Hore

Apple Magic Trackpad

Tento tip redakcie nie je až taký univerzálny, pretože je určený pre jabĺčkovú komunitu a ani tak úzko nesúvisí s fotografovaním. K nášmu redakčnému iMacu sme dostali na dlhodobejšie odskúšanie Magic Trackpad a keďže sa toto zariadenie ukázalo ako praktické, nedalo mi nepodeliť sa s vami o svoje dojmy a vlastne vám ho aj odporučiť.

Magic Trackpad dizajnovo nadväzuje na bezdrôtovú klávesnicu, ku ktorej sa hodí dizajnom aj veľkosťou. Pripojenie je riešené cez bezdrôtové Bluetooth rozhranie, preto si trackpad vyžaduje samostatné napájanie dvojicou AA batérií. Užívatelia novších notebookov Apple si na trackpad zvyknú takmer okamžite. Aktívna plocha je skutočne obrovská. Celá plocha rýchlo reaguje na dotyk a dolné rohy fungujú ako klikacie tlačidlá.

Po jednom dni používania mi káblová myš Apple s neustále zanášajúcou sa guličkou vôbec nechýbala. Práca s Magic Trackpadom je dokonca ešte pohodlnejšia než s  inak výbornou myšou Magic Mouse. Na rozdiel od myši si trackpad môžete zobrať aj do ruky a ovládať počítač aj zo sedačky.

Po pripojení k počítaču je potrebné stiahnuť ovládače. Potom máte možnosť trackpad nakonfigurovať. Pri nastavovaní a učení sa viacdotykových gest vám pomôže aj video nápoveda. Viacdotykové gestá spríjemňujú a urýchľujú prácu v mnohých aplikáciách, vrátane Photoshopu a Lightroomu.

K rozširovaniu príslušenstva s bezdrôtovým pripojením, vyžadujúcim samostatné napájanie, pristúpila firma Apple zodpovedne a užívateľom ponúka skutočne miniatúrnu nabíjačku pre dve tužkové batérie. V balení ich nájdete dohromady šesť (1900 mAh NiMh). Pri konfigurácii klávesnica + myš alebo klávesnica + trackpad, budete mať vždy jednu sadu batérií v zálohe.  

Rozmery nabíjačky sú malé. Do očí bijúce je to po oddelení zásuvkovej koncovky rovnakej ako na notebookových zdrojoch Apple. Vďaka vymeniteľnej koncovke je možné použiť nabíjačku aj v zahraničí, stačí si len dokúpiť príslušnú koncovku.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
TTL
2010-10-25 19:55:10
Trackpad samozrejme funguje aj s normalnym PC. Ja ho hodlam kupit, uz davno som cakal kedy niekto pride s normalnym velkym trackpadom pre stolne PC. Na ebayi sa daju kupit iba odpadkove nepuozitelne touchpady.

Mys je na nieco dobra, ale niekedy by som uvital moznost dotykovych giest, horizontalneho skrolovania, alebo len ovladat kurzor lavou rukou alebo mat polohovacie zariadenie na kolene. (Karpalny tunel rules them all.)
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované