Hore
Fórum » Olympus fórum
 

SZ-10 - AF Tracking vs scena SPORT

rado77
2012-01-02 18:02:25+01
Ahojte,

mam este jednu otazku. Cital som sice clanky vo fotoskole, ale stale mi nie je jasne, co pouzit skor ked napr. proti mne bezi pes. Ja mam nastaveny uz nejaky zoom, a teraz co je lepsie pouzit?
A, funkciu AF MODE nastavit na AF Tracking : vtedy ked stlacim "OK" button tak zachytim pohybujuci sa objekt, a fotak by mal priebezne zaostrovat
B, alebo radsej zvolit typ sceny SPORT a nechat to v podstate na automat?

Ja som psa zatial stihol vonku cvaknut len na sposob sceny SPORT, a fotka bola pozeratelna. Funkciu AF Tracking som ale skusal zatial len doma, skusal som cvicne hybat rukou pred objektivom a stlacil button "OK", aby zaostrilo na nu, ale podarilo sa mi to len raz.....tu este vobec neviem ako na to...

Sorry ze sa pytam take laicke veci, ale som novy v tejto oblasti...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-02 18:06:17+01
Myslim, ze chces od toho fotaku nieco, co nedokaze.

P.S. Dufam, ze tu nevznikne 150 tem o SZ-10. Nemozes pokracovat v jednej teme?
 
rado77
2012-01-02 18:09:29+01
Nie nie, uz som v podstate zatial svoje otazky vycerpal Skusim teda este testnut ten AF Tracking v praxi a uvidm co to da.

Vdaka
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-02 18:14:37+01
príspevok od: Karol Srnec
Myslim, ze chces od toho fotaku nieco, co nedokaze.

P.S. Dufam, ze tu nevznikne 150 tem o SZ-10. Nemozes pokracovat v jednej teme?
viac tem viac fotograf
 
rado77
2012-01-05 09:49:20+01
Tak len doplnim - SZ-10 sa moc dobre nevie s funkciou AF Tracking vysporiadat. Vela krat nevie korektne rozoznat, co na scene sa pohybuje a bud nevie zamerat objekt vobec, prip. zaostri mimo na nieco co sa vobec nehybe. Obcas ked aj zachyti pohybujuci sa objekt korektne, pocas sledovania ho ale strati.
Karol mal si pravdu - je to proste nieco co ten fotak moc nedokaze.

Naproti tomu typ sceny SPORT je dostacujuci pre cloveka, ktory si chce forky "v pohybe" pozerat doma s rodinou.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()