Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

ND1000 a zoom objektiv

karolsch
karolsch 2016-02-12 19:56:39+01
Zdravim,

uvazujem na kupou ND1000 a skusit fotit dlhocasovky. Vrta mi ale hlavou ako nasadit kruhovy filter na vysuvny zoom objektiv (setovy canon 18-135) bez toho, aby so posunulo ohnisko.

Mate s tym nikto prakticke skusenosti?

Dakujem moc!
 
Robson65
2016-02-13 20:07:15+01
príspevok od: Roman Point
Neni to len nastaveniami? Mne sa mení podľa clony jas scény pri LV snimani. A tak dokážem ostriť 1: AF ak je dosť svetla 2: pomocou lupy aj s nasadeným ND 1000. Fotak 6D
skúšal som a na mojej 7Dčke aj pri otvorení na plnú dieru som cez LV s nasadenou 1000ckou nemal šancu zaostriť ani ručne...čo som teraz kúpil olyho O-MD 10, tak tam mi to v pohode ide, tam pri odclonení na display vidím zosvetlenie scény...musím veru pozrieť nastavenia...dík
 
Roman Point
2016-02-13 20:09:57+01
príspevok od: Robson65
skúšal som a na mojej 7Dčke aj pri otvorení na plnú dieru som cez LV s nasadenou 1000ckou nemal šancu zaostriť ani ručne...čo som teraz kúpil olyho O-MD 10, tak tam mi to v pohode ide, tam pri odclonení na display vidím zosvetlenie scény...musím veru pozrieť nastavenia...dík
Prečo používaš 7d keď máš olyho?? To ma tak napadlo teraz
 
Robson65
2016-02-13 22:09:43+01
príspevok od: Roman Point
Prečo používaš 7d keď máš olyho?? To ma tak napadlo teraz
Si dobrý, mňa to veru nenapadlo Polepším sa a radšej kúpim 6Dčko
 
Roman Point
2016-02-13 22:12:00+01
príspevok od: Robson65
Si dobrý, mňa to veru nenapadlo Polepším sa a radšej kúpim 6Dčko
Nie ja som to myslel v dobrom. Keby mám 7D čo som mal a popritom olympus tak fotim olympusom a nie 7Dckom.
 
Robson65
2016-02-15 18:56:18+01
príspevok od: Roman Point
Nie ja som to myslel v dobrom. Keby mám 7D čo som mal a popritom olympus tak fotim olympusom a nie 7Dckom.
Ja som to ani v zlom nebral, ale to máš až také ťažké srdce na 7Dčko? Predsalen výstup zo 7Dčka mi viac reže ale môže to byť aj tým, že s Olym som zas až tak vela ešte nefotil a prídem mu na chuť. Kupoval som ho len na denné výlety
 
Roman Point
2016-02-15 19:18:18+01
príspevok od: Robson65
Ja som to ani v zlom nebral, ale to máš až také ťažké srdce na 7Dčko? Predsalen výstup zo 7Dčka mi viac reže ale môže to byť aj tým, že s Olym som zas až tak vela ešte nefotil a prídem mu na chuť. Kupoval som ho len na denné výlety
Po určitom servisnom výkone v jednom foto butiku už som mal ťažké srdce na 7D hlavne pri dlhocasovych fotkach ( čiary cez fotku - zvyslé .
 
Robson65
2016-02-15 19:45:13+01
príspevok od: Roman Point
Po určitom servisnom výkone v jednom foto butiku už som mal ťažké srdce na 7D hlavne pri dlhocasovych fotkach ( čiary cez fotku - zvyslé .
tak to som veru zažil aj ja a riadne ma štvali ale v poslednej dobe, teda už dosť dávno sa mi neobjavili, až tak viditeľne...možno sa nejako umúdrila a popravde, tiež som ju chcel meniť keď som si ich všimol, teda niekto ma na ne upozornil a Jaro mi vysvetlil, že je to achilova päta 7Dčka...ale pravda je, že 6Dčka ma láka a už dosť dlho a stále zvažujem
 
mirosz
2016-02-15 21:24:13+01
príspevok od: kasko
Pouzivam magneticky Xume adapter a nic lepsie asi neexistuje - minimalna vinetacia, ale zanedbatelna. Jeden kruzok je na objektive a dalsie mam na roznych typoch filtrov a menim len filtre a uz nic nesrobujem....
o tom som nevedel, fajnota
 
kasko
2016-02-15 22:19:46+01
príspevok od: mirosz
o tom som nevedel, fajnota
Mi hovor, uz sme to tu rozoberali davno a nakoniec som sa toho chytil asi sam na ebay a nelutujem. Menim tak na dovolenkach klasicke uv, nd a polarizak jednym tahom a manzelka aspon nenadava, ze co tak dlho tam stvaram kvoli jednej fotke
 
_kurato_
2016-02-16 04:09:34+01
sa mi lubi jak zlozito to tu vymyslate co tak radsej zapnut live view.... vyhulit iso na max... cas dat na 30 sekúnd....clonu na minimálne číslo.... nakomponovať aj s nasadeným ND 1000 filrom.... a následne zmeniť nastavenia foťáku na potrebné..a cvak...

jednoduché riesšnie máte rovno pred sebou a vy sa radšej budete škrabať cez hlavu ako opice..(páska a podobné nezmyselne zložité riešenia...) ach...
 
tomis.ales
2016-02-16 15:19:25+01
Som zvedavy ako vy borci nalepite pasku bez toho aby ste neprezoomovali
To si ako nezapamatate hodnotu zoomu??? Zaostrim, nasadim a prezoomujem na hodnotu ktora tam bola pred tym. Kriste vy dokazete urobit vsetko zlozitejsie nez v skutocnosti je.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()