Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Nikon Z6 pamäťová karta

Michalgasparek
2021-05-14 12:26:14+02
Ahojte, za pár dní mi dorazí Nikon Z6 prvá generácia.
Podľa popisu by tam mala ísť XQD karta, ale našiel som na "internetoch" , že podporuje aj CFexpress karty.

Momentálne majú na alze CFexpress typ B (značka Transcendent) a vzhľadom na pomer cena/kapacita (256 gb verzia) to vychádza lacnejšie ako XQD od Sony.

Podľa výrobcu by to malo fungovať, ale radšej sa spýtam skúsenejších.
Má tu niekto s týmito kartami skúsenosti? Zožerie to Nikon.
Fotoaparát bude mať pravdepodobne základnú verziu firmware od výrobcu
 
Michalgasparek
2021-05-14 12:31:27+02
Konkrétne : https://m.alza.sk/transcend-cfexpress-820-type-b-256-gb-pcie-gen3-2-d6242635.htm?o=4
 
Krtko fotografom
2021-05-14 12:32:28+02
príspevok od: Michalgasparek
Ahojte, za pár dní mi dorazí Nikon Z6 prvá generácia.
Podľa popisu by tam mala ísť XQD karta, ale našiel som na "internetoch" , že podporuje aj CFexpress karty.

Momentálne majú na alze CFexpress typ B (značka Transcendent) a vzhľadom na pomer cena/kapacita (256 gb verzia) to vychádza lacnejšie ako XQD od Sony.

Podľa výrobcu by to malo fungovať, ale radšej sa spýtam skúsenejších.
Má tu niekto s týmito kartami skúsenosti? Zožerie to Nikon.
Fotoaparát bude mať pravdepodobne základnú verziu firmware od výrobcu
Ak ti dorazi Z6, vacsinou je tam uz najnovsi firmware. Ak nie, tak si ho nahras. Na ostatne ti neviem odopovedat, kedze mam len XQD kartu.
Inac, s Transcend kartami CF, SDHC, mam len velmi dobre skusenosti, a dlhe roky som pouzival iba tieto karty.
 
gytheio
2021-05-14 15:06:47+02
príspevok od: Michalgasparek
Ahojte, za pár dní mi dorazí Nikon Z6 prvá generácia.
Podľa popisu by tam mala ísť XQD karta, ale našiel som na "internetoch" , že podporuje aj CFexpress karty.

Momentálne majú na alze CFexpress typ B (značka Transcendent) a vzhľadom na pomer cena/kapacita (256 gb verzia) to vychádza lacnejšie ako XQD od Sony.

Podľa výrobcu by to malo fungovať, ale radšej sa spýtam skúsenejších.
Má tu niekto s týmito kartami skúsenosti? Zožerie to Nikon.
Fotoaparát bude mať pravdepodobne základnú verziu firmware od výrobcu
Nedavajdo toho ziadnu kartu od Sony. Ked som kupoval Canon R silno mi odporucali tuto kartu:

https://www.foto-erhardt.de/speicher/sd-karten/sony-64gb-sdxc-uhs-ii-r300-tough-sf-g64t.html?gclid=CjwKCAjwv_iEBhASEiwARoemvJVTDYNOBnznpjElwc32g_4YXTQyju6XJ9Tr-34DmGVTfL7KzUFICBoC1gkQAvD_BwE

Taku s prepacenim kokotinu uz nespravim aby som kupil Sony kartu. Fotak z nicoho nic zamrzne, treba ho vypnut a znova zapnut. Robi to pri foteni kde je treba sa spolahnut na to, ze fotak nesklame...
 
landov
2021-05-14 15:54:37+02
A ja zasa v pohode kupim dalsiu Sony kartu. V Z6 ju mam uz tretim rokom a funguje na 100%.
 
gytheio
2021-05-14 16:30:12+02
príspevok od: landov
A ja zasa v pohode kupim dalsiu Sony kartu. V Z6 ju mam uz tretim rokom a funguje na 100%.
Do citacky kariet ju musim vsunut niekolko krat aby ju ta citacka vobec zaregistrovala. To iste robi aj vo fotaku. Mozno mam vadny kus alebo neviem co. Ale to iba len dokazuje, ze Sony nikdy viac.
 
landov
2021-05-14 16:50:06+02
príspevok od: gytheio
Do citacky kariet ju musim vsunut niekolko krat aby ju ta citacka vobec zaregistrovala. To iste robi aj vo fotaku. Mozno mam vadny kus alebo neviem co. Ale to iba len dokazuje, ze Sony nikdy viac.
Nuz, to by som ja nesmel nikdy viac kupit Sandisk...ale kupujem aj nadalej. Proste stava sa.
 
gytheio
2021-05-14 16:53:34+02
príspevok od: landov
Nuz, to by som ja nesmel nikdy viac kupit Sandisk...ale kupujem aj nadalej. Proste stava sa.
Sandisk je Top znacka co sa kariet tyka.
 
landov
2021-05-14 17:52:50+02
príspevok od: gytheio
Sandisk je Top znacka co sa kariet tyka.
To ale nevylucuje, ze karta Sandisk zlyha.
 
gytheio
2021-05-14 18:25:24+02
príspevok od: landov
To ale nevylucuje, ze karta Sandisk zlyha.
To netvrdim, ale mal som do teras asi 30 kariet Sandisk a nestalo sa, ze by bol nejaky problem.
 
Michalgasparek
2021-05-14 22:54:00+02
Ok. Späť k téme 🙂

https://m.alza.sk/transcend-cfexpress-820-type-b-256-gb-pcie-gen3-2-d6242635.htm?o=4

Zožerie to Nikon z6 alebo nie?
 
landov
2021-05-15 06:19:34+02
príspevok od: Michalgasparek
Ok. Späť k téme 🙂

https://m.alza.sk/transcend-cfexpress-820-type-b-256-gb-pcie-gen3-2-d6242635.htm?o=4

Zožerie to Nikon z6 alebo nie?
Nechapem, co riesis ? Vyskusaj a kedze kupujes v Alze, tak to mozes vratit do 14 dni bez dovodu.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-05-15 11:29:30+02
príspevok od: gytheio
Do citacky kariet ju musim vsunut niekolko krat aby ju ta citacka vobec zaregistrovala. To iste robi aj vo fotaku. Mozno mam vadny kus alebo neviem co. Ale to iba len dokazuje, ze Sony nikdy viac.
Ja som kupoval XQD SONY kartu z druhej ruky a po mesiaci sa začala rozpadávať. Odpadol časť plastu, ktorý chráni elektronické kontakty a na opačnej strane odpadol tiež kúsok plastu a aby toho nebolo málo, tak sa v strede začala prehýbať a lámať. Neviem, možno je problém v čítačke kariet. Čítačka kariet nie je originálna. Mal som ju v novom fotoaparáte, takže to nemohla byť chyba fotoaparátu. Možno sa ale jednalo o veľmi často používanú kartu, ktorá už veľa toho zažila a preto bude asi dobré pri kúpe pamäťovej karty z druhej ruky byť opatrný! Z tohto dôvodu mi prídu SDXC karty bezpečnejšie. Použitý plast na týchto kartách mi príde kvalitnejší než na XQD kartách od SONY. Ak ma niekto nejaké skúsenosti s XQD kartami a používa ich dlhodobo, budem rád za komentár.
 
gytheio
2021-05-15 12:00:44+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja som kupoval XQD SONY kartu z druhej ruky a po mesiaci sa začala rozpadávať. Odpadol časť plastu, ktorý chráni elektronické kontakty a na opačnej strane odpadol tiež kúsok plastu a aby toho nebolo málo, tak sa v strede začala prehýbať a lámať. Neviem, možno je problém v čítačke kariet. Čítačka kariet nie je originálna. Mal som ju v novom fotoaparáte, takže to nemohla byť chyba fotoaparátu. Možno sa ale jednalo o veľmi často používanú kartu, ktorá už veľa toho zažila a preto bude asi dobré pri kúpe pamäťovej karty z druhej ruky byť opatrný! Z tohto dôvodu mi prídu SDXC karty bezpečnejšie. Použitý plast na týchto kartách mi príde kvalitnejší než na XQD kartách od SONY. Ak ma niekto nejaké skúsenosti s XQD kartami a používa ich dlhodobo, budem rád za komentár.
Ta Sony karta bola o 200% drahsia ako Sandisk, ked som sa predavaca ktory mi ju nukal pytal preco je drahsia povedal, ze je kvalitnejsia a rychlejsia. Mam ju rok ale vobec nie je rychlejsia a o kvalite uz som pisal vyssie. Sony si nechalo zaplatit iba za to, ze tam je napisane Sony.
 
roka222
2021-05-15 13:31:44+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja som kupoval XQD SONY kartu z druhej ruky a po mesiaci sa začala rozpadávať. Odpadol časť plastu, ktorý chráni elektronické kontakty a na opačnej strane odpadol tiež kúsok plastu a aby toho nebolo málo, tak sa v strede začala prehýbať a lámať. Neviem, možno je problém v čítačke kariet. Čítačka kariet nie je originálna. Mal som ju v novom fotoaparáte, takže to nemohla byť chyba fotoaparátu. Možno sa ale jednalo o veľmi často používanú kartu, ktorá už veľa toho zažila a preto bude asi dobré pri kúpe pamäťovej karty z druhej ruky byť opatrný! Z tohto dôvodu mi prídu SDXC karty bezpečnejšie. Použitý plast na týchto kartách mi príde kvalitnejší než na XQD kartách od SONY. Ak ma niekto nejaké skúsenosti s XQD kartami a používa ich dlhodobo, budem rád za komentár.
Prípadne Vám predali dajakú činskú kopiu .
 
jan.vasko
2021-05-16 09:08:45+02
príspevok od: Michalgasparek
Ok. Späť k téme 🙂

https://m.alza.sk/transcend-cfexpress-820-type-b-256-gb-pcie-gen3-2-d6242635.htm?o=4

Zožerie to Nikon z6 alebo nie?
od firmwaru 2.20 a vyššie v Nikonoch fungujú aj CFexpress karty...ak máš na mysli nejaké konkrétne, sú tu:
https://www.nikonimgsupport.com/na/NSG_article?articleNo=000042520&configured=1&lang=en_SG
 
Michalgasparek
2021-05-19 07:41:41+02
príspevok od: jan.vasko
od firmwaru 2.20 a vyššie v Nikonoch fungujú aj CFexpress karty...ak máš na mysli nejaké konkrétne, sú tu:
https://www.nikonimgsupport.com/na/NSG_article?articleNo=000042520&configured=1&lang=en_SG
Ďakujem za radu. Snažil som sa to nájsť na stránkach Nikonu, ale nejak som sa nevedel k tomu dopracovať.
Podľa stránok Nikon, karta v zozname bohužiaľ nieje 🤨

Ale na stránkach výrobcu karty Transcend, je zas uvedené, že Z6 mk1 by to mala podporovať od Firmware 3.0 a vyššie.

Asi to risknem a kartu z Alzy objednám. Ak to nepôjde, hadam ju zoberú späť do 14 dni...
 
attik2
2021-05-19 14:33:50+02
príspevok od: landov
A ja zasa v pohode kupim dalsiu Sony kartu. V Z6 ju mam uz tretim rokom a funguje na 100%.
Presne tak! Som na tom podobne. Ide ako blesk!
 
attik2
2021-06-04 12:45:14+02
príspevok od: Michalgasparek
Ďakujem za radu. Snažil som sa to nájsť na stránkach Nikonu, ale nejak som sa nevedel k tomu dopracovať.
Podľa stránok Nikon, karta v zozname bohužiaľ nieje 🤨

Ale na stránkach výrobcu karty Transcend, je zas uvedené, že Z6 mk1 by to mala podporovať od Firmware 3.0 a vyššie.

Asi to risknem a kartu z Alzy objednám. Ak to nepôjde, hadam ju zoberú späť do 14 dni...
Ako si to doriesil?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()