Hore
Fórum » Pokec
 

Clear Image Zoom.

Anton Kmeť
2020-06-20 08:26:03+02
Chcem používať na fotoaparáte a6xxx objektív Sigma 16 mm 1.4 . Občas budem potrebovať zoom, lebo sa nedá vždy zoomovať nohami. Aké máte skúsenosti s Clear Image Zoom v spojení s pevnými objektívmi?
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-20 09:33:14+02
Ked je objektiv s pevnou ohniskovou dlzkou, tak akakolvek funkcia s nazvom zoom je len digitalna. Cize vyrez, prevdepodobne extrapolovany na vyssie rozlisenie. Takze od toho nic necakaj.
0
5
 
Anton Kmeť
2020-06-20 15:02:23+02
Nikde sa neviem dočítať, ako vlastne tie digitálne zoomy od Sony fungujú. Či používajú extrapoláciu, či orezanie, či čo. Recenzie sa týmto nezaoberajú. Ale. Ja tuším, kto by do tohoto mohol vniesť svetlo😀👍. A to by bolo smerodajné.
0
0
 
robertondrejovic
2020-06-21 07:37:11+02
príspevok od: Anton Kmeť
Nikde sa neviem dočítať, ako vlastne tie digitálne zoomy od Sony fungujú. Či používajú extrapoláciu, či orezanie, či čo. Recenzie sa týmto nezaoberajú. Ale. Ja tuším, kto by do tohoto mohol vniesť svetlo😀👍. A to by bolo smerodajné.
Načo po tom pátrať veď je to bezcenná somarina ak už robiť výrez tak v editore odfotiť do raw v maximálnej kvalite najlepšie previesť vo firemnom konvertore lebo ten najlepšie rozumie vlastnému raw do 16 bit TIFF a v editore pokračovať, orezať, použiť maskovanie neostrosti a tonálne upraviť takto je strata kvality najmenšia a zároveň sa takto sa aj najlepšie zistí ako ďaleko sa dá zájsť ,ale ak má fotoaparát menšie rozlíšenie a objektív horšiu kresbu poprípade uletela expozícia nie moc ďaleko ale najčastejšie nikde, hodne však závisí od vlastných nárokov. Z mojej osobnej skúsenosti má digitálny zoom aký taký zmysel len na Nikon Z7. Postup ktorý som opísal používam ja a vôbec si nenamýšľam že je najsprávnejší alebo jediný dobrý.
0
2
 
robertondrejovic
2020-06-21 07:56:29+02
Čítam po sebe a musím to trochu doplniť digitálny zoom má zmysel len na Nikon Z7 je myslené tak že len z tých ktoré mám ja v zbierke nie celkovo ,takých prístrojov je ďaleko viac.
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-21 15:43:53+02
Fotograf ma pouzivat objektivy a nie digitalny zoom!!! Ten je pre majitelov smarfonov, ktory nemaju vacsie fotograficke ambicie a ich mobil nema dostatocne vykonny objektiv. Fotograf vyuziva orez na doladenie kompozicie. Vynimocne, ked ma velky nadbytok rozlisenia moze v nudzi nahradit vyrazom silnejsi objektiv.
0
5
 
Anton Kmeť
2020-06-22 19:18:08+02
Keď digitálny zoom pracuje tak, že oreže fotografiu na nižšie, ale postačujúce rozlíšenie a nepoužije extrapoláciu? Len koho sa opýtať, čo vlastne procesor vo fotoaparáte robí.
0
0
 
blahoslav J B Art
2020-06-22 19:54:12+02
príspevok od: Anton Kmeť
Chcem používať na fotoaparáte a6xxx objektív Sigma 16 mm 1.4 . Občas budem potrebovať zoom, lebo sa nedá vždy zoomovať nohami. Aké máte skúsenosti s Clear Image Zoom v spojení s pevnými objektívmi?
https://www.youtube.com/watch?v=PYZLs5AhQ-I
0
0
 
robertondrejovic
2020-06-23 06:39:06+02
príspevok od: Anton Kmeť
Keď digitálny zoom pracuje tak, že oreže fotografiu na nižšie, ale postačujúce rozlíšenie a nepoužije extrapoláciu? Len koho sa opýtať, čo vlastne procesor vo fotoaparáte robí.
Tak pracujú FF prístroje kedy sa FF prepne na APS -C a vznikne orez 1,5 x, alebo digitálny zoom lebo to sú dve pomenovania toho istého. Ale načo má rezať fotoaparát keď si to ja sám môžem orezať podľa chuti úplne jednoducho v editore ale aj tak, tento úkon má zmysel len výnimočne keď neexistuje iné riešenie ja ho používam len na zvýšenie výkonu teleobjektívu ak fotím do diaľky a nedá sa prísť bližšie ak má zmysel zmena pozície zoomujem nohami.Teraz ma napadlo orez 1,3 x má aj Nikon d7200 aj d500 ,ale priznám sa hoci tie prístroje vlastním niekoľko rokov ešte som túto funkciu nepoužil a ani sa nechystám ju použiť, lebo orezujem a aj budem orezovať výhradne len v editore a to aj preto lebo fotoaparát vyreže vždy presne len stred a výsledok spracuje podľa svojich nastavení doma si to vyrežem podľa svojej chuti mám možnosť posúvať orez hore dole napravo naľavo a výsledok spracujem podľa svojich nastavení teda tiež podľa svojej chuti.
0
0
 
Loory
2020-06-23 06:58:46+02
Clear image zoom pri a6xxx funguje iba pri fotení do JPG (bez raw, cize pre mnohých zbytočnosť) a jpg su stále 24mpx a vyzerajú ako extrapolovane., No kvalitou to zacina pripominat mobil. Lepšia možnosť je fotiť do raw a orezat si sám ako bolo spomínané.
Reálny význam to ma iba pri videu kde 4k vyzerá vďaka kompresiu zo 6k stále obstojne. A pri niektorých modeloch v kombinácii s PZ objektívom (18-105mm ) vie plynule pokračovať v zoomovani po dosiahnutia Max ohniska objektívu.
Osobne zastávam názor že je to len marketing s núdzovým využitím pre video.
0
1
 
Anton Kmeť
2020-06-24 18:35:46+02
Že by optický zoom a Clear Image Zoom boli nezaujímavé funkcie? Nechce sa mi veriť, že sú až tak zlé a nepoužiteľné. Nepoviem. Že nevyhovujú Karolovi a expertom, to sa nečudujem. Ale to je iná úroveň. Áno. Špičkových fotografov je menšina. Väčšina má iné potreby a požiadavky na výsledok svojej práce. Väčšina "spieva síce falošne, ale rada". A väčšine ide asi viac o radosť, ako o dokonalosť.
0
0
 
fatality
2020-06-24 19:04:29+02
príspevok od: Anton Kmeť
Že by optický zoom a Clear Image Zoom boli nezaujímavé funkcie? Nechce sa mi veriť, že sú až tak zlé a nepoužiteľné. Nepoviem. Že nevyhovujú Karolovi a expertom, to sa nečudujem. Ale to je iná úroveň. Áno. Špičkových fotografov je menšina. Väčšina má iné potreby a požiadavky na výsledok svojej práce. Väčšina "spieva síce falošne, ale rada". A väčšine ide asi viac o radosť, ako o dokonalosť.
no tak naco je potom dobra tato tirada? vyhovuje ti to? tak to pouzivaj..
a kasli na to,ze to nestaci "expertom"..
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-24 19:25:03+02
príspevok od: Anton Kmeť
Že by optický zoom a Clear Image Zoom boli nezaujímavé funkcie? Nechce sa mi veriť, že sú až tak zlé a nepoužiteľné. Nepoviem. Že nevyhovujú Karolovi a expertom, to sa nečudujem. Ale to je iná úroveň. Áno. Špičkových fotografov je menšina. Väčšina má iné potreby a požiadavky na výsledok svojej práce. Väčšina "spieva síce falošne, ale rada". A väčšine ide asi viac o radosť, ako o dokonalosť.
Obcas urobit vyrez, nemam s tym problem. Ale kupovat si kvalitny foitak s peknym pevnym sklom a riesit priblizenuie digitalnym zoomom, to je hlupost. Nech si kupi zoom objektiv, alebo dalsi pevny objektiv s dlhsou ohniskovou vzdialenostou.
Tento Clear Imagedig zoom je OK napr. vo videu. 4K ma 8 Mpx, na vyrez z 24 Mpx snimaca je miesta dost, bez straty kvality.
0
3
 
Anton Kmeť
2020-06-26 22:14:45+02
Že by nikto neurobil recenziu? Takú obyčajnú. Porovnávaciu. Pevný objektív + Clear Image Zoom vs. kvalitmý zoomový objektív? Ak o niečom viete, dajte link. Hoc aj po čínsky (Google preloží 😀). Niečo na spôsob recenzií Artura R. Ďakujem.
0
0
 
blahoslav J B Art
2020-06-26 22:31:08+02
príspevok od: Anton Kmeť
Že by nikto neurobil recenziu? Takú obyčajnú. Porovnávaciu. Pevný objektív + Clear Image Zoom vs. kvalitmý zoomový objektív? Ak o niečom viete, dajte link. Hoc aj po čínsky (Google preloží 😀). Niečo na spôsob recenzií Artura R. Ďakujem.
pred par dnami som ti poslal tento link, nie je v nom nic pre teba?

https://www.youtube.com/watch?v=PYZLs5AhQ-I
0
0
 
parkie
2020-06-27 01:27:09+02
No ale toto nie je ani nahodou na sposob Artura R!
0
0
editovaný
 
Anton Kmeť
2020-07-02 17:25:50+02
Objektív Sigma 16 mm 1.4 má vysokú svetelnosť, preto v kombinácii s Clear Image Zoom by mal byť lepší ako zoomové objektívy, ktoré majú o dosť nižšiu svetelnosť. Len nemám možnosť vyskúšať ho, preto zisťujem tu😀
0
0
 
robertondrejovic
2020-07-02 19:17:20+02
príspevok od: Anton Kmeť
Objektív Sigma 16 mm 1.4 má vysokú svetelnosť, preto v kombinácii s Clear Image Zoom by mal byť lepší ako zoomové objektívy, ktoré majú o dosť nižšiu svetelnosť. Len nemám možnosť vyskúšať ho, preto zisťujem tu😀
To si fakt nevieš sám orezať v editore sám a vyskúšať ako by to vyzeralo. V nijakom programe to nebude kvalitnejšie ako keď to orežeš sám v 16 bit TIFF vyvolanom zo 14 bit raw plus nejaké dolaďovacie úpravy v takomto súbore je najviac informácií teda aj krivky sa dajú smelšie ťahať bez viditeľnej straty kvality a strachu z posterizácie / skockatenia jednofarebných plôch/ .Aj ja som kedysi všeličo špekuloval, ale teraz už dlho viem že digitálny zoom alebo orez lebo to je to isté sa nikdy nevyrovná optickému zoomu a tá svetelnosť má ako dopomôcť k tomu aby to bolo naopak? Aby bol digitálny lepší ako optický?
0
0
 
Anton Kmeť
2020-07-02 22:13:28+02
Ďakujem za všetky príspevky.
0
0
 
retepv77
2020-07-07 14:35:05+02
príspevok od: Anton Kmeť
Chcem používať na fotoaparáte a6xxx objektív Sigma 16 mm 1.4 . Občas budem potrebovať zoom, lebo sa nedá vždy zoomovať nohami. Aké máte skúsenosti s Clear Image Zoom v spojení s pevnými objektívmi?
sony a6600+18-105 f4
105 opticky zoom
+ 2x clear image zoom
fotka priamo z fotaku a zmensena v zoneri na web JPEG
0
1
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()