Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Na Olympus Olympus alebo Panasonic?

vrabopalec
2017-06-13 18:55:02+02
Zdravím, mám fotoaparát OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II a uvažujem nad kúpou lacnejšieho telezoomu. Rozhodujem sa medzi Olympus 75-300mm f/4.8-6.7 II a Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4-5.6 II Power O.I.S. Ktorý z nich by ste odporúčali ako lepší? Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4-5.6 II Power O.I.S. je nástupcom Panasonic-u Lumix G Vario 100-300mm f/4-5.6 Mega O.I.S.. Neviem nikde na nete nájsť ich porovnanie, v čom je "power" lepší ako jeho predchodca (okrem odolnosti voči poveternostným vplyvom, čo je na druhej strane super, keď aj fotoaparát je utesnený ... )
Ďakujem pekne za všetky rady.
 
rab001
2017-06-13 20:03:15+02
Porovnanie so starsim Panasonicom 100-300MKI som nasiel, tam mierne vyhraval Oly. No teraz, vdaka tvojej otazke by odpoved zaujimala aj mna Zvlast, ked podla tejto TAB by mohla fungovat kombinovana stabilizacia IBIS+OIS (telo+objektiv) http://homepages.ihug.com.au/~parsog/olyepl1/80-Oly-timeline.html. Asi je ten MKII objektiv prilis novy a budeme si pockat na recenzie...
 
vrabopalec
2017-06-13 20:17:44+02
príspevok od: rab001
Porovnanie so starsim Panasonicom 100-300MKI som nasiel, tam mierne vyhraval Oly. No teraz, vdaka tvojej otazke by odpoved zaujimala aj mna Zvlast, ked podla tejto TAB by mohla fungovat kombinovana stabilizacia IBIS+OIS (telo+objektiv) http://homepages.ihug.com.au/~parsog/olyepl1/80-Oly-timeline.html. Asi je ten MKII objektiv prilis novy a budeme si pockat na recenzie...
Veď toto... tie porovnania so starším Panasonicom som našiel aj ja, viacero.... keby bol k dispozícii len Panasonic 100 - 300 MKI, kúpil by som Olympus 75 - 300, dokonca je teraz akcia Cashback... ale predpokladám, že Panasonic 100 - 300 Mark II bude asi lepší, ako Olympus. MKII nie je až taký nový, -píšu, že v predaji ("vonku", nie v CZ ani SK) je už od februára 2017...
 
vrabopalec
2017-06-13 20:22:49+02
príspevok od: rab001
Porovnanie so starsim Panasonicom 100-300MKI som nasiel, tam mierne vyhraval Oly. No teraz, vdaka tvojej otazke by odpoved zaujimala aj mna Zvlast, ked podla tejto TAB by mohla fungovat kombinovana stabilizacia IBIS+OIS (telo+objektiv) http://homepages.ihug.com.au/~parsog/olyepl1/80-Oly-timeline.html. Asi je ten MKII objektiv prilis novy a budeme si pockat na recenzie...
Vďaka aj za tabuľku, ale čo som sa dočítal na viacerých miestach, tak dve stabilizácie by sa vraj "bili" a jednu treba vypnúť,.. najlepšie na objektíve...
 
rab001
2017-06-13 21:24:03+02
hm, na eglobale ho maju za 516€, MKI za 370€ a Oly za 294€. To je tiez parameter na rozhodovanie ak sa obrazovou kvalitou blizia, IS sa nebude dat kombinovat a pre Panasonic bude vraviet "len" poveternostna ochrana...
 
vrabopalec
2017-06-13 23:08:22+02
príspevok od: rab001
hm, na eglobale ho maju za 516€, MKI za 370€ a Oly za 294€. To je tiez parameter na rozhodovanie ak sa obrazovou kvalitou blizia, IS sa nebude dat kombinovat a pre Panasonic bude vraviet "len" poveternostna ochrana...
Hej, eglobal som už pozeral, ale keď nemám skúsenosti, ako sa Panasonic bude chovať na tele OM-D E-M5 MK II, nechce sa mi príliš riskovať nákupom na eglobale a prípadným následným vracaním tovaru. MKI vypadáva z hry, lebo je, ako sme už skonštatovali, zhruba na rovnakej úrovni ako Oly 75 - 300. Potreboval by som vedieť, čo navyše okrem poveternostnej ochrany má Panasonic 100 - 300 MKII. A či bude plne kompatibilný s telom Oly M5 MKII. Fakt škoda, že v predaji je od februára a nie sú ešte poriadne recenzie... nechcem ho ešte kúpiť, ak neviem, akosa bude "znášať" s Oly telom...
Oly 75 - 300 je treaz aj na SK v akcii casback za 399... viem, je to o 100 viac ako v eglobale, ale nejako mám obavu z thóhto obchodu...
 
Johnnny
2017-06-14 13:07:27+02
Znasat sa bude uplne normalne, akurat Ti zrejme nebudu fungovat obe stabilizacie sucasne, co by na Olympuse fungovalo, ak by ju mal.

Novsia verzia je pretesnena a rychlejsia. Zrejme opticky lepsia, ale na to si este musis pockat.
 
blahoslav J B Art
2017-06-14 18:40:37+02
príspevok od: vrabopalec
Hej, eglobal som už pozeral, ale keď nemám skúsenosti, ako sa Panasonic bude chovať na tele OM-D E-M5 MK II, nechce sa mi príliš riskovať nákupom na eglobale a prípadným následným vracaním tovaru. MKI vypadáva z hry, lebo je, ako sme už skonštatovali, zhruba na rovnakej úrovni ako Oly 75 - 300. Potreboval by som vedieť, čo navyše okrem poveternostnej ochrany má Panasonic 100 - 300 MKII. A či bude plne kompatibilný s telom Oly M5 MKII. Fakt škoda, že v predaji je od februára a nie sú ešte poriadne recenzie... nechcem ho ešte kúpiť, ak neviem, akosa bude "znášať" s Oly telom...
Oly 75 - 300 je treaz aj na SK v akcii casback za 399... viem, je to o 100 viac ako v eglobale, ale nejako mám obavu z thóhto obchodu...
mam Oly OM-D M10 a k nemu pouzivam teleobjektiv Panasonic G Vario 45-150mm F/4.0-5.6 Aspherical Mega O.I.S, mam nastavenu prioritu stabilizacie v objektive a funguju spolu vpohode ... aj ked s nicim inym som to neporovnaval ... kedze ja nie som testovac, ale fotoamater
pokial viem dualna stabilizacia funguje len v kombinacii niektorych objektivov a tiel rovnakej znacky, nie medzi roznymi znackami
 
vrabopalec
2017-06-14 21:33:55+02
príspevok od: blahoslav J B Art
mam Oly OM-D M10 a k nemu pouzivam teleobjektiv Panasonic G Vario 45-150mm F/4.0-5.6 Aspherical Mega O.I.S, mam nastavenu prioritu stabilizacie v objektive a funguju spolu vpohode ... aj ked s nicim inym som to neporovnaval ... kedze ja nie som testovac, ale fotoamater
pokial viem dualna stabilizacia funguje len v kombinacii niektorych objektivov a tiel rovnakej znacky, nie medzi roznymi znackami
Ďakujem za odpovede... v podstate mi ani nejde o to, či budú fungovať obidve stabilizácie súčasne, ako skôr o kvalitu Panasonic-u 100 - 300 MKII v porovnaní s Oly 75 - 300 MKII.

Panasonic MKI bol zhruba na rovnakej úrovni ako Oly 75 - 300 MKII. Ako píše Johnnny, Panasonic MKII by mal byť opticky lepší ako jeho predchodca, takže by mal byť lepší aj ako Oly.
Ide mi skôr o nejaké potvrdenie správnosti tejto domnienky, ale asi si fakt budeme musieť počkať na recenzie... škoda, že ho ešte nik netestoval.
 
Johnnny
2017-06-15 08:11:11+02
Pokial viem, prioritne sa mal zlepsit AF a tiez konstrukcia (pretesnenie).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()