Hore

Nikkor 14-24mm G na Canon EOS?

Máte doma telo od Canonu a radi by ste ho spárovali s nejakým kvalitným zoom širokáčom? Canon EF 16-35mm L II vás stále kvalitou neoslovil a konkurencia si užíva dokonalosť nového G-éčka 14-24mm. Musíte preto zmeniť celý systém, kvôli jednému objektívu?

Vrátili ste sa k fotografovaniu po dlhšej dobe a zistili ste, že vaše najobľúbenejšie objektívy čias minulých nie sú kompatibilné s novými digitálnymi telami? Sú zrelé na vyhodenie?

Podobných prípadov je veľa a pre väčšinu z nich existuje riešenie v podobe použitia adaptéru. Vďaka nemu je možné nasadiť objektívy M42 takmer na každý súčasný bajonet, Canoňák si vychutná kvality širokého Nikkoru a šetrnejším fotografom sa otvárajú netušené možnosti v oblasti históriou overených manuálnych skiel.

Niektoré adaptéry vám dokonca umožnia elektronické potvrdenie správnosti zaostrenia, vo všeobecnosti však budete musieť zabudnúť na autofokus, stabilizáciu a poloautomatické režimy snímania.

Snáď ste si nemysleli, že to bude úplne bez komplikácii, riešenie to ale určite je.


Adaptér M42 na Minoltu MD

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
peterXC
2008-11-24 13:09:43
No ale neviem si predstavit, ako to drahe G-cko potom zaclonim, objektiv musi mat moznost manualnej clony, inak je taka redukcia dost obmedzujuca (komu bude stacit len F2.8?). S clonou suvisi este jedna vec. Vzdy, ale najma po zacloneni starsieho objektivu napr. na F 11, 16 ci 22, je potrebne pri merani expozicie davat pozor aj na svetlo, ktore ide do tela cez hladacik, najma, ked ste na slnku, vtedy sa moze otvorenym hladacikom dostat dnu viacej svetla ako zaclonenym objektivom.
 
oboy
2008-11-24 14:16:17
Skus si to predstavit tak, ze adapter Nikkor G/Canon EOS ponuka moznost nastavenia clony jednoducho pootocenim objektivu v adapteri. Vyrobca uz pracuje aj na dalsich moznostiach ovladania clony...

http://www.16-9.net/nikon_g/
 
peterXC
2008-11-24 14:46:28
pozrel som tu zeravu novinku (vydaju to koncom r. 2008), trosku nudzove (ako vzdy u adaperov), ale je to uz pouzitelne riesenie, som zvedavy, kam dotiahnu ten vyvoj
 
paoravec
2008-11-24 16:20:16
A náhodou adapter ´Nikkor AF obj. / Olympus E-510 body´ neexistuje ? Alebo kde to nájsť ?
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované