Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon 35 mm 1.8 dx VS. Sigma 30mm 1.4 D DC HSM

Ladislaw
2015-05-24 17:49:57+02
Caute. Mam telo N D90. Myslite, ze by bol kvalitativny posun z objektivu nikon 35mm 1.8 dx - na objektiv - Sigma 30mm 1.4 D DC HSM?
Nasiel som zopar dobrych ponuk, financny rozdiel 70 eur, stoji to za to?
Laka ma hlavne ta svetelnost... A co ostrenie? Rychlost nikonu mi fakt sedi...

Btw zmena ohniska 52.5mm vs 45 mm nepocitim a neprekaza mi.
Dakujem za konstruktivnu odpoved i subjektivne nazory.
 
DrAcula
2015-05-25 16:07:11+02
Ahoj,

Neviem ci si spravne napisal tu sigmu, pretoze ja som si dal do google "Sigma 30mm 1.4 D DC HSM" a nenaslo mi nic. Skus nahodit nejaky link na tu sigmu.

Btw. podobny problem som riesil minuly rok ale ta sigma bola: Sigma 30mm 1.4 EX DC HSM

Testoval som si ich obe pri kupe iba v obchode na rovnakom tele ako mas ty ... a u mna vyhrala ta Sigma. No tiez ma zajima ci som spravil dobre. Cenovy rozdiel bol podobny ako popisujes a to za novy kus s 2 rocnou zarukou.
 
PeCh
2015-05-25 16:35:00+02
No, keď už máš jeden objektív a si s ním spokojný, tak nevidím rozumný dôvod meniť. Ale ak chceš, tak by som nabehol napr. do megafoto a vyskúšal si tú Sigmu priamo. Inak to nezistíš. Prípadne si nájdi niekoho, kto ju má a pozvi ho na pivo, nech si ju môžeš vyskúšať. Osobne nevidím zásadný rozdiel (najmä pre DoF) medzi f/1.8 a f/1.4 s výnimkou miest kde je naozaj veľmi málo svetla a tie 2/3 EV naozaj zavážia.
 
digihelion
2015-05-26 10:01:39+02
Mám podobný názor ako PeCH. Pokiaľ nefotíš v naozaj tmavých miestach, nie je závažný dôvod meniť.
Osobne by som išiel buď do dlhšieho alebo skôr kratšieho ohniska s dobrou svetelnosťou napr.:
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kosicky-kraj/40134/sigma-af-24mm-f-1-8-ex-dg-aspherical-macro-nikon/
Ale to záleží aj od toho, čo fotíš...
 
flico.sk
2015-05-26 18:39:25+02
Zdravim.
Sigma 30mm 1.4 EX DC HSM pre Nikon mam v kombinacii s D5100. Nefunguje spravne AF pri LV. Pre staršie tela napr D90 by to malo byt v poriadku www.ephoto.sk/forum/8/13544/sigma-30mm-1-4-ex-dc-hsm-na-nikon-d7200-ff-problem/strana-1/ ale zalezi od roku vyroby Sigmy. Da sa to riešit upgrade FW v objektive ale stoji to nieco a je otazka , ci sa to oplati.

Obecne na D5100 neiste AF zaostrenie (niekedy je ostre niekedy BF/FF ale obcas sa mi to stava aj na setaku 18-105 hlavne pri nizkom osvetleni) ale je to pravdepodobne problem vsetkych neoriginalnych objektivov (da sa na to najst kopec clankov na googli napr. http://www.dpreview.com/forums/thread/3370545).

Objektiv nie je vhodny na astrophoto, kedze na plnej diere ma vyraznu komaticku chybu (resp. ak su v okrajoch a rohoch bodove svetelne objekty alebo odlesky tak su z nich male trojuholniky ale to maju na niektore ovela drahsie objektivy) a v rohoch je neostry a straca sa to az pri clone 4-5,6 . Pri ostatnych typoch fotenia (portret resp. "oddelenie" objektu od okolia) je to vyhodou.

Neviem porovnat s 35 1.8 ale subjektivne pri porovnatelnom zacloneni idu z toho ostrejsie fotky ako so setakom 18-105 pri rovnakom ohnisku. Pri mensej clone mozno existuje subjektiny pocit vacsej ostrosti voci nezaostrenemu pozadiu.
BTW: mal som ho prakticky nasadeny celu zimu (od kedy som ho zadovazil) a 18-105 ostal lezal v skrini.

Uvazujem nad vymenou s Nikonom 35 1.8 alebo nad nejakym Samyang-om hoci manualnym (koli astrophoto).

Keby si mal pripadne zaujem a bol z okolia KE, tak sa mi mozes ozvat suktomne na email a dohodneme pripadne otestovanie, zapozicianie alebo vymenu po dohode.
 
pufko
2015-05-26 22:11:16+02
A má vôbec zmysel uvažovať nad starou Sigmou 30/1.4 HSM, ked je nová Sigma 30/1.4 Art ? Tú staršiu verziu ludia zrovna moc nechválili
 
DrAcula
2015-05-26 22:24:18+02
príspevok od: pufko
A má vôbec zmysel uvažovať nad starou Sigmou 30/1.4 HSM, ked je nová Sigma 30/1.4 Art ? Tú staršiu verziu ludia zrovna moc nechválili
Nova Sigma ART stala 2x tolko ako ten nikon 35mm f1.8.
 
pufko
2015-05-27 16:26:07+02
No a ? Sigma 35/1.4 Art stojí ešte viac, tie ceny pre niečo také sú... Na starú Sigma 30/1.4 každý frflal že je mimo stred riadne blatová, tak že asi tak, čo z toho že je lacná
 
DrAcula
2015-05-28 00:47:05+02
príspevok od: pufko
No a ? Sigma 35/1.4 Art stojí ešte viac, tie ceny pre niečo také sú... Na starú Sigma 30/1.4 každý frflal že je mimo stred riadne blatová, tak že asi tak, čo z toho že je lacná
Ja nepolemizujem o tom ci je sigma ART (stoji okolo 450 - 500 Eur) lepsia alebo horsia. A ano suhlasim, ze ART je lepsia.

Iba som Ti odpovedal na otazku ci ma vobec zmysel nad tym uvazovat ... a moja odpoved bola ano ma koli cene. Inac pri sigme ART uz sme v inej cenovej kategorii.

Otazka tu bola polozena: porovnat Nikon 35 mm 1.8 dx (187,00 EUR) VS. Sigma 30mm 1.4 DC HSM, ku ktorej som sa v podstate pridal, aj ked uz som majitelom tej Sigmy HSM. (financny rozdiel 70 eur, stoji to za to?)

Osobne som siel kupit do predajne ten Nikon 35mm f1.8 dx ... a nakoniec som troska pridal a mam tu Sigmu HSM. Ten Nikon popri tej sigme vyzeral ako chudobny pribuzny ... taky maly plastacik voci kovovemu telu Sigmy. Ked som ich v predajni skusal na mojom tele ... tak vyhrala ta Sigma.

Ci som spravil dobre to neviem ... ale cenu tej ART som uz momentalne nebol ochotny zaplatit, pretoze planujem kupit este aj ine pevne sklo (Nikon 85MM F1.8G AF-S) a uz by mi na neho neostalo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()