by som kupil D3200 telo a 18-105 z druhej ruky.
 
DenisBede
2015-10-15 21:01:57+02
Ak sa ti nepáči nemožnosť nastavovať a "vyhrať sa" tak určite nekupuj amatérsku triedu! Bez stavového displeja budeš trpieť. Skús poštudovať tu vo fotoškole na ephote všetky články o zrkadlovkách a objektívoch, to ti veľmi pomôže. Kupovať zrkadlovku bez toho aby si vedela s ňou pracovať je najhoršie, čo môžeš urobiť!!!
Podľa mňa je najlepšie, čo človek ako ty môže urobiť, je kúpiť bazárovú D90 za asi 250eur poskytne ti okrem slušnej obrazovej kvality výbornú ovládateľnosť, je to totiž "poloprofi" telo. Pri 100D alebo 700D musíš všetko nastavovať cez menu a kým sa k tomu preklikáš, prestane ťa to baviť. Kdežto s poloprofi zrkadlovkou vieš všetko nastaviť "tlačítkami a koliečkami" a pre začiatočníka, ktorý stále musí meniť hodnoty a niečo prestavovať je to super. Čo sa týka objektívov, určite kúp 50ku f/1.8 kľudne novú od Zola, tá ti vydrží do konca života Nazačiatok budeš s touto zostavou za cca 400 eur nadmieru spokojná a neskôr keď sa do sveta fotografie dostaneš, budeš už vedieť čo ďalej
Čo sa týka značky, je jedno či Canon alebo Nikon. Hlavné je na začiatok kúpiť bazárové "poloprofi" telo a pevný svetelný objektív. Obe ti vydržia donemoty. Ak kúpiš čo najlacnejšie amatérske telo so setovým objektívom, dopadneš tak, že za pol roka budeš na seba nadávať a budeš chcieť aj tak kúpiť "pokročilejšie" telo a svetelné objektívy. Mám to z vlastnej skúsenosti.
PS: taktiež sa už dopredu zmier s tým, že po pár mesiacoch so zrkadlovkou ťa popadne túžba experimentovať a skúšať a ísť ďalej a budeš musieť kúpiť portrétny objektív, širokouhlý objektív, brašňu/batoh, statív, filtre, náhradnú baterku, pamäťové karty, externý disk a ďalších milión vecí
PS2: takže radšej si kúp len Fuji X30 a máš pokoj
 
tiriel
2015-10-15 23:01:13+02
ps2 ma pobavilo ... pri tej bazarovej D90 je to ako s poctom uzavierok? do kolko sa oplati brat,aby to este malo pred sebou nejaku zivotnost ? a ak niekto uda,ze ma fotak nafotene 50k,to je 50tis cvakov,ci ako sa to mysli?

ps: stale citam a premyslam,dnes som o D90 citala vsetko mozne cely den,takze zvazujem aj to
 
fatality
2015-10-16 00:15:53+02
príspevok od: Martin8101
Nechcela nic bazarove a D3200 sa v tomto kite nepredava (alebo ano?). Aj ked ja by som kupil D3200 telo a 18-105 z druhej ruky.
jj..predava sa aj v kite za cca 440.-..
 
Martin8101
2015-10-16 07:16:40+02
príspevok od: tiriel
ps2 ma pobavilo ... pri tej bazarovej D90 je to ako s poctom uzavierok? do kolko sa oplati brat,aby to este malo pred sebou nejaku zivotnost ? a ak niekto uda,ze ma fotak nafotene 50k,to je 50tis cvakov,ci ako sa to mysli?

ps: stale citam a premyslam,dnes som o D90 citala vsetko mozne cely den,takze zvazujem aj to
Nechcel som Ti radit inak, pretoze si tusim bazarove nechcela, ale myslim, ze vacsina fotografov by odporucila: Bazarovu D90 + bazarovy 18-105. Do 500 € - 550€ by ti mohol vyjst aj 50/1,8. A nemas co dalej riesit. Kvalitne ergonomicke telo, slusne objektivy a vsetko za zaciatocnicke peniaze. Co sa poctu cvakov tyka, tak cokolvek v tomto vesmire kupujes, nikto ti nepredpovie, kolko Ti to vydrzi. Testovana je na 100k uzavierok, takze drviva vacsina D90iek by tolko aj mala vydrzat. Ale je dost mozne, ze Ti odide 3 mesiace po tom, co ju kupis. Ale je takisto mozne, ze Ti vydrzi 250k cvakov... holt, je to vzdy trochu risk...
 
lacy
2015-10-16 11:31:53+02
Toto presne som tu riešil pred dvoma mesiacmi, či bazárovú alebo novú. Bazárová je risk a dosť veľký hlavne pre začiatočníka keď ešte nevie čo si ma všímať a všetko okolo ostrenia, pri kúpe si nemusí kopu veci všimnúť a príde na to až časom keď už bude neskoro,pri novej je záruka. Aj ja som chcel bazárovú D90 je to ešte aj na dnešnú dobu super stroj,no myslím si že niektorý predávajúci stále nevedia čo si za ňu pýtať.
Tak po veľkom zvážení a kopu hodín strávených pri nete to vyhral Pentax K50. Už som to tu spomínal v tejto triede zrkadloviek nič lepšie nenájdeš, mne ako amatérovy to s pár objektívmi na pár rokov stačí,a možno aj nikdy nevyužijem potenciál tohto tela. A môže mi každý hovoriť že Pentax to alebo hento, ja čo potrebujem zoženiem.
 
tiriel
2015-10-16 12:57:56+02
dakujem za názor všetkým, pomohli ste mi posunuť sa , ked v najbližšej dobe kupim zrkadlovku,tak vám hned napíšem , pre čo som sa rozhodla
 
lennyl
2015-10-16 20:09:28+02
dnes som predal kamosovi od nas z mesta Nikon 70-200/4G pol roka stary a ako novy, lebo som s nim skoro vôbec nefotil a kupil som ho lebo som bol napichany z recenzii (dal som mu ho za 750euro, inak stoji tusim okolo 1100euro). cize najdu sa aj ludia co predavaju techniku v super stave, len treba na nich natrafit.

ten kamos mal starsi typ Nikon D5100. dostal som "kulturny sok", ked som sa pozrel do hladacika, bol fakt maly. ale ja som zvyknuty na vacsi z Pentaxov a aj teraz z full frame Nikon D750.
inak to telo bolo v pohode, material ma neurazal, ovládanie si bolo treba nastudovat co kde sa ma stlacat. foti s tym giga panoramy (150fotiek a viac).

takze si myslim, ze su dve moznosti. bud verit v to,ze natrafim na bazari na slusneho predajcu a kupim vyhodnejsie fotak v dobrom stave (zavierka s 20tisic cvakmi je nic, klasickému foticovi vydrzi aj dalsie 3-4 roky pokial sa dostane nad 100.000 cvakov a vtedy uz fotak sam moralne zastara skor ako sa pokazi).
alebo kupit fungl novy fotak v zaruke a mat tak istotu,ze ked sa pokazi (ano,je to elektronika a ta sa kazi) to reklamovat v predajni (vyhoda napr. nay, megafoto, mall, alza, prolaika - ze su velky).

mozes kupit funglac D3200 + 18-55VRII + dokupit 50/1,8G, kedy sa minimalne rok budes vytesovat a ucit a fotit. alebo kupit pouzivany Nikon D90 (s tym rizikom ze je pouzivany a vacsinou aj bez zaruky).
Pentax K-50 + 18-55WR je bohuzial drahsi, aj ked ma intuitivnejsie ovládanie a ma vacsi hladacik (pre mna dost priorita). dokupit sa k nemu tiez da 50/1,8 objektiv (140euro cca).
vysledna fotka nebude o nic ochudobnena D3200 vs K-50, ide o cenu a to sa rata. fotil som s Pentaxmi roky a ziadny problem v kvalite fotiek, ostrenia, dokupovania objektivov, ale Pentax je mensi na trhu a preto ho aj menej vidno na bazari aj v predajnach.

pozeram na bazos.sk, najviac ludia predavaju D3000/D3100/D3200 - lebo to kupili v dakej akcii v Nay, len preto ze je to "zrkadlovka" a nakoniec s tym nefotia/ nevedia to vyuzit a fotky z kompaktu su kvalitnejsie pre nich, lebo su "ostre".
dalsi fotak sa tam dost predava D5000/D5100 - tam skor ludia kupil vyssi model a zaujimaju sa o fotenie a preto predavaju D5xxx model.

D90 sa vyskytne v bazari velmi zriedka (preda ho ten,kto s nim nafotil fakt uz dost vela,alebo kvôli tomu ze chce novsi fotak na ktorom mu pojdu aj najnovsie objektivy od Nikonu ktore maju elektronicke riadenie clony), Pentax K-50 uz vôbec nie, je to relativne novy fotak.

https://www.mall.sk/digitalne-zrkadlovky/nikon-d3200-18-55-af-s-dx-vr-ii?v=613731001
http://www.prolaika.sk/e-shop/pentax-k-50-smc-p-da-18-55mm-f-35-56-al-wr-cierny-kit/p-3462856.xhtml
 
tiriel
2015-10-16 22:59:02+02
dakujem ... zvazujem Nikon 3300 alebo 5200 ... vezmem novy, plus obj.18 - 105 na zaciatok ,alebo pevnu 50tku . Canony uz nepozeram. Trosku uvazujem aj nad 3200 z dovodu,ze ked ma to nechyti,nebude to velka skoda a ked chyti, tak zainvestujem do noveho tela ... este adi chvilu budem premyslat . Nieje mi lahko vybrat .. trebars ma velmi neoslovil vyklapaci displej .
.. skor by som brala dotykovy ale pevny. viem ze to ma vyhody,ale to pero mna nieje zatial dolezite. A do bazarovych tiez nejdem,to jedine zeby som kupovala od niekoho,koho poznam. Uz som dnes bola nadsena z bazarovej 5100 ,s ktorou fotil pan rekreacne,vytiahol ju par krat do roka a pri otazke,kolko ma nacvakane napisal,ze cez 150tis.fotiek ... pritom podla popisu by som tipovala par tisic .
 
Roman Point
2015-10-17 08:42:35+02
príspevok od: Martin8101
Ja som Ti to hovoril Nikony maju hlbsi grip.
Ja uz len jeden komentar - Ty si sa viazala na Canon, lebo kamaratka ho ma, ale samozrejme kamaratka Ti ani len nepozicia 50/1,8 na vyskusanie... Tak nevidim jeden dovod preferovat ho a si zase na zaciatku...
Hlbší grip nemajú ani náhodou. 1000D sa drží lepšie než D7100.
A to je zase iba osobná skúsenosť nie realita. Nikon je pre menšie rucicky tak by som to uzavrel. Keď ma niekto veľké ruky tak mu sadne canon lepšie.
 
juraj07
2015-10-19 10:12:14+02
To Lennyl:
Pentax K-50 v bazari nenajdes, pretože kto ho má, ten ho len tak nepreda, hlavne ak už ma nejake skusennosti s low end canikonmi. A aj ked prejde časom na K-3, tak si ho necha ako založne telo.
Inak by ma zaujimalo, či si už rozpredal celu svoju pentax výbavu. Ak nie, tak by som od Teba odkupil smc 15/4 alebo FA 77/1,8.
 
lennyl
2015-10-19 12:08:39+02
juraj07: no preto som aj pisal ten rozbor, preco ludia predavaju D3xxx radu a preco D5xxx podla inzeratov. Pentax je za "rovnaku" cenu lepsie vybaveny (hladacik, rychlost zavierky).

...vsetky Pentax skla som uz davno predal, inak by som nemal na Nikon. samozrejme som musel zobrat jedno sklo na splatky a este na telo dolozit 1.000e. proste FF system je drahsi.
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()