Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Prehrievanie OMD E-M10 Mark II

dorques
2016-11-28 20:15:02+01
Tak konečne som sa dostal od dvoch generácií PENov k tomuto OMDčku...po chvíľke zbližovania sa s novým telom som spozoroval že sa prehrieva pravá časť kde sú ovládacie tlačidlá. Nie je to niečo neudržateľné ale tak je to dosť nepríjemný pocit.

A ešte jeden poznatok...ak mám zapnutú stabilizáciu je dosť hlučné ostrenie.

Sú tieto oba javy normálne, alebo som natrafil na chybný kus a môžem sa s ním hneď rozlúčiť?
 
bonifacko
2016-11-28 21:38:02+01
príspevok od: dorques
Tak konečne som sa dostal od dvoch generácií PENov k tomuto OMDčku...po chvíľke zbližovania sa s novým telom som spozoroval že sa prehrieva pravá časť kde sú ovládacie tlačidlá. Nie je to niečo neudržateľné ale tak je to dosť nepríjemný pocit.

A ešte jeden poznatok...ak mám zapnutú stabilizáciu je dosť hlučné ostrenie.

Sú tieto oba javy normálne, alebo som natrafil na chybný kus a môžem sa s ním hneď rozlúčiť?
To prehrievanie je indikovane aj softverovo a vypisuje to nejaky oznam na displeji?
 
francesco
2016-11-28 22:53:42+01
mam tuto masinku tyzden a mam rovnake postrehy. aj som sa chcel tuto spytat ci je to normalne ale poguglil som a vyzera tot ak, ze to tak jednoducho je. Mne sa pri dlhsom nastavovani a skusani fincii zohrieva cely fotak a stabilizacia je tiez riadne hlucna.
 
-rs-
2016-11-28 23:32:50+01
Ano stabilizacia je ozaj hlucna, aj mne to zo zaciatku vadilo, casom som si zvykol. Dobre je nastavit is IS na rezim AUTO. Vtedy to "huci" len v pripade stlacenia spuste do polovice.
Zahrievanie je taktiez bezne, nie je to nic neunosne a nikdy sa mi nestalo, aby to napriklad vyplo fotoaparat.
 
dorques
2016-11-29 09:23:12+01
Ok vdaka za odpovede takze si zvyknúť nato ze mam naviac funkciu ohrievania ruk cez zimu a hluk stabilizatora som vyriesil tak ze som v nastavenia vypol zapnutie stabilizátora ak mám polostisk (menu - C - na pol ceste ris s is)
Zaujimave ze nikto v recenziach tuto skutocnost nespomenul… ale inac je to super foťáčik uz snad sa uspokojim s tymto modelom na dlhsiu dobu
 
seifi
2016-11-29 20:35:10+01
prečo sa neinformujete priamo, a to písomne, u servisu značky Olympus ? to je problém napísať e-mail ? praskne to, máte na papieri, že ste servis kontaktovali a svoje obavy tlmočili; alebo servis povie, pošlite nám to; predsa sa nemôžte takto uspokojiť navzájom, že je to OK; keby aspoň jeden z vás to mal priamo overené ...
 
Peter Húšťava
2016-11-29 22:28:48+01
príspevok od: seifi
prečo sa neinformujete priamo, a to písomne, u servisu značky Olympus ? to je problém napísať e-mail ? praskne to, máte na papieri, že ste servis kontaktovali a svoje obavy tlmočili; alebo servis povie, pošlite nám to; predsa sa nemôžte takto uspokojiť navzájom, že je to OK; keby aspoň jeden z vás to mal priamo overené ...
sory, nevieš - že olyk je najlepší a toto - takéto nezmysly si ľudia len vymýšlajú ?
 
MagickVamp
2016-11-30 06:14:36+01
Hmm kto vie cim to je ze majitelia znaciek, zvlast tych ktore prave zacinaju boom tie negativa nespominaju, bud kvoli euforii alebo zeby ked spravili chybu oni tak nech spravia ostatni? Som rad ze je to tu, na toto su fora.
 
z80
2016-11-30 07:54:46+01
príspevok od: MagickVamp
Hmm kto vie cim to je ze majitelia znaciek, zvlast tych ktore prave zacinaju boom tie negativa nespominaju, bud kvoli euforii alebo zeby ked spravili chybu oni tak nech spravia ostatni? Som rad ze je to tu, na toto su fora.
Ono to zase ale ziadna tragedia nie je.
Hlucnost stabilizacie ma sice po prvom zapnuti prekvapila (podobne ako pri Tamron 70-300 VC USD na Nikon), ale staci par klikov v menu a vypnut stabilizaciu pohladu v hladaciku (stabilizacia pocas samotneho fotenia je aktivna). Pretoze stabilizacia pohladu v hladaciku je zbytocna - dava zmysel az pri dlhsich ohniskach a tam je vacsinou vyhodnejsie pouzivat stabilizaciu v objektive (ak ju objektiv ma). Zahrievanie mi tiez neprislo nejako extremne, iPhone SE sa zahrieva viac a nikto to nekritizuje.
 
MagickVamp
2016-11-30 09:31:40+01
príspevok od: z80
Ono to zase ale ziadna tragedia nie je.
Hlucnost stabilizacie ma sice po prvom zapnuti prekvapila (podobne ako pri Tamron 70-300 VC USD na Nikon), ale staci par klikov v menu a vypnut stabilizaciu pohladu v hladaciku (stabilizacia pocas samotneho fotenia je aktivna). Pretoze stabilizacia pohladu v hladaciku je zbytocna - dava zmysel az pri dlhsich ohniskach a tam je vacsinou vyhodnejsie pouzivat stabilizaciu v objektive (ak ju objektiv ma). Zahrievanie mi tiez neprislo nejako extremne, iPhone SE sa zahrieva viac a nikto to nekritizuje.
To prehrievanie lete niekde pri mori v + 30C to nemoze byt problem?
 
francesco
2016-11-30 11:56:39+01
príspevok od: z80
Ono to zase ale ziadna tragedia nie je.
Hlucnost stabilizacie ma sice po prvom zapnuti prekvapila (podobne ako pri Tamron 70-300 VC USD na Nikon), ale staci par klikov v menu a vypnut stabilizaciu pohladu v hladaciku (stabilizacia pocas samotneho fotenia je aktivna). Pretoze stabilizacia pohladu v hladaciku je zbytocna - dava zmysel az pri dlhsich ohniskach a tam je vacsinou vyhodnejsie pouzivat stabilizaciu v objektive (ak ju objektiv ma). Zahrievanie mi tiez neprislo nejako extremne, iPhone SE sa zahrieva viac a nikto to nekritizuje.
Ano tiez si myslim, ze to zahrievanie nie je prehrievanie, len ma to oproti zrkadlovke prekvapilo. Neviem preco by som mal obhajovat znacku, ktoru som si kupil len ako doplnok.. skor aku taku hracku.
 
parkie
2016-11-30 17:11:58+01
A skusal si uz natacat stabilizovane video?
 
z80
2016-11-30 18:05:13+01
príspevok od: MagickVamp
To prehrievanie lete niekde pri mori v + 30C to nemoze byt problem?
To sa uvidi az v lete
Ale nemyslim si, ze to bude problem. Po natoceni 30 minutoveho videa je fotak velmi mierne (tipnem si, max o 5 stupnov voci okoliu) zohriaty na niektorych miestach tela (hlavne na zadnej casti v blizkosti tlacidiel). V miestnosti mam +24C.
 
JohnNewton
2016-11-30 18:45:59+01
príspevok od: z80
To sa uvidi az v lete
Ale nemyslim si, ze to bude problem. Po natoceni 30 minutoveho videa je fotak velmi mierne (tipnem si, max o 5 stupnov voci okoliu) zohriaty na niektorych miestach tela (hlavne na zadnej casti v blizkosti tlacidiel). V miestnosti mam +24C.
Ale napr. Sony s tým má dlhodobý problém pri videu. Ako v mobiloch tak aj niektorých fotoaparátoch. Až model A 6500 je vraj schopný točiť 30min v kuse, iné sa vypínajú omnoho skôr v dôsledku prehrievania.
 
-rs-
2016-11-30 22:44:57+01
príspevok od: z80
To sa uvidi az v lete
Ale nemyslim si, ze to bude problem. Po natoceni 30 minutoveho videa je fotak velmi mierne (tipnem si, max o 5 stupnov voci okoliu) zohriaty na niektorych miestach tela (hlavne na zadnej casti v blizkosti tlacidiel). V miestnosti mam +24C.
to prehrievanie je v podstate ficura, ktoru ponuka Olympus (WWUM - winter warm up mode), pre tych co maju studene ruky v zime, v lete sa to da normalne vypnut

ale nie, fotil som dost aj v lete a nie je to nic dramaticke. aj bezne telefony sa pri hrani hier zohreju viac. je to zrejme dan za mensie telo (vsetko je pokope.)
 
z80
2016-12-01 07:23:26+01
príspevok od: -rs-
to prehrievanie je v podstate ficura, ktoru ponuka Olympus (WWUM - winter warm up mode), pre tych co maju studene ruky v zime, v lete sa to da normalne vypnut

ale nie, fotil som dost aj v lete a nie je to nic dramaticke. aj bezne telefony sa pri hrani hier zohreju viac. je to zrejme dan za mensie telo (vsetko je pokope.)
Len vypnut ? Ja som dufal, ze v lete sa to da prepnut na chladenie
 
bonifacko
2016-12-01 08:14:41+01
príspevok od: -rs-
to prehrievanie je v podstate ficura, ktoru ponuka Olympus (WWUM - winter warm up mode), pre tych co maju studene ruky v zime, v lete sa to da normalne vypnut

ale nie, fotil som dost aj v lete a nie je to nic dramaticke. aj bezne telefony sa pri hrani hier zohreju viac. je to zrejme dan za mensie telo (vsetko je pokope.)
Na matičnych doskach su na čipoch nalepene teplovodive pasky. V podstate maju funkciu teplovodivej pasty, len su o niečo menej účinné. Niečo taketo https://www.alza.sk/arctic-thermal-pad-145x145x1-5mm-d2749809.htm?o=38
Vyrobca jednoducho vyviedol vznikajuce teplo do zadneho krytu. Netreba sa znepokojovať.
 
blahoslav J B Art
2016-12-01 09:49:49+01
tato tema vyvolala u niektorych ephotakov zahrievanie ... a u niektorych az prehrievanie
 
Roman Point
2016-12-01 10:44:32+01
príspevok od: blahoslav J B Art
tato tema vyvolala u niektorych ephotakov zahrievanie ... a u niektorych az prehrievanie
Vieš čo je sranda? So mnou to kúsok nepohlo.. Asi je čo zlé..
 
jafo
2017-03-19 20:17:31+01
Zdravím, chcem poprosiť o radu ako to je s Oly EM 10 II " že nie je vhodný na fotenie športov a
rýchlomeniacich sa scén"? Mám Oly E420 a reakčný čas od polspúšte (po zaostrení) po zatlačenie
je pre mňa OK. S Oly EM 10 II si nepohorším? Nikde som zatiaľ tieto údaje nevygooglil. ďakujem
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()