Hore

Na hrane výpalu

Ako vytvoriť veselú a ľahkú atmosféru vo fotografii? Tento spôsob funguje zvlášť dobre pri práci s ľuďmi v pokročilejšom (rozumejte najlepšom :-)) veku. Prvoradý je obsah fotografie. Ak to má byť fotografia veselá, nemôžu na nej ľudia plakať. No nemenej dôležité je prevedenie fotografie. Ak má ešte viac povzniesť náladu a maximálne odľahčiť situáciu, mala by byť svetlá. Teda nielen svetlá ale čo najsvetlejšia. Svetlá vo fotografii by mali byť na hranici výpalu ale aj poltóny by mali byť skôr svetlejšie ako tmavé.

Aj nasledujúce fotky boli vyhotovené manuálnou expozíciou zameranou na okná, aby bolo dosiahnuté extrémne svetlé a čisté pozadie a na tváre a postavy bol použitý záblesk odrazený od stropu. Rozptýlené ale pomerne silné svetlo zábleskov rozjasnilo oči, tváre modelov a potlačilo vrásky. 
Ak nemáte veľké zábleskové svetlá, pomôžete si externým bleskom odrazeným od stropu, ktorý nastavte na korekciu cca. +2/3 EV až +1EV.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
slavmiro
2008-10-30 16:32:13
highkey pasuje skor mladsim osobam, zvycajne. Ale budiz, uz ked mali svetle oblecenie da sa aj toto. Pouzil si nejaky filter? lebo prave prelovky su v divnej tonine, ako keby bol pouzity zeleny filter..
 
slavmiro
2008-10-30 16:33:06
oprava: pletovky
 
julo kotus
2008-10-30 17:01:36
príspevok od: slavmiro
highkey pasuje skor mladsim osobam, zvycajne. Ale budiz, uz ked mali svetle oblecenie da sa aj toto. Pouzil si nejaky filter? lebo prave prelovky su v divnej tonine, ako keby bol pouzity zeleny filter..
Jasné, high key pasuje mladším osobám ale aj na starších, keď ich chcem omladiť, potlačiť vrásky a urobiť skôr lifestyle fotky je výborný. Keby som ich nasvietil ostrejším svetlom slabšej intenzity, vrásky by boli omnoho čitateľnejšie a celá scéna by bola ťažšia. Filter nebol použitý ale možno konverzia do ČB pomocou kanálov... Zvýraznený bol ale červený na potlačenie chýb pokožky, zelený by ich skôr vyzdvihol. U mňa je tonalita OK.
 
slavmiro
2008-10-30 17:21:21
zivot je obcas kompromis, tento zaber tiez. Ja zvycajne muzom vrasky zvyraznujem a potlacam zenam. Tu su vzorky oboch pohlavi tak sa trebalo nejako rozhodnut, to celkom chapem. OK.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované